Od kdy muzou deti citrusy?

19.12.2009

Ahoj holky. Od kdy se smi davat detickam pomerance, mandarinky atd. Nas maly ma 9 mesicu a ted toho mame porad plne stoly, tak sonduju... ;)
Diky za odpoved . Evi

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky Radovi je 9 a kousek mesicu... mandarinku jsme mu dala cca pred mesicem oloupala tu slupku. A vse ok a pred tydnem jsem mixovala banan a dala tam platek kiwi a vse ok...

Davídkovi bylo 9 měsíců v červnu, kdy dozrávalo snad všechno ovoce a všechno jsem mu zkusila dát. jenom kousek, kdyby měl nějakou reakci a vždycky jen jeden druh, abych kdyžtak věděla po čem. :) A v pohodě baštil jahody, meruňky, rybíz, maliny. Takže bych klíďo kousek zkusila.

tak ti nevim jestli dělám něco špatně, ale Míšovi 9. měs. dávám mandarinku a může se po ní utlouct, žádnou reakci neměl.

ahojky, tak nám je deset měsíců a asi před 14 dny jsem byla u doktorky a ptala jsem se jí na to, říkala, že pokud mandarinka, pomeranč bude sladký, tak že může, že je to i teď v období chřipek dobrý .... má se sloupnout ta slupka průhledna a může baštit. :-) Jen říkala, že po troškách na zaátku aby se neosypali. Noo my baštíme všechno ovoce a dobrý.A miluje nejvíc kiwi :-)

ja je nedavam,je nam 11.mesicu,bojim se aftu,to mela segry mala a pak skoro 3tydny nejedli a jen rvali,takze tomu se vyhybam.

ahojky,myslím,že je na to ještě malej.Já myslím,že by mohl mít nějakou alergickou reakci.Teda my jsme začali s citrusama až tak na 13 měsících.Ale nevím,nejsem odborník.

In reply to by Nona

Jo a ještě jsem si vzpomněla,dali jsme malýmu asi před měsícem tedy na 14 měsících po prvé kiwi a málem jsme jeli do nemocnice.Malýmu otekl šíleně jazyk a řval asi 3 hodiny...Tak jsem mu dala do pusiny led a pomalu otok ustupoval,nakonec to bylo ok,ale na kiwi si ještě počkáme.

In reply to by Nona

taky jsme měly na kiwi reakci...bolení bříška...a pak jsem zjistila,že kiwi se nesmí dát do 7let ..takže s citrusama fakt opatrně..dala jsem mandarinku až na 14. měs. poprvé..není kam spěchat...s některýma citrusama se fakt musí opatrně...a vždy v malém množství...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka