maminky co vaříte k obědu cca 1,5 dětem ?

04.05.2011

holky, asi jsem se zbláznila ale chytla mně hysterie, že vařím svému 1,5 roku starému prďouskkovi furt to samý k obědu tj. nakoupim květák, brokolici, mrkev vše uvařim zamrazim, To samé maso krůtí, kuřecí, hovězí, uvařim zamrazim. A prostě to jen pak rozmrazim a dávám s bramborem,rýží, těstovinami občas taky čočku a polévky, kuskus, taky občas zapékám. Jenže někde čtu, že je to takhle v pořádku dávat jednotvárné jídlo, pak jsem si ale našla jídelníček jesliček a tam jak vyvařujou,špíz sýrový, kýta na houbách ) tak jsem se nechala něčím jednoduším inspirovat, že jsem začala vařit malýmu smažený květák, zapečené nudle s mletym a protlakem, knedlík s kuřetem na paprice,vepřový gulášek, dnes dokonce rýři s nivovou omáčkou, až pak mi došlo, že je tam děsně soli,, no a to nejhorší teď je, že když dám malýmu něco jednoduchého třeba brambor s dušenou mrkví, nebo hrášek, tak si nevezme do pusy ani sousto a bojkotuje prostě oběd. Asi jsem to podělala a prcka pěkně rozmazlila, za chvíli bude chtít jen omáčky a zeleninu nee.Co teď ? Když oběd nejí, tak řeknu nejíš budeš hladovej a jemu je to jedno, čeká až do sváči, achjo,,že já nezůstala u stereotypního, ale zato zdravého příkrmu.

Zase jsem někde četla, že je normální, že děti jí po roce to co dospělí běžně k jídlu, ale copak my jíme denně vařenou zeleninu s přílohou a vařené maso?

Kliknutím vložíte smajlíky:

totéž co my kromě ostrých jídel. Hlavní jídla mají děti stejné jako my, snažím se dělat víc zeleninových jídel než dříve a častěji ryby. Ke svačinkám se snažím klukům nacpat co nejvíc ovoce a občas navíc nějakou zeleninku, aby měli co nejvíc vitamínů.

ty jo to děláš pořád takový jídlo a omáčky žádný??? já od 8.měsíce malý vařím omáčky...a v roce a půl jí teda všechno..guláše, jakoukoliv omáčku, zapečené jídlo, prostě vše, jen nedávám bujony, sul, chili a jinak všechno a neříkej že ti došlo že v těchle jídlech je hodně soli???přece když nebudeš solit tak je to v pohodě, já nepoužívám sul vubec jen občas dám lžičku takovýho nějakýho zdravýho koření ze zdravé výživy, já si na chut bez soli zvykla a víc mi to aj chutná...hlavně malá by se toho přejedla kdyby měla jíst celej rok pořád jen takový jednotvárný jídlo proto vařím dycky to co mě napadne, ale hlavně zdravě kuli ní...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka