mateřská dovolená versus nezaměstnaná | Moje těhotenství.cz

mateřská dovolená versus nezaměstnaná

Obrázek uživatele HelenD

  Prosím o radu maminky nebo těhulky, které na tom jsou nebo byly jako já. V únoru jsem dala v práci výpověď, co čert nechtěl, v dubnu jsem otěhotněla... Do další práce už jsem nenastoupila, protože mi bylo 4,5 měsíce tak zle, že to ani nešlo. Když jsem byla na OSSZ, tak mi tam řekli, že nemá cenu nastupovat rizikové těhotenství, že by mi nemocenskou nikdo stejně neměl jak vyplatit a tudíž jsem od září bez příjmů a bylo mi řečeno, ať si najdu práci nebo ať mě živí přítel a že na MD můžu nastoupit až se teprve dítě narodí. Nevíte jak, kdy a kam si ji mám jít tedy vyřídit? Děkuji moc všem za odpověď.

  Komentáře

  Obrázek uživatele Lind_a

  pokud jsem tě dobře pochopila, tak jsi byla na ÚP?? V tom případě bysi měla jít automaticky na 4letý rodičák..

  Obrázek uživatele HelenD

  Ano, ale po vyčerpání podpory v nezaměstnanosti, což bylo v srpnu jsem od září až do narození dítěte bez koruny, což mi tedy přijde zvrácené, ale tak počítám, že vláda má pro nás horší a horší zprávy do budoucna...

  Obrázek uživatele Lind_a

  ano, nez se Danielka narodila tak jsem to mela presne takto.. :€\€:

  Obrázek uživatele HelenD

  Mít děti začíná být jako mít vzdělání v zahraničí. Není to o tom, jestli k tomu máš vlohy, ale jestli na to máš peníze. Takže ať se pak nikdo nediví, že po světě běhá spoustu nešťastných dětí, protože jejich rodiče pracují a pracují, aby vydělaly peníze, ale ten čas, který jsou v práci jim zákonitě musí chybět někde jinde, tzn. čas pro děti.

  Obrázek uživatele Lind_a

  Přesně tak,
  tak ted jsem se dozvěděla že kdo má 4letý rodičák tak do 9 měsíce dítěte bude 7600,- a pak do 4 let 3800,- a pro ty co nepracovali po celé 4 roky 4500,-
  Pěkně v prdeli :€\€: :€{€:

  Obrázek uživatele HelenD

  Kde Ti to řekli? Mělo to být 22 měsíců 7600 a pak polovina tuším.

  Obrázek uživatele Lind_a

  no tak to melo byt ale to je stary. to jsem si zjistovala jeste kdyz jsem byla tehu:) kdyby to tak nechali tak by se to dalo..

  Obrázek uživatele Monina

  Ahoj,byla jsem na tom naprosto stejně a na žádné sociální dávky jsem nárok neměla,jelikož se přijmy sčítají a přítel má vysoký plat.Bral okolo 20 000 Kč a na dávky máš nárok pokud vaše přijmy nepřesahují 2,4 x násobek životního minima.Už nevím kolik je životní mimimum,ale my nedostali vůbec nic a to splácíme hypotéku a půjičku na bydlení.Zajdi si na sociálku a zeptej se,třeba nějaký příspěvek dostaneš.Přeji hodně štěsí,je to těžké,my neměli ani na jídlo.
  Monina

  Obrázek uživatele handa1988

  ahojky,jsem na tom uplně stejně,nevím co dál finančně jsme na tom mizerně.tak aspoń tobě držím palečky a´t vše dobře dopadne.Hana :#~:

  Obrázek uživatele HelenD

  Já nemít rodiče, co mě každý měsíc dají na jídlo a na základní potřeby, tak se můžu jít odstěhovat na MÚ a na to asi vládní zástupci spoléhají. Je jim jedno, že platíš léta sociální a zdravotní, to je nezajímá, k tomu nikde nepřihlíží... Sad Nejlepší je, když nemakají celé rodiny jak to bývá u našich menšin, tam se peníze najdou vždycky.

  Obrázek uživatele Lenis

  Ahojky, tak to co ti řekli na OSSz je bohužel pravda. Nebudeš mít ani nárok na výplatu mateřské- to bys musela 6 týdnu před porodem být max 180 dní bez práce, nemocenskou ti taky nikdo nebude platit, tam ti zase skončila ochranná lhůta... nevím, jak na to jste finančně, ale pokud né dobře, můžeš si zajít alespoň na SSP,a zkusit zažádat o příspěvek na bydlení a pak to zkusti na sociální odbor MěÚ, kde bys možná měla nárok, na příšpěvěk na živobytí nebo doplatek na bydlení. Před porodem si zajdi na SSP, domluv si jakým způsobem ti bude vyplácen rodičák, a hned jak porodíš, ti vyplatí první dávku- tzn. 7600 Kč,protože nebudeš pobírat mateřskou, tak ti bude automaticky přidělen rodičák na 4 roky... snad jsem ti aspoň trošku pomohla -...
  JO a určitě jsi vedená na ÚP, tak snad pobíráš podporu v nezaměstananosti... jestli né, máš nárok na výše uvedené dávky hmotné nouze..

  Obrázek uživatele HelenD

  V práci jsem skončila v únoru, tudíž poslední podporu v nezaměstnanosti jsem brala v srpnu. Na MěÚ mi dávky zamítli, protože bydlím v domě s rodiči. Což jsem nepochopila, neb moji rodiče jsou v důchodu a žijí ve svojí bytové jednotce. Ale zákony jsou postavené na hlavu celkově, takže jsem se s tím smířila a místo toho mi nezbylo nic jiného, než se nechat od rodičů živit, protože otec dítěte dělá mrtvého brouka a dokud neporodím a neprokáži otcovství, tak se mám jít pást.

  Přímá adopce

  Dobrý den,

  Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

  Přímá adopce

  Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

  Přímá adopce

  Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

  Přímá adopce

  Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

  Nechtěné těhotenství

  Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

  Ahoj maminky, těhulky a snažilky....
  Mám 3,5 měsíce starého chlapečka a hledáme nějakou kamarádku na kus řeči a procházky.... Jsme z Hrusic a jelikož tatínek hodně pracuje, aby jsme se měli dobře, tak jsme hodně sami... Najde se tu někdo?

  Ahojda holky, prosím o názor, jaké by jste mi doporučlily polohovací lehátko pro mimi?Chtěla bych náké kvalitní,kvůli zadičkám.

  :///: všem nespavcům a klidné spaní, všem těm , které se ještě vyspat můžou.Mám na vás takový dotázek. Kupovali jste už monitor dechu. Přítel pořád tvrdí, že je to zbytečnost a že i my jsme bez něčeho takového přežily a moje mamka mu začíná přitakávat. Jenže já ho prostě pro mímo chci a rozhodně mi to jako hloupost nepřipadá. Jen bych nechtěla koupit něco špatného.

  Ahoj holky, chtěla bych polohovat svého syna (jsou mu tři týdny) pomocí plínky, aby pořád neležel na zádech nebo na bříšku, ale vůbec netuším, jak se to dělá nejsou na internetu nějaká stránka s obrázky, kde bych se mohla na to podívat nebo nějaký návod jak na to.
  Děkuji.

  ....jak se říká tomu co se dává pod dveře aby netáhlo?Nebo do oken,je to takový kulatý a na začátku to má třeba hlavu zvířátka.Chtěla jsem to najít na netu ale nevím jak to vyhledat.Děkuju.

  Kryštůfek je jeden den o víkendu celý u tchýně a jelikož spí jednou denně, tak spí v jejich manželské posteli a včera tchýně říkala, že si slezl z postele a autíčkem zaklepal na dveře, že je vzhůru, tak pro něj šli....doma je v postýlce, mám chůvičku zapnutou a většinou udělá nějaký zvuk (zahučí, zabreptne) abych věděla, že je vzhůru...

  Ahojte, chci se zeptat a poradit. Mám 14 měsíčního syna a spí ve svém pokojíčku v postýlce. Už nějakou dobu sleduju že jak sebou v noci nebo i přes den při spaní hazí tak se boucha do těch šprušlí a je pořád otlačeny... Poslední dobou myslím že je to už mazec a hlavně ho to v noci budí jak se každou chvíli bouchne. Tak nevím jak to řešít. na velkou postel je ještě brzo nebo ne?

  Ahoj tak jdu podat hlášení jak ta noc proběhla usnul úplně v pohodě jen si povídal asi proto že byl unavený, tak jsem si říkala že je to nějaké podežřelé a že by to šlo tak lehce?

  Pěkný ráno všem, jak se prosinčátka máte?? My už se nemůžem dočkat porodu protože se už sotva vleču Biggrin včera ze mě při čůrání vypadl hlen jakoby s nitkama krve(bylo to nerůžovělý). Je možný že by to byla hlenovka?