Poradna + foto domečku 39+5 - zítra máme TP!!

19.03.2010

Ahoj holky. Tak podávám info z včerejší poradny z porodky ve Val. Mezu. Tak opět žádná extra akce..Děloha reaguje tvrdnutím, ale spíš jen na pohyby..Otevřená jsem na 1,5cm - to jsem ale byla už minule..Jo a co pro mě byl největší šok..to, když jsem zjistila, že podle UTZ malá už min. týden vážila 3780gr :jawdrop: ..Ten doktor minule mi asi radši nic neřekl, abych se neskácela a ten doktor teď, když viděl se sestrou jak jsem v šoku, tak mě velice uklidňoval, že UTZ se až o půl kila může plést a že u mě se určitě plete, že mám malé bříško na 4kilové mimčo a ještě mi řekl ať si stoupnu a řádně jim břicho ukážu a spolu se sestrou se shodli, že se UTZ určitě plete, že bříško bych musela mít větší...No pak jsem se i pobavila, ale při představě, že budu rodit 4kilovou cácorku :00: ..Moje mamka měla porodní váhu 4200gr!! Tak snad malá nebude po babičce :jawdrop: !!
Jo a jak jsem psala předminule o tom super doktorovi..Tak tento byl ještě lepší :///: ..Néé hezčí, ale takový mladík a super pohodář, prostě moje krevní skupina..Ukecaný, vtipný a pozval si mě na víkend na porod, kdy prý má službu, tak mám klíďo přijet, ale prý by se nedivil, kdybych došla až v Po na kontrolu, že zatím to oprvdu nějak extra nevypadá, že by se malá cpala ven. Bodejť..je to nedobré děcko po tatínkovi a chce si v bříšku sádlit co nejdýl a pak mě roztrhnout vejpůl, jak se bude tlačit ven těleso těžké :§) :§) ..
Každopádně vypadla jsem z porodky a celé odpoledne mi tvrdlo břicho až do večera než jsem šla spát..To se mi ještě nestalo..V Tescu jsem se každou chvíli musela zastavit, protože to co mi malá dělala s močákem..no fakt jsem s říkala, co budu dělat, když mi teď tady rupne voda..No tak aspoň tak že se něco začalo dít..Ale od rána je už opět zase ticho jak po pěšině..Tak já nevím :\/: ..budu rodit, nebo ne?? No ideální By to bylo dnes v noci nebo o víkendu :///: ...Ale to já asi neovlivním...Zítra ráno teda asi určitě bude :*O*: a snad se to už pohne!!!!!!
Posílám i fotky bříška ze včerejška - snad už poslední, ak posuďte samy..myslíte,že se tam může vejít 4kilové dítě, nebo nemůže???

Poradna + foto domečku 39+5 - zítra máme TP!!
Poradna + foto domečku 39+5 - zítra máme TP!!

In reply to by mabis

Mabis no přesně nad tím taky uvažuju..Přece jen ty látkovky jsou objemnější..Aby jsme pak vůbec měli v čem jet zporodnice...No co..V nejhorším malou zabalím do plíny celou :s: a půjdem jak socky :C]]: ..A to já jí chci na cestu domů narvat ještě tu Imse Vimse plenku..ať jako taky jedem z porodky v látkovce :C]]: ..

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Teda vločko ale to je fakt hrozný sek..To se mi ani nezdá možné :00: ..O půl kila +- vím že se to seká, ale o víc jak kilo :jawdrop: ?? Tak to je síla. Každopádně díky, budu doufat, že u mě se taky sekli :one:

bud v klidku oni ti doktoři někdy přehání,mě strašily velikým miminkem dokonce jejich odhad byl 5 kg,podle břicha i ultrazvuku.má první dcera měla 3.990gtak i proto.v den porodu jse měla hrůzu jak toho obříka porodím a světe div se vykoukl na mě syn o váza 3.4kg,doktor se cítil trapně.ty máš bříško malé ,na proti mému co jsem měla.

In reply to by Vlastulka

Vlasti no jak to tu tak čtu, tak to opravdu zjistím až se ta naše holčinka narodí..Ty jsi taky jasný případ toho, jak moc se ten UTZ může mýlit...Tak to gratuluju, že byl synek "jen" takové váhy a děkuji moc za pvzbuzení :one:

Ahojky,tak podle bříška se to nedá posoudit,kolik malinká nakonec bude vážit,já teda měla mičudu,na uz 3 dny před porodem mi řekli,že malej má kolem 3600g no a nakonec jsem rodila 4kg macka =) takže uz někdy ukazuje mín někdy víc..+ - až 500g ale vůbec se neboj,i 4 kg mimi se dá vytlačit,já měla porod nádherný a rychlý,od nasazení kapačky za 2hod odrozeno =))) myslím si že kdyby mě nastřihli udělali by líp,malej mě potrhal až k zadku =)) ale to už je prkotinka,hlavně,že vše dobře dopadne a mimískové jsou zdravoučký...dej si delší procházku,vytři si,umyj okna ,pak sexík a jedeš... =)) i když u mě nezabralo nic,malej se držel a to jsem měla od začátku rizikové těhu,musela ležet,papat 6 tablet magnezka,samé bubu od dr že malej půjde dřív,a nakonec jsem přenášela,ležela v nemocnici skoro 3 týdny a 4 dny po termínu šla na vyvolání...asi bych jim tam ještě dlouho ležela kdyby nepomohli .))) držím palečky at máš co nejdřív vše za sebou...

In reply to by Danča28

Dančo nestraš že se u mě třeba ten UTZ mýlí směrem nahoru!! To bych už asi nepřežila :-D..To by malá už teď musela vážit min. těch 4200gr!! :jawdrop: ..No taky sis zkusila, než se mimi narodilo..Jsi jasný případ jak moje sestřenice..Ta má 3děti a u všech třech jí těhu udržovali od 5tého měsíce a obě první holky přenášela a jednu dokonce víc jak 14dní :s: ..Poslední chlapeček šel ven v 38tt a to jí porod vyvolávali, protože jí blbě fakčila placenta, ale jinak by se asi taky držel zuby nehty a to měla šílené problémy s tvrdnutím břicha, otvíráním se a bolestmi už někdy od 6měsíce..Mimča si prostě dělají co chtějí :ooo: ..No hlavně že jsou zdravé a dělají radost :one: ..

ahojky.... teda já si myslím, že v tomhle domečku se 4kilové miminko neschovává.... máš fakt maličké bříško.... :one: a mooooc ti to sluší... :c: :h: tak si užívej poslední dny s bříškem a taky poslední dny klidu mamčo.... :c:

In reply to by lulubar

Simonečko děkuju :///: ..Kéééž bys měla pravdu..Ony ty 4kilečka..to by bolelóóó ://: ..Au au!! Ale co už..ručičku nebo nožičku bych jí tam skrz to nenechala :-D..No snad se u mě ten UTZ plete a to směrem dolů..kdyby se pletl směrem nahoru, tak to už bych se vám neozvala..to bych umřela :s: ..

In reply to by ZelaZuzu

Zuzi ono to bude bolet i tak... :s: já teda musím říct, že mě prcka změřili dokonale.. odhad doktorky byl 2900g a prďolka měl 2850g... :one: ale mě dělali nějaký extra podrobný měření kvůli tomu konci pánevnímu..... jinak se utz opravdu může plést až o půl kila a co vím ze zkušeností kamarádek a tak, tak se většinou plete a miminka jsou většinou menší.... :one:

In reply to by lulubar

No bolet to bude..to je jasné..Kdyby to nebolelo, tak to by snad ani nebylo ono :s: :s: ..Snad se plete tak, že jsou miminka menší..Nedejbože by se spletl tak, že by naše malá nevážila 4, ale 4,5kila :00: ..Podívej se na Kacíka...ta má bříšenko ještě menší než já a takové velké mimi jí pořád vychází..No jsem na ni zvědavá, jak to nakonec dopadne :ooo: ..

In reply to by ZelaZuzu

nestresuj se tím dopředu... :one: to jsou fakt jen odhady, záleží na tom, jak ti prcka poměří, jestli to berou opravdu důkladně, nebo jen tak halabala a pak se seknou... no a vlastně podle těch mír, co změří miminku jim utz vypočítá orientační váhu... a záleží jak majíi utz nastavený... :one: takže ve většině případů se s tou váhou seknou... a i kdyby ne, tak porod můžeš mít natolik pohodový, že ti to ani nepřijde... někdy váží miminko 2,5 kg s bídou a maminku potrápí a některá porodí 4kilovýho drobka a málem o tom ani neví... ;) budu ti držet palec.... :one: :h:

Zuzu, moc ti to sluší!!! A podle bříška si taky neodvažuji tipnout kolik má kg. Ale teda snad se sekli :). Jen se směju při představě jak stojíš před sestrama a oni tipují jeho váhu podle pohledu :)))). Přála bych ti ten víkend ať tě rodí ten fešák ať má cácorka hned po vykouknutí na svět krásný příklad chlapa dle tvého gusta :)). Doufám, že už se to opravdu blíží, držím palce :)

In reply to by Slunko

Sluní no já jsem se taky bavila :-D..Co před sestrama, ale i před doktorem..Musela jsem se točit, ať si mě prohlídnou ze všech stran :s: ..Asi mě chtěl doktor uklidnit, bo se bál, že už asi nikdy nepřijdu a neporodím s takovou :€): ..
No kdyby mě rodil tento, tak to by bylo super..Jak jsem psala, nebyl až takový fešák jak ten předminulý, ale prostě fajn doktůrek, s kterým se pacošky cítí dobře :///: ..To bych se nebála možná rodit ani ty 4kilečka :€): ..

Ahojky,já teda vůbec nemám představu jak by mohla být princezna velká :? ..tak ti jen přeji at se o víkend slituje a rozhodne se jít mezi nás :one:

Ahojky, tak já myslím, že malá by mohla mít ted tak 3,5 kg max, ale kdoví...já naštěstí váhu prcka neznám, tak se zatím nestresuju. Ale kdyby mi řekli jako tobě, že má skoro 4 kg, tak bych asi někam utekla :s:
tak at se vyhánění malé-velké zadaří :k: :h:

Ahojky krásně nás tady napínáš.Já myslím že bříško máš malinké na 4kilové děťátko to už možná já mám větší bříško než ty a jsem teprve 29tt.Tipla bych tě tak na 3400g.Moc držím palečky aby se ti to ovíkendu už podařilo a abys zastihla toho fajnového doktora ;) :///:

In reply to by monca87

Moni děkuji :///: ...Ale já se bohužel obávám toho, co píšou holky..že podle bříška se to poznat nedá..No necháme se překvapit :00: ...Ten víkend by byl boží..super doktor a už bych měla "maličkou" :s: u sebe. Tobě taky držím palce, ať jde vše tak jak má..už se Ti to taky holka blíží :-)..Já když jsem byla kolem toho 30tt, tak to tak začalo letět a letí to i teď, ikdyž člověk už počítá každý den :a:

holka podle velikosti břicha velikost mimča nepoznáš.. Tak přeju, aby si měla na toho doktora štěstí a snad tě teda odrodil! :) Je to pak strašně otravný ty další dny. Tak držím palce!

to je opravdu mini bříško :one: ... ale aby Tě ta cácorka ještě nepřkvapila - třeba bude mít opravdu 4 kilča. :D To u nás se ultrazvuk pěkně sekl ... Neli neměla mít ani 3 kila a nakonec měla 3400 g. :O Moc přeji at se to u Vás rozjede tenhle víkend. :k: Na fotečkách ti to moc sluší. :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka