Moje dítě me nenávidí, tchýně bojkotuje výchovu

23.01.2010

Ahojky děvčata. Mám problém, moje Natálka mě asi nesnáší. Pořád do mě mlátí a říká mi "di" a běž". Za celý den se na mě neusměje, ať dělám cokoliv, nebaví jí, když jí zpívám, čtu pohádku, povídám si s ní. Je to jasný, protože jí pořád něco zakazuju (vyhrabávat šuplíky s prádlem, vytahávat věci ze skříněk v kuchyni, rabovat přebalovák, kousat ovladače, máchat se ve WC, vylévat sprchový gel na podlahu v koupelně apod.). Tchýně jí absolutně všechno dovolí, když je u ní, takže malá pořád řve, ať jdeme k ní (říká babí tam, haf haf má, dem a ukazuje po schodech dolů). Naučila jí, že má mlátit jejího psa a říkat mu di, běž (proto to říká i nám), já jí vždycky učila, že zvířátkům se dělá malá, včera na ní tchýnin pes kvůli tomu vyjel a málem jí kousnul do obličeje. Když jdou spolu na procházku, tak jí tchýně rve čokoládou (takovou tou levnou, co v ní nic není akorát tuk a cukr), rohlíkama (a když jsem na ní vyjela, že jí dává čokoládu, tak dělala blbou, že jí nic nedala, až když jsem jí teda řekla, že jsem našla na Natálčině svetříku kousek čokolády, tak se přiznala a prý "no a co, vždyť jsem jí dala i kousek chlebíčku, co jsem cestou jedla a nic se jí nestalo"), Natálku pak v noci bolí bříško, pláče a je třeba od jedné tři hodiny vzhůru, podle tchýně je tohle normální, ona to prý s mým manželem měla taky, tak to holt musím vydržet (ono se to říká člověku, který spí od osmi večer do sedmi ráno), ona musela taky. A taky prý se nemám divit, že mě Natálka nemá ráda, když se jí nevěnuju, ona jí na procházce zpívá a povídá a proto jí malá miluje (neříká to přímo mě, ale lidem okolo, jenže ono je něco jiného se dítěti věnovat hodinu nebo ostatních 23 hodin, nemůžu jí neustále věnovat totální pozornost, potřebuju si taky někdy uvařit nebo se najíst, ale jak říkám, povídám si s ní, blbnu, zpívám, vyprávím pohádky). Taky se všem chlubí, že všechno naučila Natálku ona, že já nejsem schopná jí naučit mluvit, ale ona to spraví. Mě to štve, připadám si jako neschopná matka, už mě napadají myšlenky, že by snad Natálce bylo líp beze mě. Ach jo, snad se to spraví.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Takže jak to dopadlo:
Včera Natálka s tchýní nebyla, byly jsme u našich, tam si hrála s neteří, byla veselá, v pohodě, smála se na mě, zase ke mě natahovala ručičky, prostě v pohodě. Po návratu jsem tchýni teda řekla (v klidu), že teda nechci, aby malou učila mlátit psa a odhánět ho tím, že ho plácne přes čumák, že se jí to může vymstít a že je taky pak zlá na ostatní (na nás, na děti) a ona na mě začala ječet, že se mi nikdy nezavděčí, že to je jako s tím kočárkem (chtěla malé koupit proutěný kočárek, který se mě teda nelíbil, protože vypadal jak z 19. století a navíc má železnou rukojeť a když se o to malá uhodí nebo do toho kousne, tak jí to bude bolet, navíc je malý, takže do něj nedá svojí oblíbenou panenku, chci jí koupit malé golfky, až na jaro) a že si na ní pořád něco vymýšlím a že to není pravda, že jí učí mlátit psa (byla jsem toho několikrát svědkem). A že mi sice lhala o tom., že jí dala čokoládu, ale že měla strach, že jí něco řeknu (proč to teda dělala). Ona si to asi ani neuvědomuje, pro ní je to normální. A že do malé pořád cpe peníze a to se mi líbí, ale jinak s ní nic nemůže. Tak jsem jí řekla, že jí peníze, co do Natálky dala, vrátím (dávala jí k narozeninám, Vánocům a svátku dohromady asi 2.500, aby jsme jí něco koupili), když toho teda lituje. A že teda nechci, aby s ní dělala něco za mými zády (dávala jí čokoládu, čerstvé rohlíky apod.), že pak nevím, co s ní je a proč, že jí v noci bolí bříško a vstávám k ní desetkrát já a ne ona. Tak se nafoukla, že to se mnou nemá cenu a že jí ani nenechám užít si vnučky. tak jsem jí řekla, že Natálka je moje dcera a vzala jsem si jejího syna a ne jí, pokud chce svojí vnučku vídat, tak holt musí dodržovat naše pravidla, který nedělám pro srandu králíkům. Závěr je - "no tak já s ní teda nikam chodit nebudu". Tak ať nechodí, já na to nezajdu.

In reply to by ivca.konik

Ahojky, to je dost děsivý, docela se mi stahoval žaludek, jak jsem tvůj příspěvek četla. Mám podobnou tchýni (teda pratchýni, ale manžela "vychovávala") a jezdíme tam jen občas. Nechci jí tam nechávat malou (6let) ani na hlídání, protože to jsou samý bonbóny, čokoláda, pak se rozčiluje, že nejí oběd...se psem je to opačnej extrém - pes je u nich svatej, nejdůležitější a když se po Nátě ožene a klidně ji i kousne, když ho pohladí, babička ho hladí a řekne Fuj, Cézárku...Cezárek dostal párkrát přes držku ode mě a je pokoj, babička jen vyvalila oči a neřekla ani fň. Já bych na tvém místě ke tchýni malou nedávala a chodila tam jen na návštěvu společně, abys mohla říct "Tohle ne!" Já to tchýni taky musím pořád říkat a přede mnou to respektuje, za mými zády si stejně dělá co chce. Malou vzala k přehradě (byla pár dní před tím nastydlá) a dovolila jí si tam čvachtat nohy, pak si tam holka kecla a šla kilák s mokrým spodkem :/ pak mi ženská jedna do očí lhala, že to malý zakazovala, holčina mi ale řekla, že jí tam babička poslala. Tak je to se vším, může za to to dítě (který nemá rozum), babička mu jen vyhověla ://: No a ty máš malou tak 2 a půl tipuju, tak to je v celku pochopitelný, jak se chová. Vůbec si nemyslím, že tě nesnáší, děti v tomhle věku rádi vzdorujou a někoho někam posílaj, ať už psa, nebo vás :) na tom nevidm nic špatnýho, i když to určitě zamrzí. Ale babičce bych rozhodně nedovolila takhle podrývat tvou autoritu a malou rozmazlovat tím, že dostane všechno, co chce. Pokud ji hlídá hodně často, má jistě právo na svoje metody, ale právě proto si já svoje děti hlídám a vychovávám výhradně sama a všechny babičky musí respektovat moje přání a moji výchovu, jinak k nim prostě děti chodit nebudou.

In reply to by vood

ty jo, to je taky hrůza, co popisuješ, ty máš aspoň dobrý, že s ní nebydlíš a vidíte se jen občas. ona jí nehlídá, jen si vymínila, že chce s malo jezdit na procházky a občas jí měla, když jsem šla k Dr. Já to dělala z dobré vůle, že malá bude mít babičku, já jsem žádnou neměla, ale tchýně jí teď dva dny naprosto ignoruje (včera jí malá dělala z okna pápá a ona jí viděla a ani jí nezamávala na pozdrav, když jsme šl ven, tak jde proti nám a ani na ní nekoukne.... pořád jak jí miluje nejvíc na světě a teď takhle, takže to zase byla nějaká její herecká etuda před ostatními), tak nevím, jestli z toho Natálka nebude mít v hlavě akorát zmatek.

In reply to by ivca.konik

Dospělá ženská a takový scény :n: a nejhorší je že má problém s tebou a neštítí se řešit to přes chudáka dítě, který neví, co se děje ://: no nemáš to jednoduchý. Já jsem fakt šťastná, že mě tohle nepotkalo! Všichni nás viděj jen občas, protože máme fakt velkou rodinu a musíme to nějak střídat. A jak se málo vidíme, nikdy se neřeší nic nepříjemnýho :) Ale jak jsem četla, domek je váš a tchýně by měla být ráda, že s váma může bydlet a zařídit se podle vás :n: lituju ženký, co bydlí vu tchánovců a poslouchaj pořád kecy o tom, jak maj být rády, že maj střechu nad hlavou. Ale tchýni pod vlastní střechou bych asi hnala, kdyby rozjížděla takový divadýlka :/ já vím, že se to řekne... vždycky jsem byla takový trdlo, co si nechá všechno líbit..no a teď jsem přesnej opak a světe div se, moje pratchýně, která nikdy neřekne "prosím, mohla bys, zkus, já bych udělala..." vždycky jen "musíš, udělej, nedělej, nesmíš..." ze mě má docela respekt, nemluvě o mojí matce, která za každým smrknutím vidí duchovní příčinu a dost nepříjemným způsobem mě neustále nutila se takovejma blbostma zabývat a dokonce s ní jezdit za jejím "guru" ://: hele já mám v rodině samý lepší lidi :s: ale všude je něco, jak to tak sleduju :a:

In reply to by ivca.konik

Neboj Ivčo, ona má k malé už vytvořené pouto, takže bych se toho nebála, že se jí zřekne úplně a nebude jí chtít brát ani ven. U nás je to podobné já když něco řeknu že se mi nelíbí tak taky tchýně dřív hudrovala ať si jí teda hlídám sama,ale když jsem to jednou tak prostě udělala a ani jsme pak nepřišli na návštěvu jak zjihla, prostě to bez malé už nevydrží když je na ní zvyklá že ji každý den vidí.
Ale chtěla jsem ji dát najevo, že není mou povinností tam chodit denně na návštěvu a že si klidně hlídání zařídím jinak, že manžel pohlídá a tak. No a vida, teď když jí něco řeknu tak už nic nenamítá, dokonce bych řekla, že kdyby nebyla tak hrdá že by uznala už i ty chyby co udělala ale to ona hrdá je, ale alespoň už ty chyby neopakuje.

In reply to by ivca.konik

to byl dobrý tah.tak to u vás bude chvilku v klidu.myslím ,že ji to dlouho trvat nebude a malou si zase na procházku vezme a bude si dávat pozor aby si tě znovu nepohněvala.musíš se ozvat ne trpět v koutě....

ahojky přesně vím jak ti je co já zažívala s tchýní si kdo to nezažil nedovede představit,od nadávek,přes výhružky až po pěsti,o pomlouvání nemluvě.Bydlíme taky ve společném baráku,chtěla mě vyštvat a dostat od přítele já bojovala jak lev,a vydržela tu,ale byla jsem psychycky na dně,zhubla kouřila nejedla brečela no ted se nechápu.Půl roku měla zákaz vidět syna,přítel stál absolutně při mě,jen magor by neviděl co ona je za svini.Po půl roce jsem nevydržela to,že synek nechodí na zahradu kde je bazén mohl by mít písek klouzajdu houpačku celkově vyžití zvířátka atd.a usmířila se.Nejhorší je že u těhlech lidí jak malilinko povolíš už se vezeš,nastavili jsme pravidla,neviděla jsem důvod proč by měla jen kvůli spol.bydlení být u nás 5xdenně a ještě si tahat malého k nim a cpát ho vším možným.Ted jsem na rizikovém a bohužel se tchýně střídá v hlídání s moji mamkou chodí s malým ven,což ona pojala že jsem asi totápně přivázaná k posteli a ona už od rána se musí starat,což u ní vypadá že si pouze hraje šišlá a chová se jak kráva k malému,moje mamka uklízí vaří atd.Takže kecy nekecy se opět začínám zamykat a bude to tak jak se předem vždy dohodnem.Radím ti at ti vůbec není blbé být na ni nepříjemná,zamnknout se,říct ne ted si chci dcerky užít já,ne ted chcem mít klid,ted jedem pryč atd.Nemá žádné právo na tvé dítě a to co dělá je hnus si dobrá že ji Natálku ještě půjčuješ.A chlapi jsou bohužel synové našich tchýní,takže z nich něco mají,můj přítel totiž poslední dobou už nechce poslouchat moje zbytečný stěžování a jsou to pro něj malichernosti,na jednu stranu podrívá mou autoritu ona si řekne on ho dovede a já jsem pak ta potvora,ale s tím se člověk naučí žít a mně už je dávno jedno kdo si co myslí,pač vím co si myslí o ní a jak si to přeberou.Věř mi na každého jednou dojde,drž se a nedej se!!!!A prosímtě nemysli si že jsi špatná máma,to víš že tě malá miluje,u nás je to stejné je to u všech dětí kdo jim vše povolí ten jim přijde nejhodnější.

ahoj, tak to je mi moc líto, že máš tchyni takovou potvoru...
když bydlíte u ní v domě a musíte chodit přes její, tak to je asi těžký se jí vyhnout, ale asi bych ji pozvala k sobě uvařila jí kafíčko a jasně stručně bych jí vysvětlila, že takhle teda ne, pravidla výchovy určuje matka, ona jistě může pomáhat, ale ne štvát dítě proti matce... ono to nejvíc ublíží malé... jestli tohle nechápe...
píšeš, že vybudovat vlastní vchod je pro vás teď z finančních důvodů nemožné, to jediné by ale asi vyřešilo hodně...
a co na to tvůj chlap... měl by tě podržet a promluvit s ní... nebo máknout na samostatným vchodu
dala bych ultimatum, že musíme najít společné řešení, protože stěhovat se asi nechceš...
jo a ještě co ji učí dělat psovi, tak to bych teda zatrhla okamžitě... i sebehodnější pes může v obraně dítě ošklivě pokousat a málokerej pes je opravdu tak klidnej, že si nechá se sebou dělat cokoliv... vzhledem k tomu, že se tvoje tchyně chová, tak jak se chová, pochybuju, že ten pejsek bude zrovna extra cvičenej...
já sama jsem docela háklivá na takový chování, takže když by to nešlo po dobrým, tak bych ji postavila do latě i za cenu toho, že by se urazila a nestýkaly bychom se, což je ale v jednom domě na prd... a malé bych to vysvětlila nejspíš, že babička je nemocná,proto mamince nadává... protože tohle dospělí lidi nedělají když jsou normální...
pevný nervy....

In reply to by jajaxy

ahojky, já jsem těchle rozhovorů na téma Natálka měla několik, ale asi se minuly účinkem. Chtěla jsem, aby Naty měla babičku, já jsem žádnou neměla, proto jsem nějak nehrotila, že si jí bere na procházky, ale jak říkám, čeho je moc.... Budeme to muset nějak vyřešit, jinak mi z toho šibne.

taková tchýně je na nakopání do pr...e, vy asi bydlíte s ní v baráku vid? asi by bylo nejlepší zaříit si vlastní bydlení, nebo jí prostě malou nepujčovat a tím pádem rázně zakročit, kdyby tohle zkoušela moje tchýně, tak bych z ní vytřásla duši, ale myslím že ona by si to nedovolila jelikož sem jí ukázala hned na začátku že semnou zametat nebude, nebo se porad s manželem at taky zakročí, protože tohle by mohlo být jen horší a horší

In reply to by monika37

Moni, ona s námi právě bydlí v baráku, ale ten je náš, takže stěhování nepřichází v úvahu. Já jí neuistále jen opakuju, co si nepřeju, aby s Natálkou dělala a je to jak vychovávat další dítě, přede mnou to neudělá, ale jak jsou sami.... myslela jsem , že je dospělá, ale asi ne.

Ivuško, netruchli, Natálka tě určitě ráda má, vždyť jsi její maminka ... jen teď preferuje tchýni, protože jak píšeš, všechno jí dovolí. HJe to určitě nepříjemná a pro tebe smutná situace, úplně to chápu - a asi se to bude těžko řešit. Podle mne by se musel zapojit hlavně manžel, protože to je syn a to se vždycky řeší takovéhle věci líp a snáz se ledacos řekne , než když to řekneš ty coby snacha. Měli byste si s mamkou sednout a říct jí, jak se věci mají a že se vám to nelíbí, že tohle nechcete a že by s vámi měla trochu spolupracovat. Protože podle toho, co píšeš, to za chvíli dopadne tak, že z Natálky bude rozmazlená holčička, která bude od babi zvyklá, že dostane všechno, co si umane, a vy budete ti špatní. A to by si měla mamka uvědomit, že to takhle nejde a trochu s vámi spolupracovat - prozatím alespoň v těch základních věcech.
------------------------------------------------------
naše osobní stránky - www.dent.websnadno.cz.

In reply to by vodnanka

Zdeni, díky za podporu, jsem z toho smutná, přijdu si jak největší vyvrhel v rodině. Jenže manžel to s ní řešit nebude, dle něj jsou to poddružnosti a pokud mi na tom záleží, tak si to s ní mám řešit sama. a přesně - bojím se, že tímhle stylem bude z Natálky pěkný fracek, co si k nám dovolí všechno.

In reply to by ivca.konik

vyvrhel nejsi, chceš jen aby respektovala tvá pravidla a na to máš jako matka právo... tvůj manžel asi nechápe dostatečně, že by měl stát za tebou, protože je to vaše dítě a jeho dobro... prostě mu vysvětli jak se jeho matka k tobě chová a jakým způsobem "vychovává" vaši dceru a že se ti to nelíbí, že samozřejmě respektuješ, že je to jeho máti, ale, že by tě měl podpořit a ne se od toho distancovat... nejhorší je že jsi v tom sama... ale buď diplomat, aby ses taky od něj nedozvěěla, že matka je ta nejlepší a tobě se pořád něco nelíbí... to někteří pánové umí :-)
nejlepší by bylo aby byl jejího jednání náhodným svědkem a pochopil, že to není tvůj výmysl...

Ahojky,tak to bych rázně zakročila a to asi přes manžela,který jí snad musí domluvit.Takhle by to nešlo,zcela bojkotovat tvojí výchovu,to přeci nejde.Upřímně ti může být jedno,jak ona to dělala s tvým manželem,tohle je tvoje dítě a vychovávat se snad bude podle toho jak chceš ty a tvůj manžel.Pokuď nejde zamezit styku s ní,tak bych to aspoń udělala tak,že tchyně s ní nebude sama.Bude to určitě časově náročné,ale aby mi cpala dítě čokoládou,mlátila psa a podobně,to bych nesnesla.Ať jde s malou na procházku-ale ty běž s nimi,ona si to před tebou nedovolí.A mimichodem,to co ona říká svým známým,mě by bylo upřímně jedno,pokuď já jsem si jistá,že něco dělám správně a chci to tak dělat,tak je mi úplně ukradený,co si myslí ostatní.Jo a taky bych hodila řeč s manželem-tomu to nevadí??Jo a ještě,natálka tě určitě má moc ráda,toho se neboj a určitě by jí nebylo líp bez tebe,ještě ke všemu,když má takovou výchovu-nevýchovu od babičky.A držím moc palce,ať se vám to nějak urovná a tchyně dostane rozum!! :a:

ahoj Ivčo, jak už některé maminky psaly, je potřeba si to s tchýní vyříkat na rovinu, ať už se k tomu postaví jak chce ona, jestli tvoje přání nebude respektovat tak má by u mě měla smůlu a prostě bych tam s malou chodila minimálně. Už se mi taky stalo že moje tchýně mi do výchovy kecala,ale já si to dělám stejnak po svém, třeba s příkrmama, už mě jednou vytočila když malou hlídala tak jí dala v půlroce bobíka a to byla ještě skoro plně kojená, malý pak bylo špatně a blila, a nebo jí jednou přecpala banánem a dala jí to zapít ještě dávkou mého mm a malá se taky děsně poblila a od té doby mi nechce jíst banán a to ho tak milovala.
Teď už máme jasná pravidla a ty se prostě nesměj porušit, když jí babča chce něco dát musí se mě zeptat, dneska jí dala piškotky ale za mé přítomnosti, malé moc chutnaly a na její věk už to může, je jí osm měísců a tak měla babča radost, taky jsme jí říkala, že je jasný že jí bude chtít koupit nějakej mlasík to babičky dělají tak zatím může ty pyškotky když jí to udělá radost:-)))
Taky se nemůžeme s tchýní občas shodnout kdy dát malou ven a kdy ne, já když je mínus pět stupňů tak ji beru ven jen jednou denně a to max na 30-40minut, malá mi trpí na rýmu. a tchýně by ji klidně v -10dala na dvě hodiny ven spát. teď už to ale ví, že si to nepřeju a nedělá to.
Občas se ještě něco samosebou najde co se mi nelíbí,ale vždy jí to řeknu na rovinu. myslím si že jsem někdy až moc přecitlivělá a dávám těm mým pravidlům dost důraz ale je to moje dítě a chci si ji vychovat tak jak chci já.

je to prostě stará pipka, která si snaží něco dokázat. Jasně, ona má zkušenosti, vychovala už děti, tak je chytrá až na půdu. Já bych se, být Tebou, snažila vymýšlet Natálce program tak, aby tchýně neměla tolik možností si ji brát. Chápu, že si ráda odpočineš třeba, chceš v klidu uklidit a tak, ale já taky nemám nikoho, kdo by mi malou pohlídal, no tak co, jdu s malou ven, a co se stihne, to bude. A tchýni bych ji půjčovala minimálně. Jinak já si taky přišla jak debil, když jsme na svátky byli u tchýně, a ona mi začla vyčítat, že malou nosím minimálně (že mám záda v pr... to jí je fuk), že místo košilek dávám bodýčka, že jsem pomalá když koupu, že když jí udělám čaj a ona ho zrovna nechce tak jí ho nenarvu násilím, že jsem poslechla doktory, když mi řekli, že kvůli mému zdravotnímu stavu mám přejít na UM... pak přišla návštěva a ona hned začla tohle všechno říkat. A pak mi doporučila jít do práce a že ona bude malou vychovávat sama. Brečela jsem kvůli tomu a pak mi manžel řekl, ať se na to vykašlu. Naštěstí ji máme za hranicema, takže tam pojedem jednou za čas a konec.

In reply to by fli

Ahojky fli, jasně ona vychovala jedno dítě s tím, že do něj neustále rvala jídlo a manžel měl v 19 letech 130 kg, takže bych nerada, aby Natynka taky tak dopadla. Taky to máš těžký, nemá cenu kvůli nim brečet, i když to člověka mrzí.

Ahoj,
neboj,mala Te ma rada a to jeji chovani ji prejde,uvidis. Obcas mam doma to same. Mala se zacne vztekat a odhani me. Zatim se babi neohani,ale cekam,ze to brzy prijde,pac moje mati ji da vse,na co si ukaze i kdyz stoji vedle ni a rikam "NE". Ma z toho prdel a rika:"babicky jsou od toho,aby deti rozmazlovaly" a to mam co delat,abych se udrzela. Dokonce se kolikrat otoci,neco ji da nebo dovoli a k tomu doda,ale at ti mamka nevidi! No proste mazec! Ja mam nervy na pochodu! A pak chodi a rika,ze je mala nevychovana,protoze ma tendenci si vse prosadit,ale ze ji to uci ona,to uz nevidi! Je to vecny boj,ale mam vyhodu,ze mati je 200km daleko a jezdi 2x do mesice na vikend. Nekdo si rekne,ze to moc neni,ale on aza ten vikend pochyti vic nez dost! Takze se drz,mala z toho vyroste. Ja si to taky obcas rikam,ale jakmile ji dam najevo,ze kdyz me posila pryc,tak pujdu,tak hned pribehne a otoci.

In reply to by Miknez

ta věta "babičky jsou od toho, aby rozmazlovaly" mě taky dráždí, jako rozmazlovat jo, ale vytvářet zlozvyky, to teda ne. Je to opravdu věčný boj, s mojí mamkou jsem si to už vyjasnila, ale jí to nějak vysvětlit nedokážu. asi mám špatné pedagogické metody.

to je nejspíš úděl matek-být ta špatná co vychovává,zakazuje a dělá nepříjemné věci(dává léky,stříhá nehty ... atd.)S tchýní nemáš problém jen ty,ale spousty dalších maminek a tady ti pomůže jen pořád jí neustále opakovat co si nepřeješ a proč.Taky to ta moje na mě zkouší-nebudu popisovat co všechno mi provedla,ale nějaké věci byli fakt hnusný.Moje malá je fixovaná nejvíc na tatínka a já jsem ta co zakazuje a on rozmazluje spíš(takže to máme takhle rozdělené :) ,už jsem si zvykla)-ale tchýni je třeba usměrnit,nebo se z toho zblázníš!Vím o čem mluvím.A tvému dítěti je nejlépe s tebou a neschopná nejsi,ba naopak si určitě pro Natálku ta nejlepší máma pod sluncem. :k: Jo a to co praktikuje tvá tchýně je tzv. "OPIČÍ LÁSKA" a tu dítě brzy prohlédne,neboj ...

In reply to by Lyret

Já se jí snažím usměrňovat, ale je to jak kdybych vychovávala další děcko. Jen mě chytla depka z toho, že Natynka je teď taková a nejspíš je to i její vina.

In reply to by ivca.konik

Určitě je to její vina-nejspíš schválně navozuje situace ve kterých si ta špatná ty a ona se může blísknout jak je dokonalá a zvládá to lépe než ty.To mi tchýně dělá taky ... něco zakážu a malá běží za ní a ona hned ťuťu-ňuňu máma je zlá ... pojď ke mě a vem si čokoládku(před obědem :-g( )-takže zas nastoupím já a je to pořád dokola.A taky teď čekám druhé mimi a to jednou zkusila říct,že už malou nebudu mít ráda a že budu mít raději mimino-pěkně jsem jí seřvala a snad dva měsíce k ní ani nepáchla(chodil k ní jen manžel s dcerkou) ...

No sila,ja bych ju kopla do prdele kravu!!NOrmalne bych ji rekla jak si predstavuju vychovu a jak ne,hruza :00: Chapu ze je to tezke kdyz s nima bydlis,me muj furt taky rika ze jejich maj celej velkej barak a my se mackame v 2+kk a cekame druhe,ale radej se budu mackat pac bydlet s nima dopadla bych stejne!Tezko radit ale mala te ma urcite rada,prece jen si jeji matka! :h:

ahojky, situace to je nelehká, hlavně pokud nemáte jinou možnost než ta bydlet nadále. ale měla by jsi do toho trochu zatáhnout i manžela...na čokoládu má ještě dost času (později se tomu stejnak neubráníme) co takhle se sbalit a s malou třebas na půl dne vypadnout někam ven, či ke kamarádce (nevím jaké tam máš možnosti) nebo do mateřskéhocentra...a ten čas si s malou užít.
určitě vydrž...malé by bylo bez tebe smutno!
jinak je děsně šikovná...jsou koukala co už všechno umí...tak hlavu vzhůru...a ten vzdor ji přejde neboj.

In reply to by Ruza

Ružo, asi máš pravdu, te´d chceme začít chodit na plavání, tak třeba to pomůže, ono to člověka vyčerpává, pořád doma vymýšlet pro mrňouse nové aktivity a jí už taky neba dělat pořád to samý. možná proto je taková zpruzená a babička když jí vezme ven, tak je to pro ni zpestření.

:00: .vzpamatuj se a uvedom si,ze Natalka te ma rada i kdyz se na tebe nesmeje,deti takhle male jeste poradne lasku vyjadrit neumi,neboj vsak to brzo prijde.Co bych mela rikat ja,Emmu porad mlatim za neco pres ruce protoze dela to same co tvoje Natalka,ale mala to dela schvalne a ceka nato,az ji budu nadavat a davat pres rucicky,ale ono ji to vubec nevadi a jen se vsemu smeje a dela si z nas prdel,kdyz na malou zakricim u kamaradky,tak mala nic a jeji holcicka zacne chudak plakat :\/: .Hele nektere deti jsou takove povahou,ze se nudi,jsou uplakane,nesmeji se,to se zlepsi uvidis.Kazdopadne promin,ale tvoje tchyne je krava :spid: ,co si jako snazi dokazat.Hele nechci ti radit,ale co bych udelala ja,rozhodne bych si s ni durazne promluvila o tom,ze nebude nekde vykladat takovy kraviny jako vyklada,nebudou malou ucit blbosti a snazit se ji ucit neco jineho nez ty si prejes,pokud by to delala i nadale,proste bych ji malou nepujcila :n: ,i zato hlidani.Nebo kdyby mi fakt lezla jakoze hodne na nervy,tak bych se odstehovala a mela by po prdeli,je to velke rozhodnuti,ale me by problem nedelal,ja uz jsem holt takova.pevne nervy Ivi a nenech si vse libit,vzdy prohrajou jen blbci co porad nekomu ustupujou.

In reply to by krevetka

Romi, když mě to je líto, když tady čtu, jak ani ne roční děti dají mamince pusinku a přijdou se obejmout a u nás tak maximálně dostanu po hubě :r: já jsem s ní o tom mluvila už několikrát, vždycky na čas přestala a pak se to vrátilo do starých kolejí, už odmalička to bylo "máma je zlá, máma ti všechno zakazuje bla bla" Odstěhovat se nemůžeme, dům je náš.

In reply to by ivca.konik

kdyby proste reci nestacili,a ona si fakt nedala rict,domluvila bych se s manzou a rekla ji,ze barak prodam,stehuju se jinam a ona at si neco najde,vim ze to neni jen tak,ale tohle bych si libit nenechala,nebo bych sla i zatu cenu do podnajmu a ji tam nechala.Ale ja jsem hubu,takze me by problem nedelalo ji servat na dve doby,kdyz se mi nelibi neco u nasich nebo babi,tak dostanou pekny kotel a nic si nedovoli.

In reply to by krevetka

jo, jo... pokud nebude tchyně respektovat tvoje pravidla, po dobrém, tak bych to zkusila po zlém a vysvětlila jí, že v jednom domě to nejde, takže ať si hledá byt a nebo, že barák prodáte, koupíte dva byty a hotovo... ale každej byt v jiným městě... ale to je krajní řešení... a tvůj manžel by musel 100% stát za tebou... no a pokud to neůjde ani tak, nechala bych manžu a tchyni doma a odstěhovala se s malou, zatím třeba k rodičům... třeba pochopí, že to myslíš vážně...

ale tvůj pocit znám..když se nám narodil Matýsek,tak jsme bydleli u tchýně,my dole,oni nahoře a nahoře jsme měli společné wc a a koupelnu..když jsme se tam stěhovali,říkali,že když je tam nebudu chtít,tak zamču a hotovo,ale copak to jde?byli tam každej den několikrát nebo my nahoře,protože na záchod prostě musím,že..a Matýsek mě ani nepotřeboval kolikrát a mě to taky strašně štvalo...babičku mu vše dovolila,já ne...babičku se mu věnovala pořád,já ne..babička ho chodila koupat a mě to deptalo,chtěla jsem si dělat věci sama podle sebe,ale nešlo to..pořád se v tom někdo vrtal a tak jsem si musela zvyknout,že to nijak bohužel neovlivním,dokud tam budeme....teď bydlíme u mýho dědu,kterej je nemocnej,takže se musím starat já o něho a nikdo mi do ničeho nekecá a Honzíka si užívám se vším všudy...koupu podle sebe,krmím podle sebe a ostatní je mi jedno..u Matýska mi kecali všeci do příkrmů,vadilo jim,že jsem mu dávala jídlo bez soli,že jsem mu dávala čaj bez cukru,prostě pořád nějakej problém...jak se bydlí s rodičema,tak je to děs běs někdy.,..ale manžel si uměl otevřít pusu a když už se nám něco fakt nelíbilo,tak jim to řekl a vždycky jsme se domluvili...nemůžu přímo říct,že jsme se hádali,to ne...ale byli situace,ktery jsem nesla těžko a jsem ráda,že je to za náma..tak odděleně se máme rádi víc...je mi líto,že máš taky takovy trápení...

http://www.prckoviste.cz/kekulinka

In reply to by kekulinka

kekulinko, to je teda síla, co jsi zažívala, jsem ráda, že jste si to vyřešili. já nějak nevím, kudy kam, my se stšhovat nemůžeme, dům je náš, platíme hypotéku jak :pig: ....

máš to hodně těžký ještě když bydlíte v jednom baráku...nevim co bych ti poradila,protože mám ještě moc malý miminko ale nadzvedlo mě,že tchýně říká před tvojí holčičkou,že je maminka zlá atd!!! A ny manžela by nedala?

In reply to by ivca.konik

tak to mě moc mrzí!!! podle mě by tě měl podpořit.Ale my se s tim mym taky často hádáme kvůli jeho rodičům,protože mě něco vadí a on to nevidí,nebo nechce...já to svojí mamce řeknu a ona pochopí a dělá jak chci já ale jim to nechci řikat,abych nebyla ta nejhorší! Budu asi muset začít nebo to skončí jako s tou tvojí tchýňkou... ty chlapy sou slaboši,jak se jim sáhne na maminky tak je zle. Drž se a věř,že Natynka tě miluje a tchýni se to taky brzo vrátí pa pa

Ahoj Ivi, vůbec ti nezávidím tvoji situaci,ale jedno vím určitě, že tvojí Natálce by nikdy líp bez tebe nebylo!
Nemáš opravdu jednoduchou situaci,ale budeš muset být ty, která určí pravidla i když to nebude jednoduché,ale musíš být silná a vydržet to,,,,manžel doufám stojí při tobě a nenechá tě v tom boji s tchýní samotnou.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahojky maci, já chystám velký rozhovor, ale oni to s mým manželem berou, jako že jsem přecitlivělá a vím všechno nejlíp a všechno moc řeším. Takže rozhovory proběhly několikrát, ale nic z toho. jinak s ní vycházím jakž takž, oa dělá, že nemáme problém, ale za zády mě pomlouvá.

Souhlasim, kdyby se mi takto babi cpala do vychovy a nedej boze takhle chovala ke me, mela by smitec. Nastesti moje mama je daleko a malou vidi tak jednou za mesic ci dva (deli nas 450km) a druha babi je tak zamestnana jinymi vnoucky, ze zatim nejevi zajem... Ale ma mati vi, ze kdyby nedidrzovala pravidla tak ma s malou smitec a to same bych udelala tchyni. Manza by me nastesti podporil neb Misa je jeho princezna...

In reply to by ivca.konik

Myslim, ze ji to zase nemuze tak uplne uskodit a tchyni se vychovna lekce bude hodit... Ja bych asi nevahala, ale musi na tve strane stat manzel jinak je to pak tezke a muze z toho byt jeste velke halooo. Moc ti drzim palecky...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Tchýně bydlí s námi v RD, musíme chodit přes její byt (domek je dělaný jako jednogenerační a udělat samostatný vchod znamená investici kolem 50 tis. a to nemáme), vždycky si mě odchytí, když jdeme s malou domů, takže to je tím horší, malá se vzteká, že chce být u ní a mě to upřímně řečeno rve srdce, ještě když vidím ten její škodolibý úsměv a kecy typu "no jo, tak pojď k babičce, mamka je na tebe zlá, co že se ti ani nechce domů". Já jsem měla dobrou vůli, ym jsme prarodiče de facto neměli, tak jsem chtěla, aby Natálka měla hezké vzpomínky na dětství, že babičku měla. Ale sere mě, že mi tchýně kazí těžce vydobyté věci a ještě mě pořád kritizuje a pomlouvá.

In reply to by ivca.konik

těžky,musíš bdonutit manžela,aby zakročil než naučí malou proti vám,ona je malinká a nechápe to a když bude poslouchat od babičky,že máme je zlá,tak to bude chápat,že to tak má být,protože to nezná a všemu se učí...a i kdyby se manžel nezastal,udělala bych si tam pořádek sama,jak tady píšou holky,je to tvoje dítě,né její..braň se..ržím palečky,není to vůbec jednoduché...

http://www.prckoviste.cz/kekulinka

In reply to by ivca.konik

ahojky Ivi,vše jsem si tu přečetla a jsem z toho moc neštvaná.co si vlastně tvoje tchýně myslí.čí je ta malá?tvoje nebo její.takové ošklivé věci se o mamince přece neříkají.to dítě to hápe a vnímá a má v hlavě zmatek co je vlatně zprávně a proč babička tak ošklivě mluví o mamince.bude asi potřeba si bez malé vyčistit vzduch a měl by tě potpořit i tvůj muž.takhle opravdu bude zachvilku malá využívat toho co se ji bude hodit.ty ji vychováváš a máš hlavní slovo.co to je za způsoby učit dítě aby bylo psa.z toho jsou pak ty tragedie kdy je dítě napadeno zvířetem a všichni se strašně diví.co ji k tomu vede být taková?nemáte se rádi?jak píšeš dítě musí mít taky svoje hranice.a ne že vše bude moci.¨jen rada nenech i o Natynky líbit ,aby tě mlátila.jsi maminka.učíme dětičky k úctě k rodičům.určitě v tomto věku to není o tom že by tě naměla ráda.ale v tom ,že začne opravdu využívat co je lepší.hlavně si ji nenech vzít.
babička by Vás měla respektovat a i to co ty řekneš.asi je to těžká situace.ale určitě nejsi špatná....

In reply to by bobulkamodra

Já se právě o malou bojím, že jí její pes něco udělá, sice je to pudl, ale i ten jí může kousnout do tváře a má "památku" na celý život. Moje tchýně je zvláštní, přede mnou dělá, jak mě má ráda, ale pak mě pomlouvá a dělá takovéhle věci. Dělá to tak u všech, u každého je to např. "zlatíčko, tobě to sluší bla bla" a pak přijde a "viděla jsi ten účes, to je hrozný", takže si o ní nedělám iluze. Asi si s ní budu muset v klídku promluvit, ale moc mi to nejde, je tu moc negativních emocí z mé strany.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka