Ohlédnutí za Tomáškovým 20. měsícem + fotky | Moje těhotenství.cz

Ohlédnutí za Tomáškovým 20. měsícem + fotky

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj holky,
další měsíc utekl jako voda, Tomášek dnes oslavil už 20 měsíců a tak se hlásím s dalším zápisem do Tomáškova deníčku. Co se stalo tento měsíc u nás nového?

Jak nám Tomášek roste:
Porodní váha: 2780 g (37+3 tt.)
V 6 měsících: 7400 g, délka 67 cm, obvod hlavičky 45 cm
Ve 12,5 měsících (23. 5.): 9400 g, délka 75 cm, OH 47 cm
V 15 měsících (16. 8.): 9630 g, délka cca 76 cm
V 18,5 měsících (24. 11.) - 10,37 kg, délka 80 cm, OH 48 cm
Ve 20 měsících (13. 1. 2012) - cca 10,7 kg, délka cca 80 cm

Zdraví:
Tento měsíc naštěstí nebyl tak náročný, i když 19 měsíců oslavil Tomášek ještě v nemocnici, kde jsme byli po pádu z kočárku a následném zvracení (nakonec se potvrdila spíš střevní viróza spojená s pádem z kočárku).
Pak už nás naštěstí větší karamboly nepotkaly, pokud tedy nepočítám Honzíkovo opaření na Štědrý den. Když jsem chystala bramborovou kaši na večeři, tak se Honzík v nestřeženém okamžiku dostal do mikrovlnky a strhnul na sebe hrnek s horkým mlékem a talíř s bramborovým salátem, který si předtím taťka odložil na mikrovlnku. Úplně ve mě zatrnulo, že místo nadílky pojedeme na pohotovost, ale naštěstí nebyl opařený tak hodně jako Tomášek v listopadu a puchýře se mu neudělaly. Měl jen hodně červená místa na hrudníku a nahoře na čele, která mu do druhého dne téměř zmizela. Více jsem o tom psala tady:
http://www.mojetehotenstvi.cz/nas-stedry-vecer-kdy-jsme-malem-skoncili-n...
3. ledna jsem jela do nemocnice na neurologii na kontrolu. Pan primář mi sdělil výsledky MRI mozku a krevních odběrů. Oboje dopadlo v podstatě dobře, akorát na MRI mozku se trošku zvětšila cysta v epifýze z loňských 2 mm na 7 mm. Mám taky trošku zvýšené jaterní enzymy ALT a bilirubin, ale to je asi díky kombinaci antiepileptik s antikoncepcí. Za 3 měsíce mě čeká další kontrola s předchozím EEG vyšetřením. Více jsem psala zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/moje-dnesni-kontrola-na-neurologii-v-nemoc...
Jinak kluky trošku potrápilo nachlazení před Vánocemi - Honzík měl dost ošklivý kašel, ale naštěstí mu hodně pomohly inhalace Ecobecu, díky kterým mu to nesedlo na průdušky a zůstalo to jen u nastydnutí. Po novém roce se mu kašel vrátil a to už jsem myslela, že nás doktorka nemine, ale i tentokrát Ecobec rychle zabral a zůstalo to u kašle. Chytnul to od něho i Tomášek, kterému se spustila pořádná rýma a občas zakašlal, ale naštěstí se z toho nic horšího nevyklubalo.
Co se týká dalších doktorů, tak s Tomáškem máme teď v lednu ještě návštěvu oční ordinace 16. 1., kam jedeme na kontrolu po půl roce. Řekla bych ale, že teď už mu očička vůbec neujíždějí a že mu snad šilhání nehrozí. Doktorka chce udělat ještě nějaké vyšetření, které se jí minule nepovedlo, protože se dost bránil a vztekal. No tak to nevím, jak to chce udělat teď, když má Tomášek daleko víc síly a brání se ještě víc než ve 14 měsících Koulení očima .
25. ledna pak jedeme s Tomáškem na kontrolu na neurologii, kam jsme objednaní na kontrolu kvůli občasnému zakoukávání se do "blba" na podzim. EEG vyšetření ze začátku listopadu naštěstí dopadlo dobře, ale i tak ho chce neurolog víc sledovat, kdyby náhodou ... Ale řekla bych, že jak jsem mu začala dávat každé ráno půl tabletky Pyridoxinu, který nám neurolog doporučil, že mu to docela pomáhá a to zakoukávání se hodně omezilo. Jak to bylo předtím 1 až 2x týdně, tak teď jsem si toho všimla jednou za 2 až 3 týdny. Tak snad to bude dobré.

Nové dovednosti:
Nějak nestíhám zapisovat, kdy se co naučil nového, tak alespoň pár věcí:
- v 19,5 měsících se naučil lézt do schodů
- na požádání umí ukázat kde má hlavičku, uši, pusinku, bříško, nožičky, pindíka Smile
- od 2. ledna slavíme trošku úspěch s nočníkem - večer po rozbalení se před koupáním běží sám posadit na nočník a většinou se vyčurá. Dokonce i během dne po spaní se občas vyčurá anebo si sedá sám na nočník, i když je oblečený :-). Oproti Honzíkovi, který si v jeho věku nechtěl na nočník ani sednout, je Tomášek v tomto šikovnější. Asi už to odkoukal od brášky :-).
- co ale stále zdokonaluje, jsou záchvaty vzteku - to se propíná do luku a nechce se nechat vzít, anebo dost často buší hlavičkou do všeho, co má po ruce (do země, do stolku, do zdi atd.).
- co se týká mluvení, tak stále zatím žádná sláva. Používá pár svých slůvek jako máma, táta, děda, ham, vak (vlak), dej, ha (haf) a pak různými gesty a zvuky vyjadřuje svou nespokojenost nebo když něco chce. O skládání slov zatím není ani řeč, když se mu zatím nechce povídat. Ale naštěstí rozumí tomu, o čem se mluví a co po něm chceme.

Zoubky:
- v 19,5 měsících se mu proříznul 13. zoubek - horní trojka (špičák) vlevo a ve 20 měsících se mu proříznul 14. zoubek - dolní trojka vlevo. Zatím má tedy 14 zoubků a další 2 špičáky se proříznou každým dnem. Díky tomu si teď zažíváme opět náročnější noci, kdy se hodně často budí a křičí.

A co Honzík?
Honzík byl s taťkou 12. 12. v Litomyšli na alergologii, kde mu odebírali krev na zjištění hladiny imunoglobinů a protilátek. Byl tam objednaný na kontrolu po 3/4 roce, kdy mezitím bral půl roku Broncho-vaxum na posílení imunity. Teď chtěl pan doktor zopakovat odběry, aby zjistil, zda se imunita trošku zlepšila. Zároveň provedl Honzíkovi i spirometrii, tedy funkční vyšetření plic, které dopadlo dobře.
Po novém roce tam pak manžel volal kvůli výsledkům. Odběry nedopadly opět nic moc, před rokem měl hladinu 4,3 a teď má 4,9, přičemž normální je 5,5. Takže od února budeme zase dávat na půl roku Broncho-vaxum vždycky prvních 10 dnů v měsíci. Do školky může zatím 1x týdně a na jaře, až nebude tolik nemocí, by mohl chodit i 2x týdně.
I nadále je Honzík pořádný vztekloun, který stále zkouší naší trpělivost a testuje si naše hranice. Je to s ním občas hodně náročné a kolikrát už mi opravdu rupnou nervy, když se to s ním nedá vydržet. Do toho ještě začne zlobit Tomášek a to mám pak občas chuť někam utéct. Ale je to asi normální období, které musíme nějak vydržet a zvládnout a doufám, že se to časem srovná a bude líp. Nejhlavnější je to, aby byli kluci zdraví.

Pokusím se přiložit ještě nějaké fotky z tohoto měsíce, ale bohužel je tady ta kvalita dost hrozná, takže to hodně zkresluje a nejde ani poznat, které fotky jsou z nového foťáku. Více fotek s lepší kvalitou mám na fejsbuku.
Fotky z Vánoc jsem už dávala do samostatného článku tady:
http://www.mojetehotenstvi.cz/nase-vanoce-2011-fotky
Mějte se krásně, pa Pápá

Komentáře

Obrázek uživatele Deniska2010

Ahojky Alenko, velká gratulace k 30.narozeninám, hlavně hodně zdravíčka. Jak jsi to oslavila? Manžel bude mít 30 letos, tak už přemýšlím, nad nějakým překvapením a že bych objednala restauraci a pozvat hosty, aby to nevěděl, ale má je až v září, tak mám ještě čas.
Věřím, že to s klukama musí být náročné, mě stačí Deniska, kolikrát už toho mám dost :s: Přesně jak píšeš, když se vzteká, mlátí sebou a pak už zkouší i to, že si dává prsty do pusy a pak se jí chce zvracet Koulení očima Nevím, kam na to chodí :?

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Denisko Smile - zatím jsem to oslavila jenom doma, dostala jsem od manžela kytku a od našich ponorný mixér Smile , ale manželův hlavní dárek byl ten nový foťák, který mi dal už pod stromeček, jehož cenou jsem si vybrala dárky na několik let dopředu :s: .
Ale plánujeme ještě zajít s mými rodiči a kluky na večeri (i když to bude spíš jenom hlídání kluků) a po 2 letech konečně vyrazíme jenom sami s manželem na plesy :-). Moc ráda tančím a už mi to chybělo - vloni jsem kojila, předloni jsem byla na jednom plese už s bříškem a tak jsem toho moc nenatancovala.
Navíc jsem si dnes pořídila ve městě nové šaty, i když trošku neplánovaně :-). Původně jsem myslela, že si pořídím nějaký korzet k dlouhé černé sukni, kterou mám doma, ale zrovna žádný vhodný korzet neměli. Pak mě šaty se všitým korzetem a když jsem si je vyzkoušela, tak už jsem měla jasno :-). Akorát nejsou na ramínka a musím je mít bez podprsenky, ale tím jak jdou vzadu hezky stáhnout, tak mi to naštěstí drží, i když prsa nemám skoro žádná :-(. Nějak se mi po tom dvojím kojení smrskla. Ale co, naštěstí ty šaty jsou šité i pro menší obvod hrudníku :-). Snad se v nich budu manželovi líbit.
Sice stály víc než jsem počítala a jaksi mi nezbylo na nové rifle, které už potřebuju taky jako sůl, ale co. Rifle si můžu pořídit kdykoliv, zatímco na ples půjdeme už příští týden a nemůžu pořád nosit šaty, ve kterých jsem chodila na plesy před 10 lety :-).
Pak jsem si k nim ještě koupila samodržící punčochy a musím si ještě za ten týden rozšlápnout nové střevíce, které mám sice už pár let koupené, ale ještě jsem je nikdy neměla na sobě.
Už se na to moc těším, až půjdu provětrat nové šatičky na ples :-).
Když měl můj manžel před 5 lety 30 let, tak jsme byli taky na večeři v restauraci - nejdřív s mými rodiči a pak se známými kamarády. Už ani nevím, co jsme mu kupovali za dárek. Jenže on má zase narozky 2 měsíce před Vánocemi, takže se to většinou taky spojuje jako dárek k Vánocům :-). Pápá

Obrázek uživatele mimilinko

Ali, gratulujeme k 20ti měsícům :k:!

Kluci jsou nádherní, moc vám to všem sluší a foto je tady horší než na fejsbuku, ale i tak je poznat, že je to focené přes zrcadlovku a že paní fotografka je moooc šikovná :///:!

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Peti Smile Pápá

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Ahoj holky, chtěla bych vás poprosit o rady....mám doma 14ti denního chlapečka....už od začátku, co jsme doma, mi pořádně nechce spát v postýlce, v posteli se mnou a přítelem usne, ale v postýlce ne, prosím o nějaké rady, jak ho naučit spát v postýlce...a další radu bych potřebovala ohledně toho, jak nejlépe miminko uspat.Moc spát nechce, a hodně brečí, spíš víc dne probrečí než prospí...nejlép

Tak jsem pořád tady a 2v1.Přitom poslíčci jsou denně vždycky k večeru a vnoci, takže pěkné probdělé noci Koulení očima , jak noc co noc civím na projekci hodin na stropě a sleduju minuty-po kolika jsou stahy.Alenení tonic co by se nedalo vydržet.Nakonec to zaspím a nic z toho není.Porodu se bojím j

Maminky,

pokud zbyla některé doma Azalia (platíčko, dvě Biggrin ), nabídněte.

Díky

Ahoj holky,
další měsíc utekl jako voda, Tomášek dnes oslavil už 20 měsíců a tak se hlásím s dalším zápisem do Tomáškova deníčku. Co se stalo tento měsíc u nás nového?

Holky, uz třetí den me bollí v krku, mám rýmu a jsem hrozne slabá, chci jít k dr. at mi na ten krk neco napíse...jsem tehu, je šance, že mi napíse neco, co zabírá?

Našla jsem jednu fotku, jak měla malá ekzém. Není to tady moc vidět, ve skutečnosti to bylo hodně červený. To se jí objevilo na půl roce a na roce najednou atopickej ekzém na tělíčku, naštěstí do čtrnácti dnů pomohla mastička od kožní a přísná dieta.

Ahoj holky,řeší se případ kdy klučina v dobrém úmyslu podepsal holčině tehdy své přítelkyni papír,že jí dluží přes 100tisíc.byl po nehodě,marod a daval jí na domácnost jen do 5tisíc.neměli děti!a jí to nestačilo,že na byt,el a tak.v dobrém jí to podepsal,že ji měl rád....jenže ona to teď prodala lichvářům...vymahačům dluhů a ti chtějí ty peníze co jí dluží150 000kč a ta firma za to chce ještě 7

Prosím netušíte jestli na jané slalom 2007 pasuje univerzalni plaštěnka od Emitexu na hl korbu?

neprodáváte někdo toto lehátko?

Ahoj maminky,