ostružinový sirup

15.08.2011

Ahoj holky nemáte někdo zaručený recept na sirup? A do čeho ho potom lejete a jestli sterilizujete?

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, zaručený nemám, dělala jsem ho letos poprvé. hledala jsem na netu a všechny recepty mi něco připomínaly....co, to jsem se dozvěděla až po tom, co jsem "sirup" dodělala (recept byl: dát do hrnce promačkat, přidat kyselinu citronovou a nechat mírně vařit cca 20 minut, pak propasírovat nechat 12hod. odležet (k tomu bych ještě přidala nakrájený citron - to jsem neudělala a bylo to takový jalový, ty ostružiny potřebují nějak zvýraznit) pak podle množství šťávy přidat stejný množství cukru - opět dát na oheň a nechat rozpustit a několik minut nechat na 80 stupňů. pak jsem to nalila do skleniček a zavařila. sirupy zavařuju, bo jich máme vždycky mraky a nějak nevěřim, že extra dlouho vydrží).... no a měla jsem z toho takovou skoromarmeládu :-). takže kdybych to dělala znovu, tak bych do těch ostružin přidala převařenou vodu.
A jelikož jsem ještě dělala meduňkovou šťávu, tak jsem ty ostružiny nakonec smíchala s meduňkovým sirupem a je to moc dobrý

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

to je fakt že se to dá přelít. Nám vydrží půl litr šťávy tak na týden a to by v ledničce vydržet mělo. Tak děkuji moc Já se chystám na ostružiny tento týden, u nás ještě moc nejsou.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka