Jak si s miminkama zacvičit? | Moje těhotenství.cz

Jak si s miminkama zacvičit?

Obrázek uživatele sportanka a Marco

  Vkládám cvičení pro miminka a maminky (1.měsíc)
  ---------------------------------------------------------
  1.měsíc
  ----------------
  Cviky mají za účel na dítě zapůsobit jemnými dotekovými, polohovými a jinými podněty, které mu umožní navázat kontakt s neznámým světem. Dítě si jimi zvyká na pohyb a hlavně na pohyby hlavy. S dítětem cvičit 3-4 krát denně po 5-8 minutách v době, kdy dítě bdí a není ani těsně po nakrmení, ano před ním :s: ...

  1.CVIK: UCHOPOVÁNÍ DO NÁRUČE V LEHU NA ZÁDECH
  -Dítě leží na stole na zádech. matka uchopí nahé dítě obnyženými pažemi do náruče tak, aby leželo na zádech a hlavou na pravém předloktí. Pokládání a uchopování, které je velmi vydatným cvikem, opakujeme 3-5 krát.

  2.CVIK: UCHOPOVÁNÍ DO NÁRUČE V LEHU NA BOKU
  -Cvik se podobá cviku 1., avšak dítě leží v náručí na boku, t.j. obličejem vpřed a zády k matce. Matka vysune hlavičku dítěte přes své předloktí tak daleko, aby ji dítě ještě udrželo.

  3.CVIK: UCHOPOVÁNÍ DO NÁRUČE V LEHU NA BŘÍŠKU
  -Cvik se opět podobá cviku 1.,avšak dítě leží v náručí obličejem dolů a zády vzhůru. Čím lépe dítě udržuje hlavičku, tím více může hlava přesahovat přes matčino předloktí.

  4.CVIK: UCHOPENÍ DO SEDU NA PŘEDLOKTÍ OBLIČEJEM K MATCE
  -Matka uchopí ležící dítě a posadí si jej na pravé ohnuté předloktí tak, aby hrudník dítěte ležel na matčině hrudníku.Dítě tudíž na matce leží, dívá se ji přes rameno a jeho páteř je minimálně zatížena.Levá ruka matky leží na lopatkách dítěte a tiskne ji mírně na matčinu hruď. pak dítě opět položí na stůl, znovu uchopí a posadí na levé předloktí

  5.CVIK: OTVÍRÁNÍ A ZAVÍRÁNÍ RUČEK
  -Hladíme a jemně se dotýkáme zaťaté ručičky na hřbetní i vnitřní straně. Když dítě prsty rozevře, vsuneme mu svůj malíček do dlaně a dítě malíček uchopí. jemně malíček vytáhneme a opakujeme totéž s druhou ručkou. Místo malíčku můžeme do dlaně vsunout držadlo chrastítka, kousek gumové hadice apod. Nejde o to, aby dítě předmět dlouho drželo, nýbrž aby ručky otvíralo a zavíralo.

  6.CVIK: LEH NA BŘÍŠKU, ODRÁŽENÍ NOŽKAMA
  -Matka si lehne na gauč nebo sedne do křesla a hodně zakloní trup, takže spíše leží než sedí. Položí dítě bříškem na svou hruď tak, aby nožky se vzpíraly o matčin klín. Paže dítěte jsou skrčené, pěstičky pod ramínky, lokty u boku. Dítě na měkkém teplém matčině těle brzy začne nadzvedávat hlavičku a nožkama se bude odrážet jako by chtělo lézt. Leží-li hlava nehybně otočena stranou, otočíme ji obličejem dolů, dítě pak hlavu nadzvedne, otočí a položí. Čím méně textilu mají dítě a matka na sobě, tím lépe si cvik daří. Poloha se cvičí 1-3 minuty.

  7.CVIK: KOPÁNÍ NOŽKAMA DO MÍČE
  -Dítě leží na zádech, matka mu vsune svou dlaň pod zadeček, mírně nadzvedne pánev a tím i nožky dítěte, aby neležely patami na stole. nad nožkama drží velký nafukovací míč na provázku. Dítě reaguje na jemné doteky míčem natahováním a skčováním nožek-kope do míče. Stejné kopání matka vyvolá, když se nahne nad dítětem, aby se nožkama dotýkalo jejího břicha.

  8.CVIK: ROZTAHOVÁNÍ A OHÝBÁNÍ PRSTŮ NOHY
  - Matka pohladí ukazováčkem chodidlo dítěte u paty:dítě roztáhne prsty podněcované nožky. Když se dotkne chodidla u prstů, prsty nohy se silně skrčí. Vloží-li sirku přes spodní část roztažených prstů nohy, dítě sirku uchopí. Opře li matka své prsty o špičku chodidel, dítě silně pokrčí prsty se nožkama rytmicky vzpírat. Přizpůsobí-li se matka rytmu pohybů dítěte, dosáhne, že dítě živě skčuje a natahuje nožky.

  -

  Komentáře

  Obrázek uživatele Lenyy

  Ahoj, tohle by me moc zajimalo...mohla bys mi to poslat na email?
  [email protected]..

  diky moc.

  Obrázek uživatele sportanka a Marco

  Pokuď ti to nepude ozvi se, zkusím to Jednička

  Obrázek uživatele sportanka a Marco

  myslím, že je to někde vedle-přidej přízpěvek, nebo jak to je, já to teď hodinu pracně psala, fakt to neumím z toho skenování dostat dál...Díky moc za zájem. Začnu hnet s psaním cviků pro druhý měsíc :s:

  Zamlklé těhotenství

  Stalo se to, ceho jsem se tak moc bala. Od zacatku tehotenstvi jsem byla v neustalem strachu. Aby bilo srdicko, aby krevni testy byly ok...

  41tt

  Ahojte ženy,
  Dnes mam ukončeny 41tt, CS mám stále 3.2 cm z měsíc se mi zkrátilo o 0,6 cm.. Zítra budeme vyvolavat...

  První vstanutí po sekci (císařském řezu)

  Maminky co jste byly na sekci.Po kolika hodinách jste poprvé vstávali z postele po sekci?Já před 6 a 3 lety po 24 hodinách a minulý...

  Kakání při kojení a dokrmu UM

  Ahoj maminky. Mam dcerku 3 mesice. Kojim a dokrmuji UM. Uz tyden mi nekakala. Jenom prdi. Zadne krouceni, ze by ji bolelo brisko, nic....

  Čekáme druhé miminko

  Vzpomněla jsem si na tuto stránku, kde jsem si psala pár poznatků z prvního ...

  Ahojenky,máme už 4 měsíce a chtěla bych porovnat vaše mimi kolik vážila ve 4 měsících,hl.holčičky,dík a papík.My máme 5,7 kg

  ahoj všem,už i na mne doléhá "nákupní horečka". Kdo máte, prosím, zkušenosti s nákupy v Německu? myslím kočárek, autosedačky, postýlky, ohrádky. Prosím o radu kde a cenové porovnání s našimi obchody.
  Za všechny rady moc děkuji

  otravuje s tím Pechy tak já taky začnu http://www.damokles.cz/?id=423843 Biggrin

  Ahoj holky,
  tak ten muj porod.. budu se snazit v rychlosti, nez se ta moje mala dablice vzbudi Smile

  Ahojky. Do čeho zamrazujete mlíčko mamky?

  Holky zakládám novou diskuzi místo lednoveček od Žanett, bo tam už aby se v tom :pig: vyznalo :qu: . Naposledy jsme mluvily o prdění, tak na to chci jenom upozornit abychom neztratily nit v téhle zajímavé debatě :qu: :qu: :qu:

  ahojky, všechny zdravím a hlásím se mezi těhulky. Jak se máte při pondělku?

  Zdravim pri pondelku, rano jsem si precetla clanek, jak se pozna porod (http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=varovne-signaly-aneb-jak-p...porod&cisloclanku=20100100

  Dobre rano!!Jsem od zacatku tehotenstvi doma na nemocenske.Termin mam 18.kvetna,ale doktor povidal ze se to podle ultrazvuku meni a tak to vypada spise na konec dubna.Kde a kdy mam nahlasit ze prestupuji na materskou?A musim to nahlasit i v praci,ne?Dekuji za odpoved a za vase rady.