Přirozený porod dvojčátek

14.09.2015

Dne 3.9.2015 ve 13:24 hodin oslavil můj prvorozený Mareček své třetí narozeniny... tentokrát jsem u toho nemohla být, měla jsem totiž docela napilno :-) Rodila jsem mu brášku se sestřičkou :-D

V sedm ráno mi doktorka zavedla vyvolávací tabletku (byla jsem na dva prsty volně- chtěla abych rodila přes den a né až večer, kdy tam nebude tolik doktorů). O tři čtvrtě na devět jsem měla první stah, za patnáct minut další... od půl desáté už byly stahy po dvou minutách. V jedenáct doktorka praskla vodu Elence (A) a řekla, ať zavolám tatínkovi, pokud ho chci mít u porodu. Udělala se další příprava (nálev) a za půl hodinky přijel manžel. Bolesti už byly fakt šílený... strašně rychle po sobě a fakt silný - (u prvního porodu jsem tyhle bolesti měla asi až poslední tři hodiny z celkových 14,5 h)... byla jsem ale pořád v klidu a říkala si pokaždé "nesmím se té bolesti bát.. nechám jí sebou projít... už budu mít miminka u sebe!" Občas jsem si i zaječela :-D Spíš mi teda semtam uniklo nějaký to zakňučení :-D Pak jsem kolem tři čtvrtě na jednu začala cítit pocit na tlačení. Celou dobu mě ty kontrakce hezky otevíraly... tak jsem doufala, že už i budu moct jít do finále. Doktorka to zkoukla a řekla, že je tam ještě lem branky, že si ještě pár kontrakcí musím prodýchat na balonu. Tak jo...

Asi šest jsem takhle udýchala, sice s pocitem, že se po..., ale udýchala :-) Pak jsem ale opravdu zase dostala ten silnej pocit na tlačení a zařvala do na doktorku s manželem s vykulenýma očima :-D "Já už ale fakt musím tlačit!!!"

Přiskočila doktorka s primářkou, já vyskočila na křeslo, obestoupili mě porodní asistentky a sestry z novorozeneckého a jelo se. Asi na tři kontrakce, při kterých jsem se vždy na dvakrát nadechla jsem vytlačila hlavičku Elenky a na další nádech byla venku celá. Byl to úžasný pocit, nepopsatelný... Chtěla jsem si ji strašně pohladit, ale tak se mi třásly ruce, že jsem se bála se je na to malé tělíčko položit. Doktorka mi řekla, že nejdřív porodíme druhé dítko a pak mi přiloží obě miminka, že teď Elenku zkontrolují doktoři. Ta křičela, holčička moje. Bylo právě 13:03 hodin, malá měla 2880g a 47cm.

Kontrakce uplně ustaly... primářka nade mnou byla skloněná a chválila mě, uklidňovala... kontrolovala utz polohu miminka a říkala mi klidným hlasem, co bude následovat. Doktorka mezi tím našla maličkého s pomocí asistentky mi ho nasměrovali do porodních cest. Po chvíli jsem cítila, že jde další stah, zahlásila jsem to doktorce a ta se snažila píchnout vodu druhého mimča. Jaksi jí to nešlo. Asi tři, čtyři kontrakce jsem tlačila, ale marně... prostě se tam drobkovi líbilo. Doktorky začaly být nervozní... to byl šrumec... mezi nohy si mi sedla primářka, chopila se práce a doktorce zavelela, ať mi pomůžou s asistentkou tlačit. Počkali jsme na další stah a jelo se na novo... Pamatuju si živě, jak jsem ječela, spíš pištěla bolestí a vysílením... :-) nešlo to zadržet a šlo to mimo mě :-D To ticho na sále vždycky rozseklo to moje dlouhý "ÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ" !!!!!

Poslední kontrakce a maličkej vyklouzl... primářka mu trošku uvolnila cestu tím, jak mě rozškubla jizvu po prvním porodu, ale to mi bylo naprosto jedno a vůbec jsem necítila nějaký trhnutí nebo tak... Radeček se narodil ve 13:12 hodin s mírami 2640g a 45 cm. Odnesli ho na zkontrolování a už mi manžel nesl Elenku... Byla tak zmačkaná a tak nádherná... Chtělo se mi plakat, ale neměla jsem na to síly.. jen jsem natáhla ruce, že ji chci k sobě, manžel mi ji položil na hruď a já se rozplývala blahem.

Mezitím mi doktorka vytáhla obě placenty a zašila, co bylo třeba..trošinku to štípalo, ale to už se dalo vydržet... a už mi nesli i Radečka... mojeho druhého synka... Už vás mám venku, vy moje zlatíčka... pořád jsem jim opakovala :-)

Rodila jsem v 37+1, miminka měla obě apgar skore 9-10-10 a krásně jsme se rozkojili už druhý den. Chtěli nás pustit už čtvrtý den, ale to Radečkovi vyšly vysoké hodnoty bilirubinu, tak musel jít na noc pod modré světlo. Druhý den byl Ráďa dobrej a vysoké hodnoty měla Elen, takže další noc ve špitálu se opalovala v solárku holčička. Nakonec nás pustili domů 9.9.... šestý den po narození.

Dneska nám je jedenáct dní, miminka jsou zlatá, krásně sají mateřské mlíčko, kojím je oba zaráz, prsa jim střídám. Mareček je má moc rád. Pořád by je hladil po vláskách. Zatím opravdu musím zaklepat, že je vše naprosto super a bez problémů. Snad nám to vydrží co nejdýl.

 

Jsem ta nejšťastnější maminka pod Sluncem !:€s€: 

Přirozený porod dvojčátek
Přirozený porod dvojčátek
Přirozený porod dvojčátek
Přirozený porod dvojčátek

Móóóóc blahopřeji*smile* :one: :€s€: :€s€: :€s€: :€s€: . To je nádherné, úžasné, až mi z toho šel mráz po zádech. Tak krásnný porod a ještě dvojčátek. Jste všichni moc šikoní:one: ! A Ty jsi nejstatečnější maminka:one: :one: :one: . A ještě tak hezky naplánované, ve stejný datum*smile* To vše je určitě za odměnu. Tak se moc opatrujte, kojte a rostěte:h: :h: :h: :h: :a:

Moc gratuluji ke krásným miminkům, jste tak sympatická rodinka!! :) Přeji Vám všem jen to nejlepší a tebe obdivuji, že jsi tuhle dvojitou dávku :D zvládla porodit přirozeně. Ať jsou drobečci zdraví :h: 

Krásně popsané, slzičky mi samozřejmě při čtení tekly proudem :-) Jsem moc ráda, že je vše OK a máte se krásně k světu. No na fotečce vůbec nevypadáte, že byste rodila :-)

Přeji zdravíčko celé rodince, zlatíčka jsou moc krásní a dle fotky mají po kom :-)

neskutečný,normálně se mi chce brečet :h: :h: jste všichni šikulky a miminka jsou nádherná!!!!Gratuluji :€s€: :€s€: 

Velka gratulace sou nadherní!!! pochopila jsem dobre že si všechny 3 deti odrodila 3.9.? :-) to je uzasny ja uz se tesim az to zvladneme podruhe jeste cca 2 mesice a doufam ze to pujde rychleji nez první s 6hodinama bolesti ale druhe cekame nastesti jen jedno zase holcicku :-)  At se všem tvym dětičkám dobře daří a nejstaršímu bráškovi přejeme krasne narozeninky dostal nadherny darecek :-)

Ježíš to je nadhera!!! :h: :h: :h:  to je zatím nejhezčí popsaný porod, který jsem kdy četla, úplně z toho sálá spokojenost a čisté štěstí, moc moc gratuluji!!! Věřím, že miminka budou zlatá i nadále, protože v takové rodině a v tak krásném zázemí nemají jediný důvod k nespokojenosti :h:  velká gratulace, velký vzor ostatním, děkuji :one: 

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka