Po delší době pár novinek od nás | Moje těhotenství.cz

Po delší době pár novinek od nás

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj všichni,
po delší době jsem si udělala trošku času, abych se pokusila shrnout, co se u nás stalo během podzimu nového.

U nás se stalo několik celkem důležitých věcí. Tou první je to, že od 1. listopadu jsem zaměstnaná ve firmě Solea CZ v Rybníku.
Od května 2013, kdy mně skončila rodičovská dovolená a v předchozí práci jsem dostala výpověď, jsem byla evidovaná na ÚP a dost neúspěšně si sháněla jinou práci. On je to docela problém, když někde řeknu, že mám dvě malé děti a k tomu ješte epilepsii, tak se většinou všichni hned stáhnou zpátky a přednost dávají někomu zdravému s praxí. Proto jsem fakt moc ráda, že se mně teď podařilo konečně získat práci.

Jde o výrobní družstvo, které zaměstnává v převážné většině osoby se zdravotním postižením. Díky přiznanému statutu osoby zdravotně znevýhodněné, který jsem dostala schválený koncem září, jsem tak mohla do této firmy k 1. listopadu nastoupit. Nejdřív jsem tam byla dva dny v říjnu jen tak na zkoušku, abych si trochu vyzkoušela nějakou práci co tam dělají a naštěstí se mnou byli spokojení.
Dělám tam funkci montážní dělnice. Pro někoho je to možná podivující, proč jsem nesháněla místo někde v kanceláři, ale mně tahle práce zatím dost baví a přijde mně užitečnější vidět, že pod mýma rukama něco vzniká. Co já vím, třeba někdy v budoucnu budu chtít postoupit trochu výš, ale zatím o tom nepřemýšlím. Jsem tady docela spokojená, jsou tam fajn lidi a to je hlavní.
Dělá se tam jenom ranní od 6:00 do 14:00 od pondělí do pátku, takže víkendy mám volné. Navíc je velkou výhodou to, že tam berou větší ohledy na to, že tito zaměstnanci potřebují častější propustky kvůli návštěvám lékařů apod. A taky, že tam ti lidi bývají častěji dlouhodobě na neschopence.

Jinak naši jsou teď bohužel hodně vytížení hlídáním obou kluků, kteří jsou od konce října prakticky nepřetržitě nemocní. Začalo to záněty horních cest dýchacích, které jsme u Honzíka přeléčili začátkem listopadu jedněmi antibiotiky plus jeho foukačkami na astma a u Tomáška jsme to léčili bez antibiotik s foukačkami.
Jenže klukům se pak v polovině listopadu začaly vracet horečky a kašel a i když jsme se snažili to léčit jak se dalo, tak nakonec se z toho u obou vyklubal zánět průdušek a antibiotika Sumamed.
Tak kéž by se z toho konečně dostali. Už mně hodně chybí, že s nimi nemůžeme chodit ven, ale doufám, že o vánočních prázdninách si to vynahradíme. Naši jsou z toho hlídání už docela unavení, i když kluci naštěstí nijak moc nezlobí. Hodně si spolu vyhrají, i když taky mívají svoje kňourací dny, kdy je všechno nudí a těžko se zabavují. Hlídačenku jsem si zatím brát nechtěla, když jsem sotva nastoupila a když jsem ve zkušební lhůtě.
V práci se u nás skončilo už 19. prosince a pak se nastupuje až 5. ledna, takže si užijeme celkem dlouhého volna. Já ještě nárok na dovolenou nemám, tak to budu mít asi neplacené volno. Ale co, hlavně, že budu moci být doma s rodinou.

Letošní Vánoce si uděláme určitě o hodně veselejší než ty loňské, které jsem musela strávit v nemocnici. Proto se teď nijak nestresuju nějak šíleným předvánočním úklidem, i když okna jsem umyla, postele převlékla a celkově se snažím udržet domácnost v jakž takž přijatelném stavu. Ale určitě se nemíním stresovat kvůli nějakým nedokonalostem. Vloni v nemocnici jsem si uvědomila, že ze všeho nejdůležitější je zdraví, které máme jenom jedno a hlavně, že budeme moci strávit Vánoce společně doma.
Dárky pro kluky jsme s manželem nakoupili teď ve středu 17. prosince. Musela jsem čekat na svou první výplatu, abychom mohli něco pořídit, protože už jsme byli fakt bez peněz. Nebýt toho, že nám naši celou dobu, co jsem byla na ÚP dost pomáhali i finančně, tak bychom na tom byli opravdu hodně špatně. Z jednoho platu se to vše prostě nedá utáhnout. Ale teď už to bude určitě lepší, když už budou platy dva, i když ten můj není zrovna nejvyšší. Ale hlavní je, že je.
Klukům jsme pořídili opět nějaké to lego, auta, knížku o kaktusech pro Honzíka, knížku o autíčkách pro Tomáška, pak stolní hry Dobble a Tik Tak Boom Junior a ještě nějaké drobnosti.

S oběma kluky chodím na logopedii, i když u Honzíka jde spíš jenom o vyladění sykavek s-š, c-č a občas trošku šidí "ř", i když ho umí Honzík jinak krásně. Jenže obzvlášť u Honzíka je problém, že na logopedii nechce vůbec spolupracovat a ani doma ho skoro nedonutím dělat úkoly.

S Honzíkem to teď máme trochu složitější. Kvůli jeho problémům s chováním, sociální a emoční nezralostí má už teď odklad školní docházky o rok, ale i když už je téměř pololetí pryč, tak mně nepřijde, že by zatím nějak dozrál.
S jeho chováním máme pořád dost problémy a čím je starší, tím mně přijde, že je to horší. Přijde mně, jakoby u něho trvalo pořád období vzdoru, což je nesmysl. Dostává šílené záchvaty vzteku kvůli každé maličkostem, ve vzteku dokáže být i agresivní a bouchá třeba do Tomáška. Nedokáže ovládat svoje emoce, nezvládá situace, kdy se mu něco nedaří - hned se začne vztekat a zasekne se. Nechce se vůbec podřizovat autoritám, nechce spolupracovat, předem se zasekne a nikdo s ním nehne. Je taky dost samotářský, nerad si hraje s cizími dětmi a ve školce se dost straní ostatních dětí kromě Tomáška. Ve školce učitelky téměř neví, jak mluví, protože se stydí tam promluvit - tudíž nechce říkat ani básničky ani písničky. Taky Honzík špatně snáší jakékoliv změny - musí předem vědět, co ho čeká. Proto už předem odmítá školu a vykřikuje, že tam chodit nebude. Má prostě strašný strach z neznámého. Má sice velikou slovní zásobu, ale v cizím prostředí se tak stydí a nechce mluvit, že mluví spíš potichu a nezřetelně a učitelka si pak myslí, že neumí mluvit. Taky mu téměř chybí oční kontakt při rozhovoru s někým cizím.
Na druhou stranu je ale Honzík hodně chytrý - moc se zajímá o přírodu, kytičky a houby a díky častému listování v encyklopedii rostlin a atlase hub zná tolik kytiček a hub, o kterých jsme dosud ani neslyšeli. V lese pak pozná různé jedovaté houby, na které nás upozorňuje. Taky si poslední dobou oblíbil kaktusy a tak si přeje od Ježíška velkou knížku o kaktusech.Má taky obrovskou fantazii obzvlášť při kreslení nebo při vlastních hrách.

Když jsem to tak vše popsala naší dětské doktorce, tak ta nás hned objednala na neurologické vyšetření kvůli podezření na ADHD anebo v horším případě na poruchy autistického spektra. U neurologa Honzík předvedl docela slušný afektivní záchvat, když se nechtěl vzdát autíčka v ordinaci. Proto i neurolog nás hned nasměroval na psychologické vyšetření. A v pedagogicko-psychologické poradně, kde jsem s ním byla 8. prosince, nás psycholožka nasměrovala na psychiatrické vyšetření u dětské psychiatričky, aby se zjistilo, zda opravdu nemá nějakou poruchu autistického spektra (např. Aspergerův syndrom).
Hned jsem tedy objednala Honzíka na psychiatrii, i když nejbližší volný termín je až 20. března. Podle výsledku vyšetření se pak uvidí, jak se bude postupovat dál ...
V lednu má jít Honzík podruhé k zápisu do školy, tak se o tam zmíním o tom, že nás čeká toto vyšetření. Začátkem května pak opět absolvuje vyšetření školní zralosti.
No uvidíme, co bude dál. Kdyby teď měl být Honzík s těmito problémy ve škole, tak by to bylo dost nemyslitelné. Když by se tam hned zasekl a nechtěl spolupracovat, tak to nevím, co by si s ním učitelka počala. Pokud se potvrdí např. ten Aspergerův syndrom, tak bychom prý mohli mít nárok na asistenta pedagoga, který by pomáhal v individuálním přístupu vyučování Honzíka. Třeba by nemuselo zkoušení probíhat ústně, když nechce před ostatními mluvit, ale spíš písemně. Ale to teď nemá cenu řešit, uvidíme, jak dopadne na jaře.

Tomášek je naštěstí úplně jiný, i když v Honzíkovi vidí velký vzor a tak se snaží třeba to vztekání od něho napodobovat. Ve školce ale naštěstí spolupracuje dobře, obzvlášť, pokud je tam sám bez Honzíka. S mluvením dělá poslední rok veliké pokroky. Téměř do 3,5 let mluvil dost málo, používal fakt omezenou slovní zásobu. Ale tak po Vánocích se začal najednou hodně zlepšovat. Teď už ovládá spoustu slovíček, ale mluví trochu nesrozumitelně. Já má třeba rozumím, ale cizí lidi občas ne. Proto musíme trénovat tu logopedii.

Co se týká mně a mého zdraví, tak je to teď jakž takž dobré. Sice mně teď na podzim občas potrápí nějaké to nachlazení a jednou i zánět hrtanu, ale jinak se docela držím.
V srpnu jsem pak byla v nemocnici na EEG a odběrech krve a koncem září na kontrole v neurologické ambulanci. Tam jsem se pak dozvěděla výsledky - hladina LTG je v normě, akorát na EEG se objevilo pár generalizovaných výbojů komplexů hrot-vlna, díky čemuž byl tento graf lehce abnormální. Jindy jsem ho mívala buď v normě nebo hraniční kvůli nějakým menším abnormitám. Takže i nadále tam musím jezdit každé 4 měsíce na EEG a odběry a pak po měsíci na kontroly. Teď 12. prosince jsem byla na dalším EEG a odběrech a 11.2. mě čeká kontrola.

Neurolog na poslední kontrole koncem září uvažoval i o tom, že by mně objednal do Prahy do Motola na video-EEG, kde se třeba několik dnů a nocí v kuse monitorují pomocí EEG a kamery veškeré případné výboje v mozku. Taky se tam prý snaží vyvolat záchvat třeba spánkovou deprivací, aby se zjistilo, odkud ty výboje pochází a podle toho se dá upravit léčba.
Párkrát týdně mně totiž ještě trápí asi takové menší záchvaty, které se projevují krátkodobými poruchami vědomí hlavně večer anebo když bývám víc unavená.
Pro mě je ale hlavní, že naštěstí nemívám ty velké záchvaty s křečemi a bezvědomím. Tohle je proti tomu nic.

No to jsem se zase rozepsala. Doufám, že vás to moc neunavilo :-).
Pokusím se přiložit ještě nějaké fotky z poslední doby.

Mějte se moc krásně a užijte si příjemné Vánoční svátky v pohodě a hlavně ve zdraví.

Alča

Komentáře

Obrázek uživatele lena

když jsem to rozklikla a viděla ten román,váhala jsem,jestli to nevzdat.Ale nakonec jsem v tom viděla výzvu :s:
Smekám,holka,máš toho docela dost a Tvůj muž musí být úžasný,máš v něm určitě obrovskou oporu.
Gratuluji k nové práci a v příštím roce,Tobě a celé Tvé rodině hlavně zdraví a stálou pozitivitu. :\x:

Obrázek uživatele Eliza2

Ahojky Alenko.Jsem ráda že se tvůj zdravotní stav trochu srovnal a blahopřeji k práci. Jinak kluci jsou kouzelní a chápu že jsou stále nemocní i ty moje princezny co začali chodit do školky jsou stále doma. Sad Ale snad se trochu obrní a budou odolnější v kolektivu. Jinak přeji krásné prožití svátků vánoc jak tobě tak i celé rodině. Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc za přání, i Tobě a celé rodině přeju krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj Leno,
obdivuju Tě, že ses nakonec rozhodla můj "román" přečíst Jednička . To jsem ale celá já - kdo si mě odtud ještě trochu pamatuje, tak asi ví, že stručně psát neumím :-).
No myslím, že jsem tímto shrnula to nejpodstatnější od nás zase na delší dobu. Přece jen už není tolik času jako dřív a hlavně díky časnému vstávání do práce bývám večer už dost unavená a jsem ráda, když si můžu jít po televizi lehnout.
Máš pravdu, manžel je pro mě opravdu velkou oporou, hlavně co se týká třeba starosti o domácnost i o kluky.
Sice psychicky to občas mezi námi trošku drhne (máme docela problém spolu komunikovat), ale asi všude je něco a musím si prostě vždycky sečíst všechny jeho plusy a mínusy a vždycky ty plusy převažují. Nebýt jeho i mých rodičů, kteří nám taky hodně pomáhají, tak bych to všechno zvládala daleko hůř.
Děkuju za gratulaci k práci, to je pro mě teď největší úspěch, že jsem po sedmi letech doma konečně přišla mezi lidi na jiné myšlenky. Díky tomu vidím i to ostatní daleko víc pozitivně než dřív, když jsem měla doma ze všeho občas trošku ponorku ... Pápá

PápáSluníčko Zdravím těhule a maminky!

Ahoj holky,
jak dlouho jste byli otevřené na 2 prsty než jste porodili? Mně dnes dr řekl, že by to mohlo do týdne :///: . Kéž by!!!

Ahojte, že se vzduch při sexu dostane do vagíny ,to vím,tohle je možné,pak to z ní vychází jako prdění. Ale je možné, že ten vzduch se tam dostane i jinak? Třeba když má žena menstruaci,nebo dlouho sedí,apod? Nebyl sex,ale při čúrání na wc, vagína prděla. Díky za odpovědi.

Ahoj, cca 14 dní si všímám u sebe černé stolice. Setkala jste se s tím některé v těhotenství? U první dcery jsem tím trpěla taky , ale brala jsem železo a to bylo tím, teď zatím železo neberu a problém mám zase.

Holky, nezažila to některá?
Bolí mě už asi 4 týdny v krku s vystřelující bolestí do pravého ucha-jen při polykání, zívání. Byla jsem na ORL, nikde nic. Dneska jsem si volala na výsledky stěru z krku (a přiznám se, chtěla jsem, aby mi tam něco našli a už mi na to dali nějaké léky, aby to skončilo!!!). Ale výtěr byl ok.
Nevíte z čeho to je a co na to?

Ahoj maminky, už jsem úplně vyřízená, tak jdu o radu sem. :r: Máme oční holčičku a zhruba před 14 dni se začala strašně vztekat, když není něco tak, jak chce ona. A to myslím cokoliv. Nejhorší je, když přijde na řadu uspávání. Když ji dáme večer do postýlky, je schopná hodinu, hodinu a půl řvát, než upadne vyčerpáním a spí.

ahoj holky Pápá
určitě mi některá z Vás opět dobře poradí...
V případě operace dítěte s ním můžu být (do 6 let)na pokoji jako doprovod. Jak je to ale s neschopenkou????

Holky, už jsem nešťastná.Dceři budou v květnu 3 roky a vůbec nemluví.Má pár slovíček, ale to má už hrozně dlouho a nic jinýho říkat nechce. Opravdu se snažím, pomalu na ní mluvím, čtu knížky, říkanky od Lady, ale ani jednoduchý slova prostě neřekne.

Ahoj maminky i snažilky,jsem dnes 24 DC a už od 19 DC mám vždycky k večeru zimnici a zvýšenou tělesnou teplotu (obden),přes den jsem v pohodě a večer mě to vždycky takhle skolí. Dnes v noci jsem měla dokonce až horečku 38,4 st. A teď mi nic není a teplotu nemám! Jinak mi nic není,ani bolest v krku,nic. Jen jsem více unavená,pořád bych spala.Bolest v podbříšku až dnes lehce.

Ahoj,
jdu s takovým smutným dotazem. Chtěla bych vědět, zda některá z vás podstoupila redukci dvojvaječných dvojčat na jedno? Pokud ano, donosily jste druhé miminko, jak to probíhá? Moc děkuji všem.

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...