Miky je s námi už 3 týdny !

05.05.2011

Ahoj tety květinky,
tak dneska je tomu přesně 3 týdny, co jsem vykoukl na svět :||):
Maminka mě neustále chválí, jak jsem strašně hodné miminko a že má doma anděla, který jen papá, spinká a nebo kouká kolem. Je pravda, že nebrečím skoro vůbec, v noci hezky spinkám 4 hodiny, pak se najím a zase spím až do rána, takže dávám spoustu času mami, aby si odpočinula a vyspala se. Přes den navíc dokážu spinkat i 5 hodin v kuse, ale to už mě mami budí, jestli prý jsem v pořádku :///:
Začátky jsem měl těžké, první dny po porodu jsem se vzpamatovával a bohužel jsem se nenaučil pít normálně z prsu, takže jsme z porodnice odcházeli s kloboučkama na kojení. Po týdnu u paní doktorky na kontrole jsem přibral jenom 50g, takže jsem se musel začít snažit, jinak prý bude umělé mlíčko...na které nakonec také došlo, protože vysaju mamince obě prsa a ještě mám hlad, takže dostanu ještě tak 40 ml UM a jsem spokojený. To umělé mlíčko je také dobré, já v tom nedělám rozdíl, hlavně, že něco teče, ale mamince se to nelíbí a chudinka se snaží, co jí síly stačí, aby mi ho zase vzala. Tzn. že někdy se kojím asi hodinu a střídáme prsa co to jde a mezitím si mlíčko odsává, aby podpořila laktaci. Nicméně na druhé kontrole po dalším týdnu už jsem nabral 300g :jawdrop: což se paní doktorce líbilo, ale mami říká, že už je to zase nějak moc a trošku mi zkrouhla UM, což se mi nelíbí a hlásím se teď o jídlo častěji.
Jinak jsem měl ještě hnisavý zánět očička, bylo to nepříjemné, ale po týdnu kapání kapiček to zmizelo a dobrá zpráva, ze které měl radost hlavně tatínek, druhé varlátko už mi samo sestouplo, takže jsem konečně pořádný chlapák :qu:
Suma sumárum porodní váha 3020g, ve 3 týdnech 3100g a měřím stále 50 cm. Nosím velikost 50, do které ne a ne dorůst, respektive všechno mi je strašně širokááánské!
Chodíme už s mamčou a sestřičkou na procházky, rád se nosím i ve vaku, to když chce v kočárku jet moje ségra. Už se začínám doma rozkoukávat, dokážu dlouho pozorovat obličeje lidí, sestřička je na mě hodná, podává mi dudlíka když pláču a skoro na mě nežárlí. Trošku jsem jí vysvětlil, že ty hysterické scény, co dělala po příchodu z porodnice, jsou na nic, a lépe je bez nich :h:
Maminka vzkazuje, že už je po císaři úplně fit, o jizvě skoro neví a krásně se jí hojí a klidně by rodila znova :!k:
Mějte se krásně, chodíme sem očumovat nová miminka a všem, co ještě na miminka čekají přejeme hladký průběh a radostné shledání....těším se na další kámoše a kámošky miminka :a:

Miky je s námi už 3 týdny !
Miky je s námi už 3 týdny !
Miky je s námi už 3 týdny !
Miky je s námi už 3 týdny !
Miky je s námi už 3 týdny !
Miky je s námi už 3 týdny !
Miky je s námi už 3 týdny !
Miky je s námi už 3 týdny !
Miky je s námi už 3 týdny !
Miky je s námi už 3 týdny !

ahojda,Klári,tak jsem se prokousala minulým blogem a všemi radami o kojení a kdybych to býval věděl..no úplně mi Miky připomíná Maxe-pacholci líný a žlutý by byly klidně 3 měsíce,kdyby to příroda dovolila :€m: ..přesné postupy..každopádně pořád hubnul a já už únavou zkolabovala,tak jsme to po 3 týdnech zabalily..a ze mě se stala usměvavá máma,která to díky Bebě zvládla a dnes na 19m máme 86CM a 11,60kg...každopádně jak je na tom Mikýsek dneska? Klouboučkujete,nebo se ujaly Jitčiny rady?? Kdyby si Julinka s mým Maxem rozuměla-on je na starší :€m: tak by jsem ti je vyvenčila v parku oba a ty by jsi mohla nohou houpat kočárek a čučet do trávy o pár metrů vedle nás a nemyslet na stres,který vlastně nemáš :€Ss€: Držím palce Mikuláškovi i tobě,at se vše už srovná a Julinka si užívá tu malou panenku a usměvavou maminku :metal:

Ahojky :a: teda koukám, že za chvilku vám bude už měsíc :$$: to je děsný jak to letí! Krásný fotečky :h: a Mikulášek je hodně podobný Julince :ww: Při srovnání s takovým drobečkem už je Julinka veliká holčička :girl: hezky se o brášku stará, to je krásnéé :c: a dobře, že na brášku už nežárlí!
A jak se jezdí s kočárkem? Ještě neuvažuješ o jiném? :€): :a:

Klárko, malej je bobík krásnej :qu: Takovej maličkej uzlíček :€s€: Hlavně si s UM nedělej starosti, potřebuješ být hlavně v pohodě, postupně se Ti mlíčka určitě udělá víc a i kdyby ne, tak se svět nezboří - hlavně že je malej v pořádku :€p€: Držím Vám palce :kiss:

Ahoj Klárko,
Mikulášek je překrásný drobeček :-) - to je moc dobře, že se tak hezky rozpapal a že tak krásně přibírá :-). Jsem ráda, že tak krásně spinká, aspoň si můžeš odpočinout v noci, což je opravdu hodně důležité.
Je neuvěřitelné, že Tomášek byl taky takhle malinký, ve 3 týdnech měl cca 3260 g a 50 cm, takže v podstatě stejně jako Mikulášek :-). Taky mu byly tenkrát všechny věci velikánské, protože jsem měla většinou vše až od velikosti 56, s takhle malým miminkem jsem nějak nepočítala. Ale ve 2 měsících už mu byla 56 akorát, protože už měl 55 cm a 4500 g :-). Uvidíš, že i Mikulášek do oblečení brzy doroste a pak už nebudeš stíhat měnit velikosti, jak poroste jako z vody :-).
Tak to je dobře, že už se cítíš po císaři dobře. Ale i tak se snaž co nejvíc odpočívat, ať máš i nadále dost sil.
Fotky jsou překrásné, moc vám to na nich sluší :-). Mikulášek vypadá vedle sestřičky skoro jako panenka, jak je droboučký :-).
Mějte se krásně, pa :a:

Klárko, tak jsi mě zase dostala a já se tady dojímám. Miki je překrásný miminko, těším se, že vás uvidím. Nám bylo 1. května půl roku, máme náušničky a začíname papat mrkvičku. Mějte se krásně!!! Držím palečky s tím kojením! Pa pa Míša

Šmárja já jsem z těch miminek hned tak dojatá :§) jaký to je šikula, že už napíše takovýhle sloh :€): No je to krááásnej broučínek... a gratuluju k tak hodnému miminku :°O°:

No to je brouček krásnej...je dobře,že už tak baští..jen mu to neber mámo ať pěkně přibírá a jsou mu do šířky i další velikosti:)) jinak podrobně budu sledovat jak budeš zase střídat kočárky:))

Klárko, krásně jsi to napsala a Miki je moc roztomilý ;) a na to kojení držím palečky, aby jste to zvládli bez UM ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka