není teda nějaká psycholožka,nejlépe dětská,nebo někdo kdo poradí!!! | Moje těhotenství.cz

není teda nějaká psycholožka,nejlépe dětská,nebo někdo kdo poradí!!!

Obrázek uživatele lulucrue

Stalo se něco divného,je mi z toh až špatně a nevím co dělat,ja se zachovat...prosím není tu někdo kdo poradí??? kdo rozumí dětem a jejich myšlení??? problém popíšu až jestli se někdo ozve. MOC PROSÍM :#o:

Obrázek uživatele Elík 01

Ahoj Peťo, je mi líto, že máš trápení. Ráda bych ti pomohla.

Obrázek uživatele lulucrue

Ahoj Eliško...moc ti děkuju za fotečky na mailu..malej je nádhernej....už sem se spojila s holkama co tomu docela rozuměj a poradily....děkuji ale nechci o tom moc mluvit...pá a nezlob se :+^*:

Obrázek uživatele Elík 01

To je v pořádku až budeš chtít cokoliv písnout budu ráda.

Obrázek uživatele Gertička

Psycholožka taky nejsem, ale taky mě pěkně vyděsilo co tak vážnýho se stalo že to tu nechceš napsat.
Myslím že jsme víc než zvědavé nebo kritické......URČITĚ HODNĚ VYDĚŠENÉ!!!!
ALE SAMOZŘEJMNĚ ŽE SOUKROMÍ SE MUSÍ RESPEKTOVAT!!!!!!!
Myslím že by si alespoň mohla napsat že už je věe v pořádku, viď!!!!!!
Můžeš písnout aspoň jak starého dítka se to týká?????

Obrázek uživatele lulucrue

jde o opravdu velmi citlivou věc,proto to tady nechci rozebírat...zatim nic v pořádku není...bude se to řešit,pak dám vědět
nezlobte se na mě prosím moc vám všem děkuji....ono to ani není tak hrozné,jako spíš velmi citlivé a osobní

Obrázek uživatele lulucrue

Holky všem vám moc děkuji že máte chuť a snahu mi pomoct,ale bohužel je to tak ožehavá a soukromá věc,že to nebudu veřejně psát.....snad mě chápete....moc děkuji vám co jste mě napsali zprávu,už sem odepsala....dřív sem nemohla...ani sem neměla sílu....holky pááá :+^*:

Obrázek uživatele Natalid

ahoj, psala jsem Ti zpravu...

Obrázek uživatele tessie

ahoj, tak já jsem vystudovaná učitelka, plus předtím jsem pracovala ve stacionáři pro zdravotně postižené, takže zkušenosti docela mám, pokud to bude v mých silách ráda ti pomůžu
Tess

Obrázek uživatele flekies

Napis to sem,myslim ze vic hlav vic vi.Kazda z nas ti bude chtiti pomoci.

Obrázek uživatele Lisaceki

dětská psycholožka tedy nejsem.....ale o dětskou psychologii se zajimám, nehledě na to že jsem hlídala dětičky snad všech věkových skupin.....
jestli chceš napiš mi zprávu, když budu vědět tak poradím když ne tak se kdyžtak optám přítelova synovce - ten je lékař nekolika oborů a psycholog
papa
Lisa

Obrázek uživatele kockral

Ahojky,zkus to sem popsat,taky nejsem psycholožka,i když jsem psychologii studovala,ale mám přecejen 2 děti,moje sestra má 2 děti a můžu pokračovat dál,takže nějaké zkušenosti mám a myslím,že určitě i dost mamin,které sem chodí.

Obrázek uživatele Hvězdička blýskavá

já bych taky potřebovala psychologa pro svou 4 letou dceru, nějak to s ní nezvládám... Koulení očima

______________________________________________
Kristýnka (05/05), Honzík (12/08)
KLMM - klub lednových maminek a miminek

Obrázek uživatele zaneta.111

dělala jsem aupair a přesně ve 4 letech se ta holčička změnila v hysterku a dělala naschvály kde mohla.
Trochu pomohla bodíková metoda. Když byla hodná, jedla, odnesla talíř, pěkně se oblekla .... dostala žlutý bodík, když zlobila dostla červený. Až nasbírala těch žlutých třeba 20 dostala hračku, zmrzlinu ... prostě odměnu.
Takže místo dohadům, řevu a plácání na zadek stačilo říct jestli chce bodík a fungovalo to.
Někdy byl samozřejmě extrém a nepomohla by ani celá hračkárna jen pro ni. Ale časem to vyprchalo a i ta metoda se přestala používat. Zklidnila se.

Obrázek uživatele Kytiii

a co slečna provádí?

Obrázek uživatele Hvězdička blýskavá

Poslední dobou je úplně nezvladatelná. Když jí něco řeknu, tak neslyší, můžu jí to říkat stokrát za sebou, ale ona prostě dělá něco jiného a mně nevnímá. Když už teda zvýším hlas, tak na mně ještě vyjekne, at po ní nekřičím. Když dostane na zadek, tak dělá naschvály a to bych ji pak trestala za všechno... Když má jíst, tak u toho lehá a hraje si se vším kolem a když po ruce nic nemá, tak si hraje s rukama a povídá si, ale nejí. Takže jí milionkrát připomínám, že má jíst. prostě je neposlušná, až hrůza.
A hysterka je neskutečná. Když se bouchne, nebo se jí něco nelíbí, tak fňuká a fňuká a nepomůže ani zavření do pokoje.
Už fakt nevím... Zkoušela jsem jí říct, že pokud nebude jíst, tak nedostane nic dobrého nebo nepůjde ven za dětma, ale to je jí v tu chvíli úplně šuma fuk a když jí to jídlo teda seberu, protože nad tím sedí hodinu a stejně nejí, tak řve, že chce jít ven a že bude mít hlad atd... prostě úplné scény.
Zkoušela jsem jí dávat na zadek, ale bylo to ještě horší.
Nevím,co si s ní počít, jen se modlím, aby to bylo jenom takové vzpurné období, ale bojím se, že pokud to nevyřeším teď, tak se to bude jenom vyhrocovat

______________________________________________
Kristýnka (05/05), Honzík (12/08)
KLMM - klub lednových maminek a miminek

Obrázek uživatele Lisaceki

co jsem pochopila, máš tedy 2 dětičky.......4-letou Kristýnku a skoro 8 měsíčního Honzíka....
Víš každé dítě se vyrovnává s pozorností jinak......
Prostě jde o to, že Honzík je menší a potřebuje více pozornosti než Kristýnka, no a Kristýnka pozornost vyžaduje těmi skopičinami....
Určitě ji nikam nezavírej, tělesně netrestej........
Zákazy sice někdy platí ale vyzkoušej to párkrát s odměnou.......
ne: jestli to nesníš nebude večerníček ano: když to sníš, nebo alespoň půl tak dostaneš dobrotu (nebo prostě něco co ráda dělá).....
Jestli-že se v jídle nípe a dělá u toho vylomeniny, zkus to párkrát přejít.....třebas to alespoň 5 minut ignoruj......
Když Ti třebas malý Honzík spinká, využij toho času pro Kristýnku a hraj si sní.......
Napsala bych více...ale malá mi ještě nespinká
papa Lisa

Obrázek uživatele kockral

Ahojky,mám úplně to samé u staršího Patrika. Teda,mně poslouchá a už si jen tak něco nedovolí a na něj platí důslednost. Mého manžu třeba skoro neposlouchal,já mu říkala,že to dělá špatně,že on něco udělá,manža mu řekne,že to teda ne,ale potom příjde s prosíkem a už jsou nej kamarádi,no a je to hotový kolotoč. Teď už je taky důsledný a je to mnooooohem lepší.

Obrázek uživatele Kytiii

ahoj, v tomhle věku děti zkouší, kam až můžou zajít...
- je pro ni maximálně důležitý řád a pravidla
- máš pravdu, že třískání na zadek je k ničemu (jsem pro fyzické tresty až u fakt závažných případů - krádež, ubližování jiným atp.)
- podle mě, prostě musíš zavést pravielný řád (všeho - od jídla, přes spánek a chození ven) a striktně jej dodržovat... nechceš teď jíst, půjdeš ven a budeš mít hlad (jí to neublíží, není to mimino), další jídlo je až svačina
- když jí řekneš, že když si neuklidí, nebude mít večerníček (nebo cokoli jiného), tak to prostě musíš dodržet
- a když se vzteká, řekni jí v klidu, ať se jde uklidnit do pokoje a vrátí se, až bude uklidněná... a když na sebe řvete obě, neříkej jí, že ona je ta špatná, ale že se obě potřebujete uklidnit...
- taky jí neříkej, že je zlá, špatná, hrozná, příšerná atp... ale, že se ti nelíbí to a to konkrétní chování...

Prostě pravidla a řád... jednoduché a funkční Smile

Obrázek uživatele Hvězdička blýskavá

Díky za rady všem. Já se snažím být důsledná, ale stojí mně to hodně nervů. Vždy ji upozorňuji na důsledek, ale jak jsem psala, v tu chvíli si z toho nic nedělá a když potom přejde k činu, tak je hrozný řev.
S těmi důsledky ale, musela bych si vždy přichystat, co se stane, pokud třeba nepůjde spinkat po obědě. To je právě náš nový boj, protože vždycky spinkala po obědě a teď prostě spát nebude a nebude a pak je extrémně protivná a přecitlivělá. Už nevím, jestli tam mám sedět u ní a hlídat ji, aby si nehrála,a le fakt ležela a spala. Co mám dělat? Říct, že když se nevyspí, tak nepůjdeme ven, protože bude protivná a nikdo si s ní nebude chtít hrát?

______________________________________________
Kristýnka (05/05), Honzík (12/08)
KLMM - klub lednových maminek a miminek

Obrázek uživatele kockral

Ahojky,normálně mi mluvíš z duše,já tohle používám jako večerní pohádku,teda nemyslím stejný příběh,ale když Páťa zlobí,tak mu v pohádce zesumíruju celý den a vyvodím z toho dobro,co bylo zlo a co z toho vzniklo za následky a proč to je dobré a proč není normálně v životě. Už to tak dělám od doby,kdy se mi narodil Kubík,já nejdříve umyju Páťu,uložím do postele,okoupu Kubíka a potom v pokojíku na pultíku utírám a mažu Kubíka,tak mám čas a příležitost mu takhle povídat,co udělal špatně,proč to bylo špatně,různě to kombinuju i s pohádkama a je fakt,že od té doby,co jsem s tím začala,tak když Páťa něco provede,tak vždycky řekne,nene,Páťa je hodný,Páťa nezlobí,to se nedělá. :///: A kolikrát už to vykládá i Kubíkovi,když třeba pláče,tak příjde k němu a začne mu říkat,že nemá plakat,že já jsem přece v kuchyni,že se nemusí bát a že se nezlobí a ať spinká. No,ale s tím odpoledním spaním to máme stejné jako Hvězdička,ale my máme domluvu takovou,že když spinká odpoledne,tak je fajn den,někde pádíme a koupe se s Kubíkem a před spaním je i 10minutová televizka.Po každém obědě je ale naučený,že se musí do postele,takže někdy jen tak leží a povídá,ale nezlobí,jako že by mi odporoval. A když nespinká,tak je večer unavenější,tak ho zase umyju před Kubíkem a musí na nás počkat,než příjdu s Kubíkem za ním vykládat pohádku.U nás to takhle funguje docela dobře,neříkám,že mě Páťa nezlobí,to každopádně ne,je to lumpík jak vyšitý,ale poslechne na slovo.

Obrázek uživatele kockral

Tak takhle bych to zase neviděla,že jsem supr trupr,ty teda umíš přechvalovat!! Wink A když jsme u toho,tak já tě nepochválila za to kojení,to je fakt bomba,že se ti to povedlo. Jednička Jednička Já kojila oba kluky do pátého měsíce a nějak se oba odstavili sami,ale kolikrát se mi ještě zasteskne,tak zkouším přemlouvat Kubíka,on je v tomhle fajn,protože ho nemusím teda přemlouvat dlouho.Ale na druhou stranu je takový hladovec,že to bych musela produkovat ty 2 litry mlíka denně,aby mu to možná něco dalo,ho už neuspokojí nějaké desetiminutové pocucávání a žaludek skoro prázdný. :^O^:

Obrázek uživatele Hvězdička blýskavá

Teeeda, ten příběh je fakt super, takové kreativní myšlení teda nemám...
Díky, zkusím to, i když se sedmiměsíčním Honzíkem to těžko půjde. Ale zkusíme to

______________________________________________
Kristýnka (05/05), Honzík (12/08)
KLMM - klub lednových maminek a miminek

Obrázek uživatele lelinka

teeeda to by snad zabralo i na me cetla jsem to s otevrenou pusou fakt super snad budu taky takova mamca jako ty moc se mi to libilo :qu: Jednička

Obrázek uživatele Kytiii

nebo, že když nepůjde spát, tak půjde spát o hodinu dřív večer...
no, ve 4 letech už pomalu začne polední spánek vynechávat... já jsem přestala po obědě spát taky někdy kolem 4. roku života...
...nebo jí řekni, že nemusí spát, ale musí být ve své postýlce a může si třeba prohlížet knížku... jestli je to normální dítě, tak jí začnou sama padat víčka Smile

Obrázek uživatele Lucky78

Zdárek. Nejsem psycholožka, ale dělala jsem vychovatelku na internátě a mám vystudovanej peďák pro 1. stupeň ZŠ. Jestli budu ti budu umět pomoct, ráda to udělám.

Stránky

Náhradní matka

Nabízím se jako náhradní matka pro páry který nemohou otehotnet

Pád v těhotenství

Ahoj maminky, mám na vás dotaz. Jsem ve 13. Týdnu a včera jsem zakopla o schod a spadla jsem na koleno. Neuhodila jsem se do břicha nic...

Tehotna maminka

Dobry den. Jsem tehotna a mam hroznou rymu. Vadi miminku polykani hlenu?

Těhotenství

Dobrý den,chtela jsem se zeptat, mám takovy menší problém dostala jsem od pana doktora gynprodyl na udržení...

Přímá adopce

Dobrý den, jsme manželský pár, kterému osud nedopřál mít vlastní mimko. Proto hledáme maminku, která by cestou přímé adopce chtěla...

Ahoj holky? tak jaký byl víkend? U nás super, tatka se snažil, v sobotu jsme si udělali výletík do zoo, Neli byla skvělá, celou dobu ani nepípla, hodnoučká jako vždy, a včera jsme vegetili na zahradě, a malá se koupala v bazénku. Moc se jí to líbilo, přidám sem ještě odkaz na videjko z koupání, jen co se mi načte.

Holky mám dotaz,kdy jste poprvé vyrazili s mimčem na dovolenou.Jak dlouhou vzdálenost jste jeli a jak to mimča zvládali?

Ahoj maminy poradite mi? Aja(4 tydny a 4 dny) ma nejaky kasel od soboty, jak bylo to hnusny vedro, rymu ma akorat kolem 3 rano jinak vubec, myslite, ze by to mohlo byt tim, ze v sobotu byla dehidrovana, je na UM a me moje dr rekla, ze ji caj nemam davat, tak jsem nedavala, jenze mi pak prislo, ze ma zizen tak jsem ji zacala davat , ale az od nedele

Takjak je po víkendu???
Já slavila na chalupě tátovu 50tku takže to byla ohromná jízda, pila sem ale jen v pátek sobotní štaci jsem přenechala vytrvalejším pijcům Smile
Jinak jsem dnes 25DC...takže tento týden snad nepřijde mrcha :spid:

ahojky,už sem kus chlapa...Ve středu sem byl u :*8*: .tak už mám 65,5cm a 7475g,taky sem dostal první očkování do zadečku,maminka mně držela a pak jen viděla jen šííleně :r: a píchalo ji u Srdce ,tak mně pak hned chytla a muckala

Posílám fotky domečku naší Valinky 25+6

Tak takhle jsme včera dopadli, to byly rány, fakt jsem se bála, jak to tam padalo...

No kdyz se mu tak spinka dobre,tak proc ne? :s: :s: