Kojení, jak časo???

25.10.2010

Ahoj holky, mám takovej rychlej dotaz :help: Klárka mi posledních pár dní přes den odmítá prso :€\€: Když už se napije, tak jen trochu, ale dělá u toho psí kusy, takže to už i docela bolí :( Dnes v noci jsme kojili dvakrát, ráno mlíčko zase nechtěla :€\€: , tak mi to teď nedalo a udělala jsem jí sunar. Jen 30ml v domění, že to chtít nebude. A ona to vypila :|€|: s úsměvem :s: a chtěla ještě :w: , tak jsem dodělala ještě 60ml a taky to vypila a možná by si ještě dala. Ale v půl desáté dáváme jogurtík, tak to už vydrží. Byla to její premiéra pití z lahve :one: Tak nevím, jestli mám mít radost, nebo být smutná, že už moje mlíčko nechce. Ale chtěla bych kojit aspoň v noci. Jde to vůbec???

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

To snad ještě vydrží, v noci je rozespalá, tak si dá :) Dneska jsme si to fakt užili, už jsem ani já nebyla tak vyplašená, tak super :) . Příště kdyby nejel tatínek, tak písnu a stavíme se :)

Ahojky,
co já bych dala za to, kdyby můj malej začal odmítat prso a právě v noci!!!
Museli jsme začít dávat UM už v 5 měsících, teď nám bude zanedlouho 8 měsíců a já stále přikojuji, takže na tvou odpověď, jestli to vůbec jde, tak ANO, ale musí chtít tvoje sluníčko!
Malej, když mě náhodou vidí nahou, je jak zbavenej smyslů a prostě to prso chce, a vzhledem k tomu, že mi nechce pít nic jiného než UM a MM, tak stále kojím. Zatím nemám to srdce mu ho nedát, ale v noci už jsem kolikrát tak vyčerpaná z toho neustálého kojení, kdy si cucne a usne, že už to asi budu muset začít nějak řešit.

Ahojky,
prosím tě, mě se Jurášek na 6 měsících odstavil, 14 dní jsem s ním bojovala, prso nabízelo co chvíli nebo když měl jíst zeleninku kašičku, ale on se jen odvrátil s pláčem a nechtěl. Do dnešního dne kojím 1x denně a už jen z jednoho prsa, jinak dávám hami mlíčko ... on si prostě řekl sám!! no ani v noci mi prso nechtěl a doteď nechce, takže 1x v noci dělám mlíčko. Zkus jí nabízet, myslím dambor tu s tím taky 14 dní bojovala a malá se jí pak chytla ... tak uvidíš.

Ahoj Pešu, my už jsme teda na UM, tak nemůžu radit úplně ze svý zkušenosti - každopádně mě malá teď odmítá i to UM - doktorka říkala jak děti ochutnají jiné chutě, tak už je mlíko "nebere" :) U mě funguje dávat mlíko úplně před spaním v postýlce a pak v kočárku, což ale s kojením moc nejde že :€\€:
Ale můžeš být aspoň ráda, že chce aspoň ten Sunar, vím, že Klárka láhev odmítala vi´d?

Jinak kojit jen v noci se určitě dá, kamarádka takhle kojila asi 3 měsíce - bohužel pak ve chvíli kdy malej začal spát celou noc, bylo automaticky kojení v háji...
Ale zas už je Klárka velká holka, tak bych z toho nedělala žádnou tragédii kdyby už sama přestala prso chtít a začla pít UM... Tak hodně sil! :a:

Ahoj,proč by to nešlo - prostě jí dávej v noci MM a ráno k snídaničce už UM. ;) Pokud bude dostávat z lahve jen ráno,tak si myslím,že by ti prso v noci odmítat nemusela.Já Nelinku kojím tak 2krát v noci,pak ráno ... někdy ještě večer tak 2hoďky po kaši - takže asi 4krát denně.Zatím mi prso neodmítá,ale poslední dva dny je taková uječená :^O^: a protivná - takže nejspíš zuby,jsem zvědavá jak se s tím popereme.No taky už se na ní chystám s UM (Annu jsem kojila 8měsíců) a abych pravdu řekla,vůbec bych se nezlobila,kdyby jsme už kojit přestaly,ale ještě vydržíme.Jedu už skoro 2měsíce nad plán,takže jsem nadmíru spokojená.

In reply to by Lyret

Budu to muset nějak pořešit :) Hlavně mi příjde, že je kolikrát docela hladová, přitom prso nechce a ostatní kolikrát taky ne. A kaši večer jedla docela v pohodě a teď to teda taky silně pokulhává :€\€: Budu si ji muset trochu víc pohlídat. Dneska ráno se mi hrozně sápala po chlebě se sýrem, tak jsem jí dala párkrát "kousnout" a byla spokojená. Poraď zkušená mamino, od kdy se dá přidat k snídani chleba apod. Moc díky :a:

In reply to by pešule

Tak mě se Nelinka dneska sápala po crosantu - takže si taky požužlala. :) Teda u Aničky jsem dávala chlebíčka až kolem roka,ale Nela již chrupá rohlík i kurku chleba pod dozorem už teď.Ani nevíš jak je hodná během nákupu když má v pacině ten rohlík a to ještě nemá zuby.Takže za mě klidně kolem toho 10měsíce,ale fakt nevím kdy je to doporučovaný - prostě až bude mít víc jak jeden zub. :€Ss€:

In reply to by Lyret

Terko - můžu se zeptat? ;) Jaký máte s Nelinkou teď jídelníček? Že píšeš, že už kojíš jen v noci, ráno a večer. My dáváme teda večer (tak 30 minut před koupáním) asi 75ml kaše, nevím, jestli to nějak navyšovat, asi by slupnul i víc... a v poledne dáváme zeleninový příkrm, na maso se chystáme tak za týden nejdřív - toho zbaští napotřetí tak asi malou skleničku (ještě pořád zkoušíme nový druhy, zatím baští všechno, jsem ráda), pak mu dám napít trochu vody a pak kojím, přijde mi, že pije úplně stejně... Jinak mi vlastně nic jinýho než mlíčko nepije, kojím 6x denně a 2x v noci. Takže když kojíš jenom takhle, to jinak pije co? Šťávičky, čaj? A dáváš UM? Nechci to nějak hrotit, to určitě ne, ale vlastně ani nevím, jak na to, abych třeba pomalu to kojení krátila... Díky moc za rady, jsi hodná :k: Papa i Nelince a Aničce :a:

In reply to by Majae

Já čekám do toho 8měsíce - to už je za pár dní a pak přidám jogurty odpoledne místo ovoce(ještě se poradím s doktorkou)Jinak budí se kolem 7h.(kojíme),kolem 9-10h(kojím) ... až bude mít 8měsíců tak místo kojení dám ovoce - se sušenkama,piškotkama nebo samotný - pak mi spinká - budí se kolem 11h. - oběd je mezi 11.3Oh - až 12h.(už jíme skoro vše i maso,zatím jsem ještě nedávala červené maso - jedla jen kuře,krůtu a i králíčka) - kolem 13h.spinká - svačíme v 15h(zatím ovoce - už máme vyzkoušené všechno až na jahody - ty teda rozhodně NENE) - po 18h dávám kaši (sní mi hodně kolem 150ml až 180ml :O ) - pak ještě kojím pokud neusne kolem 20h - spinká sca do půlnoci(MM) a v noci kolem 3-4h(MM) - budí se vícekrát,ale to jí dám dudlík.Přes den jí dávám čajda po jídle a mezi jídly taky ... šťávy moc nedávám (spíš švestkovou - když má tužší hovínko).Určitě tu kaši navyšuj.Jinak až přestaneš zkoušet tu zeleninku a sní ti celou sklenku už,tak už nekoj a dej jen šťávu nebo čaj na zapití.Pak budeš zas dokojovat až budeš zavádět ovocné příkrmy(zkrátka až budeš zavádět ovoce bylo by dobré již nedokojovat po obědě).UM zatím nedávam.Jinak já dávám kaši po koupání,ale to je jedno,dělej jak si zvyklá.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka