Porod císařským řezem | Moje těhotenství.cz

Porod císařským řezem

Obrázek uživatele Lenča 87

Ahojky maminky a těhulky,
prosím vás o pomoc. Tady mi asi pomůžou jen maminky a těhulky, které už mají za sebou porod císařem.

Zajímalo by mě, když mám naplánovaný CŘ z důvodu KP, tak kdyby mi odtekla voda a porod se rozjel a mimčo by už bylo v porodních cestách, zda by bylo možné ještě udělat císaře, nebo bych musela mimčo už prodit přirozenou cestou ale KP? Jsem prvorodička a docela se tohoto bojím, vím jak je rození KP rizikové jak pro dítě tak pro matku.
Děkuji všem za odpovědi.

Obrázek uživatele vikynečka

já šla na vyvolanej porod, protože jsem dlouho přenášela, píchli mi vodu, malá měla půl hlavičky venku, ale dál to nešlo, začali jí rvát zpátky a okamžitě na císaře, no vytrpěla sem si tam dost, celý to trvalo od pondělí od rána do osmé večer ve středu. V takovejch případech ti ale nedovolej částečnou, to musíš pod úplnou narkozu. Která je podle mě lepší, je to náročná operace a hodně si pak ve spánku odpočineš.

Obrázek uživatele Lenča 87

Holky dneska jsem 37+1 a císaře mi naplánovaly na příští týden 8.10. ale mám probém, zjistila jsem že nemám udělaný stěry na streptokoka, myslíte že to vadí? A ke všemu jsem já vůl jim to dneska zapomněla v porodnici říct, co mám dělat - mám zavolat do prordnice, nebo jim to říct až toho 7.10. kdy mám nástup nebo už to mám nechat plavat??? Jsem z toho trochu vedle a nevím co dělat Sad

Obrázek uživatele natynka

To nevadi,jak psala Radka,mimi nejde pochvou,nema se kde nakazit Smile

Obrázek uživatele Radka M.

náhodou jsem na netu, tak to čtu..jak sis možná všimla, už nemám nějak čas se tady ukazovat, což mě mrzí, ale malá je přednější Holčička
Ke svému doktorovi už nejdeš? Asi by sis tam měla pokud tam třeba zítra je, radši zajít, snad by to stihl ještě zjistit, ono se to někde posílá. Já nevím no, některé holky říkaly, že při císaři je jedno, jestli máš streptokoka nebo ne, že se nedávají Atb, že mimčo neprochází pochvou, ale zrovna já jsem měla streptokoka a mi antib.dávali, prý pro jistotu je dávají všem kdo ho mají, že se prokazatelně neví, jestli to má vliv jen když prochází pochvou nebo ne. No a když jsem měla problémy s malou, tak právě říkali, že ještě že jsem měla ty atb. že by jinak mysleli, že to mohlo být tím, že mám streptokoka, ale vyloučili to, protože jsem byla přeléčená.
Tak už teda za týden jo? No super!!!

Obrázek uživatele Lenča 87

No já mám porodnici i dr. 30km od nás, takže přemýšlím nad tím že bych tam zavolala, ale mám strach co mi na to řeknou. Spíš se divím, že mi to dr. neudělali - přece mají moji průkazku tak vidí zda mám všechny vyšetření hotová nebo ne !
jj z atýden, už se těším.
Je mi to jasné že mimi je přednější, já až je budu mít u sebe taky půjde vše stranou Smile

Obrázek uživatele Radka M.

mi to dělal doktor myslím ve 36 nebo 37 týdnu, teď přesně nevím, každopádně taky jsem ještě neměla výsledky, než jsem šla rodit, tak jsem tam musela volat k mému dr jestli ho mám nebo ne. Radši si zavolej, než aby ti císař kvůli tomu nechtěli udělat, i když...myslím že to ne, že to by ti spíš preventivně ty antb.dali, ať bys ho teda měla nebo ne, když by to nevěděli.
No ono musí hold jít všechno stranou, nejde mimču vysvětlit zatím, že chceš dělat něco jiného :s: hold veškerý osobní život jde zatím stranou, teda aspoň já to tak teda mám, možná se to trošku upraví, ale zatím mi dává zabrat.

Obrázek uživatele Lenča 87

Tak jsem si zavolala svému dr. a sestřička mě uklidnila, že pokud jdu na císaře tak to není potřeba. že oni si to v porodnici ohlídají, takže asi si řekli že když jdu na císaře tak to není potřeba. Tak jim asi tak mezi řečí toho 7.10. jak mě budou přijímat řeknu, že mám pocit že nemám udělaný test na sreptokoka, že nějakou kultivaci z pochvy mi dělal pan dr. Bilík když mě přijímaly na gynekologii, kvůli předčasnému porodu ale nevím co to bylo a uvidíme.
No jo, to si ještě chvilku počkáš než ti miminko začne chápat, že teď ať chvilku počkáš, že chceš dělat taky něco jinýho Smile a už jste ok?

Obrázek uživatele Radka M.

jim to radši řekni, říkám, mi je dávali...a i v propouštěcí zprávě z porodky mám napsané že jsem měla antibiotika na streptokoka. No ok, malá ještě pořád při neklidu nedýchá úplně OK, ale upraví se to jak poroste říkali doktoři. Jinak má obrácený režim, tzn.ve dne věčně spí a v noci si s ní užívám...na rukách třeba usne, ale jak ji položím tak řve, u mě je v pohodě a nebo neusne a kouká na mě. Je to mazec a záhul. Teď jdeme i s taťkou na procházku, i když ten říkal, že si mám radši odpočinout, když mám ty noci takové náročné, tak ale vyvětrat se taky musím Wink
A co vlastně budeš mít, holčičku nebo chlapečka?

Obrázek uživatele Lenča 87

No Radu vidím, že to nemáš moc lehký ale třeba se ten denní režim upraví.
No to by mě taky zajímalo co budeme mít Smile každý dr. tam viděl něco jiného, takže holt jsme s manželem mimískovi začali říkat malý mimozemšťánek a ke všemu mě šíleně pálí žáha a to se zase říká že bude mimi vlastý, takže když se nás někdo zeptá co to bude tak odpověď je čekáme mimozemšťánka a ke všemu chlupatýho Smile a 8.10. zjistíme co to tedy vlastně je Smile ale já to typuji na kluka neboť od manžela brýácha už má dvě děti a kluky a mnžel je taky ze 3 kluků, takže by to byl zízrak kdyby se nám zadařila holka. Ať je to co je to, hlavně když to bude zdraví. Jdu si lehnout, jsem utahaná, bříško dává den odedne čím dál tím víc zabrat Smile

Obrázek uživatele Lenča 87

No je mi jasné, že na takový věci se nezapomíná a člověk je má stále před očima Smile Jsem ráda za takové popisy.
Kdepak my jsme hlavičkou stále nahoře, jen pan dr. a sestra si mysleli podle těch ozev, že jsme se otočili, ale pak mi udělali utz. a zjistili, že se spletli - hned se mi ulevilo. No já měla z normálního porodu taky strach, ale pak jsem se s tím nějak vyrovnala a už jsem z něho strach neměla. Pak jednoho dne ET zaprotestoval a otočil se zadečkem dolů a doktor mi oznámil, že pokud se neotočí budu muset na císařa a začal nový boj s myšlenkama. Normální porod šel bokem a já hltala všechny informace o císaři a hlavně o variantách anestezie - to byla pro mě nejhorší myšlenka. Četla jsem všude možně rizika při obouch variantách, poslouchala kamarádku po 2 císařech epidurálem a měla jsem z toho smíšené pocity a císaře se bála jak čert kříže. :§)
Pak ale nastal nějaký zlom a ke všemu vaše reakce na můj příspěvek a tak nějak to ze mě odpadlo a já se na toho císaře vesměs těším. Jednou stranou mám velkou úlevu toho, že když přece jen je císař naplánovaný tak unikneš všem kontrakcím a bolestem, ovšem po zákroku si holt užiju své. Normální rodičky to mají před porodem a my "císařky" po porodu, ale holt s tím nic nenadělám.
Taky si už říkám, že se na to pohlaví vybodnu, já si sice myslím, že ET je kluk, ale moc bych si přála porodit holčičku - i manžel si přeje holku, ale ať je to co je to, hlavně aby bylo miminko zdravé a aspoň trošku hodné :#~:
Jinak další otázka ://: jsem hrozná, že? Já nezkušená z různých zákroků, sice jsem už 2x ležela v nemocnici ale vždy jen na pozorování a pojídání prášků a nikdy nic jiného. Tak by mě zajímalo to cévkování - to se provádí jako kdy a jak? A to potom když se mi chce čůrat tak musím někomu říct, nebo jako můžu normálně čůrat a ono to teče do nějakého sáčku, nebo ani necítím že čůrám? Debilní otázka ale opravdu nevím jak to probíhá Koulení očima a to jsem měla biologii, ale nikdy mě nebrala po stránce učební, praxe je vždy zábavnější :s:
Takže před zákrokem jsi naposledy mohla jíst a pít kolik hodin?
Moc ti děkuji za všechny písmenka Jednička

Obrázek uživatele Jaňulík 1

čauky, jojo, odepsala, třetí od spoda.. Smile

Obrázek uživatele Lenča 87

Ještě jedna otázka, když vydržíme 2v1 do data císaře, jsou u toho nějaký kontrakce jako u normálního porodu?

Moc děkuji za všechny příspěvky.

Obrázek uživatele natynka

Nejsou Smile

Obrázek uživatele Věrka.S

Ahojky Leni, vůbec se nemusíš bát. Císařák ti naplánují kolem 39tt. Aby měli jistotu, že se jim nerozrodíš. Já jsem šla také císařem kvůli KP, měla jsem epidural. Strašně jsem se toho bála a byla z toho celá vyklepaná. Hlavně z toho epiduralu, protože mi kamarádka řekla, že to strašně bolí. NEBOLÍ to vůůůbec!!! Malá byla na světě na 28 minut. Hned mi jí nechali u sebe na pokoji a třetí den ráno mě kopli do zadku a já šla domů i s malou, která měla lehoučkou žloutenku. Bolesti jsem sice měla, protože doma jsem neměla čípky proti bolesti a ibalgin nezabíral, ale i tak se to dalo zvládnout. Prostě ten pocit, že máš u sebe svoje miminko je silnější něž nějaká bolest. Wink

Obrázek uživatele Jaňulík 1

Ty bláho, Věruško, třetí den? Toje mazec, há tam byla sedum dní a to nebyly žádný koplikace a i setry se divili, jak precizně mi to udělali, jestli prý tam nahoře mam nějakýho známýho, že to vypadá na protekci, ale kdepak. A zvládli jsme to i bez prášků a čípků na bolest, měla jsem strach, že by se to dostalo malý do mlíka.

Obrázek uživatele Věrka.S

Byl to mazec. A pořádnej. Měla jsem ještě měsíc po porodu vysoké horečky, jizva se mi podebrala a udělala se mi hnisavá kapsa, když jsem s tím jela do nemocnice na pohotovost, tak se na mě koukla jen sestra s tím, že je doktor na sále a nemá čas a poslala mě domů s tím, že to nic není. Asi za dva dny mi to prasklo a já měla úplně mokré kalhoty, kolik tam bylo hnisu. Koulení očima :sick: O mlíko jsem přišla, protože mi ani v porodnici nikdo pořádně neporadil, jak mám vlastně kojit. No prostě mazec. Sad

Obrázek uživatele Jaňulík 1

Tak tomu řikam pech a je škoda, že jsi narazilana špatný personál. Já měla absolutní špičku, ikdyž v kojení mi toho tam taky moc neřekli, od toho mame tady zase Kytii. :c:

Obrázek uživatele Radka M.

tak pokud ho máš naplánovaný, tak určitě před termínem ne? Já teda rodila 28.8. císařem kvůli KP a termín jsem měla 10.9., doktoři to raději dělají před termínkem právě z důvodu aby se mamča nerozrodila, to už by asi bylo pozdě. Nevím v jaké fázi se ještě dá dělat císař a v jaké když je mimi v cestách už ne, každopádně, pokud by ses rozrodila, tak musíš jít pod celkovou anestezii, protože ta zabírá prý dřív. Ale já doporučuju částečnou, ale ono záleží na lidech, spousta mi říkalo, že by to nezvládlo-vědět že do nich někdo řeže atd.... Vůbec na to že by ses rozrodila dřív nemysli, všechno dobře dopadne!

Obrázek uživatele Lenča 87

Ahoj Radu, vím jaký jsi prodělala porod - četla jsem to. Už jste na tom s mimískem dobře?
No já zatím datum nevím a doufám že se ho dovím teď ve čtvrtek. Normální termín mám 20.10. ale jelikož mě hrozil i předčasný porod a týden jsem ležela v nemocini a 14 dní už doma s vyvýšenou postelí, tak mám strach aby mi nerupla voda a porod se nerozjel. Osobně chci jít jen na epidurál, vím že je to pro miminko lepší než celková narkóza. Bolesti po porodu jsou sice prý děsný, ale co bychom pro ty naše drobky neudělali.
Právě proto jsou moje myšlenky takový celý staršidelný. Jsem prvorodička a všicni z mojí rodiny rodili normálně takže nějaké info se dozvídám leda tady nebo jinde na netu Smile

Obrázek uživatele Radka M.

už jsme konečně! doma, takže fajn... už nastávají jiné problémky... jestli dost vypije, proč brečí, proč ublinkává a tak :s: od čtvrtku jsme doma. Já se termín porodu dozvěděla v úterý a ve čtvrtek jsem měla nástup a v pátek císař, trval hoďku, začali v 8hod, malá se narodila 8.18hod a v 8.58h mě prý vyváželi, to nevím, to mi řekl manžel, že bylo tolik hodin. Jinak teda já měla u porodu manžela-což vřele doporučuju, ale nechtějí to povolit všude, taky jsem musela jet kvůli tomu do vzdálenější porodnice, ale byla jsem ráda, i když je pravda že tam byl jen těch 18min, pak šel se sestrama a malou a pak mi ji přišel ukázat na minutku a pak ji zase odnesli-a to na pár dní no Sad
ale byla to pro mě velká podpora, když jsem věděla že při píchání epiduralu jej tam mám a prostě celkově. Císař není taková hrůza, jako najdou se věci, které když si vzpomenu, jak mi dělali, tak brr (nechci tě strašit, leda kdybys opravdu chtěla, tak ti napíšu co pro mě osobně nebylo moc OK), ale dalo se to přežít, od jedné kámošky jsem slyšela jaký je císař hnus a od další že je to pohoda-no tak pak si vyber... on si člověk prostě musí udělat obrázek sám. A je fakt, že se na to rychle zapomene. Mamky které mají mimča u sebe, na to hned zapomenou protože se musí o ně starat a já jsem na to zapomněla nervama které jsem měla o malou. Mám 3týdny po něm a musím zaklepat, ale už mě skoro nebolí břicho, fakt si ani nevzpomenu.

Obrázek uživatele Lenča 87

Tak to jsem ráda že už jsi s malou doma, určitě sis vytrpěla hodně. Tak hlavně přeji abyste se měli už jen co nejlíp a malá vám děla jen radost.

Budu ráda když mi popíšeš všechno i to co se ti nelíbilo, snesu všechno. Je jasný že mě se to pak nemusí stát nebo nevím ale za každé info ať už pozitivní nebo negativní budu ráda.

Obrázek uživatele Radka M.

no, popsat to je na delší dobu, obávám se že tolik času nemám, bude se mi hlásit malý hladovec, ale víš co, já stejně budu muset napsat blog o mém císaři a o malé, tak snad se k tomu dokopu tento týden, je toho teď na mě hodně-malá, do toho pak návštěvy které ji chtějí konečně vidět... ale až budu mít chvilku tak to napíšu a dám ti odkaz ju? Tam to popíšu postupně jak to probíhalo u mě Wink

Obrázek uživatele Jaňulík 1

Leni, neboj!
Je teda pravda, že první den je docela peklíčko, když to přijde k sobě, ale to je pohoda, když pak vidíš mimíska! Srdce Já jsem děsnej posránek a celou dobujsem si řikala, že to nezvládnu, že ostatní určitě nejsou takový posránci jako já a ejhle, zvládly jsme to! Smile Mě nejvíc dělalo problém se rychle zvednout kmalý,když začala plakat, abysme nevzbudily ostatní maminky s miminkama. (byly jsme na pokoji tři). Ale první den jsem ležela na JIPce a až pak na oddělení šestinedělí mi malou přivezli, ale kdybych to nezvládala, tak mi ji bez problémů zase odvezli a starali se o ní, ale to jsem radši bolest přetrpěla a měla jí u sebe! A za dva dny už je to pohoda! Halvně neni čas na tu bolest myslet! :s: A chtěla jsem celkovou anestezii, jsem vyklepaná ze všeho, nikdy jsem neměla operaci a tak jsem absolutně netušila do čeho jdu, ale přišel primovej, mladej pan doktor a vše mi vysvětlil, že je poloviční anestezie pro mimíska lepší, mě že pak druhej den nebude špatně a že nebudu zvracet a taky že jo a do dneška jsem mu za to vděčná a to hlavní je, že jsem hned viděla tu naší princezničku! Srdce :c: :qu:
Tak se nebojte! Držim palečky všem, co to ještě čeká! Jednička :k:

Obrázek uživatele Lenča 87

Děkuji Jani, no já právě taky slyšela že pro mimi je lepší jen ten epidurál. A ke všemu nevím pohlaví neboť každý dr. mi tvrdil něco jiného tak i z toho důvodu chci jen epidurál, neboť si nedokážu představit že bych se po narkóze probudila a nevěděla ani co jsem porodila. Musí to být hrozný pocit. No mě bylo řečeno že je dobrý pak s pomocí sester co nejrychleji vstát po nějaké té určité době a hlavně přežít tu bolest a stavět se na ty nožky a snažit se chodit, že pak už to bude dobrý. Nejhorší jsou holt ty první hodiny po operaci. No doufám že na JIPce budu, kamarádka prvního císaře na JIPce nebyla neboť neměli místo a tak byla hned na 6ti nedělí a prý to byla hrůza a pak na JIPe při druhém porodu a nemohla si to vynachválit, že na té JIPce ji opravdu sestry obletovali a "nutili" aby se postavila a snažila se chodit. Aji tam za ní byla nějaká rehabilitační sestra která ji ukazovala cviky jak pak posilovat to bříško a vše možný. Tak se modlím aby ta JIPka byla volná.

Obrázek uživatele Jaňulík 1

No tady volno bylo, teda no nevim,ale myslim, že se o Tebe někdo starat musí, protože ty nožky k sobě přichází nějaký čásek! (to bylo pro mě divný, když jsem se koukla, jak mi nosí nohy, drží je a já necítim vůbec nic! - když mi přendavali na lehátko ze sálu a když je umrtvovali, tak to hrozně hezky příjemně hřálo a najednou jsem nic necítila :s: ) :\x: No tak to s tou anestezii neni co řešit! Ne To si jí určo nech jen tu poloviční. O takový překvápko se nemůžeš nechat ochudit, je to opravdu ten nej zážiten na celý život! Srdce Srdce Jsem řikala tomu dr., jak chcete, klidně mi dejte poloviční, ale až pak řeknete sestře tu slavnou větu, skalpel prosím, tak vám tam stejně omdlým, :s: ale ta fráze neproběhla, zaplať pánbůh! :s: Dr. se smál jako blázen. :C]]: Kamarádka mi řikala, rodila asi týden přede mnou kvůli stejnýmu problému a to tý velikosti a řikala, že poloviční už nikdy. Že prý cítila skoro všechno. Ale kdepak, ona myslela to, že cítila skoro všechno, jak s ní malinko houpali, když dolovali prcíka.Protože (jsem si jí měřila) Ti vyndají prcíka jenom malinkatou dírkou a to je 15cm a vyndat tu naší obřini, to byl teda kumšt, i dr. hekala a musela doktorovi přijít na pomoc, sám by jí nevydal. Mam krásnou malou jizvu a ještě pod gumou od kalhotek, tak neni nic vidět! Dal si záležet! Ale Ty budeš mít třeba normálně veliký miminko a nic neucítíš. Já to "lomcování" malinko cítila, ale jen, jako kdyby Tě někdo houpal, nic víc, opravdu. Ne Dance 4 (a že jak jsem se už zmiňovala jsem velikej bojánek a bolest snášim špatně!) šla bych do toho hned znova a to jsem tvrdila hned po porodu! Bavila jsem se se setřičkou, která byla u mý hlavy o všech možných kravináchsmály jsme se a já jí pak řikam, že než začnou řezat, ať se ujistí, že už nic necítim Ne , ať do mě třeba jenom malinko píchnou, ta se smála řikala, joo, paní, tam už bude skoro hotovo! :s: Blum 3 No já vykulila oči a řikam, to jako fakt? Si ze mě děláte srandu! A najednou byla malá u mojí hlavy, mohla jsem si malinko sáhnout, byla teplounká a úžasná! Asi jako pro každou maminku její dítě! Srdce
Jojo, čim víc se snažíš chodit a hejbat, tim rychlejš se to hojí! :C]]: A častý sprchování tomu taky napomáhá! A prvně jsem musela do sprchy se sestrou, pro případ, že se mi zamotá hlava, ale bylo to bez problémů! Snad i při druhým, jestli se někdy zadaří a přemluvím tatínka, kterej hned tak druhý nechce, malá vydá prý za děti dvě, budu mít císaře! Ale snad jo, prý, když je už jednou císař, tak je i při druhým, protože je děloha díky sešití a jizvě v tom místě malinko oslabená a hrozili by komplikace, tak se císařem jistí.
Snad jsem tě moc nepostrašila, ale chtěla jsem Ti to popsat do detajlu, já za to byla vždycky ráda, když mi tady holky daly detajlní rady! :k:

Stránky

Čekáme páté miminko

Ahojy,tento učet už má přes 3roky a ted jsem si vzpoměla na tuto stránku.Mám čtyři děti,v Listopadu 2019 jsem potratila v 7tt(již po...

Miminko k přímé adopci

Dobrý den,

 

hledám milující pár, nemající bohužel to štěstí vlastních dětí, který by měl zájem o přímou adopci chlapečka...

hnědý výtok

čago belo, hele mám problémy. Hnědej výtok, tady píšou, že může bejt v těhotenství...

Daruji Utrogestan

Daruji dvě neotevřená balení Utr...

Ahoj,jsem tady nová,jsem na začátku 3.měsíce a termín mám 15.4.2010.jste na tom někdo podobně,potřebovala bych pokecat,at si nepřipadám těhotná jenom já sama...

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,jestli při porodu císařem v úplné narkoze může být přítel,nebo jak to vlastně funguje...díky

Ahoj, může mi prosím někdo mrknout na wunsch. Snažím se otěhotnět 4 měsíc po 10-ti letém užívání HA. Začala jsem si pro zajímavost měřit BT, ale z mýho pohledu nemám ovulaci. Měřím teprve 17 dnů, možná ještě nejde posoudit.

Tak jsem zvědavá zda nás naočkujou či ne a furt máme koliku 3 měsíce za náma já se snad picnu:(to je zlý Sad

Tak jsem včera byla u paní doktorky, odebrala mi krev a v jednu hodinu odpoledne jsem se dozvěděla výsledky, potvrdilo se to, co ukázali testíky: JSEM TĚHOTNÁ. Mám z toho ohromnou radost. Dneska si jdu pro průkazku, jsem v 6+1tt. :\x:

:\x: Dobré ránko holky :\x:
Tak jsem včera byla u doktora Smile ,všechno je v pořádku, fazolka roste jak z vody,srdíčku jí krásně tluče,prostě vše je O.K. :qu: Ufff, jsem si oddechla.

Ahoj holky, vstupuju do 26 týdne a v poslední době mě bolí pravá polovina zad,kde bolest přechází až k žebrům. Ale co mě nejvíc trápí, je že mě začlo bolet i pod prsama a horní částí vzdouvajícího se bříška. Je to dost nepříjemny, někdy to až píchá,tlačí.Nevím,jak to přesně popsat.Myslela jsem, že je to od podprdy, ale není. Nemáte to taky některá? V práci sedím, ale dělá mi to i v leže.

Holki, ten můj má zelenou stolici, už druhý den, kakáme 2x za den takže včera a dnes 2x A 2X ZELENÁ stolice.
Je to spíš řidší, tuhost asi jako krupicová kaše... poradte co stím???
A jsme plně na nutrilonu už od porodice cca 4 týdny.

Ahojky holky,co si udělat tel.seznam včeliček?
Která jste pro tak tu napište tel.číslo aby vám ostatní včeličky mohly napsat Smile

Čus holky,včera jsem si šla koupit větší kalhoty.Narazila jsem na ně.Jedny stály 200kč.A skvěle mi padly.Mají trochu širší nohavice,ale to se založí.Když jsem v nich šla včera odpoledne naproti drahé polovičce tak mi řekl,že mi nesluší a že to vypadá jak montérky.Tak jsem byla zklamaná Sad