Ohlédnutí za Tomáškovým 9. měsícem + novinky o Honzíkovi | Moje těhotenství.cz

Ohlédnutí za Tomáškovým 9. měsícem + novinky o Honzíkovi

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj květinky,
dnes uplynulo přesně 9 měsíců od chvíle, kdy Tomášek poprvé spatřil světlo světa a tak se opět vracím s jeho deníčkem. Tak co se u nás stalo za tento 9. měsíc nového?

Jak nám Tomášek roste:
Porodní váha: 2780 g (37+3 tt.)
Váha a délka ve 4 dnech: 2640 g, 47 cm, obvod hlavičky 34 cm
Ve 4 týdnech: 3530 g, 50 cm, obvod hlavičky 37 cm
Ve 2 měsících: 4500 g, 55 cm, obvod hlavičky 40 cm
Ve 3 měsících: 5380 g, 58 cm, obvod hlavičky 42 cm
Ve 4 měsících: 6130 g, 63 cm, obvod hlavičky 44 cm
V 5 měsících: 6790 g, délka 65 cm, obvod hlavičky 44 cm
V 6 měsících: 7400 g, délka 67 cm, obvod hlavičky 45 cm
V 7 měsících (16. 12.): 7950 g, délka 68 cm
V 8 měsících (20. 1.): 8460 g, délka 71 cm, obvod hlavičky 46 cm
V 9 měsících (17. 2.): 8960 g, délka 70,5 cm, OH 47 cm
Celkový přírustek na váze za 9. měsíc: 500 g

Zdraví:
Tento měsíc byl u nás stejně jako v těch předchozích ve znamení častých nemocí a to téměř celé rodiny.
Začalo to v podstatě už od 7. 1., kdy se Honzík nejdřív osypal ošklivou vyrážkou, díky které mu nemohli nabrat krevní odběry na imunologii a muselo se to odložit. V neděli 9. 1. začal ráno šíleně zvracet a začala mu stoupat horečka. K večeru jsme s ním zajeli na pohotovost, kde usoudili, že jde o virózu a poslali nás domů. To jsme ještě netušili, že o 2 dny bude Honzík zpátky se žádankou k hospitalizaci od naší doktorky. Byl za ty 3 dny dost dehydrovaný, skoro nejedl a nepil a zhubl 1 kg, takže byly nutné infúze. V nemocnici s ním byla moje mamka, protože já jsem tam bohužel kvůli kojení Tomáška být nemohla. Museli být na infekčním oddělení, protože se jim z výtěru potvrdila rotavirová infekce :-(. V nemocnici byli s mamkou od 11. 1. do 13. 1.
Bohužel jsme se těmito rotaviry nakazili i já s Tomáškem, takže si Honzíka nechali naši u sebe, kdybychom museli jet s Tomáškem taky do nemocnice. Celý čtvrteční večer prozvracel a v noci dostal vysokou horečku, která se ho držela celý pátek 14. 1. Mně tu noc bylo taky dost mizerně, ale já jsem měla spíš průjem. Tak jsme strávili s Tomáškem celý pátek v posteli kromě dopolední návštěvy u doktorky. Nehnala náš hned do nemocnice, protože Tomášek naštěstí od toho večera už nezvracel, měl jen horečku. Od soboty už pak bylo mně i Tomáškovi lépe, i když Tomášek dostal ještě průjem, který trval jen 2 dny. Pak jsme ještě museli další týden chodit na převážení, protože i Tomášek zhubnul skoro 200 g. Ale pak o další týden později už začal zase přibírat, tak už to bylo v pořádku. Více o 8mi měsíční poradně 20. 1. píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/dne-ni-kontrola-s-toma-kem-v-8-mesicich
Sotva se zdálo, že jsme se z toho vyhrabali, tak Honzíkovi se z obyčejné rýmy, která ho začala trápit 17. 1., rozjel v pátek 21. 1. slušný astmatický záchvat, takže jsme málem skončili opět v nemocnici :-(. Doktorka mu nasadila hormonální kortikoidy Ecobec, které mu musíme dávat inhalovat dlouhodobě a mají pomáhat při léčbě astmatu. Při akutním záchvatu jsme mu dávali vdechovat i Ecobec a hrozba nemocnice nad námi visela docela akutně - kdyby se cokoliv zhoršilo, měli jsme tam hned jet. Naštěstí mu léky zabrali a zvládli jsme to nakonec bez antibiotik, což je dobře.
Tomášek bohužel začal taky kašlat a dostal rýmu, ale u něho se to naštěstí tak nerozjelo. Ale očkování se muselo bohužel zase odložit :-(. Zatím má tedy v sobě jenom 1. dávku hexavakcíny a Synflorixu a ta 2. dávka se pořád odkládá. Tak snad se teď 17. 2. dočkáme.
Jinak více jsem o nemocech kluků psala v samostatném článku:
http://www.mojetehotenstvi.cz/honzik-je-opet-nemocny-toma-ek-taky
Minulý týden jsme byli 2. 2. s Tomáškem na neurologii a pan doktor s ním byl už podstatně spokojenější než při poslední kontrole v 6,5 měsících. Další kontrola nás čeká až v roce. Více píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/dne-ni-kontrola-s-toma-kem-na-neurologii-0
A včera 9. 2. jsem byla s Tomáškem na kontrole na ortopedii, kde už jsme tak dobře nedopadli - stále nemá vyvinutá jadérka, takže i na ortopedii nás čeká další kontrola v roce. Více píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/dne-ni-kontrola-s-toma-kem-na-ortopedii-st...
Odkaz na 9ti měsíční poradnu:
http://www.mojetehotenstvi.cz/devitimesicni-poradna-s-toma-kem-konecne-o...
Tak snad už je to vše a doufám, že sem nebudu psát zase o dalších nemocech.

Nové dovednosti:
Během tohoto měsíce udělal Tomášek ve vývoji veliký skok dopředu a kdybych si hned každý pokrok nezapsala, tak bych si teď ani na vše nevzpomněla. Takže:
- v 36 týdnech (17. 1.) obohatil svůj žvatlací slovník a k da-da-da, ga-ga-ga, ta-ta-ta přidal i ma-mam Smile
- ve stejnou dobu se začal pokouše i o plazení vzad, v postýlce se na bříšku dokázal zapřít nožičkami o šprusle a nadzvedávat zadeček, v poloze na zádech začal dělat mosty (prohýbá tělčíko nahoru) a naučil se foukat a prdět pusinkou, prskat a vyluzovat spoustu různých zvuků :-).
- v 37 týdnech (24. 1.) v 8,5 měsících se začal PLAZIT po bříšku vpřed a při pasení začal zvedat zadeček a strkat pod něj kolínka :-). Více o jeho pokrocích ve 37 týdnech jsem psala zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/dnes-je-presne-37-tydnu
- v 38 týdnech (31. 1.) začal PÉROVAT na kolínkách a značně zdokonalil styl v plazení po bříšku :-). V tuto dobu se u něho začala projevovat bohužel i separační úzkost - jakmile mu zmizím na chvilku z dohledu, tak spouští šílený řev :r:
- v 9 měsících (10. 2.) jsem si u něho všimla prvních neohrabaných pokusů o lezení - při pérování na kolínkách se snaží posunout dopředu, ale ještě mu to nejde, většinou se vrátí na bříško a plazí se po bříšku Smile
- a novinkou posledních dnů je to, že se naučil pěkně štípat mamku a ostatní do tváří :-).

Papání:
V 8 měsících jsem začala Tomáškovi dělat na noc UM Nutrilon good night, které mu dávám z flašky s dudlíkem a on kupodivu neprotestuje a krásně z ní bumbá Smile - teď mi z ní vypije během 5 minut 240 ml mlíčka jako nic a klidně by si dal ještě.
Občas mu udělám místo UM mléčnou kaši a před spaním ho ještě nakojím.
Bohužel ani to UM ani kaše u nás nepomohly a Tomášek se budí stejně často, jako když jsem ho jenom kojila. Ale teď už aspoň vím, že se budí ze zvyku a ne hlady.
Jinak baští dopoledne přesnídávky (od Hami a od Sunárku), v poledne masozeleninové příkrmy (malé skleničky od Hami, zatím nevařím) a ochutnal už i rohlík (spíš ožužlal), kukuřičné a rýžové křupky a banán.
Jo a začala jsem mu dávat z flaštičky i kojeneckou vodu na zapití příkrmů a docela mu chutná, tak jsem ráda.

Stravovací a spánkový režim:
Náš den vypadá v 9 měsících asi takto: ráno se budí Tomášek okolo 7:30. Po 8. hodině dostává přesnídávku + trošku kojenecké vody, v 9:30 ho nakojím, před 10. hodinou ho dávám spát do kočárku, kde spí tak do 11 hodin. Okolo 12. obědvá zeleninku s masem, pak ho nakojím a po 13. hodině dám opět do kočárku. Po obědě tam spí tak 2,5 hodiny a kolem 16. hodiny se budí. To ho pak zase nakojím. Po 18. hodině mu dám buď kaši anebo až okolo 19. hodiny UM. Když má kaši, tak ho pak těsně před spaním ještě nakojím. Po UM už nekojím, protože vím, že ho budu během noci kojit ještě několikrát.
Večer teď nechce moc usnout, trvá to kolikrát až do 22 hodin, než se unaví natolik, že zabere. Většinou mu v tom pomůžu já, když ho opět nakojím.
V noci se budí Tomášek na kojení většinou stále po 2 hodinách - okolo půl jedné, půl třetí, půl páté a půl sedmé ráno Koulení očima .
Zoubky zatím nemá žádné, tak jsem zvědavá, kdy nám ten první zoubek zacinká o lžičku :-).

A co Honzík?
O Honzíkově zdraví jsem psala už výše, tak už to nebudu opakovat.
Teď momentálně je na tom zatím docela dobře, tak se chystám ho konečně objednat na alergologii na ty krevní odběry na imunitu. Ale nesmíme s ním nikam do kolektivu, aby zase něco nechytnul, když teď řádí ty chřipky. Takže s ním musím být většinou doma a ven chodíme jenom když je vyloženě krásné počasí.
Honzík oslavil teď 2. 2. už 33 měsíců, tedy 2 a 3/4 roku :-). Za 3 měsíce už bude mít 3 roky, to je neuvěřitelné.
Je to náš velký brepta a rozumbrada, opakuje po nás spoustu slov - kolikrát bohužel i těch, které by si radši moc pamatovat neměl (to když nám občas nějaké to méně slušné slovíčko vyklouzne při rozčílení apod.) :-).
Má už svoje rituály, kterých se rád drží - třeba před spaním si sám vytahuje z komody knížky a chce, abych mu četla Smile - to jsem jedině ráda, že má o knížky zájem. Sama jsem docela nadšenou čtenářkou a pokud to ode mě Honzík pochytí, tak tím líp. Má už svoje oblíbené knížky, které mu musím vždy přečíst - o Zatoulaném kuřátku, Červenou karkulku, O veselé mašince.
Nebo jeho dalším rituálem je to, že vždycky po probuzení už míří automaticky k ledničce, ze které si vytáhne jogurt - nejradši má čokoládové tvaroháčky a Hollandie.
Jinak Honzík vyžaduje dost pozornosti, musím se mu hodně věnovat a hrát si s ním, aby nežárlil na Tomáška. Honzík si nejradši hraje s legem, pak rád skládá puzzle a taky má už spoustu malých autíček, které musí mít při spaní v postýlce. Taky si rád kreslí - no většinou kreslím já a on se snaží vybarvovat - a hlavně to bude asi velký kutil po taťkovi :-). Má už dva kufříky s dětským nářadím a pořád ho vidím s kladívkem, šroubovákem nebo dětskou pilkou, jak se snaží něco opravovat.
Taky má teď Honzík období "já sám", takže se vše snaží dělat sám - od oblékání, kdy si musí vybrat sám věci, přes čištění zoubků, papání až po pomáhání taťkovi při sestavování skříně, kdy musel mít v ruce skutečné kladívko a snažil se s taťkou zatloukat hřebíčky :-).
Stále u něho trvá období vzdoru, kdy umí pěkně ukázat svou tvrdou hlavičku - když si něco zamane a my mu to jeho přání nesplníme, tak se mění v rozzuřenou sopku, kdy je schopný sebou prásknout na zem a řvát a řičet jako :pig: . Na tyto jeho záchvaty většinou platí zavřít ho do prázdné místnosti a nechat ho tam vyřvat. Jak nemá žádného diváka, tak se nakonec za chvíli uklidní a pak už s ním je řeč. Když má záchvat vzteku, tak není možné mu cokoliv vysvětlovat Ne .
Tak to by bylo asi to hlavní, co jsem chtěla o něm napsat. Poslední dobou jsem psala jenom o jeho nemocech, tak jsem to chtěla dnes napravit. Zvlášť, když už oslavil takové malé výročí 33 měsíců :-).

Ach jo, zase jsem se rozepsala víc než jsem chtěla. Tak snad jsem na nic důležitého nezapomněla.
Mějte se všichni moc pěkně a hlavně ať jste zdraví, pa Pápá

Komentáře

Obrázek uživatele genevie

Ahoj..na fotkách to vypadá,jakoby kluci ani nemarodili. Už se pěkně zahrají spolu,že? já už mám konečně trošku klidu,protože se mi ti moji 2 raubíři společně zabaví,dokonce se už perou ( jsou od sebe 15 měsíců)... Biggrin
ani se nenadáš a Tomík ti bude lozit jak dračisko. 6e jsi na fotkách vyfocená přímo od kadeřnice? Máš jiné vlasy Smile

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Smile - to je pravda, že si kluci už začínají hrát spolu, i když u Honzíka pořád nikdy nevím, co ho napadne a musím ho hlídat, aby malému neublížil. Občas je jako utržený ze řetězu a já vždycky trnu, aby na něj nešlápnul nebo nespadnul. Honzík má teď období, že jakmile vidí Tomáška s nějakou hračkou, tak ji v tu ránu musí mít taky a Tomáškovi ji bez milosti vytrhne z ruky. Sice si s ní pak nehraje, ale hlavně, že mu ji sebral :-). Až Tomášek ještě trošku povyroste, tak to budou asi ještě pěkné boje o hračky Koulení očima .
Jejda, tak to máš doma teda pěkně veselo, když jsou děti věkově tak blízko od sebe.
Máš pravdu, ty fotky byly pořízené po mém příchodu od kadeřnice, dokud jsem to měla ještě čerstvé :-). Už jsem ty vlasy potřebovala zkrátit jako sůl, tak jsem ráda, že jsem si k té kadeřnici skočila.
Mějte se pěkně, pa Pápá

Obrázek uživatele mimilinko

Ahoj Ali, krásné fotečky :h:, Tomíček je šikula, přečetla jsem si hlavně o dovednostech a koukám, jaké má super pokroky, jak povídá, leze, péruje - SUPEEEER :€p€: !!!
Moc vám to spolu sluší a Honzík, jak pomáhá :k: !
Chtěla jsem se zeptat, kde jste koupili ty puzzle s krtečkem? - moc se mi líbí :///:!

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Peti Smile - Tomášek mi dělá opravdu radost, šikulka jeden :-). Honzík samozřejmě taky, i když mě občas umí pěkně pozlobit těmi jeho záchvaty vzteku, ale to je v jeho věku bohužel normální.
Ty puzzle jsem koupila u nás v hračkárně - nejdřív ty se žlutým podkladem a protože jich bylo jen 8 ks, tak jsem dokoupila i ty modré a teď to máme jako podložku na koberci a je to super :-). Krásně se na tom leží, hřeje to, ale dlouho asi nevydrží, protože už po měsíci jsou dost poškrábané. Ale co, hlavně, že slouží a že se klukům líbí. Jsou sice trošku dražší, za tu jednu sadu 8 ks jsem dala 530 Kč, ale ty motivy krtečka se mi tak líbily, že jsem ty peníze za to ráda obětovala dvakrát :-).
Pa Pápá

Obrázek uživatele žabičkax

Tedyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy to je ctenicko, no kde zacit uz snad ani nevim cos tam vse psala.o)) Tomasek je velky sikulka kdyz uz takle peruje se nenadejes a poleze.o)) Stipani jeje.o))) me furt dada taha za vlasy vyskube mi posledny zbytky vlasu co mi na hlave zustaly chi.o)
Jinak ma krasny ty puzliky s krtecekm a musim tedy rict pekne se ted nevim jak to rict aby to neznelo spatne... zakulatil uz to neni takovy drobecek ty naducane tvaricky at ale mooooc mu to slusi a s tim mlickem tedy koukam my vypijeme tak 120 nekdy 150ml ale to je max..... Sikulky ze stale kojite ja mam stale vernou kamaradku odsavacku chi.o)))
Jsem rada ze je na tom ted Honzik lip tak jeste tu alergologii a bude dobre i jemu to mooooc slusi no jak by ne kdyz ma tak rkasnou maminky ze?
Opatrujte se slunicka Srdce

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Jani Smile - taky jsem si už všimla, že se stal z Tomáška pěkný boubelka :s: . No ani se nedivím, když má v noci pořád tak častý přísun mlíčka :a\|: . Ale na Honzíka nemá, ten měl v jeho věku o dobrá 2 kg víc, v 8 měsících měl už 10,35 kg a pěkně se tedy pronesl Koulení očima . Tomáška jsem včera zkoušela vážit doma, kdy jsem si s ním stoupla na váhu a pak mi po odečtení vyšlo, že má cca 8,7 kg, takže přibírá pěkně. Po těch rotavirech sice trošku zhubnul, ale tu ztrátu už dohnal a to je dobře.
Ty puzzle s krtečkem se mi taky moc líbí, proto je dostali kluci k Vánocům od Ježíška :-). Ale mám obavy, že za pár měsíců už z puzzle nic nezbyde, když vidím, jak s tím Honzík občas zachází. Už po měsíci jsou na nich pěkné škrábance, ale co, nové puzzle se dají koupit vždycky.
Tomášek mlíčko z flašky vždycky vybumbá jako nic - to úplně hltá a do 5 minut má 240 ml v sobě :-). Sice to na lepší spaní nepomáhá, ale jsem ráda, že mu nedělá problém pít z láhve.
Honzík musí vydržet aspoň do těch odběrů krve zdravý, tak doufám, že to nezakřiknu. Nejlepší by bylo, kdyby už mu daly ty nemoci pokoj úplně, ale to nevím nevím. Tak aspoň když to nebude tak časté.
Mějte se pěkně, pa Pápá

Obrázek uživatele Aimy

Ahoj Alenko,
Tomášek udělal moc velký pokrok dopředu. Šikulka. Přeji aby se vám nemoce vyhýbaly velkým obloukem.Moc ti to na fotkách sluší.
Snad to noční kojení brzy zmizí. Je to hodně vysilující. Daneček se budí v noci okolo 1 až 3 hodiny a pak až ráno. A mám toho dost. Kdyby se budil tak často jako Tomášek tak jsem chodící mrtvola.
Měj se moc hezky

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - snad to noční buzení brzy skončí, ale nevím. Pořád čekám, kdy Tomáškovi začnou růst zoubky a zatím stále nic. A až to nastane, tak to se asi nevyspím vůbec, když už teď je pořád tak nevrlý Koulení očima . No uvidíme.
Měj se pěkně, pa Pápá

Obrázek uživatele siska333

fotecky mate moc krasny jako vzdy Jednička Juuu,Tomasek je sikulka jak se uz snazi vsemozne v lezeni aj.Luky ani nahodou a jen se porad toci kolem sebe sama.HOnzicek jz bude mit za 3mes.3 roky??Jeje,toto leti..Co do skolky,hlasili jste se,nebo az priste?Misa nastupoval v zari a to mu bylo 3 roky a jeden mesic.Prisel mi,ze je jeste malej.Bylo to tehdy strasny a ja rvala s nimSkoda mluvit..Taky jsem fanda do knizek jako ty jak jsi tady psala.Porad kupuju nejake knizky,Michal doma ze me uz sili,opet,protoze jdu do obchodu a neodolam.Pro deti,pro sebe.Casto kupuju i detem od pohadek,naucnych o zviratkach,o zemekouli atd... Misa se nastesti rad uci a chce znat a vedet,tak toho vyuzvam a jak je cas,tak se ucime o hodinach,o lidskem tele a nejvce ho vzdy u tohoto zajima pohlavi,to je desny :s:Tomasek spinka poo krasne jk pises i 2,5 hod.,zasnu,to je docela dlouho.Luky vetsinou poo tak kolem 13h.asi na hodku.Alusko,mejte se a preju zdravi a nic nez zdravi Srdce Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Silvi Smile - ještě zvažujeme, zda přihlásíme Honzíka do školky už od letošního podzimu nebo to necháme až na příští rok. Kvůli té jeho oslabené imunitě mám z toho trošku strach. Ještě se na to zeptám doktorky, kdy by nám to doporučila ona. Letos se tady u nás podávají přihlášky do školky až v květnu, takže ještě máme chvilku čas si to promyslet.
Já taky často kupuju všelijaké knížky, poslední dobou tedy spíš dětské - pohádky, leporela, se zvířátky atd. :-). Honzíkovi voní stejně jako mně vždycky ta tiskařská barva u nových knížek Smile - taky jsem vždycky ke každé nové knížce hned čichala a nasávala tu vůni :s: .
Tomášek má bohužel to spaní trošku přeházené - přes den vydrží spát v tom kočárku kolikrát delší dobu v kuse než za celou noc. Ale teď poslední dny spinká tak max. hodinku dopoledne a 2 hodiny po obědě a tím jak se odpoledne dřív vzbudí, tak bývá večer i víc unavenější a usíná už trošku lépe než v předchozích dnech. Tak ten režim asi takto nechám, že ho nenechám odpoledne moc přespávat, aby pak byl večer unavenější.
Jo jinak jedna novinka - to bychom asi nebyli my, aby nás zase něco netrápilo. Tentokrát ale doufám, že to bude k zoubkům, které očekávám u Tomáška každým dnem. Zatím je stále bezzubý, ani dásně nemá opuchlé, ale od včerejška má opět zelený průjem (včera kadil asi 6x, dnes zatím 4x) a to dost řídký a už několik dnů má trošku zvýšenou teplotu - od 37,6 přes den po 37,9 večer (bez odečtu). Tak doufám, že to je jen předzvěst zoubků, protože další nemoc si už nemůžeme dovolit. Ve čtvrtek 17. 2. s ním mám jít konečně na to 2. očkování hexavakcínou a Synflorixem a už se to nesmí odkládat, protože to už budou 2 měsíce od té 1. dávky. Kdyby se totiž očkovalo déle než po 2 měsících od předešlé dávky, tak by se to všechno vrátilo na začátek, ta 1. dávka by se nepočítala a musel by dostat o jednu dávku navíc :-(. Někde jsem to zrovna nedávno četla, že to tak je. Tak už se modlím, ať do čtvrtka Tomášek vydrží.
Jinak na pátek 18. 2.jsem objednala Honzíka na ty krevní odběry na alergologii kvůli podrobnějším imunologickým testům, tak taky doufám, že do té doby Honzík vydrží zdravý a neonemocní.
Tak se mějte pěkně, pa Pápá

Obrázek uživatele siska333

to doufam s tebou,ze to budou u Tomáska "jen" ty zoubky.Drzim palecky :k: Predstava injekce navic,smankote jen to ne.. S tou skolkou ti ani nevim ajen muzu popsat,ze u nas jak Misa nastoupil,tak prisly nemoci a vlastne do 3 let veku neby snad nikdy nemocny a pak takovy sok,ze porad neco a za tmuze prave skolka.Pokud by ses radila s nasi dr.,tak ta by rekla urcit radeji pryc od skolky a stejne tak nas doktor na ORL,ktery je taky zastance,ze radeji ry\c od skolky.Tam jsou deti bohuzel nemocne jedna basen a pokud HOnzickek je na tom spatne imunologicky,tak bych radeji asi pockala.Ja jsem tehdy nevedela,ze budu znova tehule,takze jsem Misu musela prihlasit a pocitat s praci.No,pak se povedlo,ale uz tam chodil,takze jsem to tak uz nechala,ale jinak bych asi pockala do toho 4.roku.Doufam,ze Honzickek na tech testech dobre dopadne a jsem sama zvedava co mu tam reknou nereknou.U nas ta nemoc Misova k memu udivu dobry.Ze skolky prisel s rymou a normalne se mu to vrazilo vzdy do usihorecky a uz jsme byli na ATB se zanetem stredousi a tentokrat jen slaba ryma a nic vic.Jsem z toh dost prekvapena a je to pote co jsem mu zacala kjupovat ten imunoglukan,tak nevim zda tim,nebo ne,ale mama mu tot koupila radeji dalsi a tentokrat jsou to uz tablety na zapiti.Nastesti Misa rad pije,polyka,ji jakekoliv leky.Naucil sem ho to,ze to hodne pomaha v boji s babou bacylem a uvedla to spise do pohadky a tak se vlastne naucil jst v posledni dobe i zeleninu.To mu udeam salat plny zeleniny a jelikoz by to normalne nesnedl,tak mu rikam,ze s kazdym soustem bojuje s babou jagou,ktera se jmenuje bacyl a je zla,oskliva a chce moc ublizit jeho telicku a ze pokud bude jist zeleninu,tak jeho telicko vyhraja a baba nema sanci,takze hrajeme tuto hru a ja kolikrat u jidla predstiram,ze jsem ta zla baba jaga,chapadlama po nem saham a pokud neuvidim v pusince zeleninu,tak ho znicim,napadnu a Misa se tomu hrozne tlemi a ji zeleninu jedna radost.S tim cichanim ke knizek jsi me pobavila,delam to same.Miluju vuni knizek Smile Taky havne ted kupuju ty detske.Sama jsem si nedavno koupila a dodneska jsem ji neprecetla,neni cas.Alusko,papa a drzte se Pápá

Obrázek uživatele Leushka

Alí,já tě fakt obdivuju!! že se ti chce to všechno pořád takhle vypisovat Koulení očima ale je to ůžasné!! strašně ráda to čtu :s: no co dodat,snad už naposledy: At je těm pitomým nemocem konec,ať jsou kluci už jenom zdraví a at konečně v noci už nekojíš Wink když má Tomášek na noc UM tak v noci už kojit fakt nepotřebuje,stačí mu dudlík...a ty se konečně můžeš vyspat!!fotečky jsou opět nádherné,kluci jsou moc roztomilí !!! Srdce

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - no popravdě řečeno se mi do toho většinou moc nechce, protože to zabere spoustu času, ale nakonec se do psaní pustím, abych měla zdokumentovaný každý měsíc :-). Vždycky si říkám, že už to musím napsat stručnější, ale nějak se mi to zatím nedaří. Vždycky mě napadají další a další věcí a tak píšu a píšu a pak se hrozím, že je toho zase tolik :-).
Vím, že to noční kojení tak často bych měla nějak zredukovat, ale zatím na to nějak pořád nemám dost sil. Pokaždé, když mě Tomášek svým náhlým křikem vytrhne ze spánku, tak jsem jako praštěná palicí po hlavě a tak ještě napůl spící radši vytáhnu prso a dám mu napít, protože jak to neudělám hned, tak on postupně přidává na intenzitě řevu a za chvíli už ječí na celý dům. A když se mu pokusím vnutit flaštičku s vodou, tak to mi úplně vztekle vyrve z ruky a odhazuje to pryč. Dudlíka mu taky pořád dávám, ale jak si prostě zamane, že chce prso, tak je vše marné. No musím doufat, že z toho časem vyroste.
Ještě jednou děkuju, pa Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - no musím přiznat pravdu, že jsem si musela na těch fotkách trošku vyretušovat kruhy pod očima, jinak byste se mě spíš asi lekli :-). Tak doufám, že mi promineš ten malý švindl :-).
Děkuju, snad už bude doufám lépe.
Pa Pápá

Obrázek uživatele Ercaa

jeeje, já Ti nemám co promíjet, kdybys nechtěla, nenapsala bys to a my bysme nic nepoznali Smile Jsi hezká maminka! Wink

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Smile Pápá

Obrázek uživatele Zdenda3

Ahojky no tak snad už bude jen líp,o víkendu přijdou mrazy,bacily pomrznou a snad už vydržíte být zdravý a lázně určitě taky pomužou.Tomášek je veliký šikulka když říká skoro máma,to my ani omylem,ona řekne cokliv,nejvíc táta,dáda,bába,dej,dydy,to už ví bezpečně co je,povídá neustále ale máma ne, :r:

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju, snad už bude lépe. Tomášek to ma-mam začal říkat taky až později, používá to hlavně, když je nešťastný a něco ho trápí. Sonička zase žvatlá jiné slabiky, které Tomášek neumí, takže je taky veliká šikulka Jednička .
Mějte se pěkně, pa Pápá

Obrázek uživatele afrika111

Kluci jsou šikulové a je jasné, že Vám dělají jen a jen radost a nemoci pominou, je teď takové období no...jinak moc krásně to vždy píšeš, určitě si to nějak archivuješ pro kluky že? Máš můj obdiv!

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - máš pravdu, píšu to jako takovou památku pro kluky i pro sebe na toto nejranější období :-). Navíc mě to i baví zaznamenávat každičký pokrok a tak tomu ráda i nějaký ten čas obětuju, i když vím, že bych měla jít radši spát :-). Pa Pápá

Obrázek uživatele svetla82

Ahojky, tak doufám, že jste se už definitivně zbavili všech bacilů Smile Jinak Tomášek je velký šikulka, všechno dohnal a brzy se ti i pořádně rozleze! Držím palečky, ať se mu co nejdříve vyvinou ty jadýrka a může se i stavět. Moc hezký fotečky Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - snad už bude lépe a bacily se nám konečně vyhnou :-). Pa Pápá

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

ja nevim..docela se bojim..Kubik skoro 3 roky ma teplotu 35,8 ucpan y nosanek,celej horkej,myslela jsem ze ma hodne vysokou teplotku a je hodne nevrlej..nevite?

Tak se jdu svěřit s novinkama, už nám přišel kočárek Smile je úžasnej, skvělej, snadnej no prostě bomba...jenže ho musíme mít u tchýně, protože ho máme od ní...a ona si nějak vzala do hlavy, že když ho koupila, musí ho mít automaticky u sebe

Ahoj naši malí kamarádi a velké tety Smile Také se dnes hlásíme z desetiměsíční návštěvy u pana doktora - s 9 kily a 75 centimetry Wink Máme se parádně - holky, konečně mám pocit, že si to s mal

Ahoj holky,chci se zaptat,co všechno dáváte ročnímu dítěti k jídlu?Malý pije sunar,jí přesnídávky,brambory,mrkev,brokolici,špenát vejce,těstoviny,kuřecí a krůtí maso,ale pečivo mu ještě nedávám.Semtam mu dám jogurt a jinak hodně ovoce.Nevím,jestli ho náhodou nějak nešidím.Můžu už mu začít dávat i ryby a normální chleba,rohlíky a třeba nějaký sýr(jaký)Vím,že je to blbý dotaz,ale fakt nevím,co mu

Ahojky, tak by jsme se chtěli trošku pochlubit jak jsme dopadli na včerejší kontrole :dance:. Tak to vypadá, že se má mimoušek čile k světu a je vpořádku, krásně vyrostl, už měříme 5,76 cm a na fotečce vypadá trošku jako ufouneček, ale nádhernej, nechtěl se včera asi moc fotit :s: .A dle UZ jsme nejspíš o dva dny starší, ale uvidíme co nám řeknou na screeningu:).

Ahoj maminky letňátek 2010,

Ahoj maminy, prosím týká se mně danové přiznání když jsem celý minulý rok brala rodičovský příspěvěk 7600 ??? díky

Prosím,nemate nekdo zkusenost s tímto kočarkem? http://www.babycar.cz/katalog/kocarky/golfove-hole/polohovaci/produkt/pe... moc se mi libi ale u nas ve meste je nikde nemaji,zajimalo by me jestli maji opravdu jen 7kg a co ty kolecka? dekuju za kazdickou zkusenost

holky poradte jsem 12+3 tt a je mi strasne zle mam od vcerejska teploty boli me v krku ze nemuzu ani polykat a dotoho stale ucpany nos nevite co bych si mohla vzit? nejaky prasek nebo tak neco vzhledem k tomu ze jsem tehu ?uz to nevydrzim :r: