Ohlédnutí za Tomáškovým 13. měsícem + fotky | Moje těhotenství.cz

Ohlédnutí za Tomáškovým 13. měsícem + fotky

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj květinky,
další měsíc utekl jako voda, Tomášek oslavil 10. 6. už 13 měsíců a tak jsem tu opět s Tomáškovým deníčkem. Co se tento měsíc u nás stalo nového?

Jak nám Tomášek roste:
Porodní váha: 2780 g (37+3 tt.)
Ve 3 měsících: 5380 g, 58 cm, obvod hlavičky 42 cm
V 6 měsících: 7400 g, délka 67 cm, obvod hlavičky 45 cm
V 9 měsících (17. 2.): 8960 g, délka 70,5 cm, OH 47 cm
Ve 12,5 měsících (23. 5.): 9400 g, délka 76 cm, OH 48 cm

Zdraví:
Tento měsíc byl u nás trošku náročnější ohledně zdravíčka a to hlavně toho mého. Asi už všechny víte, co se mi 18. 5. přihodilo (epileptický záchvat) a četly jste i můj podrobný popis 10ti denní hospitalizace v nemocnici na neurologii, takže se o tom už víc nebudu rozepisovat. Jen kdybyste o tom náhodou nic nevěděly, tak sem hodím ještě odkaz:
http://www.mojetehotenstvi.cz/muj-epilepticky-zachvat-pobyt-v-nemocnici
Před týdnem jsme museli jet v sobotu 4. 6. s Tomáškem na pohotovost, protože ho od pátka trápily 40ti stupňové horečky a radši jsem to nechtěla podcenit. Odebrali mu tam krev, dali další Ibubrofen na srazení teploty a za hodinu jsme se dozvěděli výsledky - CRP bylo nízké, takže šlo naštěstí o nějakou virózu. Doktor mě upozornil, že může jít i o šestou nemoc, kdy by se po opadnutí teploty mohl osypat vyrážkou. O šestou nemoc nakonec nešlo, teplotu měl ještě v neděli a v pondělí už ne, ale neosypal se, takže šlo o nějakou třídenní virózu.
Teď 10. 6. začaly trápit zdravotní problémy jak mě, tak Honzíka a zítra musíme oba k doktorovi - já si skočím k mému obvoďákovi a pak půjdu s Honzíkem k dětské doktorce.
Honzík má už od pátka 10. 6. horečku a takovou zadní rýmu, při které se mu hůř dýchá, takže jsme nasadili 2x denně inhalace Ecobecu a Ecosalu, aby se mu to nerozjelo v další astmatický záchvat. V pátek měl večer teplotu 38,5, v sobotu už měl 40,1 a dnes měl přes den maximálně 38,4, ale to bylo ještě ovlivněné Nurofenem. No uvidíme, co nám zítra doktorka řekne, i tak mám obavy, že už to bude mít na průduškách.
Mě od pátka trápí silné bolesti v krku, kdy se mi dost špatně polyká, přijde mi jako bych měla v krku knedlík. Taky mě dost nepříjemně bolí krční uzliny a jsou i dost nateklé. Díky tomu se mi špatně ohýbá hlavou, bolí mě krční páteř a hlava se mi může rozskočit. Tak jsem pořád na Ibalginu, díky kterému je to trošku lepší. Od včerejška se mi přidala taky teplota, přes den jsem měla přes 38 stupňů a ve 2 ráno jsem si naměřila 39,5. Dnes jsem měla přes den okolo 38,5 a to i po srážení teploty paralenem. Kromě toho mě dost bolí kolena a kyčle, jako bych nachodila spousty kilometrů. Cucání pastilek mi nijak nepomáhá, zvlášť ty bolavé uzliny mě docela trápí. Jakmile se jen trochu předkloním, tak nemůžu ani polknout a vždycky se mi hned rozbolí hlava. Už aby byl zítřek a mohla jsem si skočit k tomu doktorovi, mám takový pocit, že se antibiotikům nevyhnu.

Nové dovednosti:
23. 5.11 - 12,5 měsíců - konečně se Tomášek naučil dělat PÁPÁ a mává ručičkama :-). Taky ukáže, jak je veliký a říká BA při pohledu na pejska.
30. 5. 11 - 12 a 3/4 měsíců - začíná obcházet kolem nábytku, hlavně kolem postele :-). Při krmení říká HAM, když mu dávám sousta do pusinky. Jakmile vidí někoho jíst, tak si k němu stoupne a dožaduje se taky jídla, i když těsně předtím jedl. Naštěstí se zatím spokojí s kouskem rohlíku :-).
8. 6. 11 - 13 měsíců - umí udělat ručičkama PACI PACI. Začíná opakovat BÚ při pohledu na krávu a BA (bác), když něco hodí na zem. Taky je pěkně zvědavý, otevírá skříňky a šuplíky a hezky krámuje :-).
10. 6. 11 - 13 měsíců - Tomášek umí krásně tancovat u postele - jak slyší hudbu, začne se pohupovat v kolínkách Smile
A umí se už pěkně vztekat, když mu třeba něco seberu.

Stravovací a spánkový režim:
19. 5. jsem musela ze dne na den ukončit kojení kvůli mému zdravotnímu stavu. Den předtím jsem dostala epileptický záchvat a doktoři mi museli nasadit antiepileptika, kvůli kterým jsem musela přestat kojit. První dny se mi prsa hodně nalévala a tvrdla, stahovali mi je obinadlem a chladili obklady, až mi nakonec po změnění léků na zastavení laktace pomohl můj gynekolog a předepsal mi Dostinex, díky kterému se mlíčko konečně přestalo tvořit a prsa splaskla. Tomášek přechod na Nutrilon zvládl bez větších problémů a od té doby, co ho nekojím, v noci i lépe spinká. Budí se jenom dvakrát na cucnutí vodičky a až ráno po 5. hodině dostává Nutrilon.
Jinak Tomášek baští přesnídávky, banány, jablíčka ochutnal už jahody, k obědu mu zatím dávám skleničky s masozeleninovými příkrmy, baští ovocné jogury (Activie) a moc mu chutnají, k večeri dostává kaši. Nutrilon pije nad ránem okolo 5. hodiny, vypije 150 ml jako nic. Jinak potřebné množství mléka pokryjí jogurty a mléčná kaše na noc.
Přes den dávám Tomáška spát už jenom po obědě, kdy většinou spinká 2 až 2,5 hodiny. Večer usíná okolo 20. hodiny a s několika probuzeními v noci na cucnutí vody a okolo 5. hodiny na Nutrilon spinká tak do 7 hodin.

A co Honzík?
Honzík je už veliký kluk, váží 14,4 kg a měří 95 cm (údaje jsou z tříleté prohlídky 27. 5., kde s ním byla moje mamka.).
Taky mám jednu výbornou zprávu - přijali ho do školky, kam by měl nastoupit 1. 9 :-). Sice má od imunologa povolených jen 5 dnů v měsíci, ale i tak je to lepší než nic. Potřebuje už chodit mezi děti jako sůl. Tak uvidíme, jak jeho oslabená imunita zvládne příchodt do kolektivu. Ale když tam nebude chodit každý den, tak snad to půjde.

To už bude tento měsíc vše, zase jsem se nějak rozepsala. Za chvíli si půjdu zase lehnout, začíná mě zase bolet hlava asi z toho koukání do počítače. Ale chtěla jsem mít tento deníček napsaný, dokud je aktuální.
Ještě přiložím nějaké fotky z uplynulého měsíce.
Mějte se krásně, pa Pápá

.
AKTUALIZACE:
13. 6. 2011 - Máme angínu a antibiotika
Dnes brzy ráno jsem si skočila k doktorovi kvůli té bolesti v krku a krčních uzlin a tomu stačil jediný pohled do krku a prohmatání uzlin k tomu, aby určil diagnózu. Když jsem mu ještě řekla o těch víkendových horečkách, tak byl hned doma. Předepsal mi antibiotika Duomox 500, která budu brát po 8 hodinách celý týden. Už mám tu angínu docela slušně rozjetou, ten krk se mu vůbec nelíbil, tak mi radši předepsal silnější antibiotika, která by měla zabrat rychleji. Za týden mám přijít na kontrolu. Při jakémkoliv zhoršení přijít ihned.
Pak jsem se vrátila domů, kde už byli naši, kteří hlídali kluky a po 9. hodině jsem se vydala s Honzíkem k dětské doktorce. Naštěstí jsme dnes nemuseli ani moc dlouho čekat. Doktorka si Honzíka pečlivě poslechla a hurá, na poslech je prý čistý :-). Tak jsem ráda, že díky těm inhalacím Ecobecu mu to nesedlo na průdušky. Jak se mu ale podívala do krku, tak měla taky hned jasno. Angína jako hrom. Krk má prý celý rudý, hnisající čepy na mandlích, povleklý jazyk. K tomu taky ty víkendové horečky, takže není co řešit. Ta zadní rýma, díky které v noci chrápe, je prý způsobená tou angínou, takže jen co zaberou antibiotika, mělo by se to zlepšit. Předepsala mu Ospen po 8 hodinách a teď v pátek máme přijít na kontrolu. Kdyby se cokoliv zhoršilo, vyskočila teplota apod., tak samozřejmě přijít dřív.
Zítra si asi zajde k doktorovi i manžel, kterého od včerejška taky bolí v krku a má ho pěkně zarudlý Koulení očima . Tak jak to tak vypadá, angína skolí celou naši rodinu. Tomášek se zatím drží, ale byl by asi zázrak, kdyby to nechytil, když to máme všichni okolo něho. Tak uvidíme.

20. 6. 2011 - Obíhání po doktorech nekončí ...
http://www.mojetehotenstvi.cz/obihani-po-doktorech-nekonci
Pápá

Komentáře

Obrázek uživatele pusi24

Jůůů krásné fotečky, Tomášek je roztomilý klučina Smile Koukám, že je asi taky pořád na záchodě, že? Jako Linduška Biggrin Nevím, co je na tom tak fascinuje Biggrin Hihi, my taky tancujeme už asi od 9.měsíce, Linduška už se v tom zdokonalila - vrtí zadkem, v bocích se prohýbá a už u toho mává i ručičkama, je to super je pozorovat, já se vždycky nasměju jak ji vidím Biggrin Mějte se krásně a ať už vás zdraví nezlobí!

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - taky nevím, co ty děti na tom záchodě tak láká :-). Honzík před 2 lety měl hlavu taky pořád v záchodě anebo přinejmenším vymotával toaleťák, což tedy dělá i Tomášek. Je to fakt sranda pozorovat ty dětičky, jak tancují, musím si koupit kazetku do kamery, abych to mohla někdy natočit :-).
Taky se mějte krásně, pa Pápá

Obrázek uživatele mimilinko

Ali, Tomášek je rozkošníček, má nádherné oči :h:!
Je to veliký šikulka, kolik toho umí, Denis už taky začal tancovat, ale spíše jen pohybuje rukou jako rapper :///:, jsou to zlatíčka! U toho záchodu je božííí, jak kouká, co by provedl :///:!
Mějte se krásně, hlavně, ať jsem brzy v pořádku a Tomík od vás nic nechytí, papa!

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Peti Smile - to máš pravdu, u toho záchodu tropí samé lumpárny - nejradši vymotává toaleťák, pak tahá za hadičku s vodou vedoucí k záchodu, takže nás asi brzy vytopí a pokud je náhodou zvedlé prkýnko, tak se strašně rád čvachtá v té vodě, br Koulení očima . A včera využil chvilky mé nepozornosti, když jsem myla nádobí a prozkoumával obsah Honzíkova nočníku, kam se chvilku předtím Honzík vykakal a já o tom nevěděla. Honzík už čekal, až mu přijdu utřít zadek a Tomášek se mezitím patlal ručičkama v té jeho nadílce a moc ho to bavilo, fuj :jawdrop: . Zato mně se vůbec nelíbilo mu potom mýt ty zapatlané ruce Ne . No musím je mít oba pořád v dohledu, protože Honzík je na lumpárny jako vyšitý a Tomášek ho začíná vesele dohánět Koulení očima .
S tím zdravím se Tomášek zatím drží, což se divím. Třeba bude mít štěstí a ta angína se mu vyhne. Mně je trošku lépe, už mě tak nebolí v krku, ale zarudlý je pořád až až. Zato ty krční uzliny mě bolí pořád stejně a pořád jsou takové nateklé. Dnes už je to 4. den, co beru ATB, tak snad už zaberou. Pokud ne, tak to musím v pondělí doktorovi na kontrole říct. Kdo ví, jestli to je vůbec angína, třeba mám něco virového, co se angíně podobá, nevím. Ale snad doktor angínu pozná, aspoň doufám, že neberu ATB zbytečně. Honzíkovi je určitě lépe, ta zadní rýma se mu hodně zlepšila, teplotu už taky nemá, tak snad to bude na zítřejší kontrole dobré a doktorka povolí vycházky. Protože být s ním celý den doma je opravdu náročné. Naštěstí si ho často berou naši přes den k sobě, abych mohla víc odpočívat.
Pa Pápá

Obrázek uživatele svetla82

Ahojky, moc gratuluji k 13ti měsícům! a držím pěsti, ať máte od nemocí aspoň chvíli klid. Krásný fotečky, ta u záchodu je dobrá, tam je Štěpán taky nejradši a nejlépe zvednout prkénko a cákat vodu, mám doma čuníka Koulení očima Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Světli Smile - kéž by už ty nemoci přestaly, no uvidíme. Tomáška nejvíc baví tahat za hadičku s vodou vedoucí k záchodu, takže mám obavy, že nás za chvilku pěkně vytopí, až se mu to podaří urvat Koulení očima . Sice ho odtamtud pořád vyháním, ale jeho to o to víc baví a vzápětí je zpět a zase za ni tahá. Prkénko zatím zvednout neumí, ale pokud ho náhodou někdo zapomene dát dolů, tak se hned taky ručičkou čvachtá Koulení očima . Včera zase Honzíkovi prozkoumával obsah nočníku ve chvíli, když jsem myla nádobí a nevěděla jsem, že už Honzík dokakal a čeká už na utření zadečku :-). Fuj, Tomášek se v té Honzíkově nadílku patlal ručičkama a moc ho to bavilo :jawdrop: . Pápá

Obrázek uživatele Zdenda3

gratulujeme ,Tomášek je už veliký kluk Srdce a moc krásně mluví,Sonulce se moc nechce.Tak vy všichni takhle leháte,tak to je hrozný,moc držíme palečky at to Tomášek taky nechytne a at jste brzy fit Pápá

Obrázek uživatele Leushka

Alenko to je pořád trápení s tím zdravím.... Sad snad už to skončí? jak jsi dopadla? máš nakonec ty antibiotika?jinak Tomášek je moc velký šikulka Jednička rostou nám ty děti před očima co...

Obrázek uživatele alenkas

Jak jsem dopadla, píšu výše v aktualizaci. Já i Honzík máme angínu a dostali jsme antibiotika já Duomox 500 po 8 hodinách a Honzík Ospen taky po 8 hodinách. Tak snad to brzy zabere. Teplotu už naštěstí dnes nemáme, maximálně jenom lehce zvýšenou. Tak aspoň, že už ty nejhorší horečky máme za sebou. Ono stačí i to bolení v krku a uzlin.
Děkuju za pochvalu Smile - Tomášek se teď začíná rozpovídávat a ukazovat ručičkama, což jsem moc ráda :-). Dal si s tím docela načas, ale hlavně že to začal dělat. Máš pravdu, rostou ty děti čím dál víc.
Pa Pápá

Obrázek uživatele Michaela

Ahoj Ali, doufám, že vám dnes doktoři pomohli, aby jste se už uzdravili a mohli si užívat krásných dní, když už nám začíná konečně to léto Smile Je dobře, že Tomášek už líp spinká, kluci jsou úžasní v té vaně :c:

Obrázek uživatele simei

Ali, kluci jsou si tak podobní Smile Přeji tobě i malému, ať už jste oba v pořádku :w: Srdce držíme vám s Macinkou pěstičky Smile

Obrázek uživatele Deniska2010

Tomáše je krásnej, usměvavej chlapeček. Přejeme hlavně hodně zdravíčka vám všem, papa

Obrázek uživatele siska333

Ahoj Alusko,krasny fotecky.Nam taky Luky casto rad zdrha,alias lozi na zachod a jak zblejskne,ze jdu po nem,tak jeste prida,aby tam byl rychleji nez ja a do zachodu nahazl vsechno co potka.Obcas zapomenu zavri dvere a to je dan za to.Koukam,ze jste zase nemocni..Zitra u Dr.vam drzim palecky!!!At uz ti da,nebo neda ATB,tak hlavne at ti pomuze od bolesti a bobiskovi taky..Chlapecky mas nadherny a v te vanicce jak jsou splu Srdce Jednička Ti nasi dva bobisci se uz koupu taky obcas spolu a kolikrat me to dojima jak je tam pozoruju. Zitra tfuj tfuj a at je brzy dobre Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Silvi Smile - tak to Tomášek taky rád dělá, když vidí, že ho chci chytit, tak nasadí takovou rychlost v lezení, že mu skoro nestačím :-).
Dnes jsme byli u těch doktorů a máme s Honzíkem angínu - já jsem dostala antibiotika Duomox 500 po 8 hodinách a Honzík Ospen taky po 8 hodinách. Honzík má přijít na kontrolu teď v pátek, já za týden v pondělí. Tak snad už bude lépe. Aspoň, že už ty největší horečky pominuly.
Včera večer jsem měla ještě 38,2, ale ráno už jenom 37,2, což je nádhera. A Honzík měl večer jen 37,8 a ráno 37 stupňů, což je taky paráda :-). Ty horečky prý u angíny bývají tak 3 dny.
Akorát to nejspíš chytnul i manžel, kterého od včerejška bolí taky v krku a má ho celý zarudlý. Tak doufám, že si zítra skočí taky k doktorovi, aby se mu to tak nerozjelo, nemusel mít tak silná antibiotika a mohl chodit do práce. Tak uvidíme, jestli si dá říct a zajde tam. Pořád by to odkládal, ale angínu rozhodně není dobré přecházet.
Děkuju Ti moc za podporu, pa Pápá

Obrázek uživatele siska333

Alusko,s tim manzelem musim s tebou naprosto souhlasit a s anginou si nezahravat,protoze mrcha jednou muze sednou na srdce a muze z toho yt kdovi co..Manzel mel pred par tydny taky anginu dost hnusnou a bylo mu tak zle,ze i on,ktery nikdy k dr.nejde,tak sel hned na pohotovost,protze zatim nema sveho dr.,ktereho ma stale v JBC odkud pochazi,takze sel a taky dostal ATB po 8 hod.jako ty a uleva prisla vcelku rychle,takze verim,ze ATB pomuzou rychle tobe i Honzickovi.U Tomaska se budu modlit,aby to nechytil,ale bojim,bojim..Presto doufat a verit.. :k: Muj manza ma ted nestovice a je celej podobanej.Uz to trva pomalu mesic,takze horecky uz jsou za nama a je prava jak se rika,ze u dospeleho je to poradnej pruser..Je podobanej priiiiserne.Alusko,at je vam brzy dobre Pápá

Obrázek uživatele siska333

Alusko,doufam,ze u vas vsech uz angina prohrava a atb zabiraji u vsech :k: S tou praci u chlapu to je desny a nemoc nenemoc,porad chodi do prace Koulení očima Muj manza jak je ted doma s nestovicema,tak tim denne ztracime 1500,- Koulení očima Vzhledem k tomu,ze doma bude 14dni,tak nooo coment Koulení očima Kazdopadne zdravi je nejcennejsi a na veceri nekdy bude jen chleba s maslem Koulení očima Smile Malej Misa aspon nebude tak rozmazlenej,protoze ma pomalu vsechno Sad Nase dr.nam taky kdysi rikala,ze nemame v rodine podcenovat anginy u jednotlivce,protoze jak to neni dolecene jako u tveho manzela,tak pak to hazi ten jednotlivec porad na nas vsechny,takze super,ze tvuj manze to resil Smile Alusko,verim,ze u vas uz je lepe.drzte se Pápá

Obrázek uživatele siska333

Ahoj Alusko,tak to jsem rada,ze uz s Honzickm muzete aspon na chvilu ven..Uplne si dokazu zive predstavit jak to vypada doma pokud Honzicek nemuze ven a myslim,ze podobe jako u nas pokud nemuze ven Misa,takze strasne!! Koulení očima Jsou malinkati a je jedno zda maji 3,nebo 4 roky a jsou to prdosci a chteji radit venku,takze potes jak se rika... Koukam,ze i presto,ze beres ATB,tak tak mrska se te nechce ejak vzdat..Ja vetsinou pokud beru ATB,tak to ma rychly alet a nemoc jde rychle pryc..Chuderko,asi uz musis byt uplne vycerpana a telo to dava najevo.. Sad Jde to u tebe pomalu,ale presto jiste,tak snad i za to diky jak se rika a uzliny uz prestanou taky bolet:) Do pondelka se ti snad ulevi a bude zase lepe..U nas dobry,zadne andginy,nic,huraaa...Michal,manzel se uz dostal z nestovic a kupodivu jak vypadal strasne(a to jsm u pochpitelne ani nerikala),tak uz vypada velmi dobre a ty puchyrky uz uplne zmizely a ma ji minimum na obliceji,tele a jen zada ma stale plne tecek jak od milion komalru,ale to nejde videt a zbytek tela dobry...Doma uz funguje na 100%,pomaha mi jak muze,ale nakupy a vse okolo zarizuju jen ja,protoze nemuze ven kvuli kontrole,takze uz nekdy padam na hubu jak se rika..Jezdim,zarizuju,varim,uklizim a uz si pripadam jak sluzka..Manzel,ze by se od po uz nechal uschopnit,ale kaslu na penize a jsem fakt rada,ze je se mnou doma a konecne si ho uzivam..Prijde o dost penez,ale ten pocit,ze je se mnou je pro me cennejsi.. Srdce i,ze jak pujde do prace,tak to zase zacne a uvidime se az vecer.. Sad Ajusko,snad ti Tomasek ted lepe spinka jak neni kojeny a vlastne me ted i napada zda Honzicke si uz zas zvyknul a nedela caviky po vecerech jak jde spinkat?? Smile Snad uz je to lepsi..Je to slozite se dvema detma..Nekdy mi taky lita hlava kolem...Nekdy uz mampocit,ze neziju vastni zivot,ale zivot mych deti a porad jestli maji hlad,zizen,obleceni,skolka atd...Clovek to resi od rana do vecera a uz i nekd v pomateni pletu i jejich jmena kazdemu rikam tim druhym jmenem :s: ...Ajusko,posilam dusivni silu,ktere je potreba jako sul.. Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Tak to je dobře, že se Tvůj manžel konečně dostal z neštovic. Máš pravdu, zdraví je přednější, tak hlavně že byl aspoň s vámi doma a nechodil s neštovicemi do práce. Přece jen je to dost nakažlivé.
Honzík bohužel pořád zlobí s usínáním, zvlášť teď, když nemohl chodit ven, tak asi nebyl vylítaný a dostat ho do postele byl dost problém. Začal to totiž na nás pěkně zkoušet, co mu povolíme a když není po jeho, tak dostává přímo amoky vzteku Koulení očima . Nestačí mu totiž, že jsem mu po mém návratu z nemocnice povolila spát ve velké posteli, když v postýlce dělal scény, ale teď poslední týden si začal vynucovat, aby tam s ním někdo byl při usínání. V tom mu tedy opravdu nechci ustupovat, aby si z nás dělal otroky a my jsme kvůli němu přišli i o volné večery Ne . Navíc dostat ho do postele je dost umění, pořád si vymýšlí, brání se, vzteká se, ale až moje mamka mi poradila jeden docela účinný fígl. Když na něho přijde zase záchvat vzteku, tak ho prostě popadneme, zaneseme do koupelny a strčíme buď přímo pod studenou sprchu, anebo mu obličej umývám studenou vodou, i když se mu to vůbec nelíbí a vřeští u toho jako blázen. Párkrát jsme to ale takhle udělali a od té doby mu stačí pohrozit, že jak bude zase zlobit s usínáním a vzteka se, že na něho přinesu zase studenou vodu a vyliju to na něho. Tak to většinou zabere a už pak leží a nekňourá. Někdy musím i napustit studenou vodu do sklenice a přinést ji do ložnice, aby viděl, že to myslím vážně a jak se k němu s tou sklenicí blížím, tak hned přestane vyvádět. Možná je to trošku radikální řešení, ale když to s ním nešlo ani po dobrém (snažila jsem se mu vysvětlovat, že nemůže tak křičet, že tím budí Tomáška a že si nesmí takhle vynucovat něčí přítomnost) ani po zlém (to jsem mu kolikrát fakt dala na zadek, jak mě tím vztekáním vytočil), tak to musíme dělat takto. Zatím to funguje, tak doufám, že to tak vydrží co nejdéle.
Vůbec nevím, proč začal s tím usínáním tak zlobit, když předtím, než jsem odjela do nemocnice, tak usínal bez problémů ve své postýlce, ještě si tam kolikrát zpíval, povídal s medvídky apod. No zkouší to na nás, co mu povolíme, ale v tomhle a ve spoutě jiných věcí prostě neustoupím. To by nám za chvíli pěkně přerostl přes hlavu. Hlavně manželovi to pořád vysvětluju, ať mu neustupuje a nevyhovuje v jeho požadavcích, zvlášť když si něco snaží vynutit vztekáním. Manžel je na to dost citlivka a nerad slyší někoho brečet nebo křičet. Ale tohle prostě musí vydržet, je to pro mě dost zásadní věc a musíme být teď důslední oba.
Tomášek teď bez kojení spinká nádherně, usíná večer okolo 20. hodiny (tedy pokud zrovna Honzík nevyvádí), vydrží pak spinkat třeba do půlnoci bez probuzení, pak začne kňourat a tak mu dám trošku cucnout vody, šoupnu dudlíka a spinká dál. Pak se budí ještě okolo 3. hodiny taky na vodičku a okolo 4:40 už má opravdu hlad a to mu dám napít Nutrilonu. Potom taky ještě usíná a budí se mezi 6:30 až 7:00. Takže oproti dřívějšku nádhera :-). Někdy spinká ještě lépe, třeba včera vydržel spát od 20:00 do půl třetí ráno bez probuzení, pak jsem mu dala vodičku a před 5. hodinou Nutrilon a spinkal pak ještě do 7 hodin. To byla úplná paráda :-).
Taky to nemáš Silvi jednoduché, když jsi se dvěma malými dětmi sama doma. Asi je pravda, že je jedno jestli to starší má 4 nebo 3 roky, určitě zlobí v každém věku.
Jinak dnes doberu odpoledne poslední prášek ATB a zítra ráno jdu na kontrolu. Tu levou uzlinu už skoro necítím, ta je určitě lepší, ale ta pravá mě na pohmat pořád dost bolí a je pořád zvětšená. Tak uvidím, co mi zítra doktor řekne. Pa Pápá

Obrázek uživatele žabičkax

alenko slunicko krasne jsi to napsala super zrpavicky a krasne fotecky opatrujte se a pekne odpocivej co se da

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Jani Smile - to víš, že se snažím odpočívat. Naši mi moc pomáhají a jak můžou, tak si berou jednoho z kluků k sobě na pohlídání přes den. Včera měli u sebe Tomáška a dnes si vzali Honzíka. Aspoň, že už nám klesly teploty - dnes ráno jsem měla jen 37,2 a Honzík 37 stupňů, tak snad ty nejhorší horečky jsou už pryč. Teď ještě přeléčíme tu angínu antibiotiky a snad už bude lépe. Jen trnu, aby to nechytnul i Tomášek. Byl by to asi zázrak, kdyby ne, protože to máme všichni okolo něho. I na manžela už to leze, od včerejška ho bolí v krku a má ho celý zarudlý, tak doufám, že si zítra zajde k doktorovi, aby si to nenechal rozjet tak jako my s Honzíkem.
Pa Pápá

Obrázek uživatele Kytiii

pěknej klučík...
doufám, že maminka už je v pořádku...

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju Jituš Smile - jo, dnes už je to lepší. V krku i uzliny sice bolí stále dost hodně, ale teplotu už mám dnes jenom malinko zvýšenou 37,2, což je paráda. I Honzík už má jenom 37 stupňů, ale dostal taky antibiotika, protože má podle doktorky angínu jako hrom, kterou chytnul ode mě. Já jsem dostala Duomox 500 po 8 hodinách a Honzík Ospen taky po 8 hodinách. Tak snad bude brzy lépe.
Pa Pápá

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

Ahoj maminky,chci se poptat,dítě bere antibiotika a přemýšlím o tom,zda je vhodné mu dávat probiotikum Nutrolin B,jde o to,že v příbalovém létáku píší,nepodávejte dětem mladším 3 let,ale vím,že některé maminky jej dávají při léčbě antibiotiky v mnohem nižším věku.Jaký je váš názor a zkušenost?Děkuji moc.

Opozdena kvetinkove miminko Dianka.Narodila se 7.6. ve 23:12 s vahou 3 a pul kila a mirou 50 cm.Je moc sikovna a hodnoucka.Proste maminky a tatinka holcicka. Smile

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti konkrétně s cestou na Slovensko? Uvědomila jsem si, že jsem Tomáška nezapsala do svojí občanky ani do pasu. Nevím, jestli mi tu občanku stihnou tak rychle udělat. Nestačil by Slovákům rodný list dítětě nebo si budou myslet, že unáším dítě? Odjíždíme v pátek. Díky za vaše zkušenosti.

dobré ráno holky.už jednou jsem se ptala od kolika let jste dávaly dětem kravské mléko.pár Vás mi odpovědělo moc děkuji.ale ještě se chci zeptat zda to mléko dětem jěště převařujete?myslím mléko z krabice trvanlivé?děkuji.

Ahojte chci se zeptat jestli některá z vás nemá zkušenosti s tímto lékařem z Hradce Králové... zvažuju že se tam objednám... Pomohl Vám? Ohledně čeho všeho Vám poradil a jsou tam dlouhé čekací lhůty na objednáku? díky moc

Prodám kočárek Cam cortina za 4500 , pc 17 000:-) včetně tašky, nánožníku. bez autosedačky...tu v případě zájmu za 400,- --- dále možnost zakoupení zímniho fusaku emitex combi v barvě černo zelená..perfektně sedí...je jako nový pc 1500 nyní 700.

Ahoj maminky, tak už jsme měsíc bez plínek, úplně jsem koukala, že to šlo tak snadno, první čtyři dny byly katastrofa, ale potom už si sama říkala a-a a je to super! Jsem na ni pyšná Biggrin

Ahoj holky, chci se zeptat, zdavaši prckové po očkování měli zelenou stoličku? Natálka byla vew 3.měsíci na hexavakcíně a Prevenaru 13 v úterý a včera poprvé od tédoby kakala a ještě to měa zelené. Pořád kojím, tak se bojím aby nebyla hladová, protože jsem četla, že zelená hovínka mají mimča hladem...

Ahoj holky ještě jjednou, ještě bych se vás chtěla poptat, co si myslíte o tom, že bych jela s Natálkou od nás z Třebíče až do Prahy (150km, cca 3hod). Natce budou tou dobou skoro 4 měsíce...

Věc se má tak, že přítelova mamka se po 15letech vrací konečeně z USA domů, a Tom ji chce za každou cenu vyzvednout na letišky (budiž) a chce abychom jeli s ním, jakože jsme už rodina...

Ahojky, holky všimla jsem si, že máme nějakou divnou autosedačku Koulení očima klukovi (budou mu 4 roky) se už 2x samovolně rozepla. Myslíte, že je potřeba koupit ještě ve 4 letech novou autosedačku? nebo bude stačit podsedák?