Mám strach o mimi,jsem 30tt a zkrácený čípek na 0,5mm :-(

23.04.2013

holky dnes mi na gyndě naměřil doktor zkrácený čípek, že ho už mám jen půl cm :r: a že hrozí předčasný porod teprve v 30 týdnu těhu a jestli nebudu ležet,že půjdu do nemocnice :n:
Před 4 týdny co jsem byla na kontrole jsem čípek měla už zkrácený na 2cm,ale prý tuhý a v pohodě, ale nyní, už tak málo, děloha je prý v pořádku, je to prý zaviněno mými aktivitami, ale já nic těžkého nezvedám, jsem doma s 3 letým synem a jdu s ním maximálně na hřiště. Nákupy netahám nic, nesportuji, sexík žádný, jen něco uvařím, lehce poklidím, nemeju okna apod.tak už nevím jak se mám více šetřit a teď tohle.A venku je tak krásně, malej teď bude se mnou doma zavřenej, obě babičky chodí ještě do práce a manžel si teď dovču vzít nemůže, protože zrovna jeho kolega, který by ho mohl zaskočit skončil (asi z přemíry práce) na antidepresivech.To je pech :00: a já mám furt ležet, jinak špitál...

Kliknutím vložíte smajlíky:

a víš, že už moc nevěřím na délku a tuhost čípku? s dcerou jsem ve 25tt měla měla cs5, hlavičku v pánvi, v nemocnici pár dní. pak se výjimečně zázračně prodloužilo. mohla jsem ležet. a nakonec to dopadlo destidenním přenášením. a u syna "vše bylo na spadnutí" až do 11 dne přenášení :D takže si myslím, že to chce hlavně klid, nenervit se strašením, malého nezvedat, bude to oukej ;) nohy nemusíš mít nahoře a s 3letým se dá dost polehávat.

In reply to by Monnica

jojo, to tě hold musí přejít. dá se to naučit ;) neboj, zase se k aktivitám vrátíš. možná i potřebuješ takové zklidnění ;) strašení pusť hlavy. já měla blbého doktora, co mi neráčil vysvětlit oč jde. hned po malých státnicích jsem lehla. zkonila jsem to původně blbým nápadem jet na kole. jak člověk není zvyklý ze začátku na určitou zátěž, radši takové nápady pustit z hlavy. s druhým jsem byla svalnatá, s dcerou vylítaná, bez stresu a břicho se drželo :)

In reply to by Monnica

No nevím, nemyslím si, že bys dělala něco abnormálního, že bys to způsobila. Možná je lepší tyhle zprávy nedostávat, mě doktor dole vůbec neprohlíží, naposledy v 10 t, teď začínám 36 t., v pondělí mi bude dělat stěry, tak se podívá, ale jinak vůbec stav svého čípku neznám. Před 14 dny jsem sama malovala obývák, minulý víkend jsem dceři sama tapetovala pokoj, každý den pracuju na zahradě a k tomu mám na krku domácnost s třemi dětmi, takže myslím, že tvé aktivity za to určitě nemůžou. Tak držím palce ať vydržíš co nejdéle, ale 30.tt už by mimi v pohodě zvládlo, tím se uklidňuj.

Ahojda, já na 30.t. byla otevřená na jeden prst a píchalimě kortikoidy kvůli malé aby se jí dyžtak dovyvynuli plicní sklípky.Ležela jsem poctivě, pak už i v nemocnici a podařilo se mi porodit 38+5 :///: Akorát je na prd že zrovna čekáš druhé.Já tenkrát čekala první.Správně bysi neměla dělat vůbec nic... :( Hlavně malého vůbec nenos.Já druhé těhu vyřešila stupýnkama, měla je Kačenka všude, na toaletě , v koupelně a všude jinde si dolezla a náruč hold jen v sedě.Ale díky tomu jsem rodila úplně ve stejný den jako Kačenku.Držim ti moc pěstí.A co kamarádky, nikdo nemůže?Já vim že jsem nesměla ani sedět...tenkrát jsem měla přísný zákaz a když jsem na to prděla tak se opravdu čípek hodně rychle zkracoval až vymyzel.....na štěstí jsem se už dál neotvírala ale brala jsem neskutečné množství různých léků.....ale vše mě za to stálo. :a:

In reply to by Namba

a můžu se ještě zeptat jestli takový polosed na posteli s polštářem za zády nevadí, protože furt ležet na zádech rovně s nohama nahoře je utrpení. Jinak se nyní o malého prakticky nestarám, netahám ho, hraje si sám akorát mu udělám snídani a sobě a novou vodu a pak na oběd příjde jeho prababička a uvaří oběd, takže super, jsem jí za to vděčná :)

In reply to by Monnica

Ahojda , promiň že píšu se zpožděním.Já mohla sedět jen při jídle jinak pak ležet...nuda to byla ..... já se naučila si v leže na boku luštit křížovky :s: A v telce jsem snad tenkrát znala už z paměti co kde dávají a v jaký čas :s: :00: A v nemocnici tam mě vůbec hrozně hlídali a když jsem chvilku se zdržela na obědě tak mě hnali do postele.... :00: Ale když jsem byla na pokoji sama tak na chvilenku jsem si dopolosedu šla.A když někdo přišel sesunula jsem se, ale vždy jsem to udělala jen jednou za den a tak na čtvrt hodinky :s: Taková to byla tajná mise 8) :s: A když mě vysadily léky a mohla jsem domů a tam jsem ještě dva týdny musela ležet do 37.t. tak jsem to už trošičku s ležením flákala a jak mile jsem byla 37.t. tak jsem zase všude chodila no a 38 plus 5 jsem porodila, šlo znát že jsem se začala rychle otevírat a i porod byl rychlý.Když jsem přijela do porodnice tak jsem byla už na 4 prsty otevřená a pak to šlo šupem.A druhý porod zase 38 plus 5 sem rodila syna a taky rychlovka s odtokem plodové vody.Myslim si že tenhle týden je ideální pro porod ;) :a:

Ahoj, neboj, zítra už má být venku ošklivo,nebude to tolik lákat ven :) Nemocnici se nebraň, už kvůli možnému píchání kortikoidů na předčasné dozrání plic miminka. Ty běžně dozrávají 32/33 tt. Nám se malý narodil taky ve 30 tt, doma 15-ti měsíční starší dcerka...měli jsme štěstí,sice byl 2,5měsíce v porodnici, má toho opravdu hodně za sebou,ale jinak je to dnes zdravý tříletý cvalík, kluk jak buk. Tak ať to dopadne jak nejlíp může :k:

In reply to by Monnica

Tak snad jste pořád 2v1 :) K tvé otázce...Maminky nedonošenečků, které ještě doma neměly jiné dítko, zůstaly v porodnici-nemocnici od začátku do propuštění. Já měla doma takřka roční dcerku,takže jsem po propuštění z šestinedělí jela domů a odstříkávala mléko každé tři hodiny,které jsme malému většinou obden vozili.Denně to moc nešlo, protože to máme 30km a s malou. Když malého přemístili z JIPky na intermediál ( to je něco mezi jipkou a normál pobytem mimina s maminou na pokoji), zavolali mě do nemocnice na ubytování. Prý nás do 10 dnů pustí...Nakonce se podařilo až za takřka měsíc,takže jsem s malým byla v nemocnici ten měsíc a tesknila po dcerce. Ale to je případ od případu jinak... :k:

Nezoufej ;)
Já měla ve 30tt taky zkrácenej čípek, chvilku jsem byla v nemocnici, protože jsem měla menší kontrakce.
Nakonec jsem mimčo donosila do 39tt byla jsem už otevřená na 2.5 prstů.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka