Opruzenina

01.10.2009

Ahoj maminky! Moje 3 měsíční holčička se cca před 6ti dny oprudila na zadečku, i když jsem ji poctivě přebalovala, omývala a mazala, a stále se té blbé opruzeniny nemůžeme zbavit. :-g( Na radu doktorky mažeme Imazolem, ale nelepší se to, dneska ráno se mi zdálo, že je to spíše zas o něco horší. Nechávám malou přes den často s holým zadečkem, vyměnili jsme i plíny, ale nepomohlo. Nemáte nějakou osvědčenou radu, jak moji princeznu zbavit toho trápení? Je mi jí líto, určitě to bolí a pálí, a štve mě, že se mi nedaří to zahojit. Jak dlouho trvá, než se opruzení zhojí? Doteď jsme s tím problémy neměli...

Kliknutím vložíte smajlíky:

Díky holky za rady, zkusím ten Pytiol nebo Sudocrem. Pořád přemýšlím, proč se jí to udělalo, a podezírám Pampersky s balzámem Aloe. Mám takový dojem, že se začla opruzovat, když jsme je koupili. Předtím jsem používala Huggies a v poho, takže už jsme u nich zpátky. A to jsem si říkala, jak ten balzám bude na kůžičku dobrý a ono to mělo asi opačný efekt...

In reply to by Jana...

No co jsem četla diskuzi tak některé maminky nedoporučovali pampers sleep and play s heřmánkem.Zrovna dobírám balení.Neoprudil se mi z toho.Ale víc mu sedí huggies classic.Jenže neměli je u nás v obchodě,tak jsem vzala ty pampersky(už nikdy víc)Málo sajou.Zlaté huggies. :a:

Ale víš co????Já malého vesměs nemažu ničím.Prostě častěji přebuluju a dupku a pindíka mu obetřu vlh.ubrouskem.Jen večer po koupání mu dupku namažu tím bepanthenem.Jsou mu 4 měsíce a ještě ani jednou neměl opruzeninu.Asi záleží i jak je mimi citlivé.....nevím no.........

In reply to by S.Zuza

Tak ten jsem kdysi zkoušela taky z toho začátku, když jsem mu tam patlala fakt všechno co je na trhu (nic nepomohlo) a jak jsem ho zasypala, tak se "posral" z toho všeho se udělalo blato na zadku a ten pudr vůbec nešel dolů, což mě ho bylo líto, bo jsem mu na ty bebina musela zatlačit, abych to dolů dostala.
Podle mě bepantheny, pudry, sudocremy, ondřejovky atd jsou ok, pokud dítě nemá problémy nebo se maličko oprudí, ale pokud je tam zánět a kvasinky s houby, tož to chce pak už odbornou léčbu.

Nevím jestli používáš vlhčený ubrousky, ale mně se po nich malý opruzoval. Čím víc jsem utírala prdku, tím to bylo horší, ať jsem mazala čím jsem mazala. Pak jsem je úplně přestala používat a v pohodě. Jinak asi nejlíp nám fungovala Rybilka.

Ahoj, každému pomůže něco jiného, takže nic univerzálního osvědčeného není. Pokud ten imazol nepomáhá, zajdi s tím znovu doktorce. Nám to taky ještě zhoršil, tak nás poslala na kožní a tam jsme to kurýrovali asi 5měsíců s antibiotiky. Zlepšilo se, až přestal kakat několikrát denně. Teď nám imazol nevadí, ale z toho začátku jsme to po něm měli katastrofiš, zadek mu zešedl, tam kde jsem mazala a kolem dokola to zarudlo. Měl zadek jak semafor...

In reply to by Jana...

nám nepomohl z toho začátku, bo to měl do masa, ale jak se to těmi antibiotiky zklidnilo, tak už mu pomáhal i ten imazol. Když mu občas jen trochu zpupínkuje prcka nebo zrudne pinďa, tak mu to hned tím imazolem máznu jako preventivně co nejdřív a je to na druhý den ok. Máme prstě citlivou pokožku.
Jinak co jsme byli u dr a u dvou kožařů, tak rozhodně nedoporučují ty vlhčené ubrousky. Prostě hned jak jsem je vytáhla v ordinaci, že malého přebalím (bo fakt byl pořád pokaděný), tak hned, že tohle používat jen na cesty. Takže umývám po kakání jen pod tekoucí vodou a namydlím nivea tekuté mýdlo - sensitiv. Na noc používáme zinkovou mast. Ale to až teď, jak to má dobrý - kakáme už díky příkrmům tuhá hovina obden - díky Bohu za ty dary!
Jinak jestli půjdete pak k tomu kožnímu, tak fakt doporučuji dobrý výběr. My byli u jedné pipky, která mě po čtyřech týdnech přesvědčovala, že už to má dobrý - prdel pořád do masa. Tak jsme šli do fakultky do dětské poradny na kožní a tam sice teda pomalu, ale jistě se to začalo zlepšovat. Přešli jsme na látkovky, jak nám doporučili. Tak snad to bude už ok...

Ahojky zkus Sudocrem, v lékarně seženeš. Nám doktorka dala na opruzeniny taky Imazol a moc nepomáhal no a ten Sudocrem u nás vede ten pomohl. Takže dycky když se objeví opruzeninky tak namažu jím, jinak mažu Niveou nebo jinýma krémy.

Já taky používám pytiol, sama jsem na něm vyrostla :one: Jinak občas uvařím řepík a přileju do vaničky, nebo opláchnu párkrát přímo prdelku a nechám na vzduchu. řepík je prý na kůži dobrý, já ho dávám do koupání dle potřeby, v létě častěji i na tvářičku. neublíží.

Ahojky když jsem měla náhodou děti opruzené a nic nezabíralo tak vždy zabral Pytiol je tam sice napsáno že je až od 10 let ale za 3 dny bylo po opruzeninách normálně ho koupíš v lékarně za pár kaček.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka