♥♥♥ Petří 8.měsíc za námi ♥♥♥ | Moje těhotenství.cz

♥♥♥ Petří 8.měsíc za námi ♥♥♥

Obrázek uživatele Sharik41

Ahoj holky, tetky, těhulky, maminy Srdce ,
jak ten čas letí...Překročili jsme 8.měsíc a já pořád vidím, když mi poprvé Péťu ukázali malý uzlík Mimčo s dudlíkem - jenže ten malý uzlík už začíná mít svojí hlavu a naučil se hromadu věcí.
Ale popořadě.5.3. nám bylo přesně 8.měsíců, ve středu jsme byli u dětské a naměřila nám 70cm a 7,78kg - no jsme hubení dlouháni Wink Odebírali malému krev a potvrdila se anémie, tak budeme brát 3 měsíce kapičky.Při odběru s ním byl tatínek a náš šikulka ani nebeknul Jednička .Dostal jako bolestné leporela Biggrin Zatím nelezeme dopředu (jen se houpeme v kolýnkách, lezeme dozadu, do stran a točíme se), nesedíme sami (jen když nás maminka posadí - to si krásně hrajeme), baví nás spíš stát nebo klečet (to se už udržíme hezky, ale to se zase nelíbí mně),zuby nemáme (i když paní doktorka říkala, že máme téměř všechny naběhlé JEN JEN se proklubat, podle toho taky vypadají teď noce Koulení očima Sad ).Bohužel máme pořád velkou fontanelku 4x4 - jsem z toho nešťastná, ale doktorka říkala, že to je známka toho, že bude hlavička ještě růst (teď už máme OH 44cm)a uzavírá se do 1,5 roka.No už aby to bylo, mám z toho obavy Sad .
Ukecaný jsme dost,ale používáme vždycky jedno slovo, a pak přejdeme na další a to první zase nepoužíváme.Tak krásně uměl táta, pak začal máma, teď bába, táta už nechce říkat a máma huláká jen když má UŽ FAKT hlad nebo se mu chce hajat.Uměl i děda, haf, ale to používá náhodně.Jinak jsme začali znakovat, ale zatím nic nedělá, tak uvidíme.
Miluje říkanky, písničky - to je nadšený, jen opakovat paci paci a nic takového nechce, když to dělám já, tak se strašně směje, ale sám ne e.
Už jsme vyzkoušeli sporťák a je z něj nadšený, protože vidí a rozhlíží se, jak na vyhlídce - to ho ba :c:
Jinak přes den dopoledne už nespíme vůůůbec :€\€: a odpoledne průměrně necelé 2ho´dky, takže nic moc, ale když nás netrápí zoubky, tak hajá po koupání celou noc (19h-6h), takže je to zlatíčko.
Začal se mi vztekat při oblékání, zjistil, že už se může prát, ale zatím ho přeperu vždycky já :€Ss€:
Už rozumíme moc dobře legraci a stává se z Péti mamánek, ale to se dalo čekat, když je to benjaminek a jsem s ním víceméně hlavně já.
Taťka jezdí pravidelnně, když má volno s :/;x: , s holkama nejezdil, byla to tenkrát fofr doba, tak si to teď užívá.
Zkoušela jsem mu dát mlíčko z lahvičky a kdybych musela přestat kojit, tak nevím, to byl hysterický řev, cože se mu to snažím vnutit místo prsa :€):
Baští krásně, ráno kojím, svačina přesnídávka nebo jogurt, oběd zeleninka, odpoledne kojím, večer kašička a po koupání kojení a teď jak lezou zoubky jsme se občas vrátili k nočnímu kojení.Pít čajíky, vody, šťávičky, to se mu nechce :€\€:
Miluje activii s banánem, to zbaští celý banán a activii ke svačině :jawdrop: Pravidelně kaká 3-4x denně, ale stane se i 7x, takže má rychlé trávení a moc nepřibývá, ale aktivní je jinak dost.Baví ho moc knížky a to je pro něj veliká motivace, protože je má v obýváku ve stole, tak na lezení ho to žene tam :c: , svoje knížky jsem si raději už přestěhovala - asi z něj bude spisovatel :j) nebo montér Váňa.Postýlku jsme mu totiž museli dát o patro níž, protože začal blikat s nočním světýlkem ,teď ho pro změnu zajímá nanny, kterou předtím neviděl Wink , tak jsem to ovládání musela přestěhovat do čela postýlky.
Z autosedačky už mu lezou nohy, tak už mu jí fáááákt budeme muset koupit, ale teď jsme měli větší vydání s autem a s kotlem, tak to musíme nějak vyšmoulit Sad ,ale to se nedá svítit.
Pravidelně k nám jezdí kamarádka s o půl roku starším chlapečkem, tak máme kámoše, za pár měsíců se ten rozdíl trošku srovná, teď HJonzík ví,že před ním stačí věci dát kousek dál a Petřík se k nim nedostane Biggrin Wink :s: ..jsou mazaný odmala.
Je to naše zlatíčko, stejně jako ty dvě větší cácory a každý den děkuju za to, že je máme Srdce Je krásný vidět je všechny tři pohromadě.
Tak se mějte fanfárově a život bez mráčků Pápá Sluníčko

Komentáře

Obrázek uživatele Hela73

Dance 4 Dance 4 Dance 4 Dance 4 Dance 4 To je počteníčko Jednička Šikulky, jak dcerušky tak synáček :k: Utíká to viď :r: Koulení očima Jsem ráda, že si napsala jak se daří :k: Ani se nenadějem a prdelky budou chodit }:) U nás to je podobné s přebalováním, to se nedá, je jak pytel blech Biggrin Biggrin
Krásně spinkáte, to fakt závidim, nám se včera podařilo uspat kolem 22h a až do rána, jindy vstane po půl hoďce a pak zase 2 hodiny čumákuje.
Eli pro změnu ráda trhá letáky a cupkuje je na malilinkaté koisky a nedápadně to strká do pusy, včera mi chyběl docla větší kus a do dnes jsem ho nenašla, tak čekám kdy vyleze ve stolici, zatim nic, jen nějaký malý kousek písmenek na zeleném podkladě z předvčerejška Koulení očima :s:
papá hodně zdravíčka rodince Pápá

Obrázek uživatele Sharik41

Tak vidíš, jak máte rozmanitou stravu :s: , nééé to není vtipný, ale představila jsem si sebe samu, jak pitvám plínku Wink :///:
Jo pytel blech je slabé slovo - uličník to je už teď a jen co začne lézt a chodit... Koulení očima ..to bude hlídáníčko :O
Jééé holky mi taky spaly špatně, ale tohle je línej chlap :s: , je po tatínkovi spavý (nééé líný Wink Smile ).
Tak se měj taky krásně a auž se těším na foto Elinky, psala jsem Ti i mailíka Pápá Sluníčko Dance 4

Obrázek uživatele Verča..

Ahoj, k té fontanele. Oni to dr jen prohmátnou prstama a píší odhedem dle toho jak to cítí. Určitě máš o ní záznamy ve zdravotním průkaze, je to údaj VF a píše se vždy když do ní píšou hodnoty jak měří, váží, a ostatní. když se nezmnuje tak to máte v poho to je jasný, ale určitě ti to taky dr sleduje

Obrázek uživatele Sharik41

No zato my máme kráter Sad ,ale snad mu to sroste a moje dušička bude mít pokoj Smile

Obrázek uživatele Hellen123

berušky my máme fontanelu už takovou malinkatou tak na bříško prstíku ale né celé a mě se zase právě zdá že ji má hrozně malinkou že by ji měl větší jako jsem ráda právě kvůli pádům ale kamarádky holčička v tomhle věku měla ještě velkou fontanelu a hlavičku měla docela velkou no je to individuální aby jsme neměli malilinkatou hlavičku

Obrázek uživatele MillyJ

Sluníčko Sluníčko Sluníčko
krásné počtení
Sluníčko Sluníčko Sluníčko

Obrázek uživatele Kajule

Ahoj Šári, Peťulkoa vůbec všichni.Vidím, že se máte dobře a tak to má být, autosedačka chvíli ještě počká.My jí máme jako vy.Sice už máme i velkou, ale když nesedí :? , tak jí ještě nechci vytahovat.Dlouháni :s: to nám Dr taky říkala.Myslím, že jste nás už s váho přerostli, pač mi teď s tou nemocí papáme jen zprsíčka, takže nepřibíráme, ba naopak hubneme Sad .Je to taková naše nudlička :s: :s: .Anémie se jisto jistě spraví.No a fontanela,nevím, zda tě ta Dr zbytečně nestraší.Vždyť to určitě není nic neobvyklého.Vojtíkova sestřenice má něco podobného.Jej, tak to vám vylezou všechny najednou, viď?Já tě taky nechci strašit, ale pokud ti bude kakat 7krát denně celý týden,asi bych se zeptala Dr.Myjsme kadili 10krát a tak jsme nasadili laktobacílky a je vše ok.Už je teda nebereme.Znakováníse taky snažíme provádět.jsem ráda, že jsi to tady opomněla, jinak bych o tom nevěděla Jednička .Hodného máš manžílka, že se i občas projede s banjamínkem :s: .Naše motivace jsou letáky :s: :s: , takže taky hledá slevy :s: .
jsem sekrapet rozepsala, tak přeji hezký den a ať slunce svítí, ne jako u nás sníh.

Obrázek uživatele Sharik41

No ty kapky na chudokrevnost jsou hnus, kdybys ho viděla, jak se vždycky oklepe - brrr :€z€:
Nekaká takhle celý týden, ale obvyklé je to 3-4, to jo.
Jééé chudinka Vojtíšek, hubne Sad , to je mrzutý, no snad bude zase líp Jednička :c: Srdce
Jo Pavlík rád jezdí s kočárkem, i koupe, přebaluje, doma když je potřeba uvaří, na holky mi i pomáhal žehlit, poklidí, na baráku dělá všechno (od elektriky, vody, topení,... po dřevěnou podlahu - je to Ferda Mravenec :s: )...no je to můj :#~: ,ale nesmí se mu to moc říkat, aby si nerozbil hlavu o strop :€Ss€:
No Peťka už drží balanc v sedě krásně, nepadá, jen ještě nepřišel na to, jak si sednout Wink , tak by to nevadilo.
Tak si užij víkend a snad už je malému líp Srdce

Obrázek uživatele Verča..

Ahoj Šári, opět nádherný fotečky - přesněji dětičky. Nej je ten konec, každý den děkuji za to že je mám!!! Přesně tak, já taky, jsou to naše poklady že. Péta teda dlabe úplně ukázkově , má dobrou peristaltiku když takto spaluje :///: S tím spánkem přes den u nás to už taky není tak slavný, kde jsou ty doby když to bylo dopo 2 hodky a odpo 3hod. Ted to máme dopo max1hod a odpo 1,5 , nebo i méně pokud se rozhodne sousedka štípat dřevo. Fontanelka snad zaroste vpořádku. Já tedy ještě mlíčko z lahvičky nezkoušela, ale je mi jasný, že by to bylo jako u vás, řev :s: .

Obrázek uživatele Sharik41

Jo pokrok - včera mi z lahvičky vypil zbytek mlíčka,co jsem udělala na kašičku a bylo to 30ml :s: , takže jupííí.
No s tím spánkem tomu Péťa ani dřív moc nedal, ale teď už nic moc vůůůbec, jo a dopoledne, to mi spával vždycky jen tak 30minut, i když byl menší Wink , to máš ještě zlatko Biggrin

Obrázek uživatele Verča..

Tak to je bezva, a můžeš si brzy někam vyrazit Jednička . Já jsem dneska zkoušela dávat kašičku poprvé protože se mi Nelinka nějak začala v noci budit a teda absolutně nechutnala. Dala jsme rýžovou od nutrilonu. Tak ted přemýšlím, že bych možná zkusila tu sinlac. Tatka zítra razí do Brna na fotbal. Už odě mě má jeden ůkol po cestě, tak že bych ho ještě zaůkolovala s DM at ji tam koupi??? Je víc drůhu tech sinlac? Nevíte?

Obrázek uživatele Verča..

Linuško děkuji Smile , aspon nebude tatka v DM přebírat.

Obrázek uživatele Sharik41

Jo taky jsme s ní začínali a chutnala mu Srdce , tak dej pak vědět Biggrin

Obrázek uživatele Verča..

Tak sinlac docela chutnal. Ono i pro nás cca 7lžiček je velká sláva - Nelince moc ty příkrmy nejedou. No a mě teda chutnala mooooc.

Obrázek uživatele LPamela

krásně roste frája. To je úplnej román... :///: Tobiášek už nám taky začal říkat bába, máma a někdy snad táta, když má náladu. Snažím se ho cpát, aby přibral. Hezky papá banán, jablko se sušenkama od Sunaru mi taky sní. No a k obědu masíčko se zeleninou, na svačinu přesnídávku a prokládám kojením. Pořád do sebe něco láduju, aby se mi dělalo dost mléka. Já bojuji s Tobíkem při přebalování, pořád se mi otáčí na břicho a někdy nepomůže ani žádná hračka. Je to boj. Tak se mějte hezky a Péťa ať pěkně dlabe. Pápá

Obrázek uživatele Sharik41

Jo přebalování, taky se perem ,ale zatím vítězím :s:
Dneska jsem dávala sůšu od Sunarky a zbaštil jí i bez zoubků, žužlal až rozžužlal Sluníčko , někdy už i piškot, dělají pokroky každý den Srdce

Obrázek uživatele Mirajs

Ahoj, máš moc krásného klučíka. Závídím, že Ti spí celou noc. Ríšovi bylo též 8 měsíců a v noci ho kojím i třikrát. Jinak ten můj neposeda už leze po celém bytě a nejvíce ho zajímá krb a žaluzie u francouzkýho okna. Sám už se postaví o nábytek a mám co hlídat, protože pády o dlažbu jsou hodně bolestivé. Jinak Ríša spíš víc kvičí než mluví, ale když má dobrou náladu, tak umí říci táta. Ještě mi spí dvakrát denně, ale v noci už je to horší. Někdy pláče i tři hodiny v kuse. V poslední době jsme mu dávali kaši od Hami a tak je možné, že měl bolení bříška. Zkusíme zase Sinlac, po té ho nic netrápilo. Zoubky má dva, měří 66 cm a váží přes 8 a půl kila. Je to otesánek. Vždycky čtu Tvoje zprávy a tak jsem taky konečně napsala něco o nás. Ať se vám daří!!!

Obrázek uživatele Sharik41

Jééé já si na Tebe pamatuju, ještě když jsme byly Těhulka Wink To je Ríša šikulka Jednička , ale ty pády Ti nezávidím, mám ztoho steach už teď.Holkám už bude 10, tak už nejde mít všechno zavřené tak, jako když byly malé, to hlídání bude složitější, hlavně je to takový akční a zvědavý dítko, že se toho fakt bojím Koulení očima
Jé tak mu třeba lezou další zubiska, když takhle pobekává :? Sad ,chudinka.Ono je jedno jestli zoubky nebo bříško, nevědí, co se děje, tak brečí - to by člověk kolikrát brečel s nima Sad
A nějaké fotečky malého nedáš do červenecčátek ? Biggrin
S tou kaší mě teď napadlo, že mi bulíkuje taky po Hami častěji, tak si to ohlídám, vzala jsem jí teď na zkoušku a už to asi neudělám.Nevadí mu Sunarka a Humana.Sinlac jsem dávala ze začátku.

Obrázek uživatele Hellen123

Téda tak to je obrrr dlouhý.

Jinak ahooooooojjjj Pápá
zdravíme a gratulujeme k 8měsíčninám. :k: je to šikulka šikovný. A doufám, že s tou anemií to bude dobré pevně tomu věřím jinak míry máte nádherné. S těma jogurtíkama závidím my jak dáme jogurt tak je zle celou noc se kroutí a pláče. Taky máme naběhlé všechny zoubky a už jsou cítit takže snad už ten noční masakr skončí. No uvidíme hamáte krásně my tak nějak podobně akorát bez jogurtů a ještě do toho denně vypije 150 ml čajíku. A to spinkání je krásné to tiše a v dobrém závidím. To my furt ještě jednu lahvičku kaše v noci vytáhneme. :///: tak ať jste zdravý spokojený a měj te se krásně. A těšíme se na fotky ve sporťáku Míša to taky miluje ale jsem zvědavá jak bude nadšený z toho nového extra drahého sporťáku :///: :€Ss€: :€Ss€:

Obrázek uživatele Sharik41

Jéééto toho vypije Miška dost :jawdrop: , to je pašák.
Jinak s těmi jogurty, to vypadá, že na ně máte alergii :? , když je nesnese.Petříkovi vůbec nevadí :O , no snad se to urovná.
Už Ti ten kočárek dorazil ?

Obrázek uživatele Hellen123

no bavorák má dorazit buď v pondělí nebo úterý protože ho včera paní posílala. No vypije toho hodně má čajík i sunar na dece u hraček doleze si k tomu a na co má chuť si dá většinou vítězí čajík. No ty jogurty mě děsí včera nám návštěva přinesla pribiňáka tak nevím jestli zkusit dát nebo ne. Říkala jsem si že bych mu ho zkusila dát třeba jako dopolední svačinku že kdyby byla reakce tak ale né v noci Koulení očima :s:

Obrázek uživatele Sharik41

No uvidíš, taky bych to raději zkusila dopoledne, aby se z toho do večera případně dostal.Já dávám activii a vše v poho :? ..no dej vědět.
Já jdu akorát žehlit, tak jsem si zrovna říkala, že až začne lézt - bude to náročnější :s:

Obrázek uživatele Sharik41

Já je měla v pokojíčku - bezbariérovém a do něj byla udělaná branka, tak jsem žehlila v obýváku a holky se ke mně nedostaly Wink , ale s Péťou už bydlíme jinak a to už nejde a to už teď pořád po těch kabelech a žehličce pokukuje Sad , to bude Koulení očima
Jo pribinák by se měl dávat od roku, ale bílé jogurty jako Hollandia a Activia můžeš, možná Helenko zkus tyhle, tvarohové výrobky jsou totiž náročnější na trávení Srdce Srdce Srdce .

Obrázek uživatele Hellen123

activii i holandii jsme zkoušeli a průser. Myslím že ta jedna lžička mu neublíží Wink víc mu nedám. No s tím žehlením to dělám tak že stojím nohou na kabelu žehličky takže mi ji nevytrhne z ruky Biggrin

Obrázek uživatele Sharik41

Téééda tak to asi bude mít problém s trávením mlíčka, možná až trošku zase povyroste :c:
No to bych Tě chtěla viět jak žehlíš :s: , no já se ale nebudu smát, za nějaký pátek mě to čeká taky :€Ss€:

Stránky

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Ahoj holky,nemáte některá doma Angelsounds na prodej za nějakou slušnou cenu.Nemůžu nikde sehnat a nový je dost drahý.Děkuju

Ahojky maminky,

Ahoj holky,
můžete mi prosím poradit s výběrem- sháním golfky pro našeho 16 měs.syna. Máte nějaké tipy, bydlíme na vesnici, pokud možno ať jdou rychle složit a zaberou málo místa :s: ,jsem teď těhule a nechce se mi tahat do auta nějakou těžkou mrchu. Pár už jsem jich obhlídla, ale zdá se mi, že když si nějaké vyberu tak najdu recenzi, kde je úplně shodí. Moc děkuji za tipy.

holky, prosím vás, není tu někdo kdo studuje nebo studoval speciální pedagogiku předškolního věku? díky

Ahoj, tak posílám jak to dopadne, když nakupuje výbavičku nastávající tatínek :).

Ahoj maminky a těhulky, je tu prosím někdo, kdo mi poradí ohledně rodičovského příspěvku? Vím, že je to tu časté téma, ale nemohu najít odpověď. Doma máme holčičku (mám na ní 3-letou variantu RP) a na cestě mimčo, které se má narodit, když budou malé 2 roky a 9 měsíců.

Sluníčko
ahoj maminky

holky porad'te,mám doma myš Koulení očima :r: ,líčím pastičky a ona se jím vyhýbá a dohání mně k šílenství.Mám dvě malé děti a pořád se bojím,co by mohla dotáhnout za bacily,přítel chodí domů až v noci a ráno brzo odchází,takže nemá čas mi odtáhnout nábytek a já sama na chytání myši nemám nervy.My

Holky,jaká je pravděpodobnost otěhotnění během ovulace " na ostro " a den před očekávanou menses s kondomem?Je možné otěhotnět i v tom druhém případě?Nějak nám nesedí oěhotnění Sex Děkuju všem.