Moje dítě me nenávidí, tchýně bojkotuje výchovu | Moje těhotenství.cz

Moje dítě me nenávidí, tchýně bojkotuje výchovu

Obrázek uživatele ivca.konik

Ahojky děvčata. Mám problém, moje Natálka mě asi nesnáší. Pořád do mě mlátí a říká mi "di" a běž". Za celý den se na mě neusměje, ať dělám cokoliv, nebaví jí, když jí zpívám, čtu pohádku, povídám si s ní. Je to jasný, protože jí pořád něco zakazuju (vyhrabávat šuplíky s prádlem, vytahávat věci ze skříněk v kuchyni, rabovat přebalovák, kousat ovladače, máchat se ve WC, vylévat sprchový gel na podlahu v koupelně apod.). Tchýně jí absolutně všechno dovolí, když je u ní, takže malá pořád řve, ať jdeme k ní (říká babí tam, haf haf má, dem a ukazuje po schodech dolů). Naučila jí, že má mlátit jejího psa a říkat mu di, běž (proto to říká i nám), já jí vždycky učila, že zvířátkům se dělá malá, včera na ní tchýnin pes kvůli tomu vyjel a málem jí kousnul do obličeje. Když jdou spolu na procházku, tak jí tchýně rve čokoládou (takovou tou levnou, co v ní nic není akorát tuk a cukr), rohlíkama (a když jsem na ní vyjela, že jí dává čokoládu, tak dělala blbou, že jí nic nedala, až když jsem jí teda řekla, že jsem našla na Natálčině svetříku kousek čokolády, tak se přiznala a prý "no a co, vždyť jsem jí dala i kousek chlebíčku, co jsem cestou jedla a nic se jí nestalo"), Natálku pak v noci bolí bříško, pláče a je třeba od jedné tři hodiny vzhůru, podle tchýně je tohle normální, ona to prý s mým manželem měla taky, tak to holt musím vydržet (ono se to říká člověku, který spí od osmi večer do sedmi ráno), ona musela taky. A taky prý se nemám divit, že mě Natálka nemá ráda, když se jí nevěnuju, ona jí na procházce zpívá a povídá a proto jí malá miluje (neříká to přímo mě, ale lidem okolo, jenže ono je něco jiného se dítěti věnovat hodinu nebo ostatních 23 hodin, nemůžu jí neustále věnovat totální pozornost, potřebuju si taky někdy uvařit nebo se najíst, ale jak říkám, povídám si s ní, blbnu, zpívám, vyprávím pohádky). Taky se všem chlubí, že všechno naučila Natálku ona, že já nejsem schopná jí naučit mluvit, ale ona to spraví. Mě to štve, připadám si jako neschopná matka, už mě napadají myšlenky, že by snad Natálce bylo líp beze mě. Ach jo, snad se to spraví.

Obrázek uživatele ivca.konik

Takže jak to dopadlo:
Včera Natálka s tchýní nebyla, byly jsme u našich, tam si hrála s neteří, byla veselá, v pohodě, smála se na mě, zase ke mě natahovala ručičky, prostě v pohodě. Po návratu jsem tchýni teda řekla (v klidu), že teda nechci, aby malou učila mlátit psa a odhánět ho tím, že ho plácne přes čumák, že se jí to může vymstít a že je taky pak zlá na ostatní (na nás, na děti) a ona na mě začala ječet, že se mi nikdy nezavděčí, že to je jako s tím kočárkem (chtěla malé koupit proutěný kočárek, který se mě teda nelíbil, protože vypadal jak z 19. století a navíc má železnou rukojeť a když se o to malá uhodí nebo do toho kousne, tak jí to bude bolet, navíc je malý, takže do něj nedá svojí oblíbenou panenku, chci jí koupit malé golfky, až na jaro) a že si na ní pořád něco vymýšlím a že to není pravda, že jí učí mlátit psa (byla jsem toho několikrát svědkem). A že mi sice lhala o tom., že jí dala čokoládu, ale že měla strach, že jí něco řeknu (proč to teda dělala). Ona si to asi ani neuvědomuje, pro ní je to normální. A že do malé pořád cpe peníze a to se mi líbí, ale jinak s ní nic nemůže. Tak jsem jí řekla, že jí peníze, co do Natálky dala, vrátím (dávala jí k narozeninám, Vánocům a svátku dohromady asi 2.500, aby jsme jí něco koupili), když toho teda lituje. A že teda nechci, aby s ní dělala něco za mými zády (dávala jí čokoládu, čerstvé rohlíky apod.), že pak nevím, co s ní je a proč, že jí v noci bolí bříško a vstávám k ní desetkrát já a ne ona. Tak se nafoukla, že to se mnou nemá cenu a že jí ani nenechám užít si vnučky. tak jsem jí řekla, že Natálka je moje dcera a vzala jsem si jejího syna a ne jí, pokud chce svojí vnučku vídat, tak holt musí dodržovat naše pravidla, který nedělám pro srandu králíkům. Závěr je - "no tak já s ní teda nikam chodit nebudu". Tak ať nechodí, já na to nezajdu.

Obrázek uživatele vood

Ahojky, to je dost děsivý, docela se mi stahoval žaludek, jak jsem tvůj příspěvek četla. Mám podobnou tchýni (teda pratchýni, ale manžela "vychovávala") a jezdíme tam jen občas. Nechci jí tam nechávat malou (6let) ani na hlídání, protože to jsou samý bonbóny, čokoláda, pak se rozčiluje, že nejí oběd...se psem je to opačnej extrém - pes je u nich svatej, nejdůležitější a když se po Nátě ožene a klidně ji i kousne, když ho pohladí, babička ho hladí a řekne Fuj, Cézárku...Cezárek dostal párkrát přes držku ode mě a je pokoj, babička jen vyvalila oči a neřekla ani fň. Já bych na tvém místě ke tchýni malou nedávala a chodila tam jen na návštěvu společně, abys mohla říct "Tohle ne!" Já to tchýni taky musím pořád říkat a přede mnou to respektuje, za mými zády si stejně dělá co chce. Malou vzala k přehradě (byla pár dní před tím nastydlá) a dovolila jí si tam čvachtat nohy, pak si tam holka kecla a šla kilák s mokrým spodkem :/ pak mi ženská jedna do očí lhala, že to malý zakazovala, holčina mi ale řekla, že jí tam babička poslala. Tak je to se vším, může za to to dítě (který nemá rozum), babička mu jen vyhověla ://: No a ty máš malou tak 2 a půl tipuju, tak to je v celku pochopitelný, jak se chová. Vůbec si nemyslím, že tě nesnáší, děti v tomhle věku rádi vzdorujou a někoho někam posílaj, ať už psa, nebo vás Smile na tom nevidm nic špatnýho, i když to určitě zamrzí. Ale babičce bych rozhodně nedovolila takhle podrývat tvou autoritu a malou rozmazlovat tím, že dostane všechno, co chce. Pokud ji hlídá hodně často, má jistě právo na svoje metody, ale právě proto si já svoje děti hlídám a vychovávám výhradně sama a všechny babičky musí respektovat moje přání a moji výchovu, jinak k nim prostě děti chodit nebudou.

Obrázek uživatele ivca.konik

ty jo, to je taky hrůza, co popisuješ, ty máš aspoň dobrý, že s ní nebydlíš a vidíte se jen občas. ona jí nehlídá, jen si vymínila, že chce s malo jezdit na procházky a občas jí měla, když jsem šla k Dr. Já to dělala z dobré vůle, že malá bude mít babičku, já jsem žádnou neměla, ale tchýně jí teď dva dny naprosto ignoruje (včera jí malá dělala z okna pápá a ona jí viděla a ani jí nezamávala na pozdrav, když jsme šl ven, tak jde proti nám a ani na ní nekoukne.... pořád jak jí miluje nejvíc na světě a teď takhle, takže to zase byla nějaká její herecká etuda před ostatními), tak nevím, jestli z toho Natálka nebude mít v hlavě akorát zmatek.

Obrázek uživatele Elík 01

Jo tak tuhle mám doma taky. Koulení očima Malýho nevidí i 3 měsíce a pak si vzpomene, že má vnuka a přijde se podívat a pak se diví jaké dělá pokroky. Ale to já šílím, protože mi to dost vadí.

Obrázek uživatele vood

Dospělá ženská a takový scény Ne a nejhorší je že má problém s tebou a neštítí se řešit to přes chudáka dítě, který neví, co se děje ://: no nemáš to jednoduchý. Já jsem fakt šťastná, že mě tohle nepotkalo! Všichni nás viděj jen občas, protože máme fakt velkou rodinu a musíme to nějak střídat. A jak se málo vidíme, nikdy se neřeší nic nepříjemnýho Smile Ale jak jsem četla, domek je váš a tchýně by měla být ráda, že s váma může bydlet a zařídit se podle vás Ne lituju ženký, co bydlí vu tchánovců a poslouchaj pořád kecy o tom, jak maj být rády, že maj střechu nad hlavou. Ale tchýni pod vlastní střechou bych asi hnala, kdyby rozjížděla takový divadýlka :/ já vím, že se to řekne... vždycky jsem byla takový trdlo, co si nechá všechno líbit..no a teď jsem přesnej opak a světe div se, moje pratchýně, která nikdy neřekne "prosím, mohla bys, zkus, já bych udělala..." vždycky jen "musíš, udělej, nedělej, nesmíš..." ze mě má docela respekt, nemluvě o mojí matce, která za každým smrknutím vidí duchovní příčinu a dost nepříjemným způsobem mě neustále nutila se takovejma blbostma zabývat a dokonce s ní jezdit za jejím "guru" ://: hele já mám v rodině samý lepší lidi :s: ale všude je něco, jak to tak sleduju Pápá

Obrázek uživatele Veronika 24

Neboj Ivčo, ona má k malé už vytvořené pouto, takže bych se toho nebála, že se jí zřekne úplně a nebude jí chtít brát ani ven. U nás je to podobné já když něco řeknu že se mi nelíbí tak taky tchýně dřív hudrovala ať si jí teda hlídám sama,ale když jsem to jednou tak prostě udělala a ani jsme pak nepřišli na návštěvu jak zjihla, prostě to bez malé už nevydrží když je na ní zvyklá že ji každý den vidí.
Ale chtěla jsem ji dát najevo, že není mou povinností tam chodit denně na návštěvu a že si klidně hlídání zařídím jinak, že manžel pohlídá a tak. No a vida, teď když jí něco řeknu tak už nic nenamítá, dokonce bych řekla, že kdyby nebyla tak hrdá že by uznala už i ty chyby co udělala ale to ona hrdá je, ale alespoň už ty chyby neopakuje.

Obrázek uživatele bobulkamodra

to byl dobrý tah.tak to u vás bude chvilku v klidu.myslím ,že ji to dlouho trvat nebude a malou si zase na procházku vezme a bude si dávat pozor aby si tě znovu nepohněvala.musíš se ozvat ne trpět v koutě....

Obrázek uživatele Mihule

ahojky přesně vím jak ti je co já zažívala s tchýní si kdo to nezažil nedovede představit,od nadávek,přes výhružky až po pěsti,o pomlouvání nemluvě.Bydlíme taky ve společném baráku,chtěla mě vyštvat a dostat od přítele já bojovala jak lev,a vydržela tu,ale byla jsem psychycky na dně,zhubla kouřila nejedla brečela no ted se nechápu.Půl roku měla zákaz vidět syna,přítel stál absolutně při mě,jen magor by neviděl co ona je za svini.Po půl roce jsem nevydržela to,že synek nechodí na zahradu kde je bazén mohl by mít písek klouzajdu houpačku celkově vyžití zvířátka atd.a usmířila se.Nejhorší je že u těhlech lidí jak malilinko povolíš už se vezeš,nastavili jsme pravidla,neviděla jsem důvod proč by měla jen kvůli spol.bydlení být u nás 5xdenně a ještě si tahat malého k nim a cpát ho vším možným.Ted jsem na rizikovém a bohužel se tchýně střídá v hlídání s moji mamkou chodí s malým ven,což ona pojala že jsem asi totápně přivázaná k posteli a ona už od rána se musí starat,což u ní vypadá že si pouze hraje šišlá a chová se jak kráva k malému,moje mamka uklízí vaří atd.Takže kecy nekecy se opět začínám zamykat a bude to tak jak se předem vždy dohodnem.Radím ti at ti vůbec není blbé být na ni nepříjemná,zamnknout se,říct ne ted si chci dcerky užít já,ne ted chcem mít klid,ted jedem pryč atd.Nemá žádné právo na tvé dítě a to co dělá je hnus si dobrá že ji Natálku ještě půjčuješ.A chlapi jsou bohužel synové našich tchýní,takže z nich něco mají,můj přítel totiž poslední dobou už nechce poslouchat moje zbytečný stěžování a jsou to pro něj malichernosti,na jednu stranu podrívá mou autoritu ona si řekne on ho dovede a já jsem pak ta potvora,ale s tím se člověk naučí žít a mně už je dávno jedno kdo si co myslí,pač vím co si myslí o ní a jak si to přeberou.Věř mi na každého jednou dojde,drž se a nedej se!!!!A prosímtě nemysli si že jsi špatná máma,to víš že tě malá miluje,u nás je to stejné je to u všech dětí kdo jim vše povolí ten jim přijde nejhodnější.

Obrázek uživatele jajaxy

ahoj, tak to je mi moc líto, že máš tchyni takovou potvoru...
když bydlíte u ní v domě a musíte chodit přes její, tak to je asi těžký se jí vyhnout, ale asi bych ji pozvala k sobě uvařila jí kafíčko a jasně stručně bych jí vysvětlila, že takhle teda ne, pravidla výchovy určuje matka, ona jistě může pomáhat, ale ne štvát dítě proti matce... ono to nejvíc ublíží malé... jestli tohle nechápe...
píšeš, že vybudovat vlastní vchod je pro vás teď z finančních důvodů nemožné, to jediné by ale asi vyřešilo hodně...
a co na to tvůj chlap... měl by tě podržet a promluvit s ní... nebo máknout na samostatným vchodu
dala bych ultimatum, že musíme najít společné řešení, protože stěhovat se asi nechceš...
jo a ještě co ji učí dělat psovi, tak to bych teda zatrhla okamžitě... i sebehodnější pes může v obraně dítě ošklivě pokousat a málokerej pes je opravdu tak klidnej, že si nechá se sebou dělat cokoliv... vzhledem k tomu, že se tvoje tchyně chová, tak jak se chová, pochybuju, že ten pejsek bude zrovna extra cvičenej...
já sama jsem docela háklivá na takový chování, takže když by to nešlo po dobrým, tak bych ji postavila do latě i za cenu toho, že by se urazila a nestýkaly bychom se, což je ale v jednom domě na prd... a malé bych to vysvětlila nejspíš, že babička je nemocná,proto mamince nadává... protože tohle dospělí lidi nedělají když jsou normální...
pevný nervy....

Obrázek uživatele ivca.konik

ahojky, já jsem těchle rozhovorů na téma Natálka měla několik, ale asi se minuly účinkem. Chtěla jsem, aby Naty měla babičku, já jsem žádnou neměla, proto jsem nějak nehrotila, že si jí bere na procházky, ale jak říkám, čeho je moc.... Budeme to muset nějak vyřešit, jinak mi z toho šibne.

Obrázek uživatele Elík 01

Líp bych to nenapsala. Ivčo, drž se a věř, že tě malá miluje.

Obrázek uživatele monika37

taková tchýně je na nakopání do pr...e, vy asi bydlíte s ní v baráku vid? asi by bylo nejlepší zaříit si vlastní bydlení, nebo jí prostě malou nepujčovat a tím pádem rázně zakročit, kdyby tohle zkoušela moje tchýně, tak bych z ní vytřásla duši, ale myslím že ona by si to nedovolila jelikož sem jí ukázala hned na začátku že semnou zametat nebude, nebo se porad s manželem at taky zakročí, protože tohle by mohlo být jen horší a horší

Obrázek uživatele ivca.konik

Moni, ona s námi právě bydlí v baráku, ale ten je náš, takže stěhování nepřichází v úvahu. Já jí neuistále jen opakuju, co si nepřeju, aby s Natálkou dělala a je to jak vychovávat další dítě, přede mnou to neudělá, ale jak jsou sami.... myslela jsem , že je dospělá, ale asi ne.

Obrázek uživatele monika37

ježiš tohle mi delat ve vůastním baráku tak jí snad vykopu na dlažbu, tolik sil bych neměla

Obrázek uživatele vodnanka

Ivuško, netruchli, Natálka tě určitě ráda má, vždyť jsi její maminka ... jen teď preferuje tchýni, protože jak píšeš, všechno jí dovolí. HJe to určitě nepříjemná a pro tebe smutná situace, úplně to chápu - a asi se to bude těžko řešit. Podle mne by se musel zapojit hlavně manžel, protože to je syn a to se vždycky řeší takovéhle věci líp a snáz se ledacos řekne , než když to řekneš ty coby snacha. Měli byste si s mamkou sednout a říct jí, jak se věci mají a že se vám to nelíbí, že tohle nechcete a že by s vámi měla trochu spolupracovat. Protože podle toho, co píšeš, to za chvíli dopadne tak, že z Natálky bude rozmazlená holčička, která bude od babi zvyklá, že dostane všechno, co si umane, a vy budete ti špatní. A to by si měla mamka uvědomit, že to takhle nejde a trochu s vámi spolupracovat - prozatím alespoň v těch základních věcech.
------------------------------------------------------
naše osobní stránky - www.dent.websnadno.cz.

Obrázek uživatele ivca.konik

Zdeni, díky za podporu, jsem z toho smutná, přijdu si jak největší vyvrhel v rodině. Jenže manžel to s ní řešit nebude, dle něj jsou to poddružnosti a pokud mi na tom záleží, tak si to s ní mám řešit sama. a přesně - bojím se, že tímhle stylem bude z Natálky pěkný fracek, co si k nám dovolí všechno.

Obrázek uživatele jajaxy

vyvrhel nejsi, chceš jen aby respektovala tvá pravidla a na to máš jako matka právo... tvůj manžel asi nechápe dostatečně, že by měl stát za tebou, protože je to vaše dítě a jeho dobro... prostě mu vysvětli jak se jeho matka k tobě chová a jakým způsobem "vychovává" vaši dceru a že se ti to nelíbí, že samozřejmě respektuješ, že je to jeho máti, ale, že by tě měl podpořit a ne se od toho distancovat... nejhorší je že jsi v tom sama... ale buď diplomat, aby ses taky od něj nedozvěěla, že matka je ta nejlepší a tobě se pořád něco nelíbí... to někteří pánové umí Smile
nejlepší by bylo aby byl jejího jednání náhodným svědkem a pochopil, že to není tvůj výmysl...

Obrázek uživatele lucininenka

Ahojky,tak to bych rázně zakročila a to asi přes manžela,který jí snad musí domluvit.Takhle by to nešlo,zcela bojkotovat tvojí výchovu,to přeci nejde.Upřímně ti může být jedno,jak ona to dělala s tvým manželem,tohle je tvoje dítě a vychovávat se snad bude podle toho jak chceš ty a tvůj manžel.Pokuď nejde zamezit styku s ní,tak bych to aspoń udělala tak,že tchyně s ní nebude sama.Bude to určitě časově náročné,ale aby mi cpala dítě čokoládou,mlátila psa a podobně,to bych nesnesla.Ať jde s malou na procházku-ale ty běž s nimi,ona si to před tebou nedovolí.A mimichodem,to co ona říká svým známým,mě by bylo upřímně jedno,pokuď já jsem si jistá,že něco dělám správně a chci to tak dělat,tak je mi úplně ukradený,co si myslí ostatní.Jo a taky bych hodila řeč s manželem-tomu to nevadí??Jo a ještě,natálka tě určitě má moc ráda,toho se neboj a určitě by jí nebylo líp bez tebe,ještě ke všemu,když má takovou výchovu-nevýchovu od babičky.A držím moc palce,ať se vám to nějak urovná a tchyně dostane rozum!! Pápá

Obrázek uživatele ivca.konik

Luci, manžel to řešit nechce, dle něj jsou to prkotiny a kvůli tomu se s ní nebude hádat. Fakt se mi to nelíbí, ale holt s ní budu muset hodit asi po 150é řeč a vysvětlit jí to.

Obrázek uživatele lucininenka

No to asi jo a můžeš jí pohrouiz,že s ní sama nebude,pokuď bude bojkotovat tvou výchovu.Mě to jako prkotina tedy nepřijde a měl by se za tebe aspoň postavit.No snad to tchyně pochopí a bude líp.Pa pa Pápá

Obrázek uživatele Veronika 24

ještě jsi Ivčo nepsala kolik je té tvojí holčičce

Obrázek uživatele ivca.konik

je jí rok a skoro měsíc

Obrázek uživatele Veronika 24

ahoj Ivčo, jak už některé maminky psaly, je potřeba si to s tchýní vyříkat na rovinu, ať už se k tomu postaví jak chce ona, jestli tvoje přání nebude respektovat tak má by u mě měla smůlu a prostě bych tam s malou chodila minimálně. Už se mi taky stalo že moje tchýně mi do výchovy kecala,ale já si to dělám stejnak po svém, třeba s příkrmama, už mě jednou vytočila když malou hlídala tak jí dala v půlroce bobíka a to byla ještě skoro plně kojená, malý pak bylo špatně a blila, a nebo jí jednou přecpala banánem a dala jí to zapít ještě dávkou mého mm a malá se taky děsně poblila a od té doby mi nechce jíst banán a to ho tak milovala.
Teď už máme jasná pravidla a ty se prostě nesměj porušit, když jí babča chce něco dát musí se mě zeptat, dneska jí dala piškotky ale za mé přítomnosti, malé moc chutnaly a na její věk už to může, je jí osm měísců a tak měla babča radost, taky jsme jí říkala, že je jasný že jí bude chtít koupit nějakej mlasík to babičky dělají tak zatím může ty pyškotky když jí to udělá radost:-)))
Taky se nemůžeme s tchýní občas shodnout kdy dát malou ven a kdy ne, já když je mínus pět stupňů tak ji beru ven jen jednou denně a to max na 30-40minut, malá mi trpí na rýmu. a tchýně by ji klidně v -10dala na dvě hodiny ven spát. teď už to ale ví, že si to nepřeju a nedělá to.
Občas se ještě něco samosebou najde co se mi nelíbí,ale vždy jí to řeknu na rovinu. myslím si že jsem někdy až moc přecitlivělá a dávám těm mým pravidlům dost důraz ale je to moje dítě a chci si ji vychovat tak jak chci já.

Obrázek uživatele ivca.konik

Ahojky Veru, já si to s ní vyříkávala několikrát, vždycky to zabralo jen na chvilku. To máš teda taky hustou tchýňu.

Obrázek uživatele fli

je to prostě stará pipka, která si snaží něco dokázat. Jasně, ona má zkušenosti, vychovala už děti, tak je chytrá až na půdu. Já bych se, být Tebou, snažila vymýšlet Natálce program tak, aby tchýně neměla tolik možností si ji brát. Chápu, že si ráda odpočineš třeba, chceš v klidu uklidit a tak, ale já taky nemám nikoho, kdo by mi malou pohlídal, no tak co, jdu s malou ven, a co se stihne, to bude. A tchýni bych ji půjčovala minimálně. Jinak já si taky přišla jak debil, když jsme na svátky byli u tchýně, a ona mi začla vyčítat, že malou nosím minimálně (že mám záda v pr... to jí je fuk), že místo košilek dávám bodýčka, že jsem pomalá když koupu, že když jí udělám čaj a ona ho zrovna nechce tak jí ho nenarvu násilím, že jsem poslechla doktory, když mi řekli, že kvůli mému zdravotnímu stavu mám přejít na UM... pak přišla návštěva a ona hned začla tohle všechno říkat. A pak mi doporučila jít do práce a že ona bude malou vychovávat sama. Brečela jsem kvůli tomu a pak mi manžel řekl, ať se na to vykašlu. Naštěstí ji máme za hranicema, takže tam pojedem jednou za čas a konec.

Stránky

Červené pupinky

Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

Hledám

Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...

Holka nebo kluk

Dobry den, 

prisla jsem zde s dotazem ohledne presnosti pohlavi miminka.Do 21 tt me vsichni doktori ujistivali, ze je to holcicka...

Doprovod u porodu

Dobrý den,  mám na Vás dotaz, co je dobré vědět pro doprovázející osobu u ...

Screening v 36

Zdravím,je mi 36,mám 17 a 11 holky a 2x už jsem potratila.Naposledy loni.V 10tt přestalo být srdíčko a ve 12tt jsem částečně sama...

Ahojky, tak taky dávám fotečky z dnešního vydařeného srazíku Smile Opět mi to Štěpánku odrovnalo a spí a spí a spí, paráda! Už aby byl další Smile

Ahoj všem, jakou máte autosedačku 9 - 18 kg ?? isofix nebo ne a jakou značku? Nám se líbí maxi-cosi- tobi , ale nevim jestli je to ta správná :#o:

Ahojky...chtěla bych se zeptat zda,to že mě poslední týden začalo bolet až nepřijemně píchat v prsou a vytékat mlezivo značí blížící se porod???Ikdyž jsem si četla,že některé ženy to mají i okolo 20tt...takže to bude asi běžný jev,který je u každého jinak a vlastně to nic neznamená.
Ale přesto budu ráda za každý názor.

Ahojky děvčata. Mám problém, moje Natálka mě asi nesnáší. Pořád do mě mlátí a říká mi "di" a běž". Za celý den se na mě neusměje, ať dělám cokoliv, nebaví jí, když jí zpívám, čtu pohádku, povídám si s ní.

Přenášející těhulky, jen mě tak napadlo, jestli víte, co čekáte, zda-li holčičku nebo chlapečka. Napadlo mě to jenom tak. Víte, jak se říká, že holčička si dává načas....... Je na tom něco pravdy?

Zdravím všechny těhulky!! Jsem v desátém týdnu těhotenství a máme doma kočičku Ragdollku, je to náš mazlíček, ale samozřejmě mám obavy, aby zvířátko nějak nemohlo ublížit našemu ještě nenarozenému miminku.

Ahojky holky,mám malou anketku.Bavila jsem se s kamarádkou ohledně uplácení dr.při porodu.Ona se na to chystá.Já bych měla divný pocit to udělat.Já bych to nedokázala.
CO vy na to? Jaký na to máte názor?

Ahoj holky nedá mě to nenapsat-ráno jsem si pustila telku a koukám na ty ubohé malinkaté dětičky ,co jsou bez základních životních potřeb a bez rodiny.Je to něco strašného a vím,že na tyhle věci koukat nemohu,trhá mě to srdce.Nejhorší na tom je ,že je to holá skutečnost a né špatný film,kdybych měla tu moc,adoptovala bych všechny a dala jim to teplo a lásku ,co tolik potřebují.Je mě jich hrozně

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat od kdy jste vašim prckům dávali k obědu pangasie?Natálce bude za 3 týdny 8m,myslíte že by malinký kousíček mohla???

Ahoj holky
Jsem trochu nervozní ,protože mě berou takové lehčí křeče dole v pupíku a taky krapet do přirození . Nevím jestli to je normální a jestli je to tím ,že miminka rostou nebo je něco špatně . Nemáte s tím někdo zkušenost??? K doktorovi jdu v pondělí ,takže doufám ,že se toho ve zdraví dočkám . díky a hezký víkend