Porodnice Ostrava-Vítkovice

28.02.2010

Ahoj, chci se zeptat, rodila jste některá ve Vítkovicích a chodila tam i na předporodní kurzy? Byly jste i na prohlídku porodnice? Jelikož už jsem ve 30tt, tak už se budu muset konečně rozhodnout, zda na ty kurzy jít... Dalo vám to na něco? Byly jste na kurzy a na prohlídku porodnice i s partnerem, nebo samy? Děkuju moc za všechny odpovědi!

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holky, prosím prosím, která jste nakonec rodila ve Vítkovicích, měly jste to tak, že jste chodily až do porodu ke svému gynekologovi, nebo jste ve 36.týdnu přešly do péče Vítkovické porodnice? Ve Vítkovicích mi totiž řekli, že je nejlepší se tam předem registrovat a začít tam docházet na týdenní kontroly od 36tt a že budou po mě chtít žádost o převzetí do péče... Když jsem to dneska řekla svému gynekologovi a poprosila ho o to, tak mi řekl, že mi žádnou žádost psát nebude, že to prý nedělá, protože k němu je možno chodit až do 40.tt. Nevím co teď, gynďák mi to nechce napsat, už mě pěkně s***, a já bych radši už chodila do Vítkovic, jenže tam mě bez té žádosti asi nevezmou Jak jste to měly vy?

In reply to by pusi24

Ahojky,tak já jsem ke svému dr. taky chodila až do konce,ale rodila jsem o týden dříve,takže jsem do péče nemocnice ani nebyla předaná. Pokud má dobře vybavenou ordinaci,tak nevidím důvod,proč tam nechodit :-) A švagrová tam rodila zrovna dneska a ta taky chodila ke svému dr až do konce,a po termínu jí předal do péče nemocnice. Myslím,že když má lékař v ordinaci ktg,tak není důvod,aby tě dřív předal do péče nemocnice. Ale taky si myslím,že na tvou žádost by ti měl umožnit tam začít chodit dříve. Zkus si s ním ještě jednou promluvit a uvidíš. A ke komu chodíš??

In reply to by bsimonka

Vybaven sice je, ale je celkem dost neochotný ke mě, nejsem u něj spokojená... Jo říkal mi, že klidně můžu do těch Vítkovic chodit, ale že nevypisuje ty žádanky ;-) Chodím k panu primáři z Fifejd - Dr. Spousta ;-)

In reply to by pusi24

víš co,já si myslím,že jeho největší problém bude v tom,že chceš rodit u konkurence a ne na Fifejdách ;) Proto ti to podle mě nechce vypsat. A co kdyby sis zavolala do těch Vítkovic a situaci jim vysvětlila? To by mohli pochopit ;)

In reply to by bsimonka

Tak to asi už nechám tak a budu chodit do konce těhu ke svému gynekologovi. Už se mi nechce nic řešit a zase to domlouvat s Vítkovicema, jsem už celkem unavená ze všeho ;-) Ještě jsem se chtěla zeptat... mám už sice sbalenou tašku do porodnice, ale jedna věc mi pořád leží v hlavě a to, jestli při porodu ti dají nějakou nemocniční noční košili, nebo mám mít něco svého z domova? Mám sbalené 2 noční košile na pokoj, ale kdybych potřebovala i k porodu, tak je to málo... A v každé porodnici je to prý jinak?

Holky další dotaz :-) Rodila jste některá ve Vítkovicích s epidurálem? Zvažuju, jestli si ho mám dát píchnout, špatně snáším bolest :-( Ale zároveň nechci ublížit miminku....

Vítkovickou porodnici jsme rozebíraly i tady:
http://www.mojetehotenstvi.cz/ostrava-vitkovice-dotazy
Můžu jen doporučit!!! Jsou tady skvělí!!! Předporodního kurzu nelituji, moc mi to dalo a na porod skvěle připravilo :qu:
Hroznový cukr /cca 16.-kč/ je na doplnění energie. Je to rychlý cukr do krve, který ti může pomoct při vyčerpání jak u porodu, po něm, nebo taky v prvních dnech při péči o mimuško...třeba v noci..ono se to nezdá, ale samou péčí o mimi se na šestinedělí moc nevyspíš, tak se ti rychlá energie může hodit ;)
Jestli máš ještě nějaké otázky, klidně se ptej :€s€: D.

Holky, musely jste mít ve Vítkovicích jednorázové kalhotky na použití a pak ty speciální porodnické vložky? Pardon, že pořád tak otravuju, ale snažím se sbírat informace, když už se to blíží....

In reply to by pusi24

No určitě si je sebou vezmi,nikdo ti je tam nedá. Dají ti jejich vložku jen jak půjdeš z porodního sálu,jinak musíš mít svoje. Ty kalhotky i vložky-Samu fakt doporučuju :-) A samozřejmě musíš mít i plínky,vlhčené ubrousky a bepanthen pro mimi. Bepanthen je fakt dobrý i na bradavky. Jen oblečení pro mimi mít nemusíš,to ti dávají oni :-) Kdyby něco,klidně se ptej,chápu tě,taky jsem potřebovala všechno řesně před porodem vědět :-)

In reply to by bsimonka

Děkuju, jsi moc hodná :-) Mě ale připadá, že mám dost blbé otázky ;-) Ty vložky Samu mám od ségry, ale jen jedno balení kde je 20ks, kolik bych si měla těch balení do porodnice koupit? A kalhotky mám taky od ségry, ale jsou jen 4 takové síťované, to je taky trošku málo, že? A ještě jeden dotaz... Máme už pro mimi koupenou postýlku a dokonce i peřinky... Jen si teď nejsem jistá, jestli novorozenci můžou spinkat pod peřinkou, jestli se nemůžou udusit... Jak spalo přikryté tvé mimi?

In reply to by pusi24

ahojky ja tech sitov. kalhotek emla 5 a vzdycky jsem si je preprala kdyz jsem se nejak blbe otocila co me privezly na 6nedel. jsem hned z fleku vymenila troje tak jsem si je preprala a rano byly pripravene ta sitka schne tak 10mint jeste dneska je mam v supliku

In reply to by pusi24

Jedno balení vložek mi stačilo /20ks/. Záleží jak budeš rodit a kolik krvácet. Síťované kalhotky se dají přeprat, takže 4ks ti stačí bohatě, jsou hned suché. A jestli můžu doporučit, přibal si taky jednorázové dětské přebalovací podložky. První dny je krvácení silné a pomohou ti proti případným nehodám s povlečením a taky ti pomůžou při přebalování mimi. Mají ve zvyku čůrat, když se mění plínka :!k: Co se týká peřinky, tak tu jsem měla taky zároveň s postýlkou, ale ještě jsme ji nevyužily, zatím spinkáme pořád v zavinovačce/2.měsíce/, takže do ní nemusíš hned investovat. :ww: D.

In reply to by pusi24

No ony opravdu stojí kolem 100kč,já mám teď za 89. Ale jinak se dají koupit i ve zdravotnických potřebách(jsou to ty,co se používají v nemocnici)-prodávají je buď na kusy nebo celý balík a to myslím vyjde levněji :-)

In reply to by daskavel

No já si těch vložek vezmu radši víc, protože si neumím představit jak by to pak přítel šel kupovat do lékárny, chudák by byl úplně ve stresu :-D
O těch jednorázových přebalovacích podložkách jsem ještě ani neslyšela, jak to vůbec vypadá a jak je to velké? Jinak my už ty peřinky máme dlouho, ale nemusela jsem do nich investovat já, ale babička :-D

In reply to by pusi24

ahoj tak tu zavinovačku doporučuju vzít s sebou už do porodnice... dají ti sice jejich ale ty jsou už dost povolené a ty suché zipy nedrží takže se ti budou furt rozbalovat:) u mimča se neboj, že si zakryje hlavičku peřinkou a i kdyby si jí zakrylo tak pod ní přece může dýchat:) ale zavinovačka je lepší nebude se ti samo budit tím, že třeba rozhodí ve spánku ručičky.

In reply to by pusi24

vůbec není zač ;) já myslím,žemáš jako prvorodička úplně normální otázky-já řešila úplně to samé :one: No já měla myslím 4 balíky a bylo to tak akorát-ještě mi myslím nějaké zbyli na doma-ono ze začátku je měníš dost často ;) a ty kalhotky jsem taky měla 4-vždycky když se zašpinili,tak jsem si je hned přeprala a dala na topení-oni tam dost topí,takž ti to rychle uschne ;) No a když byl malý úplné miminko,tak spinkal v zavinovačce,byl v ní mnohem klidnější,když byl tak těsně zavinutý asi po 2 měsících už spinkal ve fusáčku.Ale myslím,že i pod peřinkou klidně spinkat může-ony se ty mimča moc nehýbou,takž si to na hlavičku určitě nedají-a pokud budeš mít monitor dechu,tak se nemusíš bát vůbec :-) Já teď přes den už taky malého(bude mít 6 měsíců) přes den přikrývám tou peřinkou a i když sebou teda dost mele,tak se mu nikdy nepodařilo si dát peřinku na hlavičku-ale přikrývám ho,až usne ;) Ježiš,to jsem se nějak rozepsala :s:

In reply to by bsimonka

Tyhle stránky jsou hrozně fajn, každý tady tak rád pomáhá a radí :-) JJ my už monitor dechu máme a taky máme zavinovačku, tak my se teda rozhodneme ještě co a jak a co bude lepší.... :-) A jinak, musela sis taky hledat dětskou doktorku, nebo jsi už znala z dřívějška? Já zrovna hledám hledám, no a žádná sranda teda...

In reply to by pusi24

Taky tady ráda chodím :-) No tak pokud máš monitor dechu,tak bych se vůbec nebála přikrývat peřinkou-ona zas není tak lehká,aby si to to miminko přetáhlo na obličej. Můj 6 měsíční chlapeček i když se probudí,tak si ji fakt nedá na obličej. Ale v té zavinovačce to bylo super když byl miminko,i v porodnici budeš mít mimčo v zavinovačce. ony se prý mimča cítí bezpečněji a připomíná jim to dělohu,když mají ohraničené tělíčko :-) jj jaty jsem musela mít dětskou dr,ale naštěstí moje ségra má 3 letého chlapečka,tak jsme šli k její dr-ona je strašně moc hodná a je super. A odkud z Ostravy jsi???

In reply to by bsimonka

No mám pár tipů z internetu, hledala jsem takové, které mám blízko bydliště, ale nevím jestli přibírají nové pacienty... Ještě jsem se nebyla poptat.. Ale už bych měla začít s tím něco dělat ;-)

Holky, musely jste mít ve Vítkovicích jednorázové kalhotky na použití a pak ty speciální porodnické vložky? Pardon, že pořád tak otravuju, ale snažím se sbírat informace, když už se to blíží....

Holky, musely jste mít ve Vítkovicích jednorázové kalhotky na použití a pak ty speciální porodnické vložky? Pardon, že pořád tak otravuju, ale snažím se sbírat informace, když už se to blíží....

ještě k tomu stopstavu... na netu se o tom určitě nedočteš páč se to mění každou hodinu (propouštějí - příjmají) já jsem si tam zavolala předem abych nejela zbytečně a neztrácela čas tam kde mají plno - můj porod trval od začátku do konce 3,5 hodiny takže bych ani neměla čas objíždět porodnice:))).... a ještě by mě zajímalo, proč bys měla mít u porodu hroznový cukr?????

In reply to by potfurka

JJ zavolat si, to je taky možnost :-) No na netu ten hroznový cukr doporučují a přímo i na porodnických stránkách Vítkovic.... No vím, že to není nutné a já ho stejně mít nebudu ;-) Já bych do Opavy nejela, tady mám všechny :-)

Ahojky,i já jsem rodila ve Vítkovicích a jsem maximálně spokojená,přístup jak na sále tak na šestinedělí úžasný,když jsem měla pak problém a přišla za sestřičkou kolem 11 večer,tak mě prohlídla,zavolala dr a až do rána za mnou chodila a ptala se,jak se cítím :one: Jinak úžasně mi poradili s kojením a hlavně mi i zkontrolovali jestli se mi nalívají prsa-jinak bych si asi zadělala na zánět-měla jsem pocit,že nepotřebuju odstříkávat,ale opak byl pravdou ;) Takže jako prvorodičce se mi opravdu ukázkově věnovali :-) Jasně,určitě záleží na tom,na koho narazíš,ale to je všude . Tak přeji tak krásný porod jaký jsem měla já ;)

ahoj já tam taky rodila a musím se přidat k holkám! je to tam super! na žádný kurz jsem nechodila - podle mě zbytečný.... nevím odkud jsi, ale výborné ohlasy jsou i na porodnici v opavě... kdyby bylo náhodou plno v těch vítkovicích:)

In reply to by pusi24

ahojky ja jsem tam byla na jednod.kurzu ten se dela jen pres prazdniny a plne mi to stacilo zaplatila jsem 100 a ukazala nam i porodni boxy 6nedel. a moc spokojenost..prohlidky jsou tam kazdou stredu myslim ze ve 12 za 50kc jo a byla jsem gttam sama pritel byl v praci tak nemohl..a porod parada muzu jen doporucit ale tu uz jsem ti psala predtim

ahojky, tak já tam byla s manžou jen na prohlídku...je to tam moc krásné...na kurzy nechodím, myslím,že při porodu si člověk na všechno přijde a poradí ti personál...PA, která nás tam prováděla byla velice sympatická ženská, která věděla o čem mluví...já se teď jen modlím,aby neměli plno až budu rodit, nikam jinam se mi nechce :a:

In reply to by susan

Ahoj, na prohlídku porodnice půjdu 100%, jen u těch kurzů jsem nevěděla... Ale asi to taky nechám tak volně, no porodit budu muset i tak :-D Tak snad to bude jak říkáš, že mi tam poradí :-) Ty jsi v kterém týdnu teďka? Já 30tt. Dá se pak zjistit na netu, jestli náhodou zrovna nemají vyhlášený STOP STAV? Bojím se, že jak tam pak přijdu rodit, tak mě pošlou jinam... a to bych nerada :-( Můžu se ještě zeptat.. kupuješ si k porodu i hroznový cukr? Vítkovice to doporučují, ale já nevím, určitě to není nutné..

In reply to by pusi24

jsem ted 39 tyden...s tim stop stavem na netu nevim,ale myslim,ze to tam nebude...rikala,z to trva max jeden den, nez se propusti nejake maminky domu...jen nas upozornovala,at prijedeme autem, ze sanitkam to hlasi jako prvnim,ze je stop stav...kdezto kdyz uz tam prijedete autem,tak te zkontrolujou a pokud uvidi,ze uz neni cas,tak si te tam nechaji, pokud nebudes otevrena,tak doporuci jet jinam...o tom hroznovem cukru nam rikali duly na cviceni pro tehulky, kam jsem chodila,ale nekoupila jsem si ho...ta PA v tech vitkach o tom nic nerikala...tak s tim jsem taky na vazkach!!! :a:

In reply to by susan

aha, tak když to trvá jen jeden den, tak to na netu fakt nebude. No budu se muset modlit, ať mám štěstí... My k porodu pojedeme autem, tak snad to bude dobrý... Ty už to máš za pár, budu ti držet palečky a musíš mi pak všechno napsat :-)

Ahoj,já tam rodila musím říct,že je to výborné!!!!sály jsou krásné,sestřičky i doktoři příjemní a moc milí:-)U samotného porodu mě chválili,povzbuzovali a dýchali a tlačili se mnou.-)udělali mi porod krásným zážitkem:-)co se týče šestinedělí-tam je to taky na 1!!!pomohli mi s kojením,manipulací s malým....měla jsem problémy s prsy a neskutečné bolesti,pokaždé mě vyslechli a hl.ulevili i ve 4h.ráno.-)Na kurzy už jsem to bohužel nestihla,ale zvládla jsem to i bez nich....pořád se někdo ptá,na to jak se cítíš,ulevují od bolesti a taky mě naučili prodychávat kont.přímo tam:-)takže můj dojem-VÝBORNÍ!
ať máš porod tak krásný,jako já.Bez komplikací a v pohodě,miminko spokojené a zdravé.-)

In reply to by sssisina

Ahojky, já se na ten porod snad začnu těšit :-D Hrozně se těším na miminko, ale přiznám se, že jako prvorodička mám trochu strach z porodu... Nevím co mě čeká... A jak dlouho jsi rodila? Mělas sebou i hroznový cukr? Taky se bojím, že si pak něco důležitého zapomenu přibalit do porodnice ;-)

In reply to by pusi24

Ono by bylo divné,kdyby ses na porod nebála...i já se bála-mě stačí odběr krve:-((na to abych byla vystresovaná...ale porod je o něčem jiném,miminko prostě ven MUSÍ a navíc se hrozně těšíš až si ho pohladíš,potulíš a popusinkuješ....ale vítkovické pa byly fakt úžasné a dokolečka mě chválily,jak mi to jde a jak jsem statečné(při tom jsem potajmu nadávala)Plodovka mi tekla ráno v 6h.žádné bolesti,tak jsem byla doma a čekala manžu,v 14h.jsme jeli,tam mi rupla voda úplně(v čekárně plných lidí:-)))v 18h začaly bolesti a v 21:35 byl malý venku!!!takže rychlovka.Od 20h.už jsem byla na sále a snad od 21h.jsem tlačila...ale ten čas tam splývá...držím palečky:-)

In reply to by pusi24

Ahojky,já se chystám rodit taky v Ostravě ale chtěla bych ve fakultní nemocnici. Ale jak tak tady čtu , tak samá chvála na Vítkovickou nemocnici asi začnu o ní taky uvažovat. Jsem ve 36tt ,takže už je na čase. A s tím hroznovým cukrem to slyším poprvé, na co si ho holky berou??

In reply to by zizinka

Ahoj, tak já byla až donedávna přesvědčená, že taky půjdu rodit na fakultku. Hlavně z toho důvodu, že tam mají speciální přístroje na to, kdyby se s mimim něco dělo po porodu atd. Ale jak jsem si tak postupně pročítala různé články na netu a reakce od holek, tak mě fakultka přešla. Furt o ni slýchám jen jak je to hrozné na oddělení šestinedělí, že ti tam s ničím nepomůžou. A pokud jsi prvorodička, tak tím hůř... budeš na všechno sama.... Pokud jsi už ve 36tt, tak už máš opravdu nejvyšší čas se rozhodnout, protože ve 36.tt ti má tvůj gynekolog vypsat žádost o předání do péče (pokud si to přeješ) a ty se pak s tím dostavíš na příjmovou ambulanci ve Vítkovicích. Já jsem četla, že hroznový cukr je dobrý na doplnění energie při porodu. No ale asi je zbytečné to kupovat...

In reply to by pusi24

Prvorodička nejsem ale cítím se tak jelikož mé první mimi bylo císařským řezem ,takže jsem z porou neměla vůbec nic . Byla jsem v celkové anestezii. Ale druhé miminko které teď čekám se umoudřilo a není hlavičkou nahoru takže říkal doktor že budu rodit normální cestou. Takže pro mě je to taky premiéra. :s: Jo a stou fakultkou,tam mě pořád přemlouvá manžel tak nevím :00:

In reply to by zizinka

urcite te nechci strasit...mam i kamaradky, ktere tam byly spokojene...jen tech nespokojenych mam vice...ono taky asi zalezi, co clovek ocekava...pokud pri mem porodu bude ve vitkach stop stav, tak tam taky asi skoncim,takze doufam,ze to takove hrozne neni...co se tyce zdravotni pece, tak jsou asi dobri, protoze jsou specializovani na predcasne porody a na diabeticky,spise asi na tom sestinedeli ta podpora tech maminek neni az tak ukazkova,ale co uz...treba bude vse ok...opravdu jsem te nechtela vystrasit, jen kdyz tam chce tvuj manzel, tak nevim, jestli bude rodit on nebo ty? :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka