Pár novinek od nás + fotky | Moje těhotenství.cz

Pár novinek od nás + fotky

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj holky,
delší dobu jsem se neozvala, co je u nás nového a tak to trochu napravím.
Kluci jsou teď přes prázdniny zatím docela zdraví, tak doufám, že to vydrží co nejdéle. Stačí, když si vzpomenu na to období od ledna do června, kdy měl Honzík pětkrát ATB (dvakrát angína, třikrát zánět průdušek a v červnu ještě dostal astmatický záchvat). Tomášek se zatím od února docela drží, tak doufám, že to tak bude i nadále.

25. srpna odjíždím s oběma kluky na 4 týdny do dětské odborné léčebny ve Křetíně, kde budou mít kluci nějaké ty procedury a snad se dají trochu do kupy i díky čerstvému vzduchu. A já si doufám taky trochu odpočinu. Už jsem zvědavá, jaké to tam bude. Co jsem četla, tak si to tam maminky chválí, tak snad to bude v pohodě.
Jinak na společnou dovolenou letos nikam nejedeme, protože ten náš pobyt ve Křetíně manžela vyjde téměř na 9000 Kč. A to je částka jenom za regulační poplatky 100 Kč na den a na osobu. To vše ostatní budeme mít proplacené pojišťovnou, protože to máme schválené revizním doktorem a já jako doprovod do 6 let to mám taky zaplaceno.

Honzík měl 2. srpna už 5 let a 3 měsíce a Tomášek měl 10. srpna 3 roky a 3 měsíce.
Teď má Tomášek něco okolo 15 kg a měří 96 cm, takže od května docela poposkočil (to měl 14,5 kg a 93 cm). Celkově mi přijde, že začíná vše dohánět. Třeba co se týká mluvení, tak dělá určitě pokroky. V květnu, kdy měl 3 roky, toho moc nenamluvil, jestli používal 40 slovíček bez skládání do vět, tak to bylo hodně.
Dnes už opakuje spoustu nových slov, i když zkomoleně a používá dvouslovné věty - třeba máma není, táta není, Honzik není, máma hají atd. Naučil se krásně říkat třeba slovo čičinka, když vidí kocoura :-).
Hlavně je Tomášek taková opička po Honzíkovi. Vše, co má nebo dělá Honzík, tak Tomášek musí taky :-). To je teď asi jeho nejoblíbenější spojení "já taky" případně "já taky ne" Smile

Jinak Tomáškova hyperaktivita zůstává pořád stejná, ne-li horší. Musím mít fakt pořád oči na stopkách, jinak se beze strachu pouští do různých kaskadérských kousků. No bylo by to na dlouhé povídání o tom, co provádí.
Koncem září jsem s Tomáškem objednaná do speciálně pedagogického centra Kamínek v Ústí, kde si ho trošku proklepnou a poradí mi, jak jeho chování zvládat, jak k němu přistupovat a případně doporučí logopedii, i když to mluvení se teď docela zlepšuje.

Honzík je poslední dobou docela pokušitel a ponouká Tomáška k ještě větším lumpárnám. Honzík dobře ví, že to, k čemu navádí Tomáška, se nesmí dělat, ale o to radši vždycky začne Tomáškovi šeptat do ucha, ať udělá to či ono a Tomášek ho samozřejmě s radostí poslechne :-). Jsou to oba velcí rošťáci, ale rozumí si a hodně si spolu vyhrajou, i když poprat se už taky umí :-).

Od poloviny července jsem přestala dávat Tomáškovi plínku na noc. Pořád jsme se jí nemohli zbavit, protože po každé noci ji měl vždycky hodně počuranou, ale přece jen už měl Tomášek 3 roky a tak jsem si řekla, že je nejvyšší čas s tím něco udělat.
Prvních pár nocí bylo docela kritických, protože se Tomášek počural třeba třikrát za noc. A to jsem se ho snažila dávat během noci několikrát čurat. Asi po týdnu došlo ke zlepšení, že se počural třeba jen o půlnoci a pak až ráno po probuzení a už asi 10 dnů jsme teď byli úplně bez nehody. Akorát než jdu okolo půlnoci spát, tak ho radši posadím na nočník, aby vydržel do rána suchý. A naštěstí to tak zatím jde. Tak snad to brzy půjde i bez toho nočního buzení na čurání.

Tak to je asi všechno o klucích. Co se týká mě, tak jsem si už od zimy našla nového koníčka - turistiku a tak jsem každou druhou sobotu jezdila s turisty na různé výlety jak do okolí tak do vzdálenějších míst v Čechách.
Díky tomu jsem se podívala třeba do Českého ráje (Hruboskalsko) anebo ve mně zanechal veliký zážitek výlet do Jeseníků, kde jsme si prošli sice hodně náročnou, ale o to zajímavější naučnou stezku údolím Bílé Opavy z Karlovy Studánky k chatě Barborka pod Pradědem.
Poslední výlet jsem si udělala sama s manželem 2. srpna, kdy jsme jeli do Jeseníků a prošli trasu z Červenohorského sedla přes Praděd na Ovčárnu. Bylo to moc krásné, počasí nám přálo a užili jsme si krásných výhledů, ale o tom se asi rozepíšu radši v samostatném článku. I tak jsem toho tady napsala už víc než dost.

Komentáře

Obrázek uživatele Michaela

Ali, to je moc fajn, že jsou kluci zdraví, na tom ozdravném pobytu se jim to ještě utvrdí Jednička Taky si konečně libuju, že Pavlínka je zdravá a to jsem kolikrát trnula, že to už není možné, že nemá ani rýmu ťuk ťuk ťuk - nechci to teda zakřiknout - koupe se v bazénu, kolikrát modrá a klepající se nechtěla z bazénu ven, nebo jak večer zalívám - tak už není zrovna v těchto dnech moc na ten večer teplo - je to tak na tepláky a mikinu a ona se mi při tom zleje jak se mi s tou vodou při zalévání snaží pomáhat :///: tak snad jí to zdravíčko vydrží, protože už jde teď po víkendu do školky. Ředitelka mi normálně volala, že je školka už v provozu a není moc dětí (předškoláci jsou na táborech atd) no tak že když pracuju, tak už můžu dávat Pavlínku do školky teď - no paráda, čučela jsem jak jojo-asi výhoda vesnice, kde se všichni více znají Jednička
S tou plínkou u Tomáška - to je nádhera, jen jednou za noc ho vzbudíš a je to Smile Pavlínka se teď budí na čůrání i 4x a vždycky u toho chce mít mou asistenci Koulení očima a to má světýlko, že není potmě- ale aspoň už u toho nehysterčí jako dřív. Přeju Tomáškovi, aby mu v tom Ústí pomohli z hlediska té jeho roztržitosti a mluveví - ale jak píšeš, už dělá zase pokroky i sám, tak to půjde Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj Míšo,
koukám, že asi všechny děti jsou takoví vodomilové, kterým nevadí, že venku už není takové vedro a z vody se nechtějí hnout :-). Tomášek je úplně stejný.
Tak to je super, že může Pavlínka nastoupit už teď Jednička . Aspoň se zatím ve školce trošku otrká než začne školní rok a než se školka zaplní spoustou dětí.
Jsem ráda, že to s tím nočním čuráním jde aspoň takhle. U Tomáška je ale zase ten problém, že on sám se na čurání neprobudí - kdybych ho v noci nevzbudila já a neposadila na nočník, tak by spal tak tvrdě, že by mu nevadilo ani to, že se počural a spal by tak do rána. Ale třeba ne, třeba se naučí postupně spát celou noc bez počurání.
Děkuju Míšo, uvidíme, co nám koncem září v Ústí řeknou k tomu jeho chování. Třeba včera měl takový záchvat vzteku, že mně ve zlosti kousl vší silou do paže, když jsem mu bránila v tom, aby sám lezl na schody a nedovolila jsem mu otevřít dveře. Byla to bolest jako blázen a teď mám na paži šílenou modřinu :-(. Sice samozřejmě dostal hned na zadek a moc dobře ví, že se to nesmí dělat, ale jak byl v tom amoku, tak kolem sebe kopal a bohužel i kousal jako vzteklý pes :-(.
Tak ať se Pavlínce ve školce líbí a rychle si tam zvykne Pápá

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

Ahoj holky. Obracím se na vás s radou. Mám rodičák na 4roky, který by měl končit v prosinci. Dcera ale v září nastupuje do školky a v listopadu se má narodit druhé dítě.
Jak to budu mít s rodičákem?

Holky, chybí nam poslední tří samolepky dinosaurů z Billy, nemáte někdo? Jsou to: 5, 151 a 188.
Mám jich doma štos na výměnu popřípadě vám za jednu pošlu i víc kousků.
Děkuju moc!

Ahoj, známá kupuje plenky Dada premium, někde z eshopu, vozí jí to přímo až dom, teda v Brně, a velice si je pochvaluje, jak cenu, tuším necelých 230 Kč, tak kvalitu. Jaké máte s tím zkušenosti? My máme právě Pampersky, no a právěže docela dost často se nám stává, že ráno je Péťa pročůraný.

Ahoj..jak plyne čas, moje rozhodnutí nechat malého rozprášit se mi začíná vzdalovat..Je to to jediné hmatatelné, co od něj mám a představa, že ho jen tak nechám větrem rozfoukat sice na pěkném místě, co máme vybráno, mě dohání k slzám a příčí se mi... Někde jsem dávněji slyšela, že z toho jde udělat diamant, ale to je pro nás finančně úplně mimo, netuším kolik to stojí, ale počítám že hodně..

Uvažujeme s manželem, že bysme koupili pozemek a vystavěli si tam nízkoenergetický dům. Můžete mi poradit, na co si dát bacha, čeho si všímat? A žijete někdo v nízkoenergetickém či pasivním domě? Jaké to je? A stavěli jste svépomocí nebo vám stavěla firma? A kolik si tak nachystat dejme tomu na 4+1?

Pápá Pápá Ahojky vsem, chci se zeptat jake mate zkusenosti s chranicem na matraci?? je jich hodne na trhu a nevim jaky poridit dekuji vsem za odpovedi a hezky den :k:

Ahoj holky, dneska je to 12 dní co jsme se poprvé začali snažit o miminko, udělala jsem si dneska těhu test a byla tam pouze / čárka Sad MS mám mít až za 13 dní. není moc brzo na test? je ještě nějaká naděje nebo je to definitivní?

Ahoj dámy,

máte prosím některá zkušenost s kočárkem Verdi Zipy?
Jaký je a jeho ovladatelnost? Bohužel jsem nikde nenašla žádné recenze.

maminky jsme s bývalým na kordi o mého syna se nestará nemá žádnou péči starost nemá domluvené soudně žádné návštěvy.. syn žije se mnou a máme nového přítele., syn se jmenuje příjměním.. po bývalém za což bych si těd nakopala do zadnice!!! ale chci od něj podpis a nedaří se poslal jsme mu dopis at to podepíše a on že mi to prostě nepodepíše změnu , mám u soudu nějakou možnost?? šanci???

Ahoj maminky
Co jste daly nebo se chystáte dát miminku na sebe na cestu z porodnice?
Já pořád nevím jestli jen overálek a čepičku,nebo bodýčko ,kalhoty,ponožky,čepičku a třeba mikinku?
Jak jste na tom vy?