pár otázeček | Moje těhotenství.cz

pár otázeček

Obrázek uživatele zzuzík

Ahoji holky, chtěla jsem se jen zeptat, jestli se vám taky někdy broučkové při pití z lahvičky ZAKUCKÁVAJÍ. Ele se to teď poslední dobou stává !! Není to moc příjemné, mám strach aby se nezačala dusit !! Koulení očima
A taky jak často po jídle, třeba i za hoďku ŠKYTAJÍ ?!!
Případně jak často UBLINKÁVAJÍ !

Další otázka se týká nožiček :? , co s nimi prckové dělají !! Já když jsem byla malá jsem prý kopala patičkama o " zem". Neteř nozičky zvedamla do vejšky a kopala s nimi nahoře. Ale maše malá vůbec skoro nekope a pořád s nimi O SEBE TŘE :? :?
A ještě jestli se jim POTÍ CHODIDLA, Ele někdy nedám ani třeba na dupačky ponožky a stejně někdy má konec těch dupaček u chodidýlek vlhkej !

A teď co mi sejří nejvíc :///: , PŘIBRALA JSEM z ničehonic 2 kg :jawdrop:
Po porodu jsem měla tak 2kg max. navíc a teď po 4. měsících se nabalily další 2, nechápu ! všichni si tu pěkně hubnete a já vůl budu přibýrat, no potěš :pig:

Se omlouvám, že při tak nudném počásku, vás ještě nudím tak akčními otázkami, ale nedá mi to !!

Komentáře

Obrázek uživatele vood

Ahojky,
tak k lahvičce - Nelinka se nezakuckává. Myslím, že to může být lahvičkou, kterou používáš. Pokud z ní teče moc, nebo je savička moc měkká a při stlačení hodně stříká, tak se může zakuckat snadno. nám se to stávalo při kojení, když jsem měla nalitý prsa a malá nestíhala. Používáme lahve od Aventu, savičky 2 a 3, ta 3ka vyhovuje nejlíp. Máme i variabilní průtok a nepoužíváme, i když je od 3 měsíců - moc teče, malá má co dělat, aby to stačila polykat a za minutku má lahvičku v sobě.

Nožičky - koepeme jen bez plenky, teď máme kvůli kyčlím 2 plenky navíc a to se moc kopat nedá. Masírovala jsem malý nožičky a třela je o sebe a nějak u toho přišla na to, že je má a teď si s nima občas hraje jako s ručičkama - osahává jednou nožičkou tu druhou Smile nevidím v tom nic špatnýho, naopak. Nožičky se jí potí už od narození.

Hubnutí/přibírání - taky teď nehubnu a spíš mm dojem, že pomalu přibírám. Bohužel! Ale já to mám takhle na podzim vždycky. Asi nějakej instinkt zásobovat se na těžkou zimu Smile na jaře to jde vždycky dobře dolů.

Obrázek uživatele zzuzík

Děkuji :k: !! Nu lahvičky máme právě taky Avent a savičky teď používám 2+ !! Tak by tolik téct neměly !

Taky si nožičkama šoupe o sebe ju ? Kdyby tomu Ela nedávala takovou sílu, tak ať si je tře podle libosti, ale přehání to až je má červené Ne . A s tím pocením tedy taky nejsme jediní Smile

S tím přibíráním to taky tipuju na ty zásoby na zimu Wink :s: Pápá

Obrázek uživatele paf

Se zakuckáváním nemáme problémy (zatím jen kojím), ale ublinkáváme často - po přepití a i natrávené mlíčko třeba 2 hod po kojení. Dr jsem to říkala, ale zatím to nijak neřeší....(jen mě to sejře, páč ho často převlíkám Smile
Matýsek kope nožičkama o zem (dá si račku na obličej a začne kopat nožičkama a máchat ručkama, jako zvířátko na klíček...jednou jsem mu dala tu hračku pryč (myslela jsem, že ji neumí dát dolů a rozčiluje se) a on se na mě koukal, jakože co to dělám...znovu si ji tam posunul a kopal dále :-))), taky je zvedá do výšky všelijak s nima rejdí, chytá se ručičkou za koleno a u kojení kroutí nártem v kotníku...
jo a taky jsem přibrala...jenže to je tím, že jsem se děsně vrhla na sladké...asi mi chybí energie, tak zďobnu čokoládu denně...taky chodím plavat, tam se vyšťavím a pak se nacpu Smile

Obrázek uživatele zzuzík

Ahoji, díky. Jejda to je brouček, už je šikovný a mazaný :s:
S tím sladkým mi nemluv. Bez toho se neobejdu ni den !!!! Že by tam byl zakopanej :dog: , ale zas mlsám celej život a jde to ! Holt už stááárnu či co ! tenhle měsíc oslavím poslední * s 20 na začátku a hurá....se zahrabat Koulení očima :s:

Obrázek uživatele paf

tak to mi sestřenka nedávno řekla, že už "jedu 4tý gumy"...potvora...přeci jen "už mi lásko není 30 let" hehe, ale kristovy mě tepr čekají

Obrázek uživatele zzuzík

:s: hezký :qu: ....tak já je jedu za 2 roky :jawdrop:

Obrázek uživatele lilian

hihim tak já oslavila poslední dvacetiny před pár dny.. teda týdena a nějaký ten den .. jojo, letí ten čas krutě...

Obrázek uživatele zzuzík

Fakt hrůza, když se tak kolem sebe dívám, už není vzácnost, že je mým kamarádům 40 !! :O
A když vidím na ulici zamilované puberťáky s flaškou v ruce, cítím se jak vrstevnice, ale pak mi dojde ta skutečnost,...ale taky milá :/;x: :///:

Obrázek uživatele lilian

Ahojinky, tak Kajinka si taky tře nohy o sebe, ale taky kope, zvedá atd.. a tak nějak dedukuju, že si je tře o sebe, protože ji svědí, jsme exematici, a občas si i třením vysvlíkne ponožku. Tak asi jak se ji potí nožičky, tak ji ta sůl z potu kouše, nebo tak nějak .. Kdo ví?? Já z toho vědu nedělám, já sama jsem asi exot, si je někdy nevědomky o sebe třu taky, tak nějak automatika, asi něco jako tik, dost mě to uklidńuje, dřív jsem za mlada skoro furt před spaním.. hihih.. teď mě napadlo, asi jako ududlání dudlíkem, :s:

Obrázek uživatele zzuzík

Jé, Lili, tak to jseš přesně jako moje mami :w: , ta to dělá taky před usnutím s těma nohama. Dělala si srandu, že to má Ela po ní :s:
Ale malá ta ty nožky třě tak rázně, je to divný ! Že by jí chudinku svědily ?? Ponožky jí na nohou nevydrží vůbec, všechny jsou hned dole. Snažím se aby se jí nožky nepotily, tak jí nechávám ty dupačky bez ponožek, ale někdy jí ani horko není a nožky jsou vlhké , někdy ne ??
Taky jsem si říkala, jestli je nemá nějaký křivý, že nemůže kopat a třou se :s: , snad ne !

Obrázek uživatele lilian

A má chodidla vytočené dovnitř?? Já sama je mám natočené dovnitř, když stojím.. a nehlídám to.. A Kajinka je má taky, je to prej z toho, jak se mačkala v pupíku, přenášela jsem ji a měla 4020g a tak je masíruju.. už je to lepší, ale po porodu je měla normálně vytočené dovnotř, nejen špičku, ale celé chodidlo vyvrácené dovnitř. Doktorky jsem se na to neptala, že si Kajinka sem tam tře chodidla o sebe. Ale měla ekzém i na chodidlech. No a proti pocení je šalvěj.. jen v těhu se nesmí a při kojení netuším.. kdyžtak si to zjisti a zkus si koupit šalvějové kapsle, proti návalům pocení, a pokud kojíš, tak je zobat, a přes mlíko se to dostane k Ele. No, ale fakt netuším, zda se při kojení šalvěj může. Nebo bych testla nějaká homeopatika.

Obrázek uživatele zzuzík

Čoveče teď nevim jestli je má dovnitř...asi drobet jo ! Ale na ortopedii jsme byly v pořádku !
Ju a už nekojím, tak kapsle nebudou ! Doufám, že to má dočasný, někdo už mi říkal že to mimina mají, tak snad to nebude vážný. Díky :k: !!

Obrázek uživatele zzuzík

Děkuju Domči Srdce

Ela právě škytá často, vždy má takové škytací období a vůbec to není podle toho kolik vypije, teď tak 2-3 krát za den :? A ublinkává tak ob 1-2 pití ! Je to asi tím že nepije v klidu a naloká dost vzduchu !
Po jídle jí musím nosit na rameni, obráceně to dlouho nevydrží, položit jí do sedačky nesnáší- luk !
Když si jí opřu o pokrčené nohy, poslední dobou se začíná přitahovat do sedu a to na bříško po jídle taky není ono.
Teď se naučila novinku, že jí nevytejkaj sliny jen tak, ale dělá u toho brrppppppp, pppffff, prostě prská ty sliny :s:
Maxík je šikula, že už si chytá nožičky, jsem zvědavá kdy začnem Smile
Ty bláho, jak se Ti povedlo takhle shodit, mám štěstí, že jsem tolik nepřibrala, já bych to asi dolů nedala, seš machr Jednička Pápá

Obrázek uživatele zzuzík

Když Ela škytá ať je zima nebo teplo, ať je pokakaná nebo ne, ať je přepapaná nebo polosytá.... :? A někdy to jde u s mlíkem !
Jo tak dlouhé procházky na 3 h ...tak to teď v zimě asi oželím Sad Wink , z jara si dám do těla.... :a\|: asi tak... :s:

Obrázek uživatele Draconela

Ahojka, s tím kuckáním je to normální, prostě hltá, to se vstřebá, mě když se Zuza zakucká ( a to třeba i u prsa) tak ji zvednu, pobouchám po zádíčkách a je dobře. A občas taky škytá pěkně dlouho, zlvášť, když si špatně odbrkne, nebo když má hodně načuraný v plence, někdy to přejde, když jí dám zase cucnout mlíčka, ale občas ji to drží klíďo i půl hoďky. No tak ji nechám, s tím se prostě nedá nic dělat.
Naše Zuzu teda nožkama hodně kope do vzduchu, dokonce už i tak, že zvedá zadeček, no a holt Eli si je o sebe tře. Já bych z toho vědu nedělala, třeba ji to prostě a jednoduše baví Jednička A nožky se jí taky občas potí, kor, když jí hodně nabalím, třeba jsem jí jednou dala punčošky, teplý ponožky a tepláčky v domění, že je doma zima, tak aby se zahřála a pak jsem zjistila, že má nožky zpocený a punčošky propocený, tak jsem hned převlíkala. taky byla z toho pěkně nevrlá. :spid:
co se týče těch kil, tak to vážně neporadím Ne já hubnu jak blázen, všechno mi jde do mlíčka, už jsem -4 kg jak před těhu. Mladej už si začíná doma stěžovat, že budu vypadat jak kostra... no prsa už teda rozhodně nejsou to, co bývala :r: a bojím se, co bude, až přestanu kojit :jawdrop:

Tak snad jsem Ti odpověděla na všechno, i když jsem Ti asi moc nepomohla. Ale neboj, všechno se nějak vstřebá, hlavně nepodléhej panice, neboť nejhorší smrt je z vyděšení Jednička To věděly už i naše mámy :C]]:

Obrázek uživatele zzuzík

Děkuji za obsáhlou odpověď !! Já jsem jen zvědavá jak je to jinde!
Právě Eli těma nožkama dělá psí kusy :dog: , nadskakuje jak se odráží- mlíko se jí vrací :sick: , pak je o sebe drhne, zlaté kopání, nevím co to mám za exotku !
Se máš že hubneš Jednička !! Nu co v nejhorším to zhubnu v létě :k: , nedá se svítit !
ps: :c: pěkná nová ikonka...jsem si říkala kdo to je :s:

Obrázek uživatele Draconela

Jé, děkuju, ten drak už mi lezl na nervy, všechny jste už tam měly mimi, tak jsem se konečně rozhoupala a změnila si to taky Jednička

Obrázek uživatele zzuzík

...jj ten drak byl neosobní, teď je to leepší :°*°: :ww:

První vstanutí po sekci (císařském řezu)

Maminky co jste byly na sekci.Po kolika hodinách jste poprvé vstávali z postele po sekci?Já před 6 a 3 lety po 24 hodinách a minulý...

Kakání při kojení a dokrmu UM

Ahoj maminky. Mam dcerku 3 mesice. Kojim a dokrmuji UM. Uz tyden mi nekakala. Jenom prdi. Zadne krouceni, ze by ji bolelo brisko, nic....

Čekáme druhé miminko

Vzpomněla jsem si na tuto stránku, kde jsem si psala pár poznatků z prvního ...

Těhotenství

Dobrý večer. Jsem již starší, děti už velké, podstoupila jsem před 4 lety podvaz vejcovodu. Menses byla pravidelná, chodila na datum....

Početí

Dobrý den, mam dotaz. Termin porodu 14.8.2019. Nyni jsem 21+5, velikost...

Ahojky těhulky,
tak v polovině listopadu by mělo proběhlo stěhování národů z Prahy na Jižní Moravu... Drobíček z toho mám hrůzu, jednak že budu tak dlouho doma a jednak, že budu muset opustit mé stávající přátelé... Sad

Ahoj holčiny Pápá

Ahojky těhulky,
tak v polovině listopadu by mělo proběhlo stěhování národů z Prahy na Jižní Moravu... Drobíček z toho mám hrůzu, jednak že budu tak dlouho doma a jednak, že budu muset opustit mé stávající přátelé... Sad

AHOJKY HOLKY,JE TU NEKTERA KVETNICKA?

Teď jsme se vrátili z pohotovosti z Krče. Jako musim vám napsat co se stalo!!

Adrianka
nar. 18.10.09 v Praze U Apolináře
2 990g
51cm

Ahojky, prosím o radu. Když jdeme na procházku, obleču malému (na nožky) dupačky, ponožky, chlupaté capáčky, chlupatý overálek a vyteplené kalhoty, které mu jsou dlouhé. A zimní fusak od Emitexu. I přesto má stále studené ťapky. Poradíte, už nevím, co dalšího mu na ně obléct.:-( Děkuji!

ahoj ženy LPčkové, ale i ostatní, dneska budu "prášiti" já..chci vám sděliti, že naše milá Luďa, maminka dvou holek a jedné na cestě dnes slaví své X-té narozky (se neříká u žen ). Chci jí popřát hlavně zdravíčko, dále štěstíčko, lásku, prašulky, hodné holky a hodného manžela.

Pápá ahojky,chtěla bych se zeptat od kdy jste učili dětičky na nočník,malej má 13 měs.