Porod Dominička

14.10.2009

Tak mám chvilku čas, tak vám popíšu můj zážitek z prvního porodu.
Začnu od začátku :) ... na porod jsem se přímo těšila a jelikož 2.10. mi dr. v poradně oznámila, že jsem naprosto zavřená, děloha klidná a čípek je 1 cm , tak jsem to vzala pěkně do svých rukou a v sobotu jsem si dala uklízecí den. Vydrhla jsem naprosto všechno, co jsem viděla, vyluxovala a padla jsem únavou k televizi asi v pět hod. odpoledne.
O půl sedmé mě začalo bolet v podbříšku a já jsem si říkala, že to jsou opět poslíčci - i když tentokrát už pěkně silní.Bolest nepřestávala a tak jsem začala měřit intervaly ... bylo to po 10 minutách :\x: . Asi za 2 hodinky jsem si zkusila dát horkou sprchu, ale ta mi vůbec nepomohla, tak jsem se začala těšit, že v noci asi vyjedeme.
Jenže intervaly se pořád nezkracovaly a já jsem takto vydržela až do rána - nevyspaná a naprosto vyčerpaná jsem v neděli ráno vstala a bolesti jsem začala mít asi po 8 minutách.
Říkala jsem si, že jet do porodnice je ještě moc brzy a tak jsme s manželem vyrazili na vítání občánků, kde jsme měli jít malé neteřince za svědky ...tak jsem jí to tam s bolestmi (stále po 8 minutách) odsvědčila a jelo se na oběd. Po obědě jsme vyrazili domů a já jsem se začínala pěkně kroutit, tak jsme se rozhodli, že zajedeme do porodnice a uvidí se, co dál.
Tam mě vzali na pásy, kde byly už celkem krásny kopečky a po vyšetření se zjistilo, že jsem otevřená jen na 1 cm :? ... tak si mě tam už nechali a dali mě na pokoj k jedné mamince, která měla zrovna návštěvu - fakt super.Pěkně jsem jim funěla do rozhovoru :///: .
V 18 hod. jsem šla opět na monitor a na vyšetření a zjistilo se, že je stav stále stejný :jawdrop: ... už jsem byla zoufalá ... bolesti jsem měla už téměř 24 hodin a nic moc se nedělo :? ... píchli mi injekci s tím, že se to možná rozjede a taky že jo ... asi za půl hodinky přišla tak silná kontrakce při které jsem málem omdlela a u další mi odteklo trošku plodovky.
Dali mě na sál a na monitor a už si mě tak nechali ... myslela jsem, že se bolestí roztrhnu vejpůl ... měla jsem ty hnusné křížové bolesti a nebylo způsobu, jak si od nich ulehčit .... navíc jsem musela být stále připoutána na monitor, protože jsem mezi kontrakc.zvracela a točila se mi hlava ... to bylo asi nejhorší, že jsem nemohla ani do sprchy a ani na balón - nikam ... jen ležet na zádech a ev. na boku a rozdýchávat.Manžela jsem zavolala po přípravě a ten mě statečně držel za ruku a podporoval mě :h: ...byl úžasnej :c: .
Asi v deset hodin večer mi nabídli epidurál a já naprosto vyčerpaná jsem kývla a těšila se na úlevu ... anestezioložka přišla až za necelou hodinku, protože měli něco akutního a já málem bolestí lezla po zdi ... napíchli mi epidurál až když jsem byla otevřená na 6-7 cm a ten mi začal za chvilku působit ... to byla nádhera :dance: ... asi za hodinku už jsem byla zcela otevřená a mohla jsem začít tlačit, ale bohužel mi epidurál zabral tak, že jsem neměla žádné kontrakce ... museli mi napíchnou kapačku s oxitocinem, aby se mi to zase rozjelo a mohlo se začít tlačit.
Miláček se narodil až na 4. kontrakci - trošku mě potrhal a museli mě i nastřihnout, ale jak vykoukla hlavička a ramínka .... to byla taková úleva a naprostý posit štěstí, když vám ten maličký uzlíček dají na bříško :c: nemohli jsme se na něj vynadívat .... byl tak nádherný a malinkatý a já i manžel jsme brečeli štěstím :°~°: ... je to nepopsatelný pocit a za tu bolest to opravdu stojí :h: .
Teď mi tady v postýlce sladce spinká maličký Dominiček, který se narodil 5.10. v 0:52 hod s mírou 51 cm a 3500g. Stále tomu nemůžu uvěřit, že už jsem máma :c:

Všem, co to dočetli do konce moc děkuji :k: a všem budoucím maminkám přeji rychlý a co nejméně bolestivý porod a zdravá miminka, všem snažilkám - rostoucí bříško a všem maminkám zdravé a hodné děti :c: :a: :a: :a:

Porod Dominička
Porod Dominička
Porod Dominička
Porod Dominička

Ty jsi to tak krásně napsala, že tady brečím... né ukáplo mi asi 10 slz... :r: krásně jsi to napsala, :C]]: nádhernej pocit, trpěla jsi chuděrko dlouho, ale Dominiček za to určitě stojí... :one: no kéž by mi to bříško už konečně vyrostlo a já mohla pocitovat to co ty a jiné MAMINKY :/;x:

Leničko moc hezky napsané. Vidím, že sis taky vytrpěla svoje, ale jak říkáš ti malý andílci za to stojí.
Přeji celé rodince hodně zdravíčka a ať vám Dominiček dělá jen samou radost.

Já měla Oldu taky u porodu a jak říkáš, byl úžasnej. Nevím jaký je pocit rodit normálně, ale mě byl oporou i u císaře a byla jsem ráda, že tam byl i když porod byl bez bolesti.

Leničko až mi z toho vlítli slzičky do očí!Moc hezky jsi to popsala!Jsi šikulka jak jsi to zvádla!!!Přeji hodně štěetíčka!!!Už to chci mít taky za sebou...

In reply to by Janullinka

Ahoj Jaňulko :) ... děkuji :k: ...já na tebe teď pořád myslím a vždy, když mi přijde sms, tak si myslím, že mi píšeš ty, že už jste taky na světě a ono pořád nic co. Verunce se u tebe v bříšku líbí :girl: .Četla jsem na seznámku, že jí dr.naměřil už celkem velkou váhu - vůbec se toho neboj - je to opravdu jen orientační.Moc, moc držím pěstičky, aby jsi měla porod, na který budeš ráda vzpomínat :) - nějakou pěknou rychlovku.
Tak papa a drž se zlatičko

při čtení Tvého příběhu mi halvou probýhal můj porod,který proběhl před třemi týdny a neudržela jsem slzy. Pořád mě to dojímá a taky si nemůžu zvyknout,že je ze mě už mamina.
Přejeme s Danečkem hodně zdravíčka a spokojenosti a hlavně radosti z Dominička.

In reply to by Alunka001

Alunko moc děkuji :) :k: a Vám s Danečkem přejeme také hodně zdravíčka a štěstíčka do života. Já u psaní porodu taky brečela ... je to silný zážitek :h: a klidně si to zopakuji i s takovými bolestmi. Určitě to za to stojí :°O°:

Ahoj maminko! MOc gratulujeme k takovému krásnému chlapečkovi.Je to nádhera,když ti začně funět na bříšku,že?!Taky jsme to obrečeli....Tak hodně zdraví a štěstí!!!!!

Ahoj Leni,moc gratuluju k uzasnemu chlapeckovi je sladkej :-) uplne me to tu dojalo a vzpomnela jsem si na svuj porod.Preju zdravicko a at vam Dominiček dela jsen samou radost papa Valča aVivien :a: :a:

Dominiček je kouzelnej :qu: :qu: :qu: Za ty bolesti to opravdu stojí,já měla u první dcery taky strašné křížové bolesti,nástřih ale pak jsem byla neskutečně šťastná,no a teď už se taky nemůžu dočkat až budu mít prďolku v náručí.Hlavně přeji tobě i Dominičkovi hodně zdravíčka a ať jste šťastná a spokojená rodinka :k: :k: :k:

In reply to by gaba182

Děkuji Gabi :k: ... snad budeš mít tento porod rychlejší a méně bolestivý ;) ...moc moc držím pěsti a už se těším na fotečku tvého miminka :) :a:

Leni moc gratuluji a v dobrém závidím. Maličký je moc krásný a přeju vám oběma hodně zdravíčka, sil a ať vám s manželem dělá jen a jen velkou radost!!!
Pa pa Markéta

Ahojík, máte opravdu nádherného chlapečka!!! Přeji mu moc štěstíčka a zdravíčka!!! Já Ti to závidím, ne tiše, ale normálně hlasitě a musím uznat, že jsem u čtení brečela jak želva!!! Z druhé strany - porod sis teda dost užila, to Ti nezávidím VUUUBEC! Tak ať roste Dominiček!!!!

Ahoj,
Dominiček je moooc krásný :cc): má moc hezkou pusinku. Taky si to doma s Emmičkou užíváme,i kočárek :/;x: ale na ten se nám udělalo zrovna pěkně hnusně :n:
Tak pěkně papejte a spinkejte.
Porod jsi měla teda pro silný nervy...uplně se mě vybavil můj druhý-to bylo přes kopírák. Ted to byl fofr :s:
:a: :a:

máš nádherného syna moc gratuluju a přeju hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka
tiše závidím už to chci mít taky za sebou

posíláme velké gratulace. Byla si moc statečná a odměna je veliká!
Jo my máme už 13 měsíčního chlapečka Deníska a taky tomu pořád nevěřím, že jsem máma. Nějak na to nemyslím. Prostě se jen máme skvěle.
Tak ať Vám krásně roste a dělá jen radost.
:a: Evi a Deny

ahojky moc gratuluji k Dominikovi a přeji mu do života hlavně hodně zdravíčka,sluníčkaa úsměvu na tváři :-) Je nádherný :-)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka