Porod Verunky CS | Moje těhotenství.cz

Porod Verunky CS

Obrázek uživatele Lenča 87

Ahojky, tak se pokusím popsat můj porod císařským řezem.
Porod CS byl naplánovaný na 8.10.2009 na 8 hodinu ranní, z důvodu polohy KP.

Po 6 hodině jsem zvonila na porodní sál, kde se mě ujala PA a šly jsme se nachystat. Nalila do mě klystír, který jsem v sobě udržela asi pouze 2 minuty Koulení očima Pak jsem si dala sprchu a začala jsem cítit ET jak tuší co se bude dít. PA mě natočila ozvy, které sice nebyly opět nic moc, ale stačilo to. Pak mi dala kapačku, která hodinku kapala. Kolem půl 8 dojel Olda, jelikož chtěl být u porodu. Ve stejné době došla PA s tím, že mi zavede cévku. Všichni mi popisovali, že je to sice nepříjemné, ale dá se to vydržet, ale to co čekalo mě by asi málo která vydržela. Roztáhla jsem nohy a PA to do mě vrazila. Zařvala jsem jako lev bolestí a neměla daleko k slzám. Úplně mě polil pot a najednou jsem cítila jak ze mě teče krev. PA jen řekla: Tak tam jsem to nechtěla. Zůstala jsem jak opařená a Olda mi už stál u hlavy a těšil, že to bude dobrý. Pocit, kdy z vás teče krev a nevíte z čeho a proč je děsný. PA odešla a za pár vteřin se ve dveřích objevila i s doktorem. Ten když viděl můj vystrašený obličej, juknul mi mezi nohy a uviděl kaluž krve, juknul na PA a řekl jí ať jí podá desinfekci a tampony. Vyčistil mi pochvu od krve a cévku zavedl znovu - vůbec jsem od něho nic necítila jen takový tlak a pak už nic. PA nechápala co udělala a já měla sto chutí jí naliskat. Pak mi zabandážovali nohy kvůlu embólii a měla jsem si přelést na lehátko. Přelezla jsem a když jsem viděla jaká kaluž krve po mě zůstala zmocnila se mě docela veliká panika. Začala jsem se klepat - nervy začaly působit a zároveň i strach.
Před 8 hodinou jsme sjeli výtahem na chirurgii a tam se mě ujali sestřičky a jeden zdravotní bratr. Pak mě zavezli do tzv. přípravny a tam došel anesteziolog a šlo se na vpich spinální anestezie. Zdravotní bratr mě pomohl do určité polohy, aby mě mohl anesteziolog píchnout. Pak mi bylo oznámeno, že mi dá injekci na umrtvení - to bylo v pohodě a následoval vpich. Nějak moc to nebolelo ale bylo to hodně nepříjemný. První vpich se nepodařil a tak pokus druhý. Opět se nepovedlo, to už ale bolelo a já jim řekla ať mě uspí celou neboť to opravdu už bolelo. Anesteziolog to nevzdal, byl moc hodný a příjmený a řekl mi ať to vydržím, že se to podaří. Třetí vpich byl už opravdu horor a já už štípala zdravotního bratra do ruky a zatínala zuby. Opět to nevyšlo a tak následoval 4 vpich, který byl nejhorší ale povedlo se. Trefa do nervu byla děsná až jsem cukla nohou. Do 10 vteřin jsem ucítila jak mi jde horkost do noh a než mě odvezli na sál, což bylo caa 5 metrů, takuž jsem nohy necítila. Na sále mě připojili k přístrojům a dostala jsem kyslík na obličej. Přišli dva doktoři a jeden mi říká, že mi potře břicho tou vodou jako znáte z filmů Smile Tak jsem mu řekla že jo a on natíral a já se smála neboť jsem nic necítila :s: Pak už mi před obličej hodili plachtu a doktoři se zeptali anesteziologa zda můžeme. Ten se naklonil nade mě a říká můžem? a já že jo. A tak začali. Vůbec nic jsem necítila. Byla tam příjemná atmosféra a s doktory jsem se bavila o tom co to bude. Tak jsem jim popsala děj o tom, že mám v bříšku malého mimozemšťana neboť doktoři mi pravili, že to nevypadá ani na kluka ani na holku Dance 4
Asi během 3 minut mi doktor povídá, že teď to bude takový nepříjemný, že musí miminko vytáhnout a že možná budu mít tlak na plíce a bude se mě špatně dýchat. Tak jsem přikývla a čekala, cítila jsem že se hýbu a dr. se mě zeptal zda chci holku nebo kluka, tak jsem mu řekla že počítám s klukem. Olda celou dobu seděl u mé hlavy a povídal si s námi. Byla jsem ráda že jsem ho tam měla. Pak jeden doktor říkal, že miminko bude asi maličký a tak jsem jim říkala, že to bude po tatínkovi a všichni jsme se smáli. Najednou jsem ucítila, že miminko už bude zachvilku venku a najednou se mě doktor ptá - maminko máte slepáka? Říkám, že jo. a doktor mi říká tak pokud chcete kluka, tak té holčičce něco mezi nožky přišijeme :s: chvilku mi trvalo než mi to došlo, že z mimozemšťánka se vyklubala na svět holčička. Usmála jsem se na Oldu a už mi tekly slzy po tváři. Sestry ju očistily a donesly mi ju ukázat. Byla nádherná a křičela na celý sál. A těch vlasů Holčička
Pak mě zašili a odvezli na JIP, kde se o mě sestry staraly moc hezky. Nemohla jsem si na nic ztěžovat akorát tu moji berušku mi dovezli ukázat až kolem 22 hodiny což bylo hrozný, ale aspoň jsem si odpočinula.
Nohy jsem začala cítit postupně asi po 4 hodinách jsem už byla ok. Bolesti mi tlumily kapačky a nic jsem necítila, bylo to super.
Když mi donesli Verunku ukázat, tak mi bylo řečeno že má nožky u hlavy. Nechápala jsem ale bylo mi pak vysvětleno, že z důvodu jak od 26tt. byla KP a tlačila se do pánve tak po celou tu dobu byla v takové poloze a holt má nožky u hlavy.
Čeká nás tedy s Verunkou dlouhá cesta cvičení Vojtovy metody, aby se nožičky daly do polohy jako mají všechny miminka.
Druhý den mě čekal převoz na pokoj. Na pokoji mě přehodili na postel a v 10 hodin došla fyzioterapeutka mi pomoci na nohy. NO bylo to děsný a šíííííííííleně to bolelo. POdařilo se mi vstát a ujít asi 10 kroků. Nic bolestivějšího jsem v životě nezažila i to cévkování bylo proti postavení na nohy máček. Pak jsem opět ulehla a byla jsem KO. Odpoledne za mnou přijela kamarádka, která mi pomohla v koupelně se umýt. Ten den jsem byla úplně k ničemu. Měla jsem bolesti a nemohla na nohy. Z postele jsem nevěděla jak vstát, no prostě děs. Naštěstí jsem neměla nijak silné očistky, tak jsem nekrvácela a stačilo mi jít odpoledne na záchod a pak večer.
Další dny bylo líp a líp. Třetí den jsem se domluvila se setrou, že malou jim na noc ještě nechám neboť se na to necítím. Večer se změnila služba a druhá sestra mi řekla, že jsem 3 den po operaci a malou si nechám na pokoji. Noc byla děsná, jelikož jsem neměla ještě mlíko tak jsem malou krmila stříkačkou a celou noc jsem nespala, neboť kolegyně na pokoji celou noc svítila a tak nespala ani malá. No a co čert nechtěl díky tomuto vysílení a asi i po spinální anestezii se mi zablokovala celá kostra, že jsem se nepostavila na nohy. Byla jsem odepsaná a brečela jsem jako želva. Pak došly sestry a že si malou vemou dokud nebude maminka schopná se o ni postarat. V ten okamžik jsem se cítila jako nezodpovědná matka a bylo mi hrozně :§) Hned jsem volala domů ať za mnou přijedou neboť jsem se cítila fakt děsně.
Další dny byly už dobré a malou jsem měla poprvé u sebe na noc úterý na středu, kdy se za mnou na pokoj přestěhovala Buksy a byla jsem za to moc ráda, neboť ty dny před tím jsem vůbec nejedla a prostě měla jsem myšlenky jen na blbé věci jak jsem k ničemu a podobně. Naštěstí se vše otočilo k lepšímu a malá byla v noci hodná. Buksy mi však ve středu odjela a opět na mě dopadla depka, ale odpoledne mi bylo řečeno že ve čtvrtek už půjdeme asi domů.
Ve středu byla malá na různých vyšetření kvůli nožičkám a výsledky všechny byly v pořádku. Kyčle jsou v pořádku, ale holt musíme cvičit Vojtovku aby se jí nožky spravily. Bojím se nejhoršího, že zůstane na vozíčku ale sama vidím pokroky, jaké za dobu cvičení udělala i když cvičíme zatím pouze 4 den. Jediné co mě mrzí je, že se nemůže přisát na prso a tak používáme klobouček a dokrmujeme. První noc spinkala s námi v posteli neboť plakala. Na dnešek jsem jí měla opět v posteli ale k ránu jsem ji zababušila do peřinky a deky a dala do postýlky a tak už spinkala. Jakmile má teploučko tak jse spokojená. V noci ji dávám pouze flašku, přes den se snažíme kojit a jde to sice na dlouho - kojíme hodinu a špatně se přisavá i na klobouček, ale snad to bude lepší. Mlíčko se mi začíná trošičku tvořit tak snad to bude lepší.

Tak to byl průběh mého porodu a trávení v nemocnici. Od pondělí začínáme rehabilitaci, tak snad budou dobré výsledky. Ve středu máme poradnu a v pátek neurologické vyšetření tak snad i tam budeme úspěšné.

Nyní se po císaři cítím celkem v pohodě, ale péče o Verunku je namáhavá a tak jizva mi tvrdne a bolí. Za celý den toho mám plný kecky, ale musíme to vydržet. Bolí mě opět kyčle a tak stávání je opět bolestivé, ale nelituji ničeho. Verunka je naše zlatíčko a jak jsem psala ve svém deníčku. Už je z nás rodina a milujeme ji jak jen to nejvíc jde. Teď je to ona kdo je na prvním místě v našem životě a jde nám o její zdravý.
Držte nám palečky ať máme pokroky a brzo můžu napsat že nožičky už máme v pořádku. :\/|: :\r/

Komentáře

Obrázek uživatele Kristyna.Dvorackova

krásný zase jsem si pobrečela Kristýna+Natálka

Obrázek uživatele Behunka

Ahoj Leni, tak jsem si zase poplakala. Moc držím palce, aby to bylo dobré.

Obrázek uživatele veruuu

veruu
ahojda,holky,tak já jsem tady snad po druhé za ty dva týdny,které s Maxíkem zítra oslavíme..je to pro mě záhul,nějak se neumíme sžít a dnes jsem asi i ztratila poslední zbytky mlíčka,tak jsem s nervama v koncích..chvílema jsem doma kolabovala z vyčerpání a nervu-klasická laktační psychoza,no netušila jsem,že se mi to přihodí,ale snad to už bude lepší. Verunka je krásná,já se k popsání všeho dostanu buhví kdy,ale pokusím se sem ještě ted,dokud malej spí,aspon vložit jeho fotečku,když už je nám tolik :C]]: :C]]: :C]]: a jsme 13-ti denní..jinak díky tomu trápení s jídlem a mým blbým mlíkem jsme ještě nepřibrali ani deko a máme stále 2,89 z porodních 3,19..takže ty nervy nemám jen tak,chjoo

Obrázek uživatele petulik133

Leninko, no užila sis svý, ale hlavně že vše dobře dopadlo a myslím, že ten poklad co máš doma v postýlce ti to všechno vynahradí milionkrát. Verunka je krásná....nožičky se brzo zlepší budeme vám s Lili držet pěsti. A víš co sme si slíbily, že až budem mít hotový hnízdečka a holky budou větší, tak se konečně navštívíme. Pusu oběma :\/|:

Obrázek uživatele Lenča 87

Neboj Peťulko, určitě se uvidíme. Snad to stihneme ještě letos na jaře ať si holky na sebe zvykají Smile třeba už ty naše holky budou i cupitat.

Obrázek uživatele Lenča 87

Děkujeme holky, byl to záhul ale zvládly jsme to. Ještě ty nožky dát do kupy a bude to super.

Obrázek uživatele Aník

Ahojky holčiny, jste obě moc statečné a držíme moc palečky ať Vojtovka pomůže moc gratuluju Verunka je pěkná a těch vlásků co má Holčička

Obrázek uživatele Helinka

leni,to je román,ale hezky jsi to napsala...pohlad verunku Pápá

Obrázek uživatele gaba182

Moc,moc ti gratuluji.Verunka je moc krásná :c: Porod ti teda nezávidím,ale na všechno brzo zapomeneš,a s Verunkou to všechno zvládneš,já taky s první dcerou musela cvičit,protože jak byla veliká,měla u mě v bříšku málo místa tak měla zase celé chodidla převrácené a dneska je s ní zdravá 18 letá slečna a dokonce hrála závodně házenou,sice to bolí i za ty mimča jak se musí cvičit,ale bude dobře Jednička Jednička Jednička Tak hodně štěstí Srdce

Obrázek uživatele Jaňulík 1

Ahojky statečná maminko! :k: :k:
Mocinky Ti (i taťkovi) gratuluju! :qu: :°°//:
Kromě špatného cévkování jsi měla skoro všechno stejné jako já! (Asi jsem Ti zapomněla říct, že Ti budou bandážovat nohy, viď, promiň!). :\\:
Tak snad jsi na ostatní byla aspoń malinko připravená!
I mě svítila kolegyňka na pokoji, ale jenom takovým tlumeným světlem, tak to docela šlo.Bylo ezký, jak Ti popsali, co máte! :///: :c:
Malá je krásná! Srdce Úplnej andílek :#~: a neboj, nožičky se dají do kupy, hodně maminek tady svičí Vojtovku a mají úspěchy! Držím palečky!!!
Pa Pápá

Obrázek uživatele xpetka

tak vidím,že sis teda vytrpěla u CS svoje-já sice měla CS už před měsícem,ale takhle hrozné mi to teď už ani nepřijde. Jizva je krásně zahojená,břicho už ani nebolí,jen svědí. Tak přeji taky ať máš rychlou rekonvalescenci. Jinak s malou přeji hodně zdaru při kojeí a cvičení s nožičkami-na fotečkách je prostě kouzelná Holčička Srdce :k:

Obrázek uživatele Radka M.

to byl pěkně dlouhý článeček Smile ale dočetla jsem do konce a jsem ráda, že už to máš taky zasebou, tak jako už s našima holkama zářijovkama jsme si psaly, poloha KP a císař je prostě prokletá, každá z nás měla něco a je vidět, že ani tobě se to nevyhlo. Ale neboj, určitě to bude v pohodě, hodně miminek má takhle nožičky, já ani nevím jak měla moje, každopádně vím, že tak jako leží Verunka na té první fotce moje taky pořád leží, je to její snad nejoblíbenější poloha, na boku a nohy takto... Tak hezky cvičte holky a brzo se to bude lepšit. Jinak teda bývalý ET a teĎ už Verunka je fakt krásné vlasaté miminko Holčička

Obrázek uživatele Alunka001

předem gratuluji k Verunce. Jako zdravotní sestřička,která pracovala na porodnici vim,že Vojtova metoda zabírá. Viděla jsem to na vlastní oči. Musíš hlavně věřit,že to zvládnete a vy to určitě zvládnete. Je to běh na dlouhou trať,ale výsledky stojí za to Smile . Takže držíme s Danečkem palečky.

Obrázek uživatele Pipik

Leničko, Verunka je nádherná a věřím, že nožičky se po Vojtovce umoudří. Držím vám palečky a držte se holky Smile

Obrázek uživatele Kristule

Moc gratuluju a přeju hodně zdravíčka. Jen jednu věc bych ti poradila, jestli se chceš rozkojit, nedávej jí flašku, krm pořád přes stříkačku. Mohla by ti pak úplně odmítnout prso. Vím, že je to hodně namáhavé. Já to takhle táhla 6 týdnů, bylo to úmorný!!! Jenže mě se Domča prostě nepřicucnul. Takže půl hoďky jsme zkoušeli přikládat, pak jsme skoro půl hoďky krmili přes stříkačku a pak jsem ještě půl hoďky odsávala. Výsledky nebyly echt valné a mlíčko ubývalo, takže jsem to v 6-ti týdnech utla. Lepší spokojená mamča než vystreslá.
Vojtovku určitě zvládnete a z Verunky budeš mít jednou třeba modelku Wink

Obrázek uživatele Valca31

Teda Leni koukam ze si pekne uzila,klobouk dolu jak jsi to skvele zvladla ses sikulka Jednička a mala Verunka..ta je proste nadherna, uplnej vlasatej andilek Holčička Preju at je ET :///: teda Verunka v poradku a at mate obe hodne sil do cviceni a at se to jenom lepsi.Pohlad ji od nas papa Valča a Vivunka Pápá

Obrázek uživatele Lenousekk

Leňulko věřím, že nám brzy napíšeš, že má maličká nožičky v pořádku ... když už teď vidíš pokroky, tak je to určitě na dobré cestě Smile .
Jinak se vám mooc povedla ... je kouzelná :c: gratuluji a přeji hodně sil Vám všem Pápá

Obrázek uživatele Karkulka79

Leni, moc vám oběma gratuluji, věřím že to je těžké, ale uvidíš, bude to v pořádku. Chce to trpělivost, kterou z Tebe cítím a pozitivní myšlení. Vojtova metoda je zázrak a jak píšeš už po tak krátké době vidíš zlepšení. Držím moc pěstičky a přeju hlavně zdravíčko! Držte se holky
Markéta

Obrázek uživatele Dančí

držím pěsti ať je Verunka brzo v pořádku.

Obrázek uživatele petra 1

Leničko, držíme vám pěstičky Jednička a přejeme vám hodně zdravíčka Srdce :k: a štěstíčka. Verunka je statečná a vojtovka je super věc Wink , takže nezoufat a vytrvat. Jednička

Obrázek uživatele brevity

držím Ti se svým Tomáškem palečky, uvidíš, pokud budeš cvičit Vojtovku, tak se to spraví. Já ji také se synme cvičím. A dochází k nám pořád rehabilitační sestra, někdy i dvakrát denně, tak to je super. ALurát doma to pak bude záhul, protože se to musí svičit 4x denně, ale my to zvládneme, to je to nejmenší.

A malé tím pomůžeš.
Držíme palečky

Obrázek uživatele prdada

Dočetla jsem to celé se sklopenou čelistí.Moc Vám držím palečky at to vše dobře dopadne .Malá je nádherná Holčička Držte se,princezny

Čekáme páté miminko

Ahojy,tento učet už má přes 3roky a ted jsem si vzpoměla na tuto stránku.Mám čtyři děti,v Listopadu 2019 jsem potratila v 7tt(již po...

Miminko k přímé adopci

Dobrý den,

 

hledám milující pár, nemající bohužel to štěstí vlastních dětí, který by měl zájem o přímou adopci chlapečka...

hnědý výtok

čago belo, hele mám problémy. Hnědej výtok, tady píšou, že může bejt v těhotenství...

Daruji Utrogestan

Daruji dvě neotevřená balení Utr...

ahojik tak :spid: je tu clostik nepomohl tak hlavu vzhuru a sup do dalsiho mesice :*O*: :*O*: :*O*: a snad se uz zadari jinak uz nevim a jak jste na tom vy spolubojovnice preju pohodovou sobotu my dnes slavime starsi dcery narozky :\x: :\x: tak jdu neco delat zatim papa

Ahoj všechny jsem tady úplně poprvé tak nevím zda dotaz píšu na správné forums.

Ahoj holky, jsem 8 týdnů po porodu a posledních 14 dnů mě trápí zácpa. No, vlastně ani ne tak zácpa, jak tuhá stolice. Dokonce se mi začaly dělat hemeroidy. Na záchod chodím pravidelně každé ráno, ale je to hrůza. Úplně tam brečím bolestí. Doktorka mi dala mast Preparation, ale moc mi nepomáhá.

ahojky píšu za svou švagrovou.Máme takový problém včera byla na odběru plodové vody a voda podle dotorů měla nazelenalou vodu s příměsí krve.Byl to pro ni šok je už postarší a miminko mají vymodlené.Nejdřív jim řekli,že má na mozečku nějaký cysty,ale ty prý snad zmizí a pak ta plodová voda.Ale doktoři na to nijak nereagovali.Já jsem jí měla k

Ahoj,
jsem tu mezi Vámi nová. Nedávno jsem našla tyto stránky a moc mě zaujaly.

Ahojky holky,zajimalo by mke na kolik stupnu se pere pradelko a vecicky na mimiska???Dik za radu,papa

ahoj holky Pápá Tak včera si mou dvouletou Sofi odvezla tchýně na víkend k nim domu a já místo toho abych byla štastná,že si odpočinu v klidu poklidim a tak tak sem to ořvala jak malá holka :s: Sem poslední dobou nějaká přecitlivěla a to vubec nemluvim a dojemných scénách ve filmu nebo když vidim u

Ahojky maminky, tak jsem se konečně dočkala a jsem se svým přítelem těhotná:-))). Dálnice // se mi objevila hned 3x, a v úterý jsem byla u doktorky, ketrá mi potvrdila 6 týden Smile a mám i fotku a pořád na ni koukám na tu naši fazolku :-). Je to krásný pocit:-)

Holky,mám prosbu.Trochu mi natékají ruce i nohy.Nebylo by na tom nic divného,ale ruce mě brní a pravá i bolí.V noci se kolikrát vzbudim bolestí,jak ta pravá bolí,jako bych si jí přeležela.Nejvíc mě bolí prostředníček,mám i kolikrát pocit,žeho mám jednou takovej.Pak nemůžu dát ani ruku v pěst,jak to bolí.Máte to taky někdo,nebo nevíte,co by to mohlo být?Takový brnivě bolavý pocit.Mě ta ruka bolí