Jak si s miminkama zacvičit? | Moje těhotenství.cz

Jak si s miminkama zacvičit?

Obrázek uživatele sportanka a Marco

  Vkládám cvičení pro miminka a maminky (1.měsíc)
  ---------------------------------------------------------
  1.měsíc
  ----------------
  Cviky mají za účel na dítě zapůsobit jemnými dotekovými, polohovými a jinými podněty, které mu umožní navázat kontakt s neznámým světem. Dítě si jimi zvyká na pohyb a hlavně na pohyby hlavy. S dítětem cvičit 3-4 krát denně po 5-8 minutách v době, kdy dítě bdí a není ani těsně po nakrmení, ano před ním :s: ...

  1.CVIK: UCHOPOVÁNÍ DO NÁRUČE V LEHU NA ZÁDECH
  -Dítě leží na stole na zádech. matka uchopí nahé dítě obnyženými pažemi do náruče tak, aby leželo na zádech a hlavou na pravém předloktí. Pokládání a uchopování, které je velmi vydatným cvikem, opakujeme 3-5 krát.

  2.CVIK: UCHOPOVÁNÍ DO NÁRUČE V LEHU NA BOKU
  -Cvik se podobá cviku 1., avšak dítě leží v náručí na boku, t.j. obličejem vpřed a zády k matce. Matka vysune hlavičku dítěte přes své předloktí tak daleko, aby ji dítě ještě udrželo.

  3.CVIK: UCHOPOVÁNÍ DO NÁRUČE V LEHU NA BŘÍŠKU
  -Cvik se opět podobá cviku 1.,avšak dítě leží v náručí obličejem dolů a zády vzhůru. Čím lépe dítě udržuje hlavičku, tím více může hlava přesahovat přes matčino předloktí.

  4.CVIK: UCHOPENÍ DO SEDU NA PŘEDLOKTÍ OBLIČEJEM K MATCE
  -Matka uchopí ležící dítě a posadí si jej na pravé ohnuté předloktí tak, aby hrudník dítěte ležel na matčině hrudníku.Dítě tudíž na matce leží, dívá se ji přes rameno a jeho páteř je minimálně zatížena.Levá ruka matky leží na lopatkách dítěte a tiskne ji mírně na matčinu hruď. pak dítě opět položí na stůl, znovu uchopí a posadí na levé předloktí

  5.CVIK: OTVÍRÁNÍ A ZAVÍRÁNÍ RUČEK
  -Hladíme a jemně se dotýkáme zaťaté ručičky na hřbetní i vnitřní straně. Když dítě prsty rozevře, vsuneme mu svůj malíček do dlaně a dítě malíček uchopí. jemně malíček vytáhneme a opakujeme totéž s druhou ručkou. Místo malíčku můžeme do dlaně vsunout držadlo chrastítka, kousek gumové hadice apod. Nejde o to, aby dítě předmět dlouho drželo, nýbrž aby ručky otvíralo a zavíralo.

  6.CVIK: LEH NA BŘÍŠKU, ODRÁŽENÍ NOŽKAMA
  -Matka si lehne na gauč nebo sedne do křesla a hodně zakloní trup, takže spíše leží než sedí. Položí dítě bříškem na svou hruď tak, aby nožky se vzpíraly o matčin klín. Paže dítěte jsou skrčené, pěstičky pod ramínky, lokty u boku. Dítě na měkkém teplém matčině těle brzy začne nadzvedávat hlavičku a nožkama se bude odrážet jako by chtělo lézt. Leží-li hlava nehybně otočena stranou, otočíme ji obličejem dolů, dítě pak hlavu nadzvedne, otočí a položí. Čím méně textilu mají dítě a matka na sobě, tím lépe si cvik daří. Poloha se cvičí 1-3 minuty.

  7.CVIK: KOPÁNÍ NOŽKAMA DO MÍČE
  -Dítě leží na zádech, matka mu vsune svou dlaň pod zadeček, mírně nadzvedne pánev a tím i nožky dítěte, aby neležely patami na stole. nad nožkama drží velký nafukovací míč na provázku. Dítě reaguje na jemné doteky míčem natahováním a skčováním nožek-kope do míče. Stejné kopání matka vyvolá, když se nahne nad dítětem, aby se nožkama dotýkalo jejího břicha.

  8.CVIK: ROZTAHOVÁNÍ A OHÝBÁNÍ PRSTŮ NOHY
  - Matka pohladí ukazováčkem chodidlo dítěte u paty:dítě roztáhne prsty podněcované nožky. Když se dotkne chodidla u prstů, prsty nohy se silně skrčí. Vloží-li sirku přes spodní část roztažených prstů nohy, dítě sirku uchopí. Opře li matka své prsty o špičku chodidel, dítě silně pokrčí prsty se nožkama rytmicky vzpírat. Přizpůsobí-li se matka rytmu pohybů dítěte, dosáhne, že dítě živě skčuje a natahuje nožky.

  -


  Komentáře

  Obrázek uživatele Lenyy

  Ahoj, tohle by me moc zajimalo...mohla bys mi to poslat na email?
  [email protected]..

  diky moc.

  Obrázek uživatele sportanka a Marco

  Pokuď ti to nepude ozvi se, zkusím to Jednička

  Obrázek uživatele sportanka a Marco

  myslím, že je to někde vedle-přidej přízpěvek, nebo jak to je, já to teď hodinu pracně psala, fakt to neumím z toho skenování dostat dál...Díky moc za zájem. Začnu hnet s psaním cviků pro druhý měsíc :s:

  panvičky ledvin

  Zdravím, jdu za vámi pro radu. Byla jsem screening ve 20 týdnu. Na vyšetření pan doktor našel patrná mírná dilatace pravé pánvičky...

  Potvrzené těhotenství

  Ahoj, těhulky,
  S přítelem jsme se včera dozvěděli, že jsem těhotná. Podle doktorky jsem na začátku 5. týdne. Prcka jsme sice...

  FOTO TESTŮ

  Ahoj všem, holky máte nějaké zkušenosti s těmito testy? První dva Mamatest (dělala jsem v pondělí), druhé dva testy z Tety (prováděné...

  Gestační váček a přesto nejsem těhotná

  Ahoj,

  prosím o vysvětlení.
  Byla jsem včera na gyn.prohlídce s podezřením na...

  Těhotenský testík - je tam nebo ne?

  Ahoj všem těhulkám a maminkám, chci se zeptat na váš názor na těhotenský test - foto v příloze - myslíte že se dá říci že je pozitivní...

  Ahoj holky,
  tak ten muj porod.. budu se snazit v rychlosti, nez se ta moje mala dablice vzbudi Smile

  Ahojky. Do čeho zamrazujete mlíčko mamky?

  Holky zakládám novou diskuzi místo lednoveček od Žanett, bo tam už aby se v tom :pig: vyznalo :qu: . Naposledy jsme mluvily o prdění, tak na to chci jenom upozornit abychom neztratily nit v téhle zajímavé debatě :qu: :qu: :qu:

  ahojky, všechny zdravím a hlásím se mezi těhulky. Jak se máte při pondělku?

  Zdravim pri pondelku, rano jsem si precetla clanek, jak se pozna porod (http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=varovne-signaly-aneb-jak-p...porod&cisloclanku=20100100

  Dobre rano!!Jsem od zacatku tehotenstvi doma na nemocenske.Termin mam 18.kvetna,ale doktor povidal ze se to podle ultrazvuku meni a tak to vypada spise na konec dubna.Kde a kdy mam nahlasit ze prestupuji na materskou?A musim to nahlasit i v praci,ne?Dekuji za odpoved a za vase rady.

  Dlouho jsem uvažovala jestli to sem mám psát, je to přece jen soukromá věc a tady nevím kdo všechno si to přečte, ale nakonec jsem se rozhodla že to sem písnu, protože mě to opravdu hodně trápí a nemám to komu říct.

  prosím vás k čemu je dobrýpít ten čj z maliníku a dostanu ho ajv obchode nebo jen v lekarne a to samy se chvci zeptat o kremu PUPIK treba?děkuji předem za ohlasy

  Nazdarek vsechny snazilky, tehulky a maminky.