Ohlédnutí za Tomáškovým 21. měsícem + fotky | Moje těhotenství.cz

Ohlédnutí za Tomáškovým 21. měsícem + fotky

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj holky,
měsíc uplynul opět jako voda, Tomášek oslavil 10. února už 21 měsíců a tak jsem zpět s jeho deníčkem.

Jak nám Tomášek roste:
Porodní váha: 2780 g (37+3 tt.)
V 6 měsících: 7400 g, délka 67 cm, obvod hlavičky 45 cm
Ve 12,5 měsících (23. 5.): 9400 g, délka 75 cm, OH 47 cm
V 15 měsících (16. 8.): 9630 g, délka cca 76 cm
V 18,5 měsících (24. 11.) - 10,37 kg, délka 80 cm, OH 48 cm
Ve 21 měsících (8. 2. 2012) - 10,7 kg, délka 81 cm

Zdraví:
Tento měsíc byl co se týká nemocí spíš klidnější, až v jeho závěru se Honzík začátkem února osypal neštovicemi a Tomášek dostal horečky.
V lednu jsme byli s Tomáškem na dvou kontrolách u doktorů - 16. ledna na očním v Litomyšli a 25. února na dětské neurologii v Ústí.
Na očním jsme strávili spoustu času v čekárně, než na nás přišla řada. Doktorka se nejdřív podívala Tomáškovi na bouličku pod okem, která ho trápí už od srpna (nejdřív téměř 3 měsíce na pravém oku a od prosince na levém) a diagnostikovala to jako chronické vlčí zrno. Prý se to musí odstranit chirurgicky v plné narkóze a tak nám našla nejbližší termín operace na 4. dubna. Den předem máme přijet na příjem na dětské oddělení, pak mu provedou na očním předoperační vyšetření, druhý den mu to odstraní a další den by nás měli pustit domů. Moc se mi ta narkóza nelíbí, bojím se, jak na ni bude Tomášek reagovat, ale nedá se nic dělat. Hlavně, aby mu to pomohlo.
Na konci vyšetření mu pak doktorka pomocí autorefraktoru změřila zrakovou ostrost. Nedopadlo to nic moc - na pravém oku naměřila + 1,75 komb. a na levém oku -0,5 komb. Moc tomu tedy nerozumím, ale vypadá to jakoby na levé oko byl malinko krátkozraký a na pravé dalekozraký. Pozvala si nás tedy na kontrolu 3. května, kde mu udělají kontrolní vyšetření a pokud vyjde znovu tyto rozdílné dioptrické hodnoty u očí (anisometropie), tak se to bude muset korigovat brýlemi. Tak uvidíme, jak to dopadne. Více jsem psala zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/dnesni-kontrola-s-tomaskem-na-ocnim
25. ledna jsme pak jeli s Tomáškem na kontrolu na neurologii, kam s ním jezdíme už od 3 měsíců. Neurolog si chtěl teď zkontrolovat, zda se mu stále vrací to zahledění, které míval na podzim a taky jestli se už trošku rozpovídal. Zakoukávání naštěstí postupně vymizelo, naposledy Tomášek nereagoval 1. prosince, tak jsem ráda. Kdyby se to náhodou zase začalo vracet, tak bychom museli na kontrolní EEG vyšetření. S tím povídáním to u Tomáška stále není nic moc, říká spíš jen základní slovíčka a citoslovce, ale rozumí nám moc dobře a to je hlavní. Jen si pak doktor při vyšetření všimnul, že má Tomášek ještě dost ploché nožičky. Prý je to vidět i při chůzi, ale zatím to nijak nevadí, protože to mívá spousta dětí v tomto věku. Máme mu dávat kvalitní obuv a na další kontrolu přijet za půl roku. Přece jen si ho chce pan doktor ještě pohlídat, když bylo na podzim podezření na epilepsii.
Více jsem psala zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/kontrola-na-neurologii-s-tomaskem-ve-20-me...
To je snad tento měsíc co se týká obíhání po doktorech vše.
Honzík si prodělal od 2. února mírný průběh neštovic, Tomášek měl od 5. února 3 dny vysoké horečky patřící pravděpodobně k chřipce. Domněnka paní doktorky, že by mohlo jít o předzvěst neštovic, se zatím nepotvrdila, protože se Tomášek ještě neosypal. Zato mu už nějakou dobu přetrvává zvýšená teplota okolo 38 st. bez odečtu a kdyby se to do čtvrtka nezlepšilo, tak mu doktorka radši udělá odběry krve, CRP, sedimentaci a výtěr z krku. Tuto teplotu ale má Tomášek už pár měsíců, akorát jsem to doktorce nikdy neříkala, protože mu jinak nic nebylo. Teď má ještě rýmu a kašel, tak to může mít zvýšenou teplotu k tomu. Ale doktorka se chce radši ujistit, že nejde o nic vážnějšího.

Nové dovednosti:
Tento měsíc jsem nějak nestíhala zapisovat, co nového se Tomášek naučil, takže toho sem moc nenapíšu.
Přijde mi, že dělá pokroky ve všem každým dnem, akorát je to tak polehoučku, že se nedá říct, že v tom a tom udělal nějaký výrazný skok.
Co je u nás docela úspěch, je čurání do nočníku - od začátku ledna se umí vyčurat večer před koupáním do nočníku, aniž bychom ho museli pobízet. Sundám plínku a Tomášek si už sám sedá na nočník a čurá. V jinou dobu se mu to zatím nedaří, ale to nevadí. Jen co se na jaře oteplí, nechám ho běhat po bytě jen tak a jak uvidí při cestě nočník, tak si na něj začne chodit sám i přes den, jako se to naučil Honzík.

Zoubky:
Zatím má Tomášek stále 14 zoubků - naposledy mu vyrostly spodní špičáky v 19,5 a ve 20 měsících. Horní špičáky jsou už těsně před proříznutím, jeden se už možná klube, protože mu teče občas z pusinky krev a hlavně v noci se Tomášek často budí s křikem.

To je asi vše od nás. Přiložím ještě nějaké fotky z uplynulého měsíce, ale protože je tady kvalita stále nic moc, tak to bude jen takový nejdůležitější výběr. Více fotek v lepší kvalitě mám na fejsbuku.
Jen jeden odkaz na fotky první sněhové nadílky u nás v polovině ledna:
http://www.mojetehotenstvi.cz/zima-2012-fotky-prvni-snehove-nadilky-u-nas
Mějte se krásně a všem vám přeju hlavně hodně zdravíčka Pápá

Komentáře

Obrázek uživatele mimilinko

Můj brácha má prima bráchu Srdce !!!!

Obrázek uživatele alenkas

Jednička Srdce Pápá

Obrázek uživatele Kytiii

Ahoj Alenko,

já se po každý už jen děsím, s čím zase přijdeš co se týče vás a zdraví... Sad

Tak jsem tedy moc ráda, že žádný nový pohromy se nekonaly a vše spěje k lepším zítřkům Biggrin

Kluci jsou úžasní... Honzík vypadá jak rozumný starší brácha...! A Tomášek je prostě prdítko Biggrin

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Jituš Smile - máš pravdu, snad se to zdravíčko konečně umoudří a budu sem psát veselejší příspěvky :-).
Honzík je náš rozumbrada, to je fakt :-). I když nás pořád zkouší, co vše mu projde a umí předvádět pěkné scény, tak mívá i chvilky, kdy je to zlatíčko Srdce .
A co Tvoji kluci? Taky jsou to takoví lumpíci? U nás je to hlavně Honzík, i když Tomášek se poslední dobou čím dál častěji a raději připojuje k Honzíkovu řádění a tak se zdá, že z nich budou konečně velcí kámoši :-). I když občas Honzík mívá nápady, ze kterých budu asi šedivá.
Např. v pátek shodil Tomáška z kuchyńské linky a ještě se tomu smál. Tomášek se totiž naučil velice hbitě vylézat na stůl v kuchyni a z něho pak na linku. Sice ho pořád sundávám, ale když chci umýt nějaké nádobí, tak musím vždycky odběhnout do koupelny, protože kuchyň je spíš provizorní a nemáme tam vyvedené odpady ze dřezu. No a jen co se otočím, tak Honzík něco Tomáškovi provede. Ten pád z linky jsem zahlédla už pozdě a úplně ve mně zatrnulo, protože je to dost vysoko. Tomášek měl pak na čele bouli jako zeměkouli a pořádnou modřinu a modlila jsem se, aby nezačal zvracet nebo tak něco a neskončili jsme zase v nemocnici. Naštěstí má už tu kebulku tvrdou a tak z toho nic horšího nebylo.
Mějte se krásně Pápá

Obrázek uživatele Kytiii

Robo taky pořád odněkud lítá Biggrin asi to bude pilot Biggrin - zrovna dneska přepadl 3x (!) přes stoličku - dotlačil si ji ke schodu z kuchyně a i s milou stoličkou spadl na papuli... kdyby to neudělal po půl hodině zas a po dalších 10 minutách zase, tak neřeknu Biggrin , ale je vidět, že je to ještě nedovyvinuté mláďátko Biggrin
počty boulí už ani nepočítám...

Obrázek uživatele alenkas

Koukám, že ti kluci jsou asi všichni stejní Smile

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Kačko Smile - kluci jsou od sebe přesně 24 měsíců. Oba jsou květnoví - Honzík je květen 2008, Tomášek květen 2010 :-).
Kluci se už teď mají rádi, ale začátky nebyly zrovna nejjednodušší. Honzík hodně dlouho žárlil a nechoval se k bráškovi zrovna nejlépe, ale naštěstí mu nikdy úmyslně neubližoval. Spíš si s ním chtěl hrát a nedokázal pochopit, že musí počkat, až miminko trošku povyroste :-). Honzík je pěkný lumpík - na jednu stranu brášku ochraňuje a má ho rád, ale vzápětí ho něčím bouchne do hlavy, strká do něho, občas ho odněkud shodí a ještě z toho má radost, protože neumí předvídat, že se může bráškovi něco stát. Tomášek se už ale pomalu začíná brátnit, když se mu něco nelíbí a Honzíka třeba na oplátku kousne, což se zase vůbec nelíbí Honzíkovi a tak pak máme doma veselo, když křičí oba Koulení očima . Ale to je asi u všech dětí s podobným věkovým rozdílem normální :-).
Až váš Ondrášek povyroste, tak uvidíš, že to u vás bude taky podobné. Kluci se budou mít rádi, i když si občas pěkně vjedou do vlasů :-). Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Smile - i Tvým klukům přeju totéž - ať jsou zdraví, hezky rostou a mají se rádi Srdce Pápá

Bolesti bricha

Ahoj, 3 dny zpět jsem měla styk s partnerem, prasknul nám kondom. Do 15 hodin jsem si vzala Escapelle. Teď po dvou dnech mám bolesti v...

Čáp??

Ahojky holky s přítelem se snažíme o mimi, ale zatím nic. V Pondělí jsem měla plodné dny a samozřejmě bylo tulituli. Od včerejška mě...

Vyšetření

Ahoj holky, včera jsem byla v nemocnici 7+1 jsem začala slabě krvácet. Paní doktorka našla mimi 1,7mm ještě bez srdeční akce. Ale říkala...

pomoc..

Dobrý den, potřebovala bych nějak pomoct.

Je mi 16 let a poprvé jsem měla něco se svým přítelem, bohužel jsme nepoužili kondom,...

nevim

dobry den chci se zeptat kamoska mi řika že  tam vidi dve čarky ale ja tam nevidim nic 

Ahojky holciny poradte, potrebuji par kil zhubnout. Co jite vy rano, k obedu s k vece popr. svaca? Nesmi to byt zadna radikalni zmena jodelnicku, protoze to pak nevydrzim a zeru jeste. vic!!! Diky

Dneska mám krásné ráno...našla jsem svýmu broučkovi zoubeček :s: V sobotu mu budu 5 měsíců a docela jsme to ustáli bez velkého pláče Smile Jsem pyšná moc maminka Dance 4

Ahoj holky, prosím Vás, nevíte jak je to s nemocenskou?? Jsem dnes jak opařená, že mi přišly penízky za leden ve výši 2043Kč. :O :O Sad V prosinci mi skončil rodičák a jelikož jsem těhotná a na rizikovce, mám nemocenskou(smlouvu mám na neurčito).

ahoj, mate nekdo zkusenosti s plenkami sweet monkey?? premyslim o jejich koupi, jedna ale vyjde na 450kc tak nevim zda do toho investovat... muzete mi napsat duvody proc zrovna latkove jsou pro vas lepsi jak jednorazovky?? dekuji

ahojky těhulky a maminky dneska začínáme 8.tt Těhulka (jsem podle pm 7+0tt) a tak se sem hrdě hlásíme.

Ahojda, stále očekávám ms, uz mě i třetí den pobolívá břicho,ale stále nic. Jsem nafouklá jak balón. Mám asi rozházený cyklus, minulý cyklus trval 21dní a tento trvá už 32dní. Bolí mě prsa, při doteku se objevují kapky mleziva.Pozůstatky po kojení už to nejsou, přestala jsem kojit už pomalu před 2 lety.A TT je negativní. :?
Děkuji za odpověď

Zdravím, mám příšerný problém s naší malou beruškou. Hlavně teda v noci. Jde o to, že se skoro každou noc pořád budí. Je jí 9 a půl měsíce. Nikdy v noci moc klidně nespala. Ale tedka už je to extrém. Chodí spát okolo 18hod. (při posunu času se nám to nepodařilo posunout na dýl.) Okolo 16 - 16,30hod dostane kašičku, po 17hod jdeme koupat a pak mlíčko a mezi 17,30 - 18hod jde spát.

Mi se chce až brečet jak tu někdo píše jak má 70, 68 atd kilo a jak je tlustý Sad jsem v 10tt a mám 90kg. když jsem rodila poprvé tak jsem tam šla s 110kg. během 2 měsícu to mak bylo spátky na 90 a od té doby jsem se nehla a to je už 2,5roku.

Ahojky holky od včerejška mě mimi málo kope ránojsem nosila hrozně těšký věci a od tý doby celý den hrozně málo mimi kope aktomu jsem dole pořád mokrá jestli mě rozumíte myslíte si,že si mám zajít kDr.?jsem ve 28+4tt
děkuji