Můj porod 25.8. 2010 | Moje těhotenství.cz

Můj porod 25.8. 2010

Obrázek uživatele KackaGold

Milé zářijky, konečně se i já dostávám k tomu, abych vám popsala svůj druhý a s největší pravděpodobností poslední porod. Porodila jsem o 4 týdny dříve, nečekaně, pohodově.
Den před porodem jsem napsala svůj asi první a zároveň i poslední těhotenský blog Smile a po pravdě mi bylo již ten den trochu jasné, že do termínu nemám šanci vydržet. Cítila jsem miminko, jak sestupuje do pánve a tlačí na celý spodek. Že budu rodit druhý den, mě ale skutečně nenapadlo.Večer/ v noci před porodem jsem nemohla vůbec usnout. Vysedávala jsem u pc, objednávala věci na miminko, četla jsem si zde porody ostatních a cítila jsem, jak mám strašně nateklé nohy. Nohy mi natekly tak moc, že mi popraskaly obě paty, měla jsem v lýtkách obtisklá místa, kde jsem se nohou dotýkala nohy židle a stolu...usnula jsem až okolo druhé a ráno jsem vstala s naší kočičkou okolo osmé.

Ráno jsme s Kačenkou vyrazily na trh pro zeleninu a ovoce, já se rozhodla nakoupit toho povícero a ve finále jsem domů nesla brambory, květák, svazek mrkve a pytel letních jablíček. To vše jsem i s dnes jedenáctikilovou Kačkou vynesla do třetího patra, uvařila jsem, poklidila jsem a čekala na manžela, který jezdí denně domů na oběd. Spolu jsem také zjistili, že jsem zapomněla svůj mobil u svých rodičů a manžel mi nechal doma svůj, pro případ, že by se něco dělo (já ho přesvědčovala, že se nic dít nebude). Okolo jedné jsem byla trochu ospalá, ale Kačka nechtěla spinkat. Šla jsem několikrát na malou a začalo mi být divné, že jaksi čůrám moc dlouho a nějak více, než piji :s: Když už jsem takhle "čůrala" asi 5 minut v kuse, napadlo mne, že by to mohla být plodovka...
Ale do termínu bylo ještě daleko a tak jsem si vlezla do sprchy, oholila si nohy a to další, umyla se a pak jsem si vzala vložu a čekala...první vložka mokrá...druhá vložka mokrá...třetí vložka mokrá. Ovšem plodovka byla čirá jako voda (nikoli růžová, jak se popisuje) a bez zápachu, vůně, čehokoli. Tak jsem usoudila, že radši zavolám své Dr a poradím se s ní, kam mám vyjet- k ní nebo do porodnice??? Prý do porodnice. A hned Smějící se mimčo
Obstarala jsem Kačku a zavolala nejdříve manžela (hned jsem měla na talíři- já ti to říkal, že se může něco stát)
a pak mamince, která si měla odpoledne vyzvednout kačku,abych se mohla učit. Nakonec se sešla doma celá rodina, já dobalovala tašku, organizovala, kdo má jak naložit s tou koupenou zeleninou ( to bylo nesmírně důležité), a pak jsme vyrazili směr porodnice. Stále jsem si myslela, že nás pošlou zpátky Smějící se mimčo s tím, že jen učůrávám.
V porodnici monitor s náznakem kontrakcí, Temešváry test na plodovku pozitivní. Čili příjem. Nemohla jsem uvěřit.
Vzhledem k tomu, že mám GBS poz, zůstala jsem ihned na sále. Nic se nedělo, bříško trochu tvrdlo, trochu ne, celkem jsem se nudila a zároveň se bála toho, co zase přijde a jaké to bude. Odpoledne sloužil Prim, který rozhodl, že se začne s vyvoláváním pro GBS pozitivitu. Vyšetřil mně a sdělil mi, zda mi skutečně odtekla voda, protože hmatá vak blan...voda ze mně odtýkala celé odpoledne, přesto když mi po tomto vyšetření praskl sekundární vak blan, vyteklo ze mně ještě šílené množství další vody. Kontrakce však stále téměř žádné nebyly a po dirupci ustaly zcela. Večer došel Prim k závěru, že začneme podávat oxytocyn a tím se porod uspíší.
Infuze od devíti už byla jiné tóčo. Nejdříve byly kontrakce po 5 min, pak hned po 3, 2...začaly se stupňovat a mě se začal vybavovat můj první porod, kdy jsem myslela, že mi snad praskne pánev. Chvílemi jsem chtěla brečet a jít domů Smějící se mimčo
Okolo jedenácté už to fakt bolelo a ke všemu jsem poslouchala, jak maminka na druhém sále, která byla přijata až po mně už rodí. Jak já jí záviděla...následovalo další vyšetření (bále jsem se, že mi Prim řekne, že jsem otevřená třeba jen na 2 prsty) a verdikt zněl 6. Volejte manžela. Takže honem honem za mnou. Jak já se na něj těšila. Chodil se mnou na záchod (kde mi bylo moc dobře), seděl se mnou na stoličce, tancovali jsme...opět musím napsat, že větší oporu mi poskytnout nemohl. Okolo půlnoci mě vyšetřila PA a že to vypadá dobře, ale máme lem a tak mi pomůže...to už jsem funěla hooodně moc a její pomáhání komentovala v kontrakci slovy au, to nééé....a po kontrakci pardon pardon, já to tak nemyslím :€Ss€:
A pak najednou jdeme na sál. Tlačení už bylo taková brnkačka, že jsem se sama divila. Sice jsem si pěkně zařvala, ale musím na svou obhajobu napsat, že jsem rodila malého s ručičkou u hlavičky a to bylo tedy něco. Nástřih jsem tentokrát necítila vůbec, a když jsem tlačila ramínka, věděla jsem, že mám vyhráno. Protože jsme přesně nevěděli, co čekáme (ovšem na 80% to měla být holčička), samotnou mně překvapilo, že to bylo to jediné, co mně vůbec nezajímalo Smějící se mimčo Až když Maxíky přinesli se slovy MÁŠ CHLAPEČKA, začala jsem strašně brečet. Byl tak malinký a křehký, že jsem se ho bála.
A zbytek už jen pár slovy...po porodu opět neocházela placenta a zato tekla krev....ale tentokrát jsem se dočkala revize v celkové narkóze a tak jsem pěkně prospala i následné šití. První den byl pro mne velice náročný, ale už třetí den jsem byla celkem ok a čtvrtý den jsme šli byť hraničně zralí a nedonošení domů.
Opravdu strašná věc mě potkala čtvrtý den po propuštění z porodnice, kdy mi Max doma přestal dýchat, musela jsem ho stimulovat, aby se nadechl a v duchu jsem děkovala bohu za to, že jsem novorozenecká sestra a vím, co se má. Ještě v noci jsme jeli do nemocnice, kde si Maxíka nechali a my jeli domů čekat na návrat naší kočičky,která byla s mými rodiči u moře. Myšlenky, které jsem měla, už radši ani nechci vypisovat. Každopádně nám apnoe monitor zachránil našeho synka a já mám nyní další desku i v kočárku.
Teď už jsem všichni spolu doma a já si užívám nočního kojení po hodině, dvou...do toho se budí malá Kačenka a já mám pocit, že kdykoli se mi podaří usnout, už zase vstávám. Přes toto všechno se mi ale dneska podařilo složit státnice a tak máme s manželem radostný den a oslavíme jej spánkem a deckou vína.

Na závěr musím shrnout, že druhý porod byl lepší, než ten první, protože jsem stále čekala, že bolesti budou horší a horší, až jsem se této hrůzy nedočkala. Byl stejně dlouhý, po porodu nastaly stejné komplikace, ale rekonvalescence je mnohem rychlejší a musím se pochlubit, že už týden po porodu jsem na své váze a nemám ani bříško. Obě naše děti se narodily ve skoro stejný čas ( Kačenka 00.35, Max 00.28) a kdyby se narodil Maxík o den déle, byly by narozeny přesně o rok a půl (Kačenka 26.2., Maxík 25.8.)

Komentáře

Obrázek uživatele Awishek

Ten je krásný, gratuluju! Jací jsou oba blonďáčci Wink tak po tom čtení začínám shánět monitor dechu...

Obrázek uživatele Kačabka

Také gratulujeme k narození Maxíka a ke zdárnému zakončení studií. Zvládla si to super s dítětem a ještě tehu, si dobrá. Zuzana a Toník

Obrázek uživatele Barče

Kači, ještě jednou gratuluju a smekám před tebou, jak jsi všechno krásně zvládla a zvládáš.......papa Bára se Soninkou

Obrázek uživatele Pechy

krásný, krásný, krásný blonďáček. Porod jsem ráda, že ho bereš lepší než ten předchozí a doufám, že to budu mít stejné a problémy po porodu nezávidím, ale věřím, že už je zapomenuto a ty si užíváš toho svého krásného štěstíčka. Hodně zdraví celé rodince.

Obrázek uživatele Kaculinka

Ahoj! Moc gratuluju k narození Maxíčka, je úžasnej, takovej blonďáček vlasatej. Mimochodem, obě Tvoje dětičky jsou nádherné :c: Jinak klobouk dolů s těma státnicema! Připadáš mi jako superžena, jak to všechno tak hezky věcně popisuješ a musím říct, že s tím rozdýcháváním Maxíčka mě úplně mrazilo v zádech. Tak ať je u Vás hlavně už jen klid (teda myslím "klid" jako s dvěma dětičkama :s: ) buďte zdrávi Pápá

Obrázek uživatele katerina-kaca

ten je krásnej :c: oba ty poklady jsou k pomuchlání ,hlavně že jste v pořádku , teď už si jen užívat Jednička

Ovulace? Bazalni teplota

Ahojky, prosim.radu, byla ovu z grafu? Neni to celej cyklus, merila sem.od konce.ms do dnes. Jen chci vedet jestli uz ted muzu rict ze...

Otěhotnění těsně před menstruací která dorazila

Ahoj, mám dotaz. Je podle vás možné otěhotnět den před menstruací, která dorazila? Další už se nedostavila. S tím souvisí, že netuším...

Dotaz na sterilizaci

Mám dotaz na sterilizaci,podstoupila jste ji některá?Čekám třetí dítě a už poslední a zvažuji,že si nechám během...

Wobenzym zkušenosti

Čeká mě císařský řez a uvažuji o vitamínech Wobenzym pro lepší hojení a rekonvalescenci těla.Udajně by neměl být problém ani kojení.Máte...

Dotaz

Ahoj holky,

mám dotaz, jsem ve 14 týdnu těhotenství a pracuji jako...

Ahoj holky, jakpak se Vám daří? Holky únorový co vaší mimíšci?
My jsme přesně 19+4tt a už máme 2týdny malé ťukanečky, ale stále slabounké máte to také tak, nebo už máte pořádné kopanečky?
Včera byly v Prostějově hody, tak říkám manžovi, ať mě aspoň vyfotí jak rosteme :c:
Holky co kočárky už vybíráte a máte rozhodnuto? Já pořád nemůžu vybrat :\/:

ahoj holky, malýmu byly v červenci 2 roky, od května už nemá plenku přes den. asi před 4 dny už nedáváme ani na noc, a počůrá se, asi jen 3x nic, ale jinak jo. asi spí moc tvrdě, a vzbudí se až počůranej. Dneska přišel v půl 5 a úplně turch, a pak už neusnul!

Ahojky všem,
tak jsem 26 tt.Zítra mě čeká test na těhotenskou cukrovku.Vůbec se mi tam nechce.Normálně skoro nejím sladké,tak mě ta představa děsí.Jinak se náš malý velký syn má v břiše čile k světu.Už se těším až ho uvidím.
Poradíte mi některá jak přežít tento šílený test?

Děkuji vše za rady.Mám hnusnou rýmu, kamrádka včera přišla s mimčem které má rýmu a já to od miminka chytla Sad Malá naštěstí néé ale bojim se aby to nechytla odemně.Mám takovou tu hnusou rýmu kdy sotva dýcháte.

Ahoj tetičky ,tak hlásím skvělou novinku,konečně se nám uzdravilo očičko!!!!!!!!!!!!!!!!!Dokonce i staršímu synovi se to zlepšilo.jak jsme přestali kapat oční kapky tak světe div se se nám oči zlepšili.Ani nevíte jak jsem ráda,už to bylo děsný.a hlavně mi jich bylo strašně líto.tak já jdu za tím našim kulichem nějak se dožaduje pozornosti

Ahoj holky,

Těhulka ahojky spolutěhulky,

Tak se musim pochlubit do čeho jsem se zase pustila. Je to hrozně jednoduchý a moc se mi to líbí Smile

no snad to pujde vidět mám přeinstalovaný laptop takže mi tam chybí spousta programu tak jsem to nemohla ani upravit a za týden jdeme na video a ty genetiocké testytak se zase těším na šmudlu