Prosím, co se šéfem???

10.08.2008

Ahojky, potřebovala bych malou radu. Jednak kdy je moje povinnost jako zaměstnance nahlásit že jsem těhotná? A především jsem zaměstnaná na dobu určitou a sice do konce listopadu 2008 a v té době budu začínat pátý měsíc, takže to na mě asi už bude vidět, v práci jsem rok a pár měsíců, tak zda se nějak dá vyhnout tomu, abych musela jít na pracák? Někdo mi radil, že když půjdu na neschopenku ještě před ukončením pracovního poměru, tak mě poslední zaměstnavatel musí hradit mateřskou? Nevíte o tom něco, nebo je tu někdo kdo je nebo byl v podobně blbé situaci?
Předem všem moc díky za odpověď. Lucka

Ahojky,řekni to co nejdřív,už jen z toho důvodu,kdyby ta práce v těhotenství byla pro tebe moc náročná,tak zaměstnavatel je POVINEN ti najít u vás v zaměstnání takovou práci která ti vyhovuje.Ale radši jdi na neschopenku,budeš sedět doma v klidu a budeš brát skoro stejné peníze,plus- mínus 2000 kč.A i když to skončí smlouva,tak by ti ji měl prodloužit než 6 týdnů před porodem půjdeš na mateřskou,pro něj to bude jednodušší.Já jsem otěhotněla 31.5.2008,měla jsem smůlu i v tom,že mi zrovna končila smlouva,takže jsem sice byla těhotná,ale bez práce,protože jsem si našla jinou a v bývalé práci jsem už zůstat nechtěla.Jediné nejlepší řešení,co mi poradila hodná paní na pracáku bylo,přihlásit se na pracák a jít hned marodit.Dozvěděla jsem se,že i když u nich už nejsem zaměstnaná,tak i tak mi musí platit neschopenku,jelikož jako těhotná jsem byla v ochranné lhůtě 6 měsíců,takže mi musí platit do té doby než půjdu na mateřskou,což je ještě dlouhá doba,takže jim moc nezávidím :dance: :!k:

bych sla urcite na neschopenku,protoze riziko,ze ti neprodlouzi smlouvu je velke a docela pravdepodobne..Osobne jsem to mela tak,ze jsem nastoupila na neschopenku nekdy ve 3-4.mesici,ale uz dopredu jsem vedela,ze cesta zpet do firmy uz neexistuje..Hodne stesticka!!

Ahojky, já bych ti poradila nikomu to v práci neříkat. Třeba se to nedovtípí. A i kdyby jo, tak se nic neděje - vyhodit tě dokud ti skončí smlouva nemůžou. Oznamovat to nejsi povinna, bych to řekla jen kdyby se dovtípili a chtěli tě vyhodit, protože z důvodu těhotenství to nelze. No a tak bych si počkala (v doufání, že těhotenství nepoznají) do konce listopadu a třeba ti dají novou smlouvu. A pokud ne, tak se můžeš hodit na nemocenskou hned první den po skončení smlouvy. Platí totiž ochranná lhůta, takže je jedno, jestli budeš na nemocenské už teď nebo až den po dni, kdy ti skončí smlouva. Ale když budeš na nemocenské už teď, tak ti těžko smlouvu ještě prodlouží... Takže já bych to neoznamovala a doufala v prodloužení. A kdyby to nevyšlo, tak se pak hned hodila na nemocenskou. Šárka

ahojky, to je blbá situace...

vyhodit tě myslím nemůže, ale pokud ti v listopadu smlouva skončí, pravděpodobně ti ji neprodlouží....jak to pak je s nemocenskou to nevím. zkus se zeptat na sociálce...

řešíme něco podobného v práci, kolegyně je ve 3 měsíci a smlouvu má do konce roku...

Nazdárek dokud mu to nebudeš chtít říct, nemusí.Ale samozřejmě záleží na tobě, mohlo by se pak stát, že s tebou ukončí pracovní poměr dřív než mu to řekneš, a to bys pak musela na ten pracák jít..................Kamarádka ti radí dobře, běž na neschopenku, to tě pak nemůže vyhodit a má myslím povinost ti hradit část mateřské, to už ale nejsem si jista, v každém případě tě nemůže vyhodit, když jsi na neschopence!!!!!!!Za včasu běž, aby nebylo pozdě, nevím jak je to u tebe v práci, ale mí nadřízení by si nenechali ujít možnost za včasu mě propustit, aby mi nemuseli platit.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka