Přirozený porod dvojčátek | Moje těhotenství.cz

Přirozený porod dvojčátek

Obrázek uživatele Macinka Dobroška

Dne 3.9.2015 ve 13:24 hodin oslavil můj prvorozený Mareček své třetí narozeniny... tentokrát jsem u toho nemohla být, měla jsem totiž docela napilno Smile Rodila jsem mu brášku se sestřičkou Biggrin

V sedm ráno mi doktorka zavedla vyvolávací tabletku (byla jsem na dva prsty volně- chtěla abych rodila přes den a né až večer, kdy tam nebude tolik doktorů). O tři čtvrtě na devět jsem měla první stah, za patnáct minut další... od půl desáté už byly stahy po dvou minutách. V jedenáct doktorka praskla vodu Elence Angel a řekla, ať zavolám tatínkovi, pokud ho chci mít u porodu. Udělala se další příprava (nálev) a za půl hodinky přijel manžel. Bolesti už byly fakt šílený... strašně rychle po sobě a fakt silný - (u prvního porodu jsem tyhle bolesti měla asi až poslední tři hodiny z celkových 14,5 h)... byla jsem ale pořád v klidu a říkala si pokaždé "nesmím se té bolesti bát.. nechám jí sebou projít... už budu mít miminka u sebe!" Občas jsem si i zaječela Biggrin Spíš mi teda semtam uniklo nějaký to zakňučení Biggrin Pak jsem kolem tři čtvrtě na jednu začala cítit pocit na tlačení. Celou dobu mě ty kontrakce hezky otevíraly... tak jsem doufala, že už i budu moct jít do finále. Doktorka to zkoukla a řekla, že je tam ještě lem branky, že si ještě pár kontrakcí musím prodýchat na balonu. Tak jo...

Asi šest jsem takhle udýchala, sice s pocitem, že se po..., ale udýchala Smile Pak jsem ale opravdu zase dostala ten silnej pocit na tlačení a zařvala do na doktorku s manželem s vykulenýma očima Biggrin "Já už ale fakt musím tlačit!!!"

Přiskočila doktorka s primářkou, já vyskočila na křeslo, obestoupili mě porodní asistentky a sestry z novorozeneckého a jelo se. Asi na tři kontrakce, při kterých jsem se vždy na dvakrát nadechla jsem vytlačila hlavičku Elenky a na další nádech byla venku celá. Byl to úžasný pocit, nepopsatelný... Chtěla jsem si ji strašně pohladit, ale tak se mi třásly ruce, že jsem se bála se je na to malé tělíčko položit. Doktorka mi řekla, že nejdřív porodíme druhé dítko a pak mi přiloží obě miminka, že teď Elenku zkontrolují doktoři. Ta křičela, holčička moje. Bylo právě 13:03 hodin, malá měla 2880g a 47cm.

Kontrakce uplně ustaly... primářka nade mnou byla skloněná a chválila mě, uklidňovala... kontrolovala utz polohu miminka a říkala mi klidným hlasem, co bude následovat. Doktorka mezi tím našla maličkého s pomocí asistentky mi ho nasměrovali do porodních cest. Po chvíli jsem cítila, že jde další stah, zahlásila jsem to doktorce a ta se snažila píchnout vodu druhého mimča. Jaksi jí to nešlo. Asi tři, čtyři kontrakce jsem tlačila, ale marně... prostě se tam drobkovi líbilo. Doktorky začaly být nervozní... to byl šrumec... mezi nohy si mi sedla primářka, chopila se práce a doktorce zavelela, ať mi pomůžou s asistentkou tlačit. Počkali jsme na další stah a jelo se na novo... Pamatuju si živě, jak jsem ječela, spíš pištěla bolestí a vysílením... Smile nešlo to zadržet a šlo to mimo mě Biggrin To ticho na sále vždycky rozseklo to moje dlouhý "ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ" !!!!!

Poslední kontrakce a maličkej vyklouzl... primářka mu trošku uvolnila cestu tím, jak mě rozškubla jizvu po prvním porodu, ale to mi bylo naprosto jedno a vůbec jsem necítila nějaký trhnutí nebo tak... Radeček se narodil ve 13:12 hodin s mírami 2640g a 45 cm. Odnesli ho na zkontrolování a už mi manžel nesl Elenku... Byla tak zmačkaná a tak nádherná... Chtělo se mi plakat, ale neměla jsem na to síly.. jen jsem natáhla ruce, že ji chci k sobě, manžel mi ji položil na hruď a já se rozplývala blahem.

Mezitím mi doktorka vytáhla obě placenty a zašila, co bylo třeba..trošinku to štípalo, ale to už se dalo vydržet... a už mi nesli i Radečka... mojeho druhého synka... Už vás mám venku, vy moje zlatíčka... pořád jsem jim opakovala Smile

Rodila jsem v 37+1, miminka měla obě apgar skore 9-10-10 a krásně jsme se rozkojili už druhý den. Chtěli nás pustit už čtvrtý den, ale to Radečkovi vyšly vysoké hodnoty bilirubinu, tak musel jít na noc pod modré světlo. Druhý den byl Ráďa dobrej a vysoké hodnoty měla Elen, takže další noc ve špitálu se opalovala v solárku holčička. Nakonec nás pustili domů 9.9.... šestý den po narození.

Dneska nám je jedenáct dní, miminka jsou zlatá, krásně sají mateřské mlíčko, kojím je oba zaráz, prsa jim střídám. Mareček je má moc rád. Pořád by je hladil po vláskách. Zatím opravdu musím zaklepat, že je vše naprosto super a bez problémů. Snad nám to vydrží co nejdýl.

 

Jsem ta nejšťastnější maminka pod Sluncem !:€s€: 

Komentáře

Obrázek uživatele HankaV.

Gratuluju!!!! Až mi ukápla slzička, krásně si to napsala.Hodně zdravíčka mimískům

Obrázek uživatele Jitule78

Móóóóc blahopřeji*smile* :one: :€s€: :€s€: :€s€: :€s€: . To je nádherné, úžasné, až mi z toho šel mráz po zádech. Tak krásnný porod a ještě dvojčátek. Jste všichni moc šikoní:one: ! A Ty jsi nejstatečnější maminka:one: :one: :one: . A ještě tak hezky naplánované, ve stejný datum*smile* To vše je určitě za odměnu. Tak se moc opatrujte, kojte a rostěte:h: :h: :h: :h: :a:

Obrázek uživatele Macinka Dobroška

Děkuju Smile

Obrázek uživatele Kačka1989

Moc gratuluji *smile* miminka jsou nádherná *wink* 

Obrázek uživatele .Míša.

Moc gratuluji ke krásným miminkům, jste tak sympatická rodinka!! Smile Přeji Vám všem jen to nejlepší a tebe obdivuji, že jsi tuhle dvojitou dávku Biggrin zvládla porodit přirozeně. Ať jsou drobečci zdraví :h: 

Obrázek uživatele aichahr

Gratulace k miminkům Smile Ať se vám daří všem :):a: 

Obrázek uživatele fucipe

Krásně popsané, slzičky mi samozřejmě při čtení tekly proudem Smile Jsem moc ráda, že je vše OK a máte se krásně k světu. No na fotečce vůbec nevypadáte, že byste rodila Smile

Přeji zdravíčko celé rodince, zlatíčka jsou moc krásní a dle fotky mají po kom Smile

Obrázek uživatele Macinka Dobroška

děkuju mockrát a vám přeji, ať už je vše v pořádku!

Obrázek uživatele lucininenka

neskutečný,normálně se mi chce brečet :h: :h: jste všichni šikulky a miminka jsou nádherná!!!!Gratuluji :€s€: :€s€: 

Obrázek uživatele Macinka Dobroška

děkujeme Smile jsou to naše poklady Smile

Obrázek uživatele anetka1405

Velka gratulace sou nadherní!!! pochopila jsem dobre že si všechny 3 deti odrodila 3.9.? Smile to je uzasny ja uz se tesim az to zvladneme podruhe jeste cca 2 mesice a doufam ze to pujde rychleji nez první s 6hodinama bolesti ale druhe cekame nastesti jen jedno zase holcicku :-)  At se všem tvym dětičkám dobře daří a nejstaršímu bráškovi přejeme krasne narozeninky dostal nadherny darecek Smile

Obrázek uživatele Macinka Dobroška

Ano, všechny 3.9. po 13.-té hodině :-)  Děkuju a přeji, ať ten druhý porod je tedy rychlejší Smile Hlavně zdravíčko !!!

Obrázek uživatele anetka1405

to je krasny teda Smile tak jeste jednou gratuluju a at se dari Smile

Obrázek uživatele zvedavec

Ježíš to je nadhera!!! :h: :h: :h:  to je zatím nejhezčí popsaný porod, který jsem kdy četla, úplně z toho sálá spokojenost a čisté štěstí, moc moc gratuluji!!! Věřím, že miminka budou zlatá i nadále, protože v takové rodině a v tak krásném zázemí nemají jediný důvod k nespokojenosti :h:  velká gratulace, velký vzor ostatním, děkuji :one: 

Obrázek uživatele Macinka Dobroška

Děkuju mockrát :h: 

Miláčci moji, tak už se nám to krátí. Za chvíli budete venku a já se vás nemůžu dočkat.

Vítám vás v zářijovém neočekáváním.Vzhledem k tomu že se Bacilka, stále neozývá , tak nevím jak to bude s vedením dál. Tak zatím to ještě povedu.Přeji všem aby září donesl hojnou úrodu //. Pište kdy neočekáváte, kdo s námi bude chtít sdílet graf (a ještě ho tu nemá), tak mi pošlete odkaz v osobní zprávě a já ho zařadím do seznamu.

Všechny vás vítám v  podzimním říjnovém neočekáváním.Tak ještě i tento měsíc vás povedu. bacilka slíbila že od listopadu to zas převezme.Přeji všem ,aby říjen donesl hojnou úrodu //. Pište kdy neočekáváte, kdo s námi bude chtít sdílet graf (a ještě ho tu nemá), tak mi pošlete odkaz v osobní zprávě a já ho zařadím do seznamu.

Ahoj holky, nezvykle přidávám listopadové neočkávání už teď, protože zítra večer odjíždím a vrátím se až 4. listopadu. Do té doby prosím napište, kdo jak do seznamu. V říjnu jsem koukala, že některé z Vás si berou volno... Jestli by Vám nevadilo, hodila bych Vás do seznamu "na dovolené" - tzn. dovolená od MT... A od 4. listopadu už pofrčím jako fretka...

ZDravím Těhulky prosinčátek, jak se vede ?

Dnešní poradna dopadla na výbornou, mimísek odpovídá termínu má něco přes 5 cm a bublinka 14 cm.

Ahoj holky, jsem tu po strašně dlouhé době a tak jsem si řekla, že sem napíšu, že byste některé mohly poradit.
V roce 2008 mimoděložní těhu a přišla jsem o levý vejcovod. Vaječníky zachované. květen 2009 těhu a holčička, které už 5. A v dnešní době jsme si tak řekli, že ještě jedno prtě by to chtělo, ale nevím si zcela rady.

Zlatíčka moje milovaný,

Tak včera proběhla první kontrola u doktorky. Smile Vše je jak má být,srdíčko bije,miminko je na správném místě a hlavně je jen jedno! :s: Dle poslední ms jsem dnes v 8tt. Příští úterý jdu už oficiálně do těhotenské poradny a dostanu průkazku.

Варанга

Варанга средство от грибкаГрибок -...

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...