Pijete v těhu červené vínko?

14.02.2014

čauky holky pijete v těhu občas červené vínko?? díky :a:

červené mám nejradši a když jsem byla těhule, tak jsem si občas dala deci - dvě. Ale zvláštní je, že já při prvním těhu tak jak šampus nepiju na něm absolutně ujížděla!! Já si nemohla pomoct, jak jsem ho viděla, já byla jak alkoholik co má absták, masakr :s: Takže jsme si občas koupili celou flašu, já si dala decku (kterou jsem si naprosto úžasně prožila) a chlap to musel dojet sám ten zbytek :s: :a:

jo pila jsem bílé i červené a občas i malé pivo po obědě ;) víno tak jednou za týden až 14 dní-dvojku,víc ne,ani nebyla příležitost,dám si ráda s manželem a ten si otevře láhev max. o víkendu :///: oba kluci jsou zdraví :///:

Tak při druhém těhu jsem snad nemohla nic,protože jsem první potrala,a bála se všeho,nepila jsem (jen nealko pivo protože to bylo přes léto a byla žízeň :) nekouřila,nesouložila,neměla vanu a v 38+5 jsem si dopřála 2 večery jak horkou vanu sexík červené vínečko a přesně 39týden jsem porodila :) myslím že odříkání udělalo svoje a pak to tomu pomohlo :) teď jsem těhotná v 8 týdnu a zatím jsem na tom stejně jak u prvního,ale už to tak neprožívám a až začne teploučko a budou grilovačky tak si s chutí dám třeba ovocný pivečko a pokud jde o kávu rozpustnou si dám jen ráno a odpoledne už jen caro :)

Ahoj,já jsem si občas skleničku dala a pivo taky i několikrát do týdne malý pivo po obědě. Já jsem před těhu měla ráda pivo a chuť mě neopustila ani potom. Podle mě je lepší si dát a to myslím i jídlo,když je na něco chuť je podle mě lepší si to dát než se stresovat tím jestli si to můžeš nebo nemůžeš dát.

Ahoj, já jsem si víno občas dala. Tak deci, dvě ne, ale tu jednu sem si s manželem večer dala. Nejdřív bílý, ale z toho mě pak pálila žáha, tak jsem přesedlala na červený. Když jsem se malou snažila vyhnat, tak červenej svařák, ale bez efektu. Na vyvolání zabral Hamilton.

Ahoj, že bych si dala skleničku, to ne, ale vždy si alespoň trochu cucnu, když si manžel naleje. Chybí mi to ale, protože před otěhotněnim to byla samá ochutnávka a víno sme pili často atak no :-) . Třeba pivo taky mam strašně ráda, tak piju alespoň nealko :-) . Nechci ho zbytečně opíjet :-) , když sem mu na začátku někdy v tom 4tt dala zabrat 3x za sebou rozlučkou, svatbou a zábavou :-) , to si toho chudinka užil :-)

já nepiju vůbec, není na to chut. měla jsem jen tretinku sklenicky na silvestra jako přípitek.

Já nepiju alkohol vůbec teď v těhu, ale občas jedna sklenička neublíží. Já se toho ani netkla, protože nějak ani nemam chuť a pořád mam ve velmi dobré paměti to, jak jsem vyžunkla čtyři skleničky šampusu, ms byla zpožděná asi o dva dny, ale my s manželem nepočítali, že bych vůbec kdy mohla být těhotná, když jsme se snažili čtyři roky a ani IVF nebylo k ničemu a za pár dní hele // :///:.

In reply to by lachipie

My to měli s holkou podobně :s: snažili jsme se rok a půl a pořád nic, měla jsem dostat MS, ale ta mi nějak nepřicházela, ale bolelo mě břicho a věděla jsem, že to příjde, a zrovna jsme měli ten den akci jako blázen, já se opila jakko nikdy, to byla lavinová smrˇšt snad všeho, bylo mi zle a za 2 dni jsem zjistila že jsem těhule a skoro to se mnou škráblo, když jsem si vzpoměla na tu megapařbu :///: Ale holka se narodila zdravá (tuk tuk).

In reply to by petra.nn

Možná na tom něco bude. Manžel byl přibumbanej jeden víkend (byl na nějaký akci od Znovínu) a muselo se zadařit z milování, co bylo pár dní po jeho příjezdu. No a já měla v sobě ty čtyři skleničky potom v době ms. Výčitky, že by mimi nemuselo být v pořádku jsem neměla, říkala jsem si, že snad čtyři skleničky kvalitního šampusu není zas tak moc a že jsou ženský co třeba kouřily krabičku denně a taky s tím (v tom lepším případě) šlehly až když měly těhu potvrzený a děcka mají taky zdravý :-).

In reply to by lachipie

Tak na tom něco bude :) můj partner byl taky na pánské víkendové akci, přijel a muselo se hned zadařit, protože zrovna v tu dobu jsem měla ovulku. povedlo se nám po 14.měsících :) jen ten můj si dělal srandu, jestli to někdo v jeho nepřítomnosti nezařídil za něj :s:

Ano u obou tehu jsem pila jak vino tak pivo ale vice to pivo tak jedno tydne...vino jen opravdu malo spis ke konci tehu abych vyhnala malou ven :-)

Já za sebe nepiju vůbec ,ale vím že sklenička neuškodí ...Znám holčiny,které kouřily a pili v těhu ,ne pili jako každý den,ale občas si dali tu skleničku a mimi v pohodě.Já teda jsem přestala kouřit ,bo mi to nechutnalo a na tu skleničku si radši taky počkám a za to pak pěkně vychutnám :-)

Jednou cca před 3 léty jsem tady otevřela diskuzi alkohol v těhotenství a byla jsem za alkoholika :00: Jsem zastáncem toho, že všeho moc škodí a pokud se jí pije cokoli s mírou, je to v pořádku, jsou přece jen rizikové potraviny, kterým bychom se měli vyhnout a nebo hodně omezit a tam patří i alkohol, já jsem vinař a vínko kvalitní jsem pila vždy i v těhotenství, ale až po 1 trimestru a opravdu málo, jen jednu skleničku občas někdy jsem na ní měla obrovskou chuť a vůbec jsem to neřešila,po dobrém obědě jsem si dala i pivko a to pivo normálně nepiji. Takže pokud máš chuť nevidím důvod si výjimečně nedat :€s€:

In reply to by petra.nn

ahojky no tady je to někdy opravdu na budku :-) podle mě dát si sklenku vína je uplně něco jiného než pít v těhu.Sou matky co fakt pijí,kouří,nic neřeší a děcka mají zdraví!! já nekouřím,občas si dám skleničku piva,ale to mě začalo nadýmat takže nic a tet přemýšlím o dvojce červenýho..Jsem 35tt. ;) manža pije vínko každý víkend u TV a když ho vidím mam naně chut-před těhu jsme pili spolu,ale zatím nemám odvahu si nalít :-( přece jen se to k mimču dostane-nevím nooo.. :a:

In reply to by Kirsche

Klidně si dej,kvalitní vínko je zdravé i v těhu ;-) U prvního jsem se den před Silvestrem doost napila,o týden později jsem zjistila,že jsem těhu. A po skončení prvního trimestru jsem si dávala každý týden malé pivko nebo sklenku vínka. Na konci těhu jsem pila ve vaně sklenku denně,abych vyhnala a bez úspěchu,takže padla jedna lahvinka a pak jsem toho nechala :-D Teď zatím nemám na alkohol vůbec chuť,ale na Vánoce jsem si dala a než jsem zjistila,že čekáme druhý,měla jsem strašnou chuť na bílé vínko,tk jsem si každý večer dala sklenku než jsem vypila tu lahvinku a miminko nám krásně roste a nepředpokládám,že z něj bude alkoholik. :s: Všeho s mírou,občas to opravdu neublíží,pokud máš chuť,s chutí si dej :-)

In reply to by Kirsche

prosím tě a co se k němu dostane?Si vem,kolik máš krve,jak moc se ta dvojka vína naředí a navíc se to ještě přefiltruje placentou,takže myslím,že k dítěti se dostane tak nula nula nic :///: navíc teda ve 35. týdnu už má mimčo vše,co má mít,takže z toho taky strach mít nemusíš :s:

In reply to by petra.nn

To je síla,člověk by se chtěl jen o něčem pobavit a už to z tebe dělají ,já třeba jsem před těhu kouřila cca 5denně a jak jsem přišla do jiného stavu,podle toho jsem to i poznala,že mi nechutnala cigareta a byla jsem hodně často unavená a teď právě se mi ta chuť vrací,že bych si kolikrát i s chutí dala tu cigaretu,ale držím se.Přesně tak pokud máš malé množství neuškodí nic já myslím ...Jinak bysme nemohli vůbec nic :00:a já ze začátku hodně pila redbuly ,test jsem měla negativní a před ms jsem byla vždycky unavená a taková rozladěná tak jsem si myslela že to je z toho a mimi v pohodě a to že jsem jich vypila a té kávy :-) a mimi v pohodě ,teď jsme 19tt a máme se dobře :-)

In reply to by petraV

Jé, teď jsi mi připomněla diskuzi o kávě, také dobrý, kávu miluji a bez ní nemohu existovat, přiznávám, je to závislost :€s€: dávám si 3 denně s mlékem a v těhu jsem si dávala 2, klasické kofeinové, Malá se narodila, krásně spala žádný problém a to jsem pila normální a kojila jsem takové blbosti jsem fakt neřešila, jo třeba tatarák, to bych neriskla, ale kávou a sklenkou vína jsem se fakt nezaobírala :-)

In reply to by petra.nn

Já kávu zbožňuju v prvním trimestru mi teda vůbec nechutnala,ale teď si dělám dvě rozpustné s mlékem a nic neřeším a piju ovocné čaje,ale bez lékořice,protože po nich se mi rozbušilo srdce tak radši ne ,ale normálně ostatní piju :- )Já nevím proč se dneska tak všechno řeší až mě to leze krkem :00: Kdysi to tak nebývalo určitě za našich maminek a babiček a jsme v pořádku .Já jim i smažené a všechno na co mám chuť ,protože velká péče a starostlivost to taky nedělá dobře ..,moje sestra ta neřešila vůbec nic a má pěknou dcerku,pěkně čilou ,aktivní až moc :-)

Ahojky já raději nepila vůbec, možná ze začátku jednu skleničku bílého, jednou..., Někde jsem pak četla, že i miminko to prožívá, a že ten alkohol se z něj dostává déle a hůř...tak jsem měla výčitky a nepila jsem pak už vůbec...ale znám maminky co si dají třeba po obědě malé pivko...neuškodí, ale červené víno...to nevím...aby si nezačala krvácet...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka