Neumíme pít z láhve :-/

23.01.2013

Zdravím mámy :€s€:
Doufám, že se úspěšně vyhýbáte všem bacilům, co teď lítaj... a pokud je někdo nemocný, tak přeju brzké uzdravení. My jsme naštěstí doma všichni zdraví (ťuk ťuk...radši to zaťukám, Mareček měl jen pár dní rýmečku, ale to nestojí ani za řeč oproti tomu, jak máte některé svá mimča nemocné :00: .
Mareček je strašnej šikulka, konečně už přestal tak šíleně přibírat (snad to nezní moc hrozně)... začal se totiž pořádně hýbat :€s€: už se kulí ze strany na stranu... myslím teda, když je na zádech, tak střídá boky a tak. Když ho dám na bříško, tak už se krásně vzpřímí na ručkách... překulí se na oba boky a pak hned na zádíčka... je to divočák...
Co mě ale malinko zlobí, je to, že naprosto nechce nic jiného k pití než prso. Od malička jsem se snažila pomaličku mu dávat nějaký ten čajík...fenyklový a heřmánkový... (bez cukru :s: :s: ) ale ať jsem koupila jakoukoli savičku, on ji odmítal... Takže nevím... trošinku se obávám toho, že mu už přestává stačit mateřské mlíčko...co se týče žízně. Nebojím se, že by strádal, to v žádným případě, ale co budu dělat až mi dojde mlíko??? Je to moje první dítě, tak si myslím, že to jsou takový celkem normální obavy... ale jak ho to naučit bumbat z flašky? On vždycky tu savičku jen vystrkuje jazykem z pusinky. O dudlíku ani nemluvím.. ten nechce vůbec. Většinou se nadavuje...
Možná, až mi to mlíko fakt dojde... tak prostě bude muset nějak pít z té flašky... ale já už bych mu občas dala ten čajík i teď... ale zas né za každou cenu. Já vím, že to jsou malý problémy, ale znáte to... :s:

Neumíme pít z láhve :-/

Nasemu malymu je 10 mesicu a taky neumi pit z flasky.Ja kojim,ale davam mu cajik vzdycky kdyz ji tak po lzickach.Jinak kdyz jde spat i presden tak si musi cucnout ode me jinak neusne a v noci taky kojime.Kdyz mu dam flasku tak do ni kouse a smeje se.

Tak jsem zkusila to pítko... no... nenadavoval se jak při flašce a při dudlíku, ale jen si s tím v pusince hrál... dvakrát se mu povedlo se chytnout a upil trošinku, ale pak se zas jen smál a kousal to pítko :s: Jo a uplně mě plácal po rukách a jako by si tu flašu chtěl držet sám :s: :s: :s: asi to byla jen shoda náhodných pohybů, ale jak si tu flašku chytl :s: :s: :s: to jsem se fakt smála :h: A koukal na mě, pusu od ucha k uchu, pítko jen tak položené na jazyku... jako by říkál : Ježiš mamčo, co to na mě zkoušíš, furt :s: :s: :s: :s:

To už mu je půl roku? Osobne si myslim, ze ted v zime mu mliko staci. ocividne nestrada. nereknu, kdyby bylo parne leto. Já se bála, že mi mlíko dojde celých 17m a nedošlo :///: Dokonce nedošlo ani po mesici nekojení. Takže klid.

In reply to by Kvetinka 2011

Tak to jste šťastné ženy... moje mamka (když mě byl 1 měsíc) šla spát s nafouklýma plnýma prsama a vzbudila se bez nich... prostě mlíko už tam nebylo... a ani já (tahoun jak blázen) jsem jí z prsa už nic nevytáhla... takže si myslím, že každá takový štěstí mít nemusí ;) Ráno Mára vstává kolem sedmé, dám mu prso... napije se, pak se odtrhne a už nechce a začne hodina (někdy i dvě hodiny) protivnosti... mrčí, kňučí, vříská a huláká... spaní dýl není možný :00: takže si s ním hraju, chovám ale on pořád mrčí... před tím jsem myslela, že kvůli bolení... ale teď jsem přišla na to, že má prostě hlad a nechce mlíčko! Což je teda dosti na prd :00: Přišla jsem na to tak, že jsem si ho i přes pláč položila do polosedu, a vzala teplou přesnídávku... no, přestal pláč, začal smích a baštil jak o závod... no a teď usnul... :00: Takže tak... prostě už vyžaduje příkrm a moje mlíko má podle mě spíš na žízeň :€s€:

In reply to by Elukiv

no... možná se to tak stane... ale zkusím vydržet co nejdýl... já jsem pyšná i za těchto skoro 5 měsíců (zatím)kojení...bála jsem se, že budu mít stejnej broblém jak moje mamka, takže jsem počítala s tím, že budu kojit max. měsíc... takže za tohle období jsem fakt vděčná a budu se snažit to udržet co nejdýl, ale hlady ho přeci plakat nenechám... nemůžu :€s€: Já vím, že čím dýl je dítko kojené, tím lépe...ale i kdyby se dnes odstavil, myslím, že základ má dobrej :s: :s: :s:
Snad ještě vydržíme aspoň měsíc, dva...dýl stejně kojit nechci :€s€: možná jen tak na žízeň :€s€:

In reply to by Macinka Dobroška

I já jsem ráda za každý den, kdy kojím. Moje mamka nekojila ani mě ani ségru déle než pár týdnů, pak jsme byly obě na Feminaru.
Dědičnost tu určitě hraje roli, ale na druhou stranu my máme dneska mnohem lepší podmínky pro to kojení - podporu okolí, spoustu možností, jak laktaci podpořit, starat se opravdu jen o děti a ne po nocích ještě štrikovat svetry (to dělala moje mamka, aby si vydělala nějakou korunu) apod. Prostě to kojení je dneska bych řekla snažší. Jen kdyby o něm člověk tolik nepřemýšlel, ona ta informovanost je občas ke škodě :-D
A proč to píšu, protože by byla škoda té výhody nevyužít a rychlým zaváděním příkrmů si to sama utnout.
Ale jo, i já jsem si říkala, že je pro mě nejdůležitější to kojení v prvním půl roce a když pak bude malý na flašce, i tak budu spokojená. Pořád ve mně totiž nějak zůstává ta hořkost z prvního nekojení :-)

Co zkusit hrneček s pítkem? Některé dětičky jak nejsou dudlíkové, tak nepřijmou ani savičku... tak zkusit to silikonové pítko, to by možná vzal.

Ahoj, tak předně - mléko nemůže dojít :D - je to otázka poptávky a nabídky... takže dokud bude odběr, bude i výroba :D
- jiné tekutiny než MM potřebuje až se zavedením příkrmů (tedy, když jedna dávka příkrmy zcela nahradí MM - zpočátku se dává jen pár lžiček a pak se dokojí)... zvykat ho klidně můžeš na převařenou vodu na lžičce, flaška není vůbec nutná... u nás se chytlo pítko z DM Nubi a pak později Avent Magic Cup... píše se, že tekutiny jiné než MM nejsou víceméně potřeba až do 10 měsíců... a platí to, že dítko si samo řekne, že už mu MM nestačí a začne samo pít :D - ale je dobré ho na tekutiny od zavedení příkrmů pomalu zvykat...

In reply to by Kytiii

Já už jsem právě začala s příkrmama... dávám mu zeleninový příkrm na oběd a různé kašičky na véču... proto si myslím, že má i žížu... když jsem jen kojila, tak mu tekutiny určitě nechyběli, ale teď si nejsem jistá :€s€: Teď je to tak... na oběd Mareček dostane cca 100-150 ml takové zeleninové polívečky (rozvařená zelenina) a pak mu dám ještě prso... na zapití :s: tak to probíhá i večer s kašičkou a krupičkou :s: :s:

In reply to by Macinka Dobroška

tak to děláš úplně správně... jen mu zkoušej dávat tu vodu nebo slabý čajík na lžičce, jen na zvyknutí... může trvat i 2 měsíce než na to přijde... hodně před ním pij a můžete si hrát, že dáváte napít třeba plyšákovi... dávej mu napít ze svého hrnku a ze své skleničky a pokud už sedí, tak do vany dejte kelímky, ať si hraje na pití :D - ale to se radí až tak 9-10měsíčním dětem, co odmítají jiné tekutiny :D

Je to krásnej kluk....
Ale nějak nechápu, pročpak mu chceš dávat čajík, když kojíš? Já jsem prvního kojila klasicky do půl roka (jen kojila) a to mu bylo půl roku v červnu, takže byly i tepla...a i potom jsem dlouuuho hodně kojila a tekutiny dávala jen pomalinku...
Já myslím, že až bude mít hlad a zjistí že ve flašce je mlíčko, tak si dá...třeba mu jen nechutná ten čajík... Jinak oba moji kluici flašku poznali už jako malincí, ale jen s odstříkaným mlíčkem, když jsem nebyla sem tam doma a hlídal manžel nebo babička...

In reply to by Petulle

To už jsem taky právě zažila... že jsem nebyla chvíli doma... manželovi jsem nachystala odstříkané mlíčko ale ani to nechtěl. Začala jsem trošinku s příkrmy...vím, že podle některých je to zbytečné takhle brzy, ale já jsem prostě chtěla Marečkovi dát ochutnat mrkvičku a tak...a už to jelo :s: Navíc mi to i doporučila doktorka, když mi ve čtyřech měsících vážil 8 a půl kila :s: :s: :s: Víš...takže teď má asi trošinku žížu...když mu dávám i ty příkrmy... nevím teda...myslím si to :€s€:

Čajik ke kojení není vůbec třeba, pokud fenyklový na prdy tak zkusit lžičkou, až budeš přikrmovat tak se třeba naučí z lahve a nebo rovnou z hrnečku :)taky už jsem slyšela že se to naučili rovnou.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka