Od které hodnoty už je vysoký tlak? | Moje těhotenství.cz

Od které hodnoty už je vysoký tlak?

Obrázek uživatele Matelka

Ahoj holky. Nevíte některá, od jaké hodnoty už je krevní tlak braný jako vysoký? není na to někde nějaká tabulka?
Díky za odpovědi Wink


Obrázek uživatele Pechy

Horní hodnota by neměla přesáhnout 135 a spodní 95. Mě na konci těhu naměřili 150/110 a světě div se, nikdo to neřešil :s: Ale všechno bylo v poho a když mě přijmuli do porodnice, už jsem měla zase 120/80 Jednička

Obrázek uživatele Romanca

Ahoj u dospělého netěhotného člověka je vysoký krvevní tlak 140/90 (145/95 je už hypertenze). U těhotné se krevení tlak zvyšuje...takže když máš normálně 120/80 tak tlak 130/80 je v pořádku. Důležitý je ten spodní krevní tlak..neměl by přesáhnout 95. ale když máš 150 horní tlak tak to taky neví v pořádku.

Obrázek uživatele Tilly

tak to ja mela posledne 115/70, ale jinak mivam 110/70. to je asi zase moc nizky, ze? nebo ne?

Obrázek uživatele Romanca

v podstatě máš celkem dobrý krevní tlak, je trochu nižší, ale jde to.

Obrázek uživatele dadik

ahoj holky, tak já koukám jako blázen já měla první i teď druhý těhu skoro celou dobu tak v průměru 145/90.91 a nikdy to nikdo neřešil, tak to mě fakt zaráží,ale problémy jsem žádný neměla.

Obrázek uživatele roselini

ahoj - myslim, ze se jedna o tlak 140/80. Jednou se mi taky dost zvysil tlak a pak jsem se na to informovala. Ale ted to nemuzu najit, kazdopadne mi namerili 140/75 a rekli, ze tlak je v poradku. pry je dost dulezita ta spodni hranice.

Obrázek uživatele miia

Ahoj Matelko, mě v minulé poradně naměřili 130/90 a dr. říkal, že je hraniční. Teď mi naměřili 140/90 a už mi napsal prášky na tlak. Pápá

Obrázek uživatele Tevor

tak to je pěkný, já měla v 7tt - 147/84, 9tt - 158/90, 11tt 145/98 a 13tt 157/89 a žádný léky jsem nedostala. Jen mi pořád říkají že se musím uklidnit, jinak půjdu do nemocnice ( jsem velmi velmi lehce rozrušitelný typ ). No nicméně co jsem těhu tak v práci zažívám trochu psy. teror. Dneska jsem zase dostala takovou ťafku že mě píchlo u srdce a tlak jsem mohla mít tak 200/100 ( s nadsázkou samo ), no a tak jsem se rozhodla, že jsem tu dneska naposled. Dětátko je pro mě nejdůležitější!!!

Obrázek uživatele Romanca

Ahoj, tak to máš teda dost vysoký tlak. S tím by teda měl už tvůj doktor něco dělat, kor když jsi tak na začátku těhu. No a práce?! Já v ní nejsem od 9. týdne nebo tak nějak. A fakt jsem ráda, protože by to na mě bylo dost psychicky náročné a to nemluvím o tom, že jsem vlastně skončila kvůli těžké fyzické práci.

Opar

Ahojky holky, prosím o pomoc, jsem na začátku 4.měsíce těhotenství a dělá se mi...

Michalka ve školce,Gábinka 5 měsíců

Ahojte,tak se po nějaké době zase hlásíme...

Vývoj novorozence týden po týdnu

Co mě zaujalo bylo to, že na konci měsíce dítě již dokáže sledovat pohybující se předmět. Mám měsíční dceru, která však hrající kolotoč...

Vysoký tlak

ahoj holky, máte některá zkušenosti s vysokým tlakem v těhotenství? Před...

prima adopce miminka

Dobrý den,

jsme státem prověřený pár středního věku (žadatelé o osvojení), který chce s milující náručí přijmout děťátko, které...