Kluci oslavili 6 let a 4 roky + pár novinek | Moje těhotenství.cz

Kluci oslavili 6 let a 4 roky + pár novinek

Obrázek uživatele alenkas

Ahoj všichni,
po delší době se zde ozýváme s nějakými novinkami od nás.
Tou hlavní je to, že jsme v neděli 4. května oslavili s kluky jejich narozeniny - Honzík měl 2. května už 6 let a Tomášek měl 10. května 4 roky.
Udělali jsme jim jenom malou rodinnou oslavu, ale i tak se nám všem moc líbila.
Kluci dostali přesně to, co si snad už od Vánoc přáli - Honzík lego duplo farmu a Tomášek lego duplo vláček. Oba byli z dárků nadšení a my jsme byli zase nadšení z jejich radosti .
Kromě lega pak ještě dostali od našich malou kuchyňku, protože si oba rádi hrají na vaření, pak nějaké ponožky a spodní prádlo a ode mě knížku pohádek. Myslím, že na jedné fotce jsou vidět všechny dárky.

Kluci jsou už velcí kluci, i když Honzík je na 6 let spíš drobnější - měří 111 cm a váží 18 kg. Tomášek má ve 4 letech 16,2 kg a 101 cm.

Jinak co se týká kluků samotných, tak za ten poslední rok došlo hlavně u Tomáška k velkému pokroku co se týká mluvení. Zatímco před rokem ve 3 letech zvládl s bídou 40 slov a včetně citoslovců, tak teď už má slovní zásobu o hodně bohatší, i když často ještě ne úplně srozumitelnou.
Proto s ním chodím od listopadu na logopedii, abychom to trochu víc trénovali. Akorát je s Tomáškem docela problém, že nechce moc spolupracovat a úkoly, které dostáváme domů, úplně bojkotuje. I přesto hlavně za poslední půlrok udělal veliké pokroky, k čemuž přispěla určitě pravidelná docházka do školky.
Kupodivu se Tomášek ve školce adaptoval o hodně lépe než Honzík před 2 roky. Určitě k tomu ale přispěl i fakt, že oba kluci spolu chodí do stejné třídy, která je smíšená. Jsou to dva nerozluční kamarádi, což je sice na jednu stranu prima, ale na druhou stranu se moc nechtějí kamarádit s ostatními dětmi. Učitelky si ale jinak Tomáška docela chválí, že prý daleko lépe spolupracuje a podřizuje se autoritě, i když na druhou stranu je dost nevypočítatelný co se týká chování a musí mít u něho oči jako ostříž, aby někomu něco neprovedl anebo ve vzteku neublížil.

Honzík to má s adaptací na školku o hodně horší a to i když už je předškolák. Ty první dva roky byly vůbec dost složité, protože tam chodil díky věčným nemocem hodně málo a tak ani neměl moc šanci se zařadit do kolektivu, obzvlášť když je hodně stydlivý introvert, který si radši hraje sám.
Navíc je to strašný umíněnec a tvrdohlavec, který se nechce přizpůsobovat autoritě a nic nechce dělat na povel. Asi kvůli tomu všemu nám doporučily učitelky už v zimě, abych s ním zašla do pedagogicko-psychologické poradny, aby tam posoudili jeho školní zralost.
V této poradně jsme byli před týdnem a dopadlo to přesně podle mého očekávání - rozhodně nám doporučili odklad o rok později kvůli sociální a pracovní nezralosti (pracovní hlavně kvůli tomu, že vůbec nechce spolupracovat a dělat něco v dobu, kdy by měl, což by byl ve škole dost velký problém a trápil by se jak Honzík, tak učitelky i my.
Jinak je Honzík ale chytrý kluk :-). Strašně moc ho zajímá příroda a miluje vycházky do ní - teď na jaře a v létě sbíráme kdejakou kytičkou, abychom mohli doma podle velké encyklopedie určit, o kterou jde a zda je jedovatá nebo ne. Na podzim je pak nadšený houbař a tak dostal k Vánocům i velký atlas hub.
Je to velký mudrlant, zajímá ho spousta věcí a nenechá se ničím jen tak obalamutit.

Co se týká zdraví, tak je to s kluky o dost lepší. Od prosince, kdy začali chodit oba do školky pravidelně každý den, nebyli o nic častěji nemocní než když tam chodili jenom občas. Nebýt mého dlouhého pobytu v nemocnici, tak by Tomášek chodil do školky jen jednou týdně a byla by to škoda, když mu to tak prospívá.

S Tomáškem jezdím i nadále každý půlrok na kontrolu na neurologii, kam s ním dojíždím už od jeho 3 měsíců. Kdo si mě odsud pamatuje, tak asi ví, že to bylo nejdřív kvůli motorickému opoždění z důvodu hypertonie, stáčení hlavičky a následnému oslabení krčních a břišních svalů, díky čemuž nedělal pokroky tak rychle jak by měl a tak jsem s ním musela cvičit 3 měsíce Vojtovku. Cvičení mu hodně pomohlo a do prvních narozenin v podstatě vše dohnal. První krůčky začal dělat ve 14,5 měsících, takže v podstatě ve stejnou dobu jako Honzík.
Okolo roku a půl se pak začal Tomášek častěji tak nějak neurčitě zakoukávat do prázdna, přičemž nějakou chvíli nereagoval na žádné podněty, takže jsme teď sledováni spíš kvůli tomu a po roce s ním jezdím na kontrolní EEG i kvůli rodinné anamnéze, kdy já mám epilepsii. Navíc v únoru 2013 si prodělal febrilní křeče, což sice nemusí nic znamenat, ale i tak to chce neurolog i nadále hlídat.
Taky má hyperkinetické rysy chování, kdy má nejvíc problémy s impulzivitou. Pak taky opožděný rozvoj řeči, ploché nohy atd., takže se neurologie asi jen tak nezbavíme. Ale hlavní je, že se Tomášek za poslední dobu aspoň trošku zklidnil a dokáže si už nějakou dobu sám pohrát třeba s autíčky nebo s legem. To ještě před nedávnem nedokázal, pořád musel u něho někdo být, aby si neublížil.
Kromě neurologie jezdím s Tomáškem ještě každý rok na alergologii kvůli špatné imunitě a častým zánětům horních cest dýchacích s vysokými horečkami a teď to vypadá, že má i náběh na astma. Jenom mu musím při každém nachlazení nasazovat Honzíkovy foukačky, které používá Honzík pravidelně na astma.
Taky s Tomáškem chodím po roce na ortopedii kvůli plochým nohám a jezdím s ním i na kontroly na oční, i když brýle nepotřebuje.
Poslední dobou Tomáška občas potrápilo občas jenom spíš nachlazení s kašlem, ale naštěstí bez vysokých horeček. Asi díky těm foukačkám se mu daří udržet kašel pod kontrolou a nemusím s ním hned k doktorce.

S Honzíkovým zdravím je to poslední dobou trochu horší. Naštěstí přes zimu to docela šlo, i když několikrát měl docela ošklivý kašel, ze kterého se v únoru vyklubal náběh na zápal plic a v dubnu zánět průdušek, což se oboje bez antibiotik už neobešlo.
Kromě průduškového astmatu, které mu dosud způsobovaly jenom virové infekce, to taky vypadá, že se mu k tomu možná připojí nějaká zkřížená alergie na potraviny a pyly, ale to ještě není jisté. V listopadu se dost ošklivě osypal na celém těle červenou svědící vyrážkou po burácích a v lednu se osypal okolo pusinky po kiwi. Koncem dubna ho pak potrápil pár dnů zánět spojivek, tak těžko říct, jestli to měl kvůli pylům nebo ne. Na podzim s ním mám ale určitě přijet na testy.
I s Honzíkem chodím pravidelně po roce na kontroly na ortopedii a pak je od loňského června sledovaný i na kardiologii kvůli šelestu a podezření na dvoucípou aortální chlopni, kterou asi zdědil po mně. Ale ještě to není jisté, na ultrazvuku to nebylo u tak malého srdíčka ještě moc přehledné.

Co se týká mého zdraví, tak je to každopádně lepší než na konci roku. Doufám, že ten měsíční pobyt v nemocnici byl na hodně dlouhou dobu mou poslední hospitalizací a že jsme si tím to nejhorší už vybrali.
Celý leden jsem se postupně zrehabilitovala a rozchodila, protože tělu přece jen nějakou dobu trvalo, než si zvyklo na chůzi, když jsem předtím měsíc převážně jenom ležela. Naštěstí hlava se mně doma už nemotala a tak se to postupně zlepšilo.
Od února jsem pak začala pravidelně jezdit s turisty na výšlapy a vrátila jsem se i k občasnému bruslení na zimáku.

V březnu jsem si prodělala dost těžkou angínu, kdy jsem nemohla pár dnů skoro vůbec polykat a mluvit, ale antibiotika nakonec zabrala.
V dubnu jsem pak dostala dost nepříjemný zánět hlasivek, kdy jsem nemohla několik dnů v podstatě vůbec mluvit, ale i to se postupně zlepšilo.
Poslední tři týdny mě teď potrápil nepříjemný hnisavý zánět spojivek, ale ATB konečně začala zabírat, tak snad už to bude dobré.

V dubnu jsem byla v nemocnici na další kontrole na neurologii, kam jezdím pravidelně už 3 roky po mém velkém epi záchvatu. Naštěstí se ty velké záchvaty zatím neopakovaly, akorát se mně vrací párkrát týdně krátkodobé výpadky vědomí hlavně večer u počítače, kdy mívám takové zvláštní záškuby, kterých si všiml i manžel. Mně se to nezdá nijak hrozné, ale prý se to taky počítá mezi malé záchvaty.
Ale naštěstí se s tím dá docela dobře žít, hlavní je, že je díky lékům nemoc aspoň částečně kompenzovaná.

Za týden 21. května odjíždím s kluky na 4 týdny do léčebny ve Křetíně, kde jsem s nimi byla už vloni v září a moc se nám tam líbilo. Tak aspoň zase přijdeme na jiné myšlenky, změníme prostředí a pročistíme si hlavu.
Tyto čtyři týdny, která nás čekají, mně utečou rozhodně o hodně lépe a příjemněji než ty, které jsem musela v zimě strávit nemocnici.
Uf, tak snad je to všechno. Pokusila jsem se shrnout vše, co se u nás hlavně za poslední půlrok stalo.
Pokusím se ještě přiložit nějaké fotky jak kluků, tak nějaké moje fotky z turistických výšlapů.

Mějte se krásně Pápá

Komentáře

Obrázek uživatele indoska

Ahoj Alenko, vypadáš už zase báječně Jednička A celkově jako rodině vám to opravdu sluší. Mrzí mě, že ti to do třetice nevyšlo, ale radši ať mají dva parádní chlapáci zdravou maminku.
Nejlepší jsou ti včelí medvídci, to fakt nemá chybu Jednička Tak tedy přeji klukům všecičko nejlepší a hlavně to zdravíčko, aby je to bavilo ve školce a Honzíka pak už ve škole a měli spoustu dobrých hodných kamarádů Sluníčko Pápá

Obrázek uživatele nevimnic

Kluci jsou oba naprosto úžasní. A snad vás už pustí všechny ty neduhy/nemoce, ať máte klid. :k: Pápá

Obrázek uživatele Michaela

Ali, jsem moc ráda, že je u vás po té zdravotní stránce situace stabilizovaná a bude to jen lepší a lepší !Tomášek hondě vyrostl, na té fotce jak je sám ve 4 letech je podobou úplná kopie manžela :///:

Obrázek uživatele alenkas

Taky jsem ráda, že se to u nás co se týká zdraví docela uklidnilo. A máš pravdu, Tomášek je opravdu hodně podobný tatínkovi, všichni to říkají Smile
A jak se máš Míšo Ty? Do porodu už Ti moc nezbývá, myslím, že už necelý měsíc? Doufám, že nemáš žádné problémy a že je vše jak má být. Pápá

Obrázek uživatele Michaela

Jo jo, dnes jsem 36+2 tt takže se to blíží, dnes poprve na monitoru a všechno v pořádku, celkově je vše OK ťuk, ťuk, ťuk. Teprve o víkendu teď začnu prát výbavičku, nějak to fakt uteklo Sluníčko

Ahoj holky, našla jsem ducha Dance 4 mevím, jestli je to na fotkách vidět, bohužel jsem to fotila jen mobilem. Snad bude postupně sílit Sluníčko

Ahoj holky 4 tého bude mojí holčičce 9 měsíců a ještě neleze jen se plazí už tak měsíc. U plazení nožičky nepoužívá jen se přitahuje. Na kolínkách nepéruje..ještě než se začala plazit tak se zkoušela stavět na všechny 4, ale ted vůbec.

Ahoj holky, tak už máme fotečku z prvního utz. Prý je vše zatím v pořádku a příští týden už bychom měli vidět miminko, už se moc těším Sluníčko Těhulka

Už fakt nevim. Jsem 25tt a už mám 13 kilo nahoře. Nepřijde mi, že nějak moc jim. Když mám na něco chut, dám si zeleninu. Břicho mám jak před porodem a to mám na přibírání ještě 3 měsíce. Opravdu už nevim co s tim. Tak tak někdo přibírá nebo jsem to jenom já? Všichni tady píšete, že máte 3 kila, 4 kila, 5 kilo nahoře.....

Ahoj holky vítám vás v prvním letním neočekávání a moc bych nám všem přála aby bylo i poslední. Tak honem hlaste kdy neočekáváte mrchu, nově příchozí předem vítám a byla bych ráda kdyby se vám tu s námi líbilo Smile

Ahoj holky chtěla bych se zeptat jestli je tu někdo se špatnou funkcí žlutého tělíska, jak se to projevovalo a léčba

Holky, naše školka je fajn, učitelky ok, vycházejí vstříc... Ale už delší dobu slýchávám, že se pořád něco nelíbí ředitelce školky, a dneska mě to teda vyloženě dopálilo, protože se to týká i mě, a tak si pokládám otázku-co všechno si školka může dovolit? Jsme jako rodiče, co školku potřebují v kritice bezmocní? A kam se se stížností obrátit?

Přezdívka (jméno),věk, obec ... :||): TP UTZ (PM) ... Sluníčko kolikáté mimi čekáte ... pohlaví miminka

Hezké odpoledne holky,
do ted jsem žila v přesvědčení, že OZP je celkem fajn pojištovna, všechni dr., ji vždy brali, něco proplácela ročně, nijak jsem nikdy neměla problém...
Až dnes jsem otevřela maila od mého gynekologa a tam stojí, že mě prosí o změnu zdrav. pojištovny z důvodu její platební morálky poslední roky, platí prý jen 3/5 co ostatní pojištovny.

Náhradní matka

Nabízím se jako náhradní matka pro páry který nemohou otehotnet

Pád v těhotenství

Ahoj maminky, mám na vás dotaz. Jsem ve 13. Týdnu a včera jsem zakopla o schod a spadla jsem na koleno. Neuhodila jsem se do břicha nic...

Tehotna maminka

Dobry den. Jsem tehotna a mam hroznou rymu. Vadi miminku polykani hlenu?

Těhotenství

Dobrý den,chtela jsem se zeptat, mám takovy menší problém dostala jsem od pana doktora gynprodyl na udržení...

Přímá adopce

Dobrý den, jsme manželský pár, kterému osud nedopřál mít vlastní mimko. Proto hledáme maminku, která by cestou přímé adopce chtěla...