♥♥♥ Petřík půlročiny aneb 6.měsíc za námi - to to letíííííí ♥♥♥ | Moje těhotenství.cz

♥♥♥ Petřík půlročiny aneb 6.měsíc za námi - to to letíííííí ♥♥♥

Obrázek uživatele Sharik41

Ahoj holky, tetky, čarodějnice,...no zkrátka všechny Srdce

Tak máme za sebou zítra půlroku a přijde mi to jako včera, když jsem ho prvně chovala.
Jinak se za tu dobu naučil neskutečné množství věcí jako je žvatlat (první slovo bylo týden před Ježíškem HAM a to při každém jídle slyšíme několikrát velice zřetelně - ví, co je v životě nejdůležitější Wink - žádný máma-táta- bába-...prostě HAM).
Otáčíme se na záda, z jedné strany, z druhé se nám nechce, zpátky to ještě neumíme, to se povede občas a to spíš koukáme, co že se to stalo.Zoubky zatím nevykoukly, jsou to pěkný mrchy a dávaj nám zabrat :r: .Jinak z deky se uvrtíme všude možně, zvedáme se na rukou, že nám plandají jen nožičky nebo děláme letadlo a máváme zároveň ručičkama i nožičkama.Jíme měsíc příkrmy, kaše asi 14 dní a dneska jsme poprvé pili z hrnečku(jo člověk by řekl, že chci modré z nebe, když sháním kouzelný hrneček :jawdrop: ).Vánoce se nám moc líbily, hlavně světýlka a šustivý papíry.Už umíme dělat srandu a smějeme se pak na celý kolo.Prima je i zrcadlo ,kde se na nás směje taky nějaké mimi.Začínáme si taky víc uvědomovat maminku a když chová jiné dítko, tak krabatíme čelíčko, zatím tedy nebrečíme.No ale když se nám něco nelíbí, tak uděláme "ježečka" - vyšpulíme pusinku tak, že to vypadá, že máme čumáček a ty rozčeppýřené vlásky - zkrátka "ježeček" :c: .
Jinak vážíme 7110g a měříme 68cm.Takže spějeme do barokních miminek, ale hlavně, že nám chutná :a\|: .
V nopci už se budíme jak kdy, ty tam jsou doby, kdy mi spal celou noc - jsem se namlsala, ale asi ho zlobí ty zoubky.
Teď už přijdou náročnější pokroky, jako je lezení a sezení, potom dokonce chůze.Když vidím jaký je to rošťák teď, tak jsem zvědavá, co nám přichystá :c: :c: :c:
Tak se mějte všechny krásně a prckům pohlazení Pápá Srdce

Komentáře

Obrázek uživatele Kajule

Ahojky.Je to stále moc pěknej šikulák a krásnej chlapák :).Tedy už říka HAM??Nějak brzy ne? :s: To bude asi pěkně ukecanej :s: .Nešťastné zoubky, viď?My taky pořád čekáme, každý den kontroluji :///: .To je fajn, že se Vánoce líbily.Vojtí to nějak ani neregistroval, ale z papírů byl nadšenej, trhal o 106 :s: .Míry máte pěkné ... .Už by pomalu mohlo skončit to věčné noční buzení, možná to ty zoubky.U nás bych to sváděla spíše na zvyk :s:
Mějte se Pápá Sluníčko

Obrázek uživatele Sharik41

Už k tomu přibylo i haf a dneska tata, no už to vidím, za půl roku nám z něj bude třeštit hlava :s:
No já mám teď nějakou chřipajznu a ke všemu mi v jednom prsu ztvrdlo mlíko Sad , odsát nejde, masíruju, nahřívám,no snad to nějak dostanu ven, při kojení to je šílený :r:

Obrázek uživatele Kajule

Já se teda nestačím divit ... .A táta říká první :s: to je neřád, viď? :s: :s: .A to je možný tak brzo??Nebo to máte nějakýho supermana v rodině ... :s: .
Jejda, tak to je neštěstí to prso.Přeji tedy brzké uzdravení Smile

Obrázek uživatele Sharik41

No ono se jim říká baba a tata líp než máma, to jde hůř, holky mi začaly taky takhle nějak první slůvka, to víš, že to není pokaždé (i když to ham jo :s: ), ale zkouší to.
No to jsem si nemyslela, že na 7.měsíci budeme mít problém a ejhle, ale už to odsál, položila jsem ho jinak, tak to vytáhnul, ale bolelo to fakt neskutečně Sad

Obrázek uživatele Kajule

Takže začínám do Vojtíka hustit slovo máma :s: :s: .Na Ham akorát ví, že se má otevřít pusinka Smile .Já se tak těším na ty první slůvka Srdce .Jsem hotová už jenom z jeho smíchu a křičení :s: .
Vím, jak to prso bolí, taky jsem tím prošla.je to opravdu děsná bolest, fuj brr.Pamatuji si, že jsem právě kojila jen z toho bolavého, abych to dostala ven a pak bylo dobře.

Obrázek uživatele Pajik

no tedy, Petříkovi to moc sluší - krásné fotečky, a jak se mu u holek líbí - krásný "culiferda" Jednička
No děsně to letí, já osobně bych z fleku vrátila čas o půl roku zptáky, tedy u nás párn dní před porod..
a míry máte krásné - taky by se mi líbily :///: ; my byli včera na půlroční prohlídce - i když 6 měsíců Matyáškovi bude až 13. - a měří 72cm a váží neskutečných 9.37kg!!! takže chování už moc nejde :r: , mám pocit, že už jenom přenášíme z místa na místo.. Koulení očima a taky mám pocit, že pořád jen vyřazuju nějaké oblečení... Koulení očima takže tiše závidím Wink
Pití z hrnečku že bylo poprvé? Na fotce vypadá jak kdyby to měl už v malíku Jednička no je to šikula
Tak at už zoubky dále netrápí a zase se vyspíte celou noc.. (Matyášek celou noc sice až na výjimky spí, jen usínání, které už nám šlo na jedničku je teď skoro týden hotová uřvaná kovbojka :r: )
Mějte se i nadále náramně a ať vám brouček stále dělá samou radost!!! Pápá Pápá

Obrázek uživatele Sharik41

:+^*: , culiferda - krásný slovo, jak je ta čeština krásná Biggrin Wink
Hele chovat chtějí ještě někdy i naše holky a i přesto, že jsou na svůj věk tintítka, tak tahat pomalu 30kg je síla :s: , to si zvykneš.Když byly malé, tak jsem je nosila najednou, když bylo potřeba, tak "vydržať pioňier" :s: Máš doma velkýho chlapáka Jednička
Jo spaní se od určitého věku mění, ale nemyslím, že to jen zoubkama, broučci už vnímají víc věcí a vzbudí je i víc věcí než na začátku, ale pravda, zoubky nepřidají, tak držím pěsti, aby bylo vše v pohodě a těším se na aktuální foto Smile

Obrázek uživatele Verča..

Ahojky, no tak opět nádherný fotky, a ta první naprosto bezkonkurenční, nádherný očiska Koulení očima . Váha krásná, jsem taky zvědavá na tu naši, určitě bude min taková taky. Koukám na hrníček, už to z tady toho nasosne??? Já jsem teprve před 2 dny začala vařit čajik a dala jsem aventku s tou normální dudlíkovou savičkou, ted přemýšlím, že už teda taky pořídím s tím měkkým pítkem, tos mě teda s tou fotkou nahlodala :? . No máš pravdu, je to fakt šílený jak to letí, že ty naše prcky už máme skoro půl roku doma, s takovou zachvilku pošupajdí do školky a my do práce Sad A Péta už umí první slovo, to je mazec, ten bude asi pěkně brzy brebentit.

Obrázek uživatele Sharik41

No povedlo se mu cucnout asi 3x, a pak na hrníček útočil, ale musí na to pořádně přijít.Mně z dudýnku pít vůbec neumí, proto jsem mu koupila rovnou s pítkem.
Jinak Peťka má kolem sebe hromadu lidí, co na něj pořád mluví, tak se nedivím, že začal brzo.Nás z Elišky bolela dost hlava, u té jsme říkali, že otevře ráno pusu ještě před očima a večer až když spí a někdy mele i ze spaní.Jo a zůstalo jí to :s: Ukecaná je do dneška až hrůza Biggrin

Obrázek uživatele Verča..

No právě, mě to zaujalo, ona totiž malá taky zatim z dudliku neumí jen to pokusuje, tak jí dám ještě nějakej čas a pak kdyžtak zkusím toto. Jé tak to jsem se fakt zasmála, dobrá hláška ... ,,otevře pusu ještě před očima,, Jednička

Jinak Laduško, ještě s tou růžovou barvou. Já mám vše růžový, nebo fialový tak je to v pohodě- Ale kamarádka která měla prvního kluka tak taky zpočátku říkala že normál bude používat všechno modrý že je to jedno. Nakonec to ale dopadá tak, že modrý se jí ani nechce vytahovat a všechno kupuje nový v růžovým. Ona ta růžová na holčičkách je fakt jedinečná.

Obrázek uživatele Sharik41

Ahoj,
no barokní miminka :s:
No mě se Péťa touhle dobou taky vzbouzí, ale to mu jen promasíruju dásničky a zase zabere, tak do 1-2h, pak už mu dám napapat.
Jo a stím vypravováním do města je to u nás taky vždycky na bojovku, ty dvě se ještě navoní tak, že smrdí pokoj ještě když přijdem a náš tatí je na tom podobně Koulení očima :s:

Obrázek uživatele Sharik41

Jo jo smaraďoši jedni, a pak že jsou horší ženský viď Wink Biggrin U nás to holky "chytly" od Pavla :s:

Obrázek uživatele Sharik41

:+^*: :+^*: :+^*:
No malá je taky kus ženský, ale já neměla ani holky větší.Pavel je celkem malej a drobnej, tak asi geny tatínka.Já jsem zase čahoun, no uvidíme ještě, co se z něj vyklube.
To víš miminka jsou pohodlná, když něco nechtějí, tak proč by to dělali.Taky cvičíme, aby se přetáčel ze zádíček na bříško, ale prdí na nás, lepší je rozbrečet se a nechat se otočit, a to jsem zkoušela ho nechat chvilku brečetr, že ho to třeba donutí...ale prd :^O^: se zintenzivnělo a já na to neměla nervy :c:
No počkej, to Ti bude chodit brzo.Moje babička mi vyprávěla, že v 9ti měsících chodila kolem postýlky Koulení očima , to já na to zase tak nepospíchám, pak je to ješště větší tóčo Biggrin :s: Tak jsem babičce říkala, že doufám, že ty geny nepřeskočí Wink .

Obrázek uživatele Hellen123

Šárinko,

zrátka je to chlapák jak má být. První slovo ham jako u nás umí se různě odvrtět, chutná mu má krásné míry to se v životě neztratí. Jééé spal celou noooooccc hodné to miminko mě míša ještě nikdy nespal celou noc ale byli časy kdy se budil jen jednou a to bylo príma takže chápu to namlsání se. Ale asi to bude opravdu zoubkama tak snad brzo vylezou a přestanou trápit mršky jedny. Hele hrneček tak to jsi dobrá že jsi ho sehnala já jsem ho tady nesehnala a když tak se mi prostě nezdálo provedení tak jsem zatím koupila lahvičku s ouškama a krásně se nají sám. Fotečky jsou úžasné máš opravdu moc moc krásné děti holkám ty kratké vlasy moc moc sluší. Srdce Srdce Srdce

Obrázek uživatele Sharik41

:+^*:
No a to teď začal dělat pusinkou takové grimasy a dělat něco jako ma ma ma, a pořád si to potichu opakuje, takže tomu není moc rozumět, ale je to sranda, jako když si něco šeptá :s:
No Petřík je zlaté dítě, právě že jsem u něj na takové buzení nebyla zvyklá.Ale vím, že to máte některé daleko horší, tak je mi až trapné si stěžovat Wink Biggrin
No viď, takových obchodů a lékáren a připadala jsem si, že chci modré z nebe.Pak jsem šla do posledního, už s tím, že je to stejně zbytečné a prý vyberte si a tam na mě koukalo asi 10 hrníčků Smile , pak se diví, že lidi spíš nakupují přes net.A to mi ještě v lékárně řekli, že by ho tedy objednali, ale že mi nezaručí barvu.Tak už vidím, jak mu pak dávám růžový hrníček :s:

Obrázek uživatele Hellen123

Jé no ten musí být na živo tak roztomiloučký. Doufám, že ho někdy uvidím na živo. No to zkouší totiž potichoučku aby si to nacvičil a pak na tebe zařve mama a budeš čubrnět. Vůbec si nemusíš připadat trapně že si stěžuješ já vím že míša je hodné dítko a blbne teď kvůli zoubkům a taky si postěžuju to víš jsme zvyklý na lepší a pak se to zhorší tak si musíme postěžovat :s: No s tím hrníčkem jsem teda zvědavá kde ho seženu. Linuška ho sehnala v DM tak asi až pojede v únoru do Trutnova s Míšou k zubaři tak se sjedem podívat do DM a snad tam nějaký vyberu. Právě jak píšeš taky radši nakupuju přes net než létat 30 km do města do Trutnova abych něco sehnala a 30km zpátky s Míšou a ve Dvoře Králové mají kulový s přehazovačkou. Jééé růžovoučký hrníček no to by byl asi nadšený až by to viděl na fotečkách Biggrin že měl lůlajový hrníček Biggrin tak přece když něco objednám tak vím co objednávám ne ty obchodníci jsou fakt neschopný a nesnaživý.

Obrázek uživatele Sharik41

No právě, to by mě trefil šlak.No už vidím Pavla, kdybych Péťovi dala růžový hrneček :s: :s: :s: :s:
My zase ujíždíme na modré, když kluk, tak modrou, protože růžové období máme za sebou Biggrin Dokonce mají holky na turisťáku přezdívku "růžovky" - jeden čas nic jiného nenosily, i bundy, čepice, ...no všechno... :s:

Kojení - mokrá podprsenka

Ahoj, už nějaký ten měsíc kojím a vše ok, ale včera vnoci se mi hrozně pustilo mléko a všechno mokre. Dá se to nějak řešit aby se to už...

Варанга

Варанга средство от грибкаГрибок -...

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Ahojky holky, tak jak jste na tom? Já už toho v noci moc nenaspím, stahy už mívám docela silný, ale nepravidelný, takže čekám no:-) Už se nemůžu dočkat, až bude ta moje holčička venku Srdce

ahoj holky, potrebovala bych poradit s vychovou syna. jsou mu tri roky, jsem s nim sama a posledni dobou to nejak nezvladam Sad mam toho nejak moc,snazim se malymu venovat jak jen to jde, chodime na vylety, na kulturni akce atd.

Ahoj holky! Mám šestiměsíční holčičku a máme problém s usínáním… Sama v postýlce neusne. Přes den toho moc nenaspí, musím ji buď uvozit v kočárku, unosit v nosítku nebo usne u prsa. Většinou ale moc dlouho nepospí. Večer je to ale nejhorší, usíná jedině u kojení. Našeho prvního jsem také dlouho uspávala u prsa, ale jen co usnul, vyměnila jsem mu prso za dudlíka a šoupla ho do postýlky.

Ahoj holky hlavně brňandy, máte někdo zkušenosti s jeslemi na ul Fr. Skaunicové v Brně?

Ahojky Holky.Tak my to nedalo a udělala sem si testík dneska ráno.. a čárka byla hnedka vidět a silnější,než na poprvé...Ale jak už sem včera psala,podle ult.už šlo malilinko něco vidět,ale hcg my jde dolů...Takže jsem z toho jelen.Mno,čeká mě další kontrola v pátek...Už mě to nebaví,být v nejistotě... :?

Dobré ráno maminky Smile
v souvislosti s jedním článkem mě napadlo....zavzpomínáte si občas na období puberty?:)

Dobry den,chtela jsem se zeptat 18.3.2012 koncim RD a mam nastoupit do puvodniho zamestnani,protoze namame skolku tak musim dat vypoved.Jak bude vypocitana podpora v nazamestnanosti.Dekuji

Dobry den,chtela jsem se zeptat 18.3.2012 koncim RD a mam nastoupit do puvodniho zamestnani,protoze namame skolku tak musim dat vypoved.Jak bude vypocitana podpora v nazamestnanosti.Dekuji

Ahoj holky,prosim o radu.Vcera jsme byli na velkem ultrazvku,jsem v 21 tydnu a nase mimi je v poradku ale mam tam moc malo mista,macka se tam a je to asi tim ze mam malo plodove vody.Nemate s tim sksenosti,muze se neco stat???Mam strach.Za tyden jdeme na kontrolu ale bojim se.Diky