Ohlédnutí za Tomáškovým 10. měsícem + fotky | Moje těhotenství.cz

Ohlédnutí za Tomáškovým 10. měsícem + fotky

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj květinky,
tak měsíc utekl jako voda, Tomášek včera oslavil už 10 měsíců a jsem tu opět s jeho deníčkem, abych se ohlédla za uplynulým měsícem. Tak co se u nás stalo nového?

Jak nám Tomášek roste:
Porodní váha: 2780 g (37+3 tt.)
Váha a délka ve 4 dnech: 2640 g, 47 cm, obvod hlavičky 34 cm
Ve 4 týdnech: 3530 g, 50 cm, obvod hlavičky 37 cm
Ve 2 měsících: 4500 g, 55 cm, obvod hlavičky 40 cm
Ve 3 měsících: 5380 g, 58 cm, obvod hlavičky 42 cm
Ve 4 měsících: 6130 g, 63 cm, obvod hlavičky 44 cm
V 5 měsících: 6790 g, délka 65 cm, obvod hlavičky 44 cm
V 6 měsících: 7400 g, délka 67 cm, obvod hlavičky 45 cm
V 7 měsících (16. 12.): 7950 g, délka 68 cm
V 8 měsících (20. 1.): 8460 g, délka 71 cm, obvod hlavičky 46 cm
V 9 měsících (17. 2.): 8960 g, délka 70,5 cm, OH 47 cm
V 10 měsících (22. 3.): 9180 g, délka 74 cm, OH 48 cm
Celkový přírustek za 10. měsíc: 220 g

Zdraví:
Tento měsíc byl co se týká zdraví u nás kupodivu klidnější, což jsem moc ráda :-).
Honzík ani Tomášek nebyli nemocní, takže mohl být Tomášek 17. 2. konečně naočkovaný 2. dávkou hexavakcíny a Synflorixu. O poradně jsem psala zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/devitimesicni-poradna-s-toma-kem-konecne-o...
Jinak co se týká mně, tak jsem konečně dostala do rukou výsledky a propouštěcí zprávu z nemocnice, kde jsem byla hospitalizovaná před Vánocemi kvůli kolapsu a půlhodinovému výpadku vědomí. Po všech vyšetřeních došli doktoři k tomuto závěru: Kolapsový stav při celkovém tělesném a psychickém vyčerpání – dle UZ srdce bikuspidální (dvojcípá) aortální chlopeň, k pravidelnému sledování UZ u nás, jinak funkce v normě. Magnetická rezonance mozku v normě, cysta epifýzy 2 mm, pravděpodobně bez klinického významu. EEG graf v mezích normy. Četné komorové extrasystoly (předčasné srdeční stahy, srdeční arytmie). Setrvalá hypotenze (nízký tlak). Doporučení: za rok kontrolní MRI nativ mozku, za půl roku kontrolní UZ srdce v nemocnici. Více jsem se o tom rozepisovala v samostatném článku zde:
http://www.mojetehotenstvi.cz/konecne-mam-moje-vysledky-z-nemocnice
Dnes jsem byla ještě na kontrole na neurologii tady u nás, kde si pan doktor přečetl hlavně výsledky z nemocnice a EEG, pak se mně zeptal jak se cítím (v podstatě pořád stejně), vyšetřil mě, vysvětlil mi, že ta cysta epifýzy (šišinky mozkové) je opravdu malinká a že ji má spousta lidí, akorát je dobré ji po roce zkontrolovat na magnetické rezonanci, zda se nějak nemění. Tak mě tím trošku uklidnil.
Pak jsem se mu ještě svěřila s mými podivnými stavy, které mě občas přepadají už od listopadu. Jde vlastně o to, že se mi kolikrát z ničehož nic před očima vybaví jakási situace, která se nikdy nestala, ale já se do ní jakoby vnořím tak, že ji úplně prožívám a přitom vnímám, že fyzicky jsem úplně jinde. Celou dobu přitom jsem vzhůru, koukám do jedno místa a když se z toho proberu, tak si chvilku nejsem jistá, zda se mi to zdálo anebo zda se to opravdu někdy stalo. Přitom se mi zároveň i zvedá žaludek (asi jak je mozek zmatený z toho, že myšlenkami jsem někde úplně jinde a přitom vnímám, že fyzicky jsem pořád na stejném místě) a několikrát jsem už i zvracela. Nejčastěji se mi to stávalo právě v listopadu a v prosinci do toho mého kolapsu, to bylo v podstatě každý den. Teď už se mi to stává tak jednou až dvakrát týdně a je to opravdu hodně nepříjemné.
Doktor si to všechno zaznamenal a pak mi řekl, že je dost možné, že jak jsem psychicky vyčerpaná, když si ani v noci neodpočinu, tak mozek je pořád v napětí, kdy se zase Tomášek vzbudí, takže je asi dost přetížený a potřebovala bych na nějakou dobu úplně vypnout, nemyslet na nic a opravdu si odpočinout. Jenže to asi v dohledné době jen tak nebude.
No nic, pokusím se odpočívat jak budu moci, ale je pravda, že v takovém napětí, kdy se v noci bojím skoro pohnout, abych Tomáška nevzbudila, jsem pořád.
Na kontrolu na neurologii mám přijít za půl roku a v prosinci pak na tu magnetickou rezonanci.
Tak to je snad vše důležité ohledně našeho zdraví.

Nové dovednosti:
Během tohoto měsíce udělal Tomášek spoustu nových pokroků, které se pokusím zde shrnout:
- Ve 40 týdnech (14. 2.) začal Tomášek žvatlat A-TA a připojil tak další novou slabiku k těm předchozím (ba-ba, da-da, ta-ta, ma-mam).
- Ve stejné době se Tomášek i rozplazil jako voják PLÍŽENÍM VPŘED, tzn. pomocí předloktí :-). A díky tomu se začal plazit po celém bytě.
- Ve 41 týdnech (21. 2.) jsem konečně objevila PRVNÍ ZOUBEK! - šlo o dolní jedničku vpravo).
- Ve 42 týdnech, tedy v 9 a 3/4 měsících (1. 3.) se Tomášek poprvé SÁM POSADIL! - sice ještě trošku nakřivo, ale posadil se. Od té doby si takto sedá už každou chvilku.
- Ve 43 týdnech (7. 3.) se mu proklubal DRUHÝ ZOUBEK - dolní jednička vlevo (tentokrát ji našel děda).
- Tomáškovou nejoblíbenější činností je strkání všeho, co mu přijde pod ruku, do pusinky.

Papání:
Tento měsíc baštil Tomášek podobně jako ten minulý - tedy dopoledne si dá přesnídávku (125 g) + kojeneckou vodu, v poledne masozeleninový příkrm + kojení, odpoledne kojení, večer jsem mu začala dělat mléčné kaše (cca 150 ml) a před spaním opět kojení. V noci se stále budí každé 2 hodiny a vyžaduje kojení, takže za noc je to asi 5x.
Ochutnal už i bílý jogurt (Activii) a moc mu to chutnalo. Taky strašně rád ožužlává rohlík, na kterém si nejspíš brousí zoubky.
A pěkně mě těmi jeho zoubky začal kousat při kojení, au :-(. Vždycky jak už má dost, tak začíná stiskávat a to je teda hodně nepříjemné. Takže mu pak prso vždycky vezmu a má po bumbání.

Stravovací a spánkový režim:
Náš režim vypadá v 10 měsících asi takto: ráno se budí Tomášek mezi 7. a 7:30, vyjímečně spí i do 8 hodin. Okolo 8:30 dostává přesnídávku + kojeneckou vodu. V 9:50 ho dávám spát do kočárku, kde spí tak 3/4 hodiny. do půl jedenácté. Obědvá kolem 12. hodiny masozeleninový příkrm (200 g) a pak ho ještě dokojím. Okolo 13:30 ho dávám spát opět do kočárku, kde spí přibližně 2 hodiny do půl čtvrté, max. do 16 hodin.
Pak ho nakojím nebo dám bílý jogurt, po 18. hodině dostává kaši a okolo 19:30 ho před spaním ještě nakojím. Když mu nedělám kaši, tak mu na noc dávám UM Nutrilon good night a už ho nekojím.
Večer teď špatně usíná, trvá to minimálně hodinu než zabere a to ho ještě nesmí trápit rostoucí zoubky. V noci se pak budí Tomášek stále po 2 hodinách - okolo 23. hodiny, v 1, ve 3, v 5 a o půl sedmé ráno.

A co Honzík?
O Honzíkovi jsem se víc rozepisovala minulý měsíc, tak to vezmu dnes jen stručně.
Tento měsíc ho naštěstí zdravíčko nezradilo a tak se zatím drží :-).
Jen si musím po neděli zavolat na alergologii kvůli výsledkům odběrů krve, kde jsme byli před 3 týdny. Šlo o nějaké podrobnější rozbory krve na imunitu, podle kterých se pan doktor rozhodne, zda je nutné začít s imunologickou léčbou.
Honzík už je velký kluk, 2. března oslavil už 34 měsíců, takže do jeho 3. narozenin zbývají už jen necelé 2 měsíce.
Stále vyžaduje hodně pozornosti a musím ho pořád hlídat, aby nějak nechtěně neublížil Tomáškovi.
Jo a tento měsíc si oblíbil Honzík jednu činnost - trápení našeho kocoura. Začalo ho strašně bavit tahat ho za ocas, bouchat do něho, kopat apod. Vůbec nevím, jak mu vysvětlit, že se to nedělá, že to kocourka bolí. Neposlechne ani po dobrém, ani po zlém. Má z toho prostě strašnou radost, hlavně ten kocourův ocas se mu moc líbí. Tak doufám, že je to jen nějaké přechodné období.
Jo a abych nezapomněla - Honzíka taky začalo bavit napodobovat miminko. Takže se přemisťuje jako Tomášek plazením, péruje na kolínkách, vše strká do pusy a olizuje atd.
Tak a už budu končit. Zase je to román, tak se omlouvám za tu délku.
Ještě přiložím nějaké fotky.
Mějte se krásně, pa Pápá

Komentáře

Obrázek uživatele Lidussinka

Alenko,Tomášek už je velký šikula a Honzík je krásný okatý kudrnáč Jednička Přeji hlavně zdravíčko Kiss 2

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Lidu Smile Pápá

Obrázek uživatele mimilinko

Ahoj Ali, Tomášek je veliký šikulka!
Na fotkách to klukům i tobě moc slušííí, jste krásná rodinka :h:!
Opatrujte se, papa!

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Peti Smile Pápá

Obrázek uživatele pusi24

ahoj Alenko, gratuluju k Tomaskovym narozeninkam! Jsem rada,ze uz jste vsichni zdravi,jen tak dal! To je skvele,ze uz si Tomik seda,je to sikulka Smile Na fotkach to klukum moc slusi!

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile Pápá

Obrázek uživatele siska333

paradni denicek Jednička Nemoci zadne,tak to je parada primo luxusni :qu: Jen tak dal! Smile S tim povidanim maloska A-TA to mame podobne a Luky to taky casto rika Smile mam radsot,ze ty u dr.ok,ze ti to dr.tak hezky vysvetlil,ze to ma spusta lidi a ani to nevi.S tim pocitem jak jsi mu vypravela,ze najednou mas pocit nepritomnosti...,tak prvni co me napadlo pri cteni bylo,ze to je prave z unavy.Podobny malinkota pocit mivam pokud jsem hodne unavena,nevyspala,vycerpana a taky se mi uz kdysi parkrat stalo,ze nejednou se se mnou zatocil svet a byla jsem mimo a vse jakoby byl jen nejaky film a ja jsem jen jakysi pozorovatel.Kez by ses mohla poradne vyspat,odpocinout,ale den asi nestaci,uz potrebujes odpocivat jako sul co nejdele a den urcite nestaci.Den je dobry tak na to,aby ses nadechla,ale pokuc ti Tomíšek v noci spi spatne,do toho porad se staras doma o Honzicka a jsi na to vcelku sama,tak to vypada u tebe na tu unavu,chjo Sad Zlaticko,drz se :k: Juuu,Tomi si uz sdnul,huraa,gratulujuu :qu: To je krasna zprava.To nas zaim nic.Stale se plazi,ale preleze uz nejake ty prekazky co mu vejdou do cesty a taky uz Luky peruje na kolinkach,tak aspon neco. Smile Fotecky mate nadherny a doma mame jednu uplne stenou a to jak Honzicek sedi na Tmaskov,tak u nas to same a Misa si Lukyho osedlal ako kone a Luky jeci.. Smile Alusko,opatrujte se a hlavne zdravi at se vas drzi Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Silvi - asi to bude z té dlouhodobé únavy a přetažení, že se i při bdění občas takhle propadnu do tohoto stavu. No musím doufat, že Tomášek bude někdy spát taky celou noc a že si pak konečně odpočinu tak, jak potřebuju. Do té doby to musím nějak vydržet.
Náhodou Lukášek dělá taky veliké pokroky Smile - vždyť ještě nedávno jsi tu psala, že se nechce ani plazit a teď už Ti taky péruje na kolínkách, super Jednička .
S tím osedláním to je opravdu stejné Smile - Honzíka taky moc baví dělat si z Tomáška koníčka a každou chvilku takhle na něho vleze. A Tomáškovi se to ještě většinou i líbí :-).
Děkuju moc Silvi, kéž by už to zdravíčko takhle zůstalo. Jenom mám trošku obavy, jestli zase něco neleze na Honzíka, protože mi přijde nějaký zahleněný či co. Tak doufám, že z rýmy nebude zase nějaký astmatický záchvat. Ale snad ne.
Taky se Silvi drž, pa Pápá

Obrázek uživatele Jolajka

to jsem ráda,že je u Vás vše v pořádku,žádné nemoci,však už bylo na čase.
Deníček máš jako vždy ukázkový a fotečky Jednička
Tomášek vypadá moc spokojeně,tak hlavně to zdravíčko!!!!!!! To bolestivé kojení znám,u nás to byl jeden z důvodů proč jsem Matěje odstavila,už moc zájem o mlíčko neměl,ze začátku jsme bojovali s lahví,ale už ji vzal na milost,ale stejně má mlíčko jen večer a jednou v noci,jinak odmítá.
Tak se mějte hezky,pa pa Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - to kousání při kojení od Honzíka skoro neznám, ten bumbal vždycky hezky i když měl pusu plnou zubů, ale Tomáška to nějak začalo bavit a vždycky jak má dost, tak si začne s tím prsem hrát a kousat do něho Koulení očima . To mu pak vždycky to prso seberu a má po bumbání. Tak snad si to brzy odvykne.
Taky se mějte pěkně, pa Pápá

Obrázek uživatele Leushka

Ahoj Alí,teda opět dopodrobna výstižné :s: to je dobře,že nemoci jsou už pryč i dkyž ty tvoje stavy,teda jsou jak ze sci-fi filmu ti povím..tak snad to bude v pořádku a jen to vyčerpání...holt to se změní až přestaneš v noci krmit Sad kluci jsou nádherní,fotka s tatínkem je skvělá... Srdce ale povím ti,že na té první fotce vypadá Tomášek,že má víc než 9 kilo :///: takový fajný buclík :k:

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - na ty moje stavy, kdy se propadám někam mimo, mi i neurolog řekl, že to bude nejspíš tím, jak je mozek pořád přetížený, v napětí a v podstatě nikdy neodpočívá, protože i v noci jsem ve střehu a bojím se hnout, aby se Tomášek nevzbudil. Prý bych potřebovala úplně vypnout a odpočívat, ale to se mi asi v nejbližší době nepodaří. Tak snad to bude časem lepší, až Tomášek bude v noci lépe spát.
Tomášek už je krásně baculatý, to je pravda a ani se nedivím, že tak přibírá, když má takový přísun mlíčka v noci :-).
Pápá

Obrázek uživatele svetla82

Ahoj Alenko, jsem moc ráda, že se vám vyhýbají nemoci obloukem Smile snad to tak bude i dál, už musíte mít na dlouho vybráno. Doufám, že už tě pacholek nebude tolik zlobit i v noci, vstávat v 10ti měsících po dvou hodinách mi přijde jako scifi. Krásný fotečky Pápá

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Smile - taky doufám, že se Tomášek časem srovná a bude v noci spát lépe, ale teď mu začaly růst zoubky, takže to asi jen tak nebude, ach jo. No snad se ještě někdy vyspím celou noc v kuse. Pa Pápá

Obrázek uživatele Michaela

Ahoj Alenko, jsem moc ráda, že už vás KONEČNĚ netrápí nemoci ŤUK ŤUK ŤUK Jednička Držím pěsti ať zdraví klukům vydrží, aby sis mohla v rámci možností trošku vydechnout a tolik už se nestresovat. Na fotkách je opravdu vidět jak už je Tomášek pohyblivý, je to radost, dnes mě Pavlínka taky překvapila, konečně začala používat nožičky, aby se někam lépe dostala Smile Navíc jsem si myslela, že začala říkat konečně mama, ale kdepak! Zjistila jsem že je to ham ham :€Ss€: Když jí krmím, tak u každé lžičky řeknu ham a ona když má hlad tak začne říkat mam mam a mrčet, no a když už se k ní blížim s mističkou a dám jí bryndáček tak to mam mam říká s takovou dychtivostí, je to sranda :c: To že Honzík tahá kocoura za ocas časem přejde, i když mu říkáte, že to kocoura bolí, tak ho tahat bude, je to přece sranda, chvili potrva asi než to pochopí, já jsem prý venku šlapala na všechno co lezlo, prostě jsem dupala na broučky, mravence, kobylky, všechno co se hýbalo, trošku si to dokonce pamatuju, že to pro mě byla zábava no a jak jsem byla větší, tak bych zvířátku neublížila Smile

Obrázek uživatele alenkas

Doufám, že to zdravíčko se nás teď bude držet co nejdéle, ale nechci to zakřiknout.
Pavlínka je šikulka, uvidíš, že teď začne nožičky a kolínka používat čím dál častěji :-). A jak Ti už krásně povídá, to je super :-).
To máš pravdu, tahání ocasu je teď pro Honzíka největší zábava a jsem ráda, že je kocour dost flegmatický a nechá si to od něj vše líbit. Ale i tak trnu, kdy kocourovi dojde trpělivost a sekne po Honzíkovi drápkem. No možná by to na Honzíka platilo účinněji než naše domluvy, nevím. Ale asi to je teď jen takové období, že ho baví ho takhle prohánět.
Mějte se hezky, pa Pápá

Obrázek uživatele žabičkax

Alenko jako vzdy jsi to neuveritelne sepsala a uzasny opravdu uzasny fotecky Tomasek nas uz pekne predbehnul a koukam ze i s vahou hnul je pekne obaleny tim ale nemyslim, ze je tlusty ja jen ze sem zvykla na to nase vychrtlo.o)))
je opravdu sikulka snad se sbeou take hneme
opatrujte se a jen tak dal Srdce

Obrázek uživatele alenkas

Děkuju moc Jani Smile - to máš pravdu, pěkně se nám Tomášek zakulatil :s: . Zato Daník je oproti Tomáškovi dlouhán, my jsme mrňaví, tipuju to tak cca 71 cm, víc ne :-). Daník roste do délky, Tomášek do šířky :-).
A neboj, Daník všechno brzy dožene a ještě budeš ráda vzpomínat na dobu, kdy se jenom plazil a přetáčel :-). Pa Pápá

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

Ahoj holky, tak u nás je opět návštěva z Bosny , takže zase veselo :°°//: Taťka se chlubí synem jako by nikdo jiný na světě neměl doma děti :s: Přikládám foto dokumentaci !

Já mám teda nějaký PLIVIT D3 a ta složka se jmenuje .... cholecalciferolum !!! Bud je to náhoda a nebo prostě mi malý z toho ted nespí celé dny a je rozmrzelý a kňourá .A to já u něj neznám. Tady mi všechni tvrdí,že opravdu způsobuje křeče , tak nevím. Včera nespal 14h bo jsem zvýšila dávku z 1 na 2 kapky !!!

Přemýšlely jste už holky nad něčím takovým ??? Má to smysl ??? Co myslíte :help:

Ahoj, tak máme za sebou další kontrolu, přikládám fotku z ultrazvuku a fotku bříška z minulého týdne. Konečně už víme co to bude, čekáme Holčička . Mám radost, protože doma už máme chlapečka :s: Další nás čeká velký ultrazvuk na genetice v 21.týdnu.

Ahojky holky přikládám fotečku dominika...NArodil se včera v 17:00 musel na svět dřív byli špatné průtoky pupečníkem a problém s placentou...Narodil se s váhou 2100g ...Vypadá jako donošené dítko Smile Kvalita trošičku horší přes ten inkubátor...

Ahoj maminky, chtela jsem se zeptat, jestli jste striktne dodrzovaly klidovy rezim (nechodit mezi deti, na krouzky, do supermarketu, apod) po ockovani zivou vakcinou Priorix? My byly na druhe davce vcera, MUDr. rikala ne na rehabilitaci, plavani, ale treba na neco klidnejsiho jako zpivani ano - pokud tam nebudou nemocne deti (jak to mam vedet?). Moc diky

ahoj, tak se taky chlubíme s našima náuškama. nechteli jsme kytičky-má je skoro každý a tyhle každý obdivuje- i doktorkám a sestřičkám v nemocnici se líbily Smile . Ve skutečnosti jsou krásnější než na fotečce-ten kamínek uprostřed je krásně růžový a okolo jsou drobné bílé:-)

Holky, mám problém. Malej mlsoun už nechce nutrilon AR, co mu dávám už asi 3měsíce..Začala jsem mu dávat kaše a ten malej hajzlíček už nechce nic jinýho. Co mám dělat? Přece mlíko musí pít. Děkuju za odpovědi Smile