Přítel přišel o práci a já nevím co budeme dělat | Moje těhotenství.cz

Přítel přišel o práci a já nevím co budeme dělat

Obrázek uživatele Petulka85

  Holky nikomu z Vás bych to nepřála. Vůbec nevím co si počneme. Přítel dostal z ničeho nic výpověď. Po patnáctidenním zpoždění výplaty se s kolegama domluvili a řekli šéfovi že pokud jim nedá výplatu nebudou pracovat. Tak dostali všichni výpověď. Dohodou. Tu přítel nepodepsal tak mu teď zaměstnavatel vyhrožuje že mu dá výpověď za hrubý porušení pracovní kázně. Máme půjčku, rozdělanej byt, miminko na cestě a já už do práce nechodím. Celou noc nespím a přemýšlím co dělat.

  Komentáře

  Obrázek uživatele Petulka85

  Holky moje zlatý děkuju Vám za rady. Dneska jsem mluvila s právníkem a řešila co a jak. Řekla mi že máme dvě možnosti, buď podepíše dohodu a odejde bez odstupnýho a okamžitě nebo ho dáme k soudu. Jenže v tom případě on s ním rozváže pracovní poměr za porušení kázně jak vyhrožuje a v tom případě mi na něj nemůžeme jít ani marodit a nedostane ani žádnou podporu. Takže, kdyby jsme nečekali rodinu a nepotřebovali každou korunu tudíž i podporu do toho soudního procesu jdu. Jenže takhle? může se to táhnout rok, a kdo nás bude živit a kdo ho zaměstná když bude mít z předchozího zaměstnání výpověď za porušení pracovní kázně? tohle je prostě nespravedlivý...Zítra podepíše výpověď dohodou. Holky a to jsem s ním dneska mluvila protože jsem nevěřila že to může bejt takovej idiot jak přítel tvrdí. A víte co mi řekl? že příteli dával peníze vždycky řádně v termínu akorát mi je zapíral a dalších milion zprominutím sraček! Nic flákla jsem mu s telefonem a prostě mu to podepíše, tohle za ty nervy nestojí! Nebudeme se s malinkou rozčilovat ne? Pobrečeli jsme si, celou noc jsem nespala ale když jsem ho dneska slyšela v tom telefonu jsem ráda, že od takovýhleho blbečka odešel. Zítra zkusíme pozastavit splátku půjčky a bude to ok. Naši mi řekli že nám pomůžou ať se nebojíme... Tak se nebojím. Ale tak ráda bych se mu pomstila! Zítra to ještě proberu s právníkama v práci a minimálně mu tam pošlu kontrolu třeba na dodržování BOZP aby dostal nějakou pokutku Smile Tak papa a děkuju Vám za podporu!!!

  Obrázek uživatele Dada78

  Péťo lidi jsou svině,holt někdo v tom umí chodit.Ale vidíš kdyby něco rodiče pomůžou,a uvidíš,že to zvládnete.Hlavně už se nenervuj a buď v klidu.Posíláme pohlazení do bříška

  Obrázek uživatele jira

  Neboj Peti to zvládnete. Sice nebudete moct tomu vašemu zlatíčku zajistit takový komfort jako kdyby jste měli předchozí příjem, ale určitě to půjde. Wink Kolikrát jsou na tom lidi hodně špatně a taky to zvládají. V tomhle já si vždycky říkám, že nikdy nebylo tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř. Ono se to za chvilku vyřeší. Sice je teď práce málo, ale pokud bude přítel moc chtít a bude hledat, tak si nějakou práci určitě najde. Držíme pěstičky. Smile

  Obrázek uživatele Macca

  Peti, můj přítel dostal výpověď už v květnu ... a do dnes je vedený na ÚP. Neboj se. Výbavičku určitě už máte. A on si práci jistě bzry najde. Já jsem byla ze začátku v klidu. Taťka si vydělával dost. Dostal tedy vysokou podporu. Rychle to ale uteklo a samozřejmě mu ji zkrouhli. Teď už nemyslím na nic, než na malého. Prostě to nějak zvládneme. Lidé jsou na tom hůř. A tak jak to zvládáme my, zvládnete i vy .... URČITĚ Jednička

  Obrázek uživatele Dada78

  Péťo uvidíš,že bude zase fajn.Já taky nechodím do práce,neberu ani žádnou podporu a tak mě živí jen přítel,máme taky hypotéku,ale zvládáme to.Hodně nám pomohli i naši(koupili nám pokojík a výbavičku).Hlavně se nesmíš teď nervovat,mimčo to cítí.Přesně jak říká Míša,pokud je přítel šikula,práci si najde a třeba lepší.Držíme palečky

  Obrázek uživatele Nehulak

  Ahoj Peto,
  ja tuhle situaci znám moc dobře, manžel přišel o práci a já jsem byla pár dnů těhotná. teď za 6 týdnů čekáme mimčo a zvládáme to. I když mít úspory, to se opravdu v jistých situacích hodí... Taky máme hypotéku, z baráku staveniště, prostě krása.... ale neházej flintu do žita, chlapi tyhle situace ěpatně snášej už tak, tak raději moc nerýpat ROFL držím palce, hlavně žádný rozčilování... Šárka

  Obrázek uživatele Lenis

  Peťulko, holky ti už poradily.... já ti můžu jen napsat, že stát se to teď nám, tak jsme v PRDELI :jawdrop: a to doslova :$$: ale naštěstí má přítel celkem dobrou práci (i když plat nic moc, ale má dobré vedení a kolektiv!) takže tam to snad nehrozí!!!
  Je mi to moc líto, že to u vás takhle dopadlo, a v době, kdy byste měli myslet hlavně na porod si musíte zatěžovat hlavu tímhle!! ale každopádně, ať se přítel nenechá, v tom mají holky pravdu!!!
  Budu vám držet pěsti, ať to vyřešíte!!!!!

  Obrázek uživatele Petulka85

  Děkuju za rady holky, ale já sama pracuju na úřadě práce takže vím jak to chodí a jak to nakonec dopadá většinou je bitej ten zaměstnanec

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  Péťo, neházej flintu do žita. Já řešila několik personálních věcí i u soudu a mám obrácenou zkušenost. Vyhrává zaměstnanec. Pokud se brání se a brání se dobře, jde to. Ale rozhodně to není jednoduché a možná, že ty starosti s tím a ten stres za to vlastně ani nestojí.... Držím palce, aby to dobře dopadlo a našel si brzy dobrou práci, ať jste v klidu.

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  Ahojky Péťo,
  to je vážně šílená situace, je mi moc líto, že vás to potkalo. Ale holky mají pravdu.

  - Ať nepodepisuje dohodu o ukončení pracovního poměru, pokud nemá novou práci a nedostane alespoň 5 platů odstupného! (přítel by mohl podat podnět na Oblastní inspektorát práce. Ten by mohl zaměstnavatele postihnout pokutou za to, že neposkytuje zaměstnancům mzdu ve stanoveném termínu. V případě, že by bylo prodlení delší než 15 dnů po výplatním dnu, přítel by mohl okamžitě zrušit pracovní poměr a náleželo by mu odstupné. Pokud by navíc řekl, že mu vyhrožují, bude na tom zaměstnavatel dost špatně).

  - Úřad práce má skutečně právníky, kteří zdarma poskytují radu. Je ale na každém úřadu práce, v jakém rozsahu ji poskytnou a hlavně, jak šikovného právnika mají. Obecně platí - zaměstnanec je vždy chráněn, tzn. u soudu v 95% vyhrává.

  - Ať si hledá novou práci, určitě něco najde. A neboj, mateřská ti přijde, rodičovská taky, miminko bude v pořádku. :ww:

  Hodně štěstí,
  A. Pápá

  -

  Obrázek uživatele vodnanka

  Nenechte se zastrašit, oni to ti zaměstnavatelé zkouší, protože si pořád ještě myslí, že jsme blbí a nerozumíme tomu a nebudeme se bránit. Pokud přítel dohodu nepodepsal, je to jen dobře - výpověď pro hrubé porušení prac. kázně dostat nemůže, musel by mu zaměstnavatel to hrubé porušení dokázat. Takže pokud mu chce dát výpověď, musí dodržet výpovědní lhůtu 2 měsíce. Vyjímkou je výpověď pro tzv. nadbytečnost, ale to zase na jeho místo nesmí nikoho přijmout, protože to místo tím jakoby zrušil.
  Zkuste si zavolat na Úřad práce - nevím, zda to ještě existuje, ale bývalo tam zdarma poradenství týkající se právě pracovně-právních vztahů a tam mi vždycky pomohli. Každopádně by přítel mohl naopak žalovat zaměstnavatele za nedodržení podmínek pracovní smlouvy, když neposlal výplatu.
  A neboj se - nikdy není tak hrozně, jak to zpočátku vypadá. Zvládnete to. Byt eventuelně počká a přítel si jistě nějakou práci najde.
  -------------------------------------------------------
  naše osobní stránky - www.dent.websnadno.cz.

  Obrázek uživatele Marci55

  zeptejte se na úřadě práce,oni mají právníky,kteří radí v těchto věcech a jsou zadarmo.Mám to odzkoušené. Poradí mu jak postupovat dál se šéfem.

  Obrázek uživatele pajulka11

  ahojky, úřady práce pracovně-právní poradenství už neposkytují...toto spadá pod Oblastní inspektoráty práce...

  Obrázek uživatele rmvm

  Výpověď za hrubé porušení mu dát nemůže, protože porušil zákon on, když neposlal včas výplatu. Aspoň nás to tak nedávno v práci školili. Pápá Ať se poradí s nějakým právníkem přes pracovní právo.

  Obrázek uživatele ivca.konik

  Petul, je to sice špatná situace, ale krize už tak nějak pomíjí, tak snad nějakou práci najde, i kdyby třeba jen něco přechodně, než najde nějakou podle svých představ. Hlavně se trošku uklidni, ať je miminko v pořádku, já vím, že to je těžké, ale ty to v tuhle chvíli nevyřešíš. zase lepší., když si najde nějakou práci, ve které mu aspoň budou včas platit, takhle by jste stejně byli odkázaní na dobré vůli šéa, jestli mu zaplatí nebo ne. manža to měl taky tak, dělal kamioňáka, pořád v pr..., dostával výplatu, až když šéfovi zaplatila jiná firma fakturu, takže jsme třeba dva týdny čekali na výplatu (ještě, že jsem pracovala, takže jsme na jeho výplat nebyli až tak závislí, ale kdyby byl sám, tak nemohl včas platit hypotéku apod.), našel si jinou práci, sice za menší peníze, ale je každý den je v noci doma a výplatu má vždy nejpozdějí 13. na účtu. Budu držet palce, ať je líp.

  Obrázek uživatele genevie

  zkuste se domluvit v bance na dočasné pozastavení splátky z důvodu nemohoucnosti splácet ( nevím jak se to přesně jmenuje)...to je nejdůležitější,ať se nedostanete do průšvihu. jinak dostaneš porodné,přítel na pracáku mylsím polovinu platu a ty taky mateřskou,z toho se nějak dočasně vyžít dá... nejpozděj do půl roku by práci najít měl.nás čeká něco podobného.stěhujem se 120 kilásků z brna na zlínsko,protože čekáme druhé a tady,kde bydlíme je pro nás těsno.takže od 1.listopadu je manžel bez práce a zatím nic nemá...neboj je nás víc Smile

  Adopce

  Dobrý den,jsem ve 21 týdnu těhotenství.Chtěla bych dát svou nenarozenou dceru k...

  Budu náhradní matka

  Ahoj maminky a všechny ostatní...

  Kam na pohotovost v Brně

  Ahoj holky, potřebuji poradit. Jsem v 8 týdnu těhotenství, zvracím asi měsíc....

  Zvracení 6x denně v tehotenstvi

  Ahoj holky, potřebuji poradit. Jsem v 8tt a zvracím už měsíc, na začátku jsem zvracela 5x denně, nemohla jsem ani vstát s postele, pak...

  Milující maminka

  Dobrý den 

  Jsem těhotná ,bohužel jsi miminko nechat nemuzu 

  jsem 23 léta studentka,tatínek 25student a nejsme připraveni...

  Holky nikomu z Vás bych to nepřála. Vůbec nevím co si počneme. Přítel dostal z ničeho nic výpověď. Po patnáctidenním zpoždění výplaty se s kolegama domluvili a řekli šéfovi že pokud jim nedá výplatu nebudou pracovat. Tak dostali všichni výpověď. Dohodou. Tu přítel nepodepsal tak mu teď zaměstnavatel vyhrožuje že mu dá výpověď za hrubý porušení pracovní kázně.

  Ahojky holky,tak už jsem se taky dočkala 21.9.ve 14.38 se mi narodila Sofinka(2.95kg a 48cm),od soboty už jsme doma a zatím si to užívám protože malá je moc hodnunká.Kojím a tak by mě zajímalo jakým potravinám se mám vyhýbat,a taky jestli můžu nějaké sladkosti(čokoládu,oplatky,sušenky)nebo třeba oříšky,tyčinky?Mě připadá,že se skoro nic jíst nemá.Díky za odpovědi.

  Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat jak to řešíte, když máte dětský pokojíček v patře.

  Ahoj maminky nevíte kde se dá sehnat zábrana kolem krbu? Náš Honzík si toho moc nevšímá, když si přitápíme, ale mám strach aby na ty kamna nespadl, proto bych chtěla koupit zábranu. díky

  Ahoj holky,nevíte,co je v těhotenské průkazce-výška fundu P/O nebo D/O-nemůžu to přečíst.Vím,co je výška fundu,ale to za tím?

  Hola mamky! Tak jsem u té malé vysledovala, že mi vždy když chce zabrat - usnout - pláče. Je to vlastně vždy po tak hodině - hodině a půl bdění - jenže malá se mi vždy uklidní jen v šátku nebo kočárku tam taky usne po chvilce pláče - tak éět - deset minut- Takže furt lítáme ven s šátkem nebo kočárkem.

  ahoj maminky, priznám sa prihlasil ma tu manžel, ale zistila som,že tu najdem kopec užitočných rád, my máme termín 30.12.2009, som na konci 6. mesiaca a v noci ma začalo dost pobolievat v podbrisku a panev, tak dufam, ze je to len z toho ako sa zvecsujem???

  Ahojky, můj 6ti měs. prcek se velmi často, takřka furt vzteká, když ho oblékám. kolikrát je to úplná hysterie. máte s tím některá také zkušenost?

  Ahoj berušky, tak jak se pořád máte ??, doufám, že jen dobře a že pěkně opatrujete mimísky v bříšku :\/|:

  Ahoj holky, tak takhle si Ela teď děsně ráda mačká peřinku Smile Včera jsme byli na kontrole ve 3 měsících a na 1. hexa vakcíně. Máme 61cm a 5450g (PM 50cm a 3220g). Po včeličce plakala jenom chvíli, ale byly jsme u Dr. akorát, když je zvyklá spinkat, takže byla pak celý den mimo.