Ohlédnutí za Tomáškovým 15. měsícem + fotky | Moje těhotenství.cz

Ohlédnutí za Tomáškovým 15. měsícem + fotky

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj květinky,
další měsíc utekl jako voda, Tomášek oslavil 10. 8 už 15 měsíců a tak jsem tu opět s Tomáškovým deníčkem. Co se tento měsíc u nás stalo nového?

Jak nám Tomášek roste:
Porodní váha: 2780 g (37+3 tt.)
V 6 měsících: 7400 g, délka 67 cm, obvod hlavičky 45 cm
V 9 měsících (17. 2.): 8960 g, délka 70,5 cm, OH 46 cm
Ve 12,5 měsících (23. 5.): 9400 g, délka 76 cm, OH 47 cm
Ve 14 měsících (12. 7.): 9810 g, délka 76 cm, OH 47 cm
V 15 měsících (16. 8.): 9630 g

Zdraví:
Tento měsíc byli oba kluci naštěstí zdraví, jen teď ke konci poslední týden začaly Tomáška trápit zarudlé váčky pod očičkama, hlavně pod tím pravým :-(. Na pohmat je to tvrdé a zarudlé, vypadá to, jakoby Tomášek dlouho brečel a to i když je v klidu. Po ránu mívá v tom pravém očičku i trošku hnisu, tak fakt nevím o co jde. Ale pravděpodobně s ním zajdu teď v pátek k doktorce, abych jí to ukázala a nebudu čekat až do úterý 16. 8., kdy jsme objednaní na prohlídku v 15 měsících. Nerada bych zanedbala nějaký zánět dutin či něco podobného, i když si myslím, že půjde pravděpodobně o nějakou alergii. Ale člověk nikdy neví. Pak sem dopíšu, jak jsme u doktorky dopadli.
V červenci jsem měla obíhání po doktorech spíš já – 13. 7. jsem jela do Ústecké nemocnice na kontrolu na neurologii k panu primářovi, kde jsem se dozvěděla výsledky odběrů krve na zjištění hladiny lamotriginu v krvi a výsledky EEG vyšetření z 24. 6. (graf je v mezích normy). Lamotrigin mám sice na dolní hranici, ale to by samo o sobě nevadilo. Jenže jsem začala 2. 7. brát hormonální antikoncepci, která mi pravděpodobně snížila účinnost léků na epilepsii a mně se dvakrát vrátily ty podivné stavy déjavu, které jsem mívala dost často před oběma velkými záchvaty. Proto jsem teď o všem řekla primářovi, který má teď podezření nejen na generalizované epileptické záchvaty (to jsou ty grand-mal), ale i na parciální záchvaty (to jsou ty petit mal, které se můžou projevovat právě podobným zahleděním, pocitem dejavu apod.). Tak mě chce i nadále sledovat a 4. 10. tam pojedu na kompletní odběry krve včetně jaterních testů, minerálů, krevního obrazu a dalšího EEG vyšetření. Kvůli užívání antikoncepce mi tedy navýšil denní dávku Lamotriginu ze 100 mg na 200 mg. A další kontrola 26. 10. Více o této kontrole píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/dne-ni-kontrola-na-neurologii-v-nemocnici
To jsem ale netušila, že tam nakonec pojedu už za 14 dnů s jinými potížemi, kterých jsem si všimla asi 5 dnů po té kontrole 13. 7. Jeden den se mi před obědem dost nepříjemně třásla levá ruka, že jsem v ní těžko udržela lžíci nebo sklenici s vodou. Trvalo to asi 2 hodiny a viděl to i můj obvodní lékař, ke kterému jsem šla se zprávou z neurologie. Proto mi napsal žádanku na další neurologické vyšetření v nemocnici, kam jsem jela za týden 26. 7. Primář mě trošku překvapeně přivítal, asi měl strach, že jsem dostala další záchvat, ale uklidnila jsem ho, že jde jen o ten třes ruky a následnou omezenou pohyblivost levého prsteníčku. Vyšetřil mě, ale hned mě uklidnil, že šlo pravděpodobně jen o tetanické křeče z nedostatku hořčíku a nevyloučil i možnost vedlejšího účinku z navyšování denní dávky lamotriginu. Prý se to někdy stává. Tak mi předepsal i rozpustný Magnosolv, který mám užívat, kdyby se mi začaly vracet podobné třesy nebo křeče a dávku hořčíku zvýšil na 3x denně. A musím říct, že mi to vyšší množství hořčíku docela pomáhá, třesy ani větší křeče jsem od té doby zatím neměla. Více píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/moje-dne-ni-vy-etreni-na-neurologii
Ještě se zmíním o jedné návštěvě nemocnice 18. 7., kde jsem byla na interně na UTZ srdce kvůli dvojcípé aortální chlopni, kterou mi zjistili na UTZ v prosinci po prvním záchvatu. Jde sice o vrozenou vadu, ale v mém věku nijak závažnou a všechno je v pořádku. Stačí to jenom sledovat kontrolními UTZ srdce po roce.
Tak doufám, že to byly na delší dobu moje poslední návštěvy nemocnice a že teď bude už vše v pohodě. Ještě jedna věc – pravděpodobně mě díky užívání antikoncepce neminou každý měsíc migrény na začátku MS. Na migrény jsem často trpívala tak od 18 let, kdy jsem začala užívat antikoncepci a bylo to vždycky při menstruaci. Když jsem pak rok před početím Honzíka antikoncepci vysadila, tak migrény téměř ustaly a mívala jsem je pak tak dvakrát do roka.
Takže teď koncem července jsem si po dlouhé době opět zažila dost nepříjemnou migrénu trvající 2 dny, která vyvrcholila nevolností a zvracením :sick: . Tak si můžu do mého kalendáře záchvatů, který jsem dostala na neurologii, poznačit i tyto migrény. Vypadá to, že buď se budu muset smířit s tím, že si tímto každý měsíc projdu anebo prášky vysadím. Ale otěhotnět teď v žádném případě nechci ani nesmím – neurolog mi to taky vůbec nedoporučuje, dokud se nedám trošku dohromady a pořádně si neodpočinu. A to bude nevím kdy, asi až kluci povyrostou.
Tak a už končím o mých problémech a vrátím se k Tomáškově deníčku.

Nové dovednosti:
12. 7. 2011 – 14 měsíců - Tomášek nám udělal velikánskou radost - pustil se nábytku a udělal své první samostatné krůčky Smile - sice asi jen 3, ale i tak jsem byla nadšená, protože jsem to ani nečekala, že se najednou k tomu odváží.
25. 7. 2011 – 14,5 měsíců – Tomášek už dokázal přejít celou místnost, dokázal si ze stoje dřepnout a zase se postavit, aniž by se něčeho držel a umí po nás napodobovat foukání pusinkou
27. 7. 2011 – 14,5 měsíců – Tomášek poprvé vylezl na bednu s hračkami a postavil se na ní – od té doby to zkouší pořád a předevčírem se mu to nevyplatilo – bedna pod ním ujela a tak z ní slítnul přímo hlavičkou na plovoučku :-(. Sice ten pád vypadal dost ošklivě, ale nakonec to skončilo jen velikou boulí a modřinou.
Taky si ve 14,5 měsících začal povídat – VA VA (má to být vrr) používá skoro na vše, co vydává nějaký zvuk (když jede vlak, auto, někdo seká trávu, apod.). Taky se nás pomocí VA VA na něco ptá – zvedá hlas a na něco při tom ukazuje
10. 8. 2011 – 15 měsíců – krásně už spolupracuje při oblékání – nastaví ručičky, když mu chci navléknout bodíčko nebo bundičku apod.
V 15 měsících si Tomášek vykračuje už suverénně jak doma, tak i venku v botičkách a moc ho to baví. Kráčí si sám bez držení za ručičku a ujde už pořádný kus :-). Pak se mu ale vůbec nelíbí, když ho chci vrátit do kočárku.
A taky se naučil tento měsíc pořádně vztekat – jakmile mu něco seberu, zakážu nebo když dojí jídlo, tak se může úplně zbláznit a řve. Vždy se vzteká, když chci něco dělat a nemůžu se mu věnovat – věšení prádla, vaření apod. tak probíhá za zvukové kulisy jeho řevu.
Dost si teď vyžaduje pozornost – když se mu někdo věnuje, tak je hodňoučký, ale běda, když mu zmizím z očí – i při mytí hlavy slyším jeho pláč.
Jeho nejblíbenější činností poslední doby je krámování všude, kde se mu podaří otevřít dvířka, šuplíky apod. – např. mi vykrámuje šuplík s vařečkami, kvedlačkami apod. a pak to postupně odnáší na různá místa v bytě, takže už spoustu náčiní nemůžu najít. Anebo se už několikrát stalo, že jsem vařečky našla vyhozené v odpadkovém koši.
Rozmotávání toaletního papíru ho taky moc baví, ale ze všeho nejradši papá – apetit má Tomášek tedy pořádný, není snad jídlo, které by mu nechutnalo :a\|: .

Stravovací a spánkový režim:
Už od minulého měsíce začínám Tomáškovi tedy dávat i to, co jíme my, akorát jemu to oddělávám před konečným dochucením solí a kořením. Ale stále to střídám skleničkami, zvlášť když jsme dopoledne ve městě a není pak čas na vaření. K večeři mu dávám stále mléčné kaše od Hami, které mu moc chutnají a nahrazují mu tak jednu denní dávku mléka. Nutrilon mu tedy dávám jenom jednou denně, okolo půl páté ráno (cca 180 ml) a o zbylých 320 ml se postarají jak mléčné kaše, tak jogurty a kefíry.
Miluje v podstatě všechno jídlo, co se mu dostane pod ruku a stále nemá dost – občas mi přijde jako otesánek, takže musím trošku hlídat, aby se nepřejídal.
Se spinkáním je to podobné jako minulý měsíc. Přes den dávám Tomáška spát už jenom po obědě okolo 12:30, kdy většinou spinká 2 až 2,5 hodiny. Večer usíná okolo 20. hodiny s několika probuzeními v noci na cucnutí vody a okolo 4:30 ráno dostává Nutrilon a spinká pak do 7 hodin. V noci vydrží spinkat i 4 hodiny v kuse (hlavně večer), což je oproti dřívějšímu vstávání každou 1,5 až 2 hodiny už nádhera.

Zoubky:
Tento měsíc se zatím žádný zoubek neproříznul, i když dolní pravá dvojka už prosvítá dásní, tak to bude asi co nevidět. Takže má Tomášek zatím 7 zoubků.

A co Honzík?
Honzík je náš andílek s ďáblem v těle a to doslova. O jeho šílených záchvatech vzteku jsem psala už minulý měsíc, tak se o tom už nebudu znova rozepisovat. Jeho období vzdoru teď dosahuje vrcholu a doufám, že to brzy pomine, jinak z něj budu brzy šedivá Koulení očima .
Navíc teď začíná o to náročnější období, že Tomášek už je docela samostatně pohyblivý a musím ho pořád hlídat – čehož Honzík využívá a sotva se otočím, tropí už nějaké lumpárny. A naopak, když se otočím k Honzíkovi, tak Tomášek leze někam, odkud hrozí pád anebo se třeba dostane ke kočkolitu a hrabe se v něm jako v písku, případně tropí další neplechy.
Nejhorší ale je, že jak je škaredé počasí a Honzík nemůže vybíjet svou energii venku, tak se doma nudí a zlobí. Kéž by se konečně oteplilo, ať můžeme trávit co nejvíc času venku.

Jinak ještě z jiného soudku – v pátek 5. 8. jsme jeli s oběma kluky na výlet do Zlínské ZOO Lešná a i když jsme museli ujet 150 km autem, tak kluci naštěstí ani moc nezlobili a prohlídku ZOO si hlavně Honzík (ale i my) krásně užil :-). Více o výletu a fotky ze ZOO najdete zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/na-vylet-zoo-le-na-zlin-5-8-2011

Tak to je snad vše podstatné z tohoto měsíce. Přiložím ještě nějaké fotky.
Mějte se krásně, pa

.
AKTUALIZACE:
12. 8. 2011 - Návštěva doktorky kvůli očičku
Dnes jsem byla ráno s Tomáškem u doktorky - naštěstí tam nikdo před námi nebyl, takže ani nehrozilo, že by Tomášek mohl něco chytnout od nemocných dětí.
Doktorka se mu na ty zarudlé váčky pod očičkama podívala a řekla, že to vypadá, jakoby se mu pod tím pravým okem dělalo ječné zrno. Ani nevím, co to je, ale napsala nám na to antibiotickou mastičku Opthalmo-Framykoin 2x až 3x denně. Tak snad to pomůže.
Sestřička ho pak ještě zvážila a dnes měl 9780 g, takže o 30 g méně než před měsícem. A to jsem si myslela, že s tím jeho apetitem bude mít určitě přes 10 kg :a\|: . Ale je zase pravda, že tento měsíc začal chodit a tak má už daleko víc pohybu. Doktorka si nás i tak chce za měsíc zase radši převážit.
Ještě mu dnes vzala sestřička z ručičky krev na krevní obraz, protože se zdál Tomášek doktorce dost bledý, ale to má asi po mně, tak snad to bude v pořádku.
V úterý 16. 8. tam máme přijít znova nejen na kontrolu s očičkem, ale i na 15ti měsíční poradnu a očkování Priorixem. To jsem ani nečekala, že bude teď očkovaný, protože nemá ještě 4. dávku hexavakcíny a Synflorixu, ale tu prý dostane za měsíc v září. A prý nevadí, že ten Priorix dostane dřív než 4. dávku hexavakcíny, hlavně musí být zachovaný měsíční odstup od očkování.
Pápá

16. 8. 2011
Dnes jsem byla s Tomáškem na 15ti měsíční prohlídce, kde byl i naočkovaný Priorixem proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím. Od páteční kontroly zhubnul dokonce 160 g, takže dnes vážil jen 9630 g, ale ten úbytek je pravděpodobně způsobený jeho daleko větším pohybem při chůzi. Za měsíc máme přijít zase na převážení a na 4. dávku hexavakcíny.
Více píšu zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/dne-ni-poradna-s-toma-kem-v-15-mesicich
Pápá

Komentáře

Obrázek uživatele Jolajka

moc krásný fotky-kluci jsou úžasní,Honzík jako andílek-ty kudrnaté vlásky. A ta poslední fotka nemá chybu - pěkně se Tomášek rozčiluje.
Tak ať zdravíčko pořád slouží,nemoci se Vám vyhýbají obloukem a moc se těším Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - už se taky těším Pápá

Obrázek uživatele mimilinko

Ali, nádherné foto :h:, Tomášek je šikulínek !!!
Líbí se mi, jak si s Honzíkem hrajou, to je paráda! A to poslední foto nemá chybu, brouček :s: :h:!!!
Opatrujte se!!!

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Peti Smile - taky se mi líbí, když si kluci hrajou, ale musím na ně dávat pozor jako ostříž, protože Honzík ještě nemá odhad a cit a kolikrát by chtěl chodit s Tomáškem za ručičku, ale jak spěchá a vláčí ho za sebou, tak Tomášek hned ztrácí rovnováhu a padá. Anebo se Honzík teď strašně lakotí o hračky a nechce je bráškovi půjčovat - tak se pak kluci o ně přetahují, protože i Tomášek se své hračky nechce jen tak vzdát :-). Ale aspoň se nějak spolu zabaví.
Ta poslední fotka vznikla přitom v rychlosti v pondělí, kdy mi slítnul na tu hlavičku - modřina ještě nebyla tak vybarvená jako druhý den, ale pak už naštěstí začala žloutnout a teď už ji tam skoro nemá. No taky se umí Tomášek pěkně vztekat, tady na té fotce to bylo proto, že jsem mu nechtěla dát do ruky foťák Smile Pápá

Obrázek uživatele siska333

Ahoj Alenko,nadherny fotecky,super popisek vseho Jednička Koukam,ze ti mladsi kluci nam zacali chodit vcelku na stejnem mesici v tech 14,5mes. Smile Luky to same jako Tomi a ted uz si vykracuje,pada a zase vstava zadeckem napred :c: Honzickek ma 100% stejne vlasky jako mel Misa ve 3 letech. Smile Misa je mel uplne stejne kudrnate,blondate a kluci tak vypadaji jak andilci.Pak mel problem jak nastoupil ve 3 letech do skolky,ze to neslo prehlednout a zacal mit prezdivku andilek a ja nevim co a casem mu to zacalo moc vadit a rikal,ze uz ty kudrlinky nechce a byl z toho smutnej,tak prisel cas asi kolem 3,5 letech,kdy jsme mu to andelske haro ostrihali nakratko a bylo po kudrlinkach.Ve skolce ucitelky koukali,deti hned volali,ze Misa uz nema kudrlinky :c: Vlasy se mu doted vlni,ale uz je to 5 letej kluk,takze uz to ma vcelku vice nakratko,coby vice chlapsky jak on uz se citi :c: Ta sponka ve vlaskach nema chybu Jednička :c: Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Silvi Smile - to je fakt, kluci začali chodit skoro nastejno Smile - Tomášek udělal své první krůčky přesně před měsícem 12. 7. ve 14 měsících, ale až tak kolem 14,5 měsíců začal chodit i venku, do té doby to zkoušel hlavně doma :-).
Jé, tak Míša byl taky takový kudrnatý andílek? Mně se právě ty Honzíkovy vlásky moc líbí a asi mi bude líto nechat ho ostříhat. Tak dokud mu to nebude vadit, tak mu je rozhodně nechám ještě kudrnaté a až by chtěl on, tak se to potom zkrátí.
Dnes jsem byla s Tomáškem ráno u doktorky a vypadá to na ječné zrno - napsala nám antibiotickou mastičku Opthalmo-Framykoin a v úterý máme přijít na kontrolu a zároveň na 15ti měsíční poradnu a očkování Priorixem. Sice jsem si myslela, že ho máme odložené kvůli tomu, že ještě nemá 4. dávku hexavakcíny, která nás čeká až v září, ale to prý nevadí. Prý může dostat Priorix dřív než tu hexavakcínu. Taky mu brala dnes doktorka krev z ručičky na krevní obraz, protože se jí zdál dost bledý, ale snad to bude v pořádku.
Jo a dnes ho sestřička zvážila a měl 9780 g, tedy o 30 g méně než před měsícem, což se docela divím, na to, jaký má apetit :a\|: . Ale asi už má teď daleko víc pohybu, tak to všechno spálí :-). Každopádně i tak si nás chce doktorka ještě za měsíc převážit, protože je prý trošku drobnější. Ale on už se drobnější narodil, tak si myslím, že je tak akorát.
Pa Pápá

Obrázek uživatele Aimy

Ahoj Alenko Tomášek je šikulka že už toho tolik zvládne. Snad se vám už všechny nemoce vyhnou velkým obloukem.
Jo a ta poslední fotka je skvělá. Jak to ty děti umí tak krásně natahovat

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Aimy Smile - snad už bude lépe, aspoň doufám. To je fakt, Tomášek se umí pořádně vztekat a brečet, ale málokdy ho přitom fotím :-). Pápá

Obrázek uživatele Michaela

Ahoj Alenko, snad Tomášek nebude mít nic vážného s těma očičkama, třeba to bude jen zánět spojivek a nebude to ani alergie. Je to šikulka že už sám chodí, Pavlinka udělala vždycky jen pár krůčků z náruče do náruče, ale od minulé středy už sama chodí, sama si vstane, preferuje už chůzi před lezením Smile Sranda byla, že když lezla, tak vždycky věděla, že když jde dolů z nějakého schodu, tak musí jít nožičkama napřed tak se bez problému otočila a schod takto slezla, ale jak začala chodit, musela jsem ji to učit znova, protože chtěla schod sejít za chůze po předu!! Vůbec jí jako nedocvaklo, že musí zase na čtyři a slízat opatrně tak jak byla naučená, když ještě jen lezla.
Jak se Tomášek honí s Honzíkem to je legranda a brzy si spolu budou hrát víc a víc, Honzík je hotový andílek jak má ty kudrlinky, je ti hodně na této fotce podobný, ale zase na té, kde sedí na trávníku je hodně podobný na tatínka! Kluci mají podobu na vás oba, záleži asi na tom jak je vyfotíte, a jak se zatváří :s:

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Míšo Smile - dnes jsem byla ráno s Tomáškem u doktorky, naštěstí tam nikdo před námi nebyl, takže ani nehrozilo, že byTomášek mohl něco chytnout. Doktorka se mu na ta očička podívala a řekla, že to vypadá, jakoby se mu dělalo ječné zrno. Ani nevím, co to je, ale napsala nám na to antibiotickou mastičku Opthalmo-Framykoin 2x až 3x denně. Tak snad to pomůže. Jinak ho sestřička ještě zvážila a dnes měl 9780 g, takže o 30 g méně než před měsícem :#o: . A to jsem si myslela, že s tím jeho apetitem bude mít určitě přes 10 kg :a\|: . Ale je zase pravda, že tento měsíc začal chodit a tak má už daleko víc pohybu. Doktorka si nás i tak chce za měsíc zase radši převážit.
Ještě mu dnes vzala sestřička z ručičky krev na krevní obraz, protože se zdál Tomášek doktorce dost bledý, ale to má asi po mně, tak snad to bude v pořádku. V úterý 16. 8. tam máme přijít znova nejen na kontrolu s očičkem, ale i na 15ti měsíční poradnu a očkování Priorixem. To jsem ani nečekala, že bude teď očkovaný, protože nemá ještě 4. dávku hexavakcíny a Synflorixu, ale tu prý dostane za měsíc v září. A prý nevadí, že ten Priorix dostane dřív než 4. dávku hexa, hlavně musí být zachovaný měsíční odstup od očkování.
Teda, Pavlínka Ti už dokáže slézat schody? To jsem s Tomáškem radši zatím ani nezkoušela, protože mám obavy, že on by se z nich vrhnul po hlavě Koulení očima . Navíc musím na schody pečlivě zamykat dveře, protože Honzík mívá kolikrát nápady jen tak otevřít a než bych si třeba všimla, že otevřel, tak Tomík je děsně rychlý a byl by z toho pořádný průšvih, kdyby se mi z těch schodů zkutálel. Jsou docela příkré a tvrdé, tak ho radši na schody ani nepouštím. Ale časem si to začne taky zkoušet, až bude mít z toho trošku víc rozumu :-).
S tou podobou u kluků máš pravdu - určitě mají oba po každém z nás něco, i když o Honzíkovi každý říká, že je to celý já a Tomášek je prý víc na taťku. Ale je to jak kdy, jak se kluci zatváří - Honzík je i hodně podobný mému staršímu bráchovi, když byl on malý. Já jsem si prý byla s bráchou za mala taky hodně podobná, takže je Honzík asi dost do naší rodiny :-). A možná i tou živou temperamentní (a vzteklou) povahou :-).
Pápá

Obrázek uživatele Michaela

Ali, vím že to ječné zrno trápi docela dost lidí, už jsem to slyšela, schválně jsem se podívala na internetu jaké jsou o tom informace-je to zánět mazové žlázky jedné z řas oka. Jinak schody jako takové doma nemáme, jen jeden schůdek než jdeme ven z domu. Ale i ten jeden schod stačí.:-)

Obrázek uživatele alenkas

Jo tak to jo, jednoho schůdku bych se taky nebála :-).
Taky jsem si už něco o tom ječném zrnu přečetla, ale nejsem si jistá, jestli je to přesně to, co má Tomášek. On ten váček nemá přímo na očním víčku, ale udělala se mu taková zarudlá boulička tak 0,5 cm pod okem. Po ránu mu z toho oka trošku vytéká hnis, tak možná to je nějaká forma ječného zrna, které se usazuje jinde než na víčku, nevím. Každopádně ta mastička by na to měla pomoci. Pápá

Obrázek uživatele siska333

Ahoj Mišičko,tak koukam,ze uz i Pavlinka zacala chodit,huraaaa... :\x: Jednička Jsme si stale v patach, Wink Srdce Luky chodi uz taky sam a uz tez preferuje chozeni pred lozenim po zemi Smile

Obrázek uživatele Michaela

Jo jo Jani, přesně 3. srpna začala úplně sama, moc gratuluju, že Luky chodí taky Jednička teď když jí něco zajímá na zemi, tak si jenom přičapne a podá si to rukou a zase stoupne a jde dál.Vůbec už jí nedělá problém chůze venku po trávníku a dokonce zvládne menší svah!

Obrázek uživatele žabičkax

Tedy alenko ahojky uzasny zpravicky tomasek je neskutecny sikulka, jojo vztekani nam take jde, jen ten apetit nam chybi.... ma uzasny pokroky tedy a ty ses bala a uz jste nas uzasne dohnali.o) Jinak jako vzdy naprosto luxusni fotecky.o)
Opatrujte se cela rodinka my zitra pisneme take blog.o)

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Jani Smile - tento měsíc nás Tomášek svými pokroky opravdu mile překvapil, ani jsem nečekala, že už začne chodit :-). Myslela jsem, že ještě nějakou dobu bude jen obcházet nábytek, ale už ho to asi nebavilo a chtěl to zkusit sám bez držení :-). Jejda, kdyby to šlo, tak bych vám kus toho Tomáškova apetitu poslala :-), protože před ním nesmí nikdo ani klapnout pusou, jinak totiž hned začne řvát "ham" a to i když je čerstvě najedený Koulení očima .
Tak už se těším zítra na váš blog, pa Pápá

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

Ahojky holky Nabízím oblečení krásné na mimi holčičku i zimní ! Mam vse nafoceno. Pokud by mel nekdo zajem kontaktujte me prosim na sjarmila@email.cz
Veci jsou skoro nove , nektere nenosene a bez der a fleku. Tak jen kdyby mel nekdo zajem tak mi pisnete a ja vam na mail muzu poslat fotečky
Tak diky pa Jamuna

Včera jsem byla opět po čtyřech týdnech v poradně. Výsledky krevního obrazu mám v pořádku, dnes mi brali stěr na streptokoka, tak se příště dozvím výsledek. Čípek pořád CS 0.

ahoj holky. Malá od mala špatně spávala. Museli jsme být u ní, když usínala a včera normálně usnula na zemi v pokoji!!! Nevzbudila se ani při omytí žínkou a převlékání do pyžamka! To se stalo poprvé za 20měsíců! V 5ráno si dala mléko a od té doby stále spinká! Nechápu to. Snad na ni něco neleze. Stalo se vám to někdy?

Ahojky všem,dlouho jsem tu nic nenapsalajen si pročítám..předem všem těhulkám gratuluji k // a maminkám k mimískům..

Maminky, chci se zeptat, jeslti máte některá zkušenost i ze svého okolí z rakovinou děložního čípku? Ted jí zjistili mé nejlepší kamarádce. Je to pro ní hrozný. Na operaci jde až v září nebo v říjnu a potom se dozví víc. Budou jí brát celou děloho, protože nádor prý na 4 místech prorůstá do dělohy a je velký asi 5x6cm, což se mi zdá hodně. A strašně se o ní bojim.

Ahojte všechny maminky a miminka Pápá ,prosím vás kolik váží nebo vážili vaše miminka ve 27. nebo 28.tt :?

Holky nemáte někdo radu jak zmírnit svojí povahu - vlastnost - mojí špatnou vlastností, která víc a víc vyplouvá na povrch je to, že VŠE MUSÍ BÝT PO MÉM, tak jak si něco třeba naplánuju atd. Už mě nebaví ten vnitřní boj zkrývat to před lidma, kterým to nechci dát najevo, aby jsme se nepohádali, to, že mi to vadí. Přitom jde kolikrát o h...o!

Maminky prodavam Nutrilon hypoalergenni 1-pouzity dve odmerky! Stal 267kč,prodam ho za 200! A taky kapicky Babycalm-tez pouzite jednou a otevrene 5.8-(mozno pouzivat jen 4 tydny po datumu otevreni) Puv.cena 136kč a chtela bych za ne 70kč! Jen osobni odber Olomouc nebo Prostejov!

Holky tak po kontrole stále stejne plice porá ve stejnem stavu a zápal plic trvá. uz nemme ani zádne leky a zatim nam pri nic nedaji Sad coz nechápu pa pa

Ahoj holky. Můžu se Vás zeptat, kde ste nakupovaly nové, nebo i použité věci (hlavně oblečení) na Vaše miminka? Já už pomalu taky začínám pokukovat, pro klid duše, i když sem zatím v 5.