První ultrazvuk,konečně!!!

15.04.2009

Ahoj holky,tak jsem se dočkala.Dnes jsem byla na ultrazvuku,poprvé jsem viděla svoje mimi,no nádhera.Jsem nadšená a spokojená.Bohužel jsem tam byla sama manžel nemohl,no snad příště.
Bylo to hodně dlouhý,mimčo nám nechtělo ukázat pusinu a plosky nohou,leželo tam tak hloupě že se doktor nemohl na to dostat.Tak vyšetřil srdíčko,orgány,atd..... a poslal mě běhat po schodech aby se mimčo trochu pohlo jinam.No dělala jsem i dřepy za rohem aby mě nikdo neviděl.Pak jsem funěla jak lokomotiva,no sranda.Když jsem došla na zpátky tak zase pořád strkalo ručičku před pusinu,ale nakonec se to povedlo.Vše je v pořádku,termín taky sedí .V průkazce mám uvedeno BPD 5,04 FL 3.78.Dens jsem 21+0 a podle ulz to je 21+1.Srdíčko tlouklo jako zvon.Jsem klidná a už se těším na další ulz který bude 23.6.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahoj,jak už jsem psala tak vše důležité si doktor ohlídá na tom svém ultrazvuku,jen bohužel já na něj nevidím.Vše je ok,miminko kope jak bláznivý,někdy až moc.
Když je v rodině nějaká taková věc tak je to horší(nervy taky),přeji ti atˇmáš vše v pořádku.Alča

No to je síla! První ultrazvuk až ve 22.týdnu???! Sláva Bohu za moji zlatou doktorku, co zdravé holky zve každý měsíc do poradny včetně utz (vždy může být i tatínek) a jelikož jsem měla často špinění/krvácení, tak i každý týden na utz... To je prvně co tu čtu, že by někdo nebyl na prvotrimestrovém screeningu (vyloučení Downa) nebo alespon na jakémkoliv utz do 20.tt, to je snad nějaký pravěk, nebo kde to tak je ještě možný... že by menší město?
Každopádně blahopřeju k zdravému miminku! :) Obdivuji tvoji trpělivost, že jsi nešla k dr, který běžně dělá utz na poradně. I se to má psát doprůkazky na každé poraně, týden dle PM a dle UTZ.

In reply to by Kašíkus

Tohle už jsem nedávno řešily.Můj doktor má jen takový malý šumítko na který vidí jen on, a on vidí co potřebuje a samozřejmě má vše ohlídané tak jak má být.Chodím k němu snad 8 let.Ale bohužel posílá na velký ultrzvuk pacienty do Břeclavi protože nemá na to vybavení(což je chyba).Nebojím se nějakého zanedbání,je to výbornej doktor a porodník .Jen má svoje působiště v Brně a sem jezdí 2x do týdne.Alča

In reply to by kap

Nic proti samotnému doktorovi, jistě je dobrý když jsi tolik let spokojená! Je mi jasné, že jsou oblasti, kde gynekologové na investice do vybavení nemají.. Hlavně že je vše v pořádku! :) Popravdě bych ale screening 12.týdne nevynechala, protože kdyby mělo být vážně postižené, dozvěděla bych se to včas a dalo by se to ještě nějak řešit, v 20.týdnu už by to šlo dost těžko a s daleko větší psychickou újmou. Jasně, dřív se nedělaly ani ty ultrazvuky a žijeme... ale máme taky hodně vrstevníků po ústavech, nebo už mrtvých, Downi se až tolik nedožívají zralého věku.. A zatím jsem tu nečetla o nikom, kdo by první ultrazvuk měl až takhle pozdě, že neposlal i na prvotrimestrový screening změřit nosní kůstku a šíji.
Jak ale říkám, hlavně že jste ok! :)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka