Pár novinek od nás | Moje těhotenství.cz

Pár novinek od nás

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj,
nevím, jestli si mně tady ještě někdo pamatujete, protože jsem zde už hodně dlouho nebyla. Před osmi lety jsem byla ve skupince Květinky 2010.
Od té doby utekla spousta času a změnilo se spoustu věcí. Teď aktuálně jsem už téměř 17 měsíců trojnásobnou maminkou desetiletého Honzíka, osmiletého Tomáška a nejmladšího Danečka, který se narodil 18. března 2017 s váhou 2980 g a délkou 48 cm.
Porod byl vyvolávaný v 38+3 tt. pro podezření z infekce v mém těle (do porodnice jsem sice nejela s porodními bolestmi, ale necítila jsem se dobře a už nějakou dobu jsem měla příznaky preeklampsie, které můj gynekolog bohužel moc neřešil).
Porod proběhl rychle a bez problémů, i když ta poslední půlhodinka před samotným tlačením byla myslím nejbolestivější půlhodinou ze všech mých třech porodů. Ale odměna stála za to - zdravý syn Daniel :-).

Po porodu u mě nastaly docela vážné komplikace. Z očistků se zjistilo, že jsem měla těžkou infekci plodových obalů, která pak v mém těle způsobila poporodní sepsi (horečky, třesavka, zimnice, úplně špatné laboratorní hodnoty krve i moči, kde jsem měla bílkovinu na tři křížky a při interním vyšetření pak zjistili, že mám i zánět průdušek). Pomocí kombinace dvojích silných antibiotik (Amoksiklav a Gentamicin) se lékařům podařilo dostat můj stav pod kontrolu a pomalu se to obracelo k lepšímu.
V porodnici jsme byli s Danečkem dva týdny. Celou dobu mě drželo nad vodou vědomí, že je syn v pořádku a děkovala jsem bohu za to, že jsem jela do porodnice za pět minut dvanáct a že mně tam porod vyvolali dřív, než se stihl Daneček nakazit infekcí.

První tři měsíce Danečkova života byly náročné. Když měl čtyři týdny, přestal náhle prospívat (plně jsem kojila) a stouply mu hodnoty novorozenecké žloutenky. Tak jsme skončili na 11 dnů v nemocnici na dětském, kde zjišťovali, proč tomu tak je. Spíš náhodou při rozboru moči přišli na to, že má zánět močových cest, takže v šesti týdnech dostával pět dnů antibiotika.
Z vyšetření se nic vážnějšího nezjistilo a tak jsme z nemocnice odjížděli s doporučením, ať malého pořád převažuji ve dne v noci a jednou denně ho dokrmuji nutridrinkem Infatrini (stříkačkou).
Bylo to šíleně stresující období, každý týden jsme chodili k naší doktorce na převažování a ta pořád hlídala, zda přibírá podle tabulek. Až když pak měla o prázdninách dovolenou a nechala nám delší pauzu, tak jsem se uklidnila a Daneček začal prospívat, takže jsem mohla úplně vysadit dokrm a od té doby jsem plně kojila. A Daneček se tak krásně rozpil, že ho kojím doposud několikrát denně a v noci vyžaduje kojení po dvou až třech hodinách.

Kromě toho jsme od 8 týdnů do 5 měsíců cvičili Vojtovku kvůli predilekci hlavičky a velkým záklonům. Cvičení mu hodně pomohlo a možná díky němu se pak začal hodně rychle motoricky vyvíjet. V 8 měsících začal lézt po čtyřech a poprvé se posadil, v 8,5 měsících začal stoupat u nábytku, v 9 měsících ho začal obcházet a v 11,5 měsících udělal své první samostatné krůčky. A od té doby se prakticky nezastavil. Je neuvěřitelně rychlý a čilý :-).
Na roční prohlídce vážil Daneček 8390 g a měřil 72 cm, takže spíš drobeček, ale hlavní je, že je zdravý.

Je to naše neplánované zlatíčko a jsme rádi, že ho máme. Když se manžel před dvěma lety dozvěděl, že jsem těhotná, tak se tomu bránil a posílal mě na potrat. Ale to jsem rezolutně odmítla a protože byla všechna vyšetření během těhotenství v pořádku, tak se s tím postupně smířil. A dnes je taky rád, že je Daneček s námi .

Pokusím se vložit nějaké fotky.

Rodina: 

Komentáře

Obrázek uživatele zakelka

Já jsem tady nebyla 6 let, teď jsem se přihlásila, protože jsem zase těhotná a koukám na příspěvky a narazim na tebe.Pamatuji si tě Smile

Obrázek uživatele sněhovávločka

Ahojky, já si Tě pamatuji velmi dobře Smile a Tvé dva synky Smile jsem tu už také nějaký rok... a jsem o dvě holčičky (6 a 4 roky) bohatší Smile tak ať se Tvé rodince dobře daří... je pěkné vidět tu někoho z dřívějška Smile

Obrázek uživatele petanda

Ahoj,ja si tě pamatuju,ja jsem z cerviku 09.Gratujuji k Daneckovi a přeji ať vás ceka už jen to dobré a jste vsichni zdraví.Ja jsem pred par dny zjistila ze jsem těhotná též neplanovane(pres antikoncepci)a chlap je zasadne proti,ale ja se nadam a pokud bude vse ok mimco si necham.Tak doufam ze to dopadneje jako u vas a chlap se s tim smíří a nakonec bude rad.Mejte se krasne a uzivejte..

Obrázek uživatele alenkasu

Děkuji, i já Ti přeju ať se máš krásné a těhotenství probíhá tak jak má :-).
Manžel třetí dítě rezolutně odmítal a když jsem i přes jeho "opatrnost" otěhotněla, tak měl strach, abych to těhotenství a porod zvládla zdravotně. Naštěstí vše nakonec dobře dopadlo. Daneček má dnes 17 měsíců a už si nedovedeme představit, že by tady s námi nebyl. Je to naše šikovné sluníčko a bráškové ho mají taky moc rádi Smile

Zdravím všechny, kdo si na mě ještě po těch dlouhlých letech pamatuje.
Konečně se i na mě štěstí usmálo a mám svoji lásku Pepíčka.
Sice ten rozjezd byl trochu divočina, ale co bych pro něj neudělala.
Posílám aktuální foto našeho miláčka

Kočárek babylux white nejhorší kup co můžete udělat. Zadní kolečka háčí o podvozek kdykoliv zatáhnete a rukojeť močárku. Nevyjedete na chodník nesjedete po kolejnici do sklepa. V 5 měsících je malýmu korba malá (má 7 kg, 68 cm) a vnitřní podložka (2 cm matrace) je menší než korba, takže malej má buť hlavu, nebo nožičky na lepence.

Devcata padim do meste,ted se uz muzu promenadovat venku jak chci od 9.2.jsem na materske :///:

ahojik zlatka...dneska jsem byla v poradne jen si vyridit materskou a rovnou me vysetrila protoze jsem ji rikala ze mam nejake vlhke majtky no a zjistila mi nejaky vytok takze stery a mam zakaz se koupat:_(jak se mate holky moje???

Ahoj holky, přišel vám už rodičák?

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...