Obavy

30.04.2009

Ahoj holky
Co si myslíte o té prasečí chřipce? Mám z toho docela strach, jak to s náma bude?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Beru, že to media nafukujou, ale i tak je tady ta možnost, že se to rozšíří. Já mám hlavně obavy o mimi, myslíte, že ty antivirotika můžou i těhotný?? Člověk nikdy neví, co ho potka:(

In reply to by Sandy

nemysli na to... :w: ber to opravdu tak, že než dostaneš prasečí chřipku, tak to si nejspíš zlomíš někde na schodech nohu( to nemyslím ve zlém, ale jako pravděpodobnost)ú. Podle mě je to opravdu jen nafouklá bublina a 90% lidí i kdyby tu chřipku dostalo, tak to vyléčí běžnými léky a dostanou se z toho. Koukni na statistiky, kolik lidí ročně umře na obyčejnou chřipku... a nikdo z toho nepanikaří. Jsou to prostě třeba hodně staří lidi, kteří z toho dostanou zápal plic... nemysli na to, že bys to měla chytit :w: Vždyť v ČR není ještě ani jeden prokázaný případ, tak proč se zbytečně stresovat :w:

Holky, tak opřed chvíli jsem se na tohle téma FAKT dost naštvala.
Otevřu ranní noviny AHA! a první co čtu http://www.ahaonline.cz/cz/z-domova/36511/tohle-nas-ceka!-nejhorsi-mozn… ... pandemie prasečí chřipky... Nejhorší možný scénář... v ČR zemře 12.000 lidí a teď popis, jak to bude u nás v ČR... :w: :w: :w: prý do 4 týdnů virus potvrdí i u nás... za 3-5 měsíců onemocní až 40% pracujících lidí a první umírají.. a do půl roku se bude léčit 3 mil. lidí, ve velkých městech bude zákaz vycházení, zkolabuje veřejná zpráva a ekonomika se zhroutí, léky dostanou jen vyvolení....
To jsou takoví DEBILOVÉ, že už to tak musím napsat, jen vyvolávají mezi lidmi paniku :w: :w: :w: Teda co já jsem četla, opravdu zatím na to umírali především mexičané a to jen díky tomu, že jejich imunitní systém není nic moc(podle mě dědictví po indiánských předcích), hygienické podmínky ve špatném stavu a nemají prachy ani na léčení, takže se léčí pokoutně doma. Náš zdravotní systém je úplně o něčem jiném, lidi se nemusí bát zavolat doktora, protože jsou pojištění. začínám být pěkně vzteklá a opravdu to přestávám řešit. Je to jen velká mediální bublina na které si zase někdo nahrabe neskutečný prachy :w: :w: :w:

In reply to by Draconela

Přesně tak!! A jedou v tom všichni rovným dílem - novináři v televizi, v tisku i v rádiu!! Hrůza!! Jenom zbytečně straší lidi!! Měli by informovat hodně o tom, co se dělá za opatření, aby se to nerozšířilo a ne jaké hrůzné můžou být scénáře!! Ať se lidi podívají z okna do ulic a na silnice a tam denně číhá tolik nebezpečí, tam jsou hrůzné scénáře, autonehody apod. a to by lidi měli nejvíc řešit a ne tady nějakou sviňochřipku, která začala někde v pérdeli v Mexiku a ochráníme se tak, že nebudeme jezdit do Mexika a ti, co tam z Čechů jsou, tak budou řádně vyšetřeni, eventuelně izolováni po dobu nezbytně nutnou. Vidím to takhle - pokud se u nás udělá vše pro ochranu a nebude se to rozšiřovat moc rychle, tak jsem v klidu a tyhlety plátky bulvární ani jiné mě absolutně nemůžou vytočit. I když teď mě to teda trochu vytočilo, to je pravda :-) Lidi by to neměli číst a neměli by to tak hltat!!! Ale vysvětlete to 90% populace a převážně těm starším z nás, žejo... Lidi tomu věří, bohužel.

abych řekla pravdu, mám strach o malého. Já nemocná chřipkami nebývám. Ale nevím, jak bude na tom s imunitou můj bobišek :h:

Jaká je pravděpodobnost, že zrovna ty nebo já nebo někdo tady onemocní prasečí chřipkou? Jaká je pravděpodobnost, že tebe nebo mě nebo kohokoliv tady srazí na ulici auto nebo onemocníme běžnou chřipkou, na kterou po světě zemře ročně až milion lidí? To nemám ze své hlavy, slyšela jsem to včera v jednom pořadu na ČT24.
Tož co se prasečí chřipky týče, já zůstávám klidná.

In reply to by MarkétaT

jj máš pravdu...na netu jsem četla že světová zdravotní organizace vyvolává mezi lidma paniku. Oni se zase brání...člověk opravdu neví. Určitě nemá smysl brát útokem lékárny a kupovat Tamiflu a roušky. Mezi náma lítá spousta lidí s tuberkolózou apod. Spíš se více bojim toho, že si syn na hřišti píchne injekční stříkačku do ruky nebo do nohy-to je moje noční můra....Myslim si že tahle nemoc se dá při včasné identifikaci vyléčit-což se v evropských zemích daří...
Je to hodně nepříjemné, ale bohužel díky cestování je tohle všechno otázka času...myslim si že je tato nemoc stále ještě legrace proti tomu, co vše se může ještě stát :a:

In reply to by JaMiOn

Naprosto s tebou souhlasím.Aco se týče té stříkačky,stalo se nám to,naštěstí si ji nikam nevpíchl ale byla to hrůza.Jen tak si posedával na pískovišti a koukala jsem na něj,zahlédla jsem něco divného a když jse se šla podívat,trčela mu u nožičky.Ještě tam něco v ní bylo,něco hnědého.Bože přímo u nožičky.Málem jsem dostala infarkt.Hrůza.Holky,fakt si všechno na písku prohlížejte at se pak nemusíte strachovat.Mimochodem,neni to pískoviště nějak frekventované,používá ho jen náš dům,jsme takový hezky ohraničený a přesto se tam ta potvora dostala.tak papapa

In reply to by BARYNKA

jj je to šílené. Když jdeme s děckama na pískoviště ( i když je většina za plotem a na večer se zamyká) tak prolezu já nebo kamarádka prolejzačky, lavičky a písek a pak tam teprve pouštíme děti. Sice na nás kolikrát maminy koukaj jak na ufony, ale já se tohodle děsně bojim. Naštěstí jsem za ty 2 roky co na písek chodíme nic neobjevila - ani kamarádka. Jen kondomy..to je taky humus... :sick:

ahoj, asi nad tím nemá smysl přemýšlet. Co tak sleduju tak v evropě ani v USA na prasečí chřipku nikdo neumřel (vyjma toho 2 letého děcka-ale to bylo Mexické dítě). Co jsem poslouchala tak evropané maj jinej imunitní systém a z toho důvodu když chřipku chytnou, stačí nasadit antibiotka a vše je v pořádku. Musíme doufat že pandemie nenastane. Opatření co náš stát zavedl je dobrý-hlídaj infrakamerama lidi co přilétají. Zatim jsou lidi opatrní a pokud od někud přiletí a necítí se dobře, ratši hned navštíví nemocnici a to je moc důležité.
Je jasné že pokud někdo z rodiny začne mít horečky a nebude mu dobře, tak urychleně navštívit nemocnici. Pokud to takhle každej bude dělat tak se nemusíme bát nějakého velkého šíření. :a:

Ahojka, kdo v dnešní době obavy nemá, ale rači se na to snažím nemyslet a na zprávy nekoukat, i když večer kolikrát ležím a hooodně přemýšlím, co bude. Když siale uvědomíš, co teď hýbe světem... prasečí chřipka, KLDR vyhrožuje jadernými testy...jeden by se z toho musel zbláznit :w: No, snad to bude jen nějaká obrovská bublina, která rychle splaskne. Když si vzpomeneš, jak to bylo se SARSem, ptačí chřipkou, nedávno pro změnu zase černý kašel... to máš pořád něco. Jen se to teď hodně medializuje, tak to lidem dělá starosti a vyvolává paniku. My naštěstí bydlíme v jedné malé díře v horách, a kolikrát si myslím, že 1/3 obyvatel nemá ani potuchy, kde Mexiko leží...konečně jsem si taky jednou řekla, že bydlet na konci světa má něco do sebe :one:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka