Jak probiha porod

30.03.2009

Dobre rano, zdravim po noci plne poslicku :-( Uz tady strasim od rana a pri brouzdani jsem narazila na tohle: http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=stadia-porodu-co-mate-cek… Myslim, ze to by to mohly ocenit ty, ktere to maji, stejne jako ja, za par :-)) Taky si pripadate jako tank? :-D

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, lepsi je byt tak napul informovana. Celkovy muj pocit ted je, ze porod neni tak hrozny, a je lepsi nevedet dopredu.
Jen ze je dulezite DYCHAT a TLACIT. a to druhe je asi dulezitejsi nebo proste pro me to bylo tezsi. Ale ta odmena ... (spinka v kocarku).

Jj, s tou druhou dobou to asi přehnali. Já jsem měla tři kontrakce a fůůůů, Mareček byl na světě. Takže pouhých pár minutek.

Ahoj,
skoro všechno tam odpovídá pravdě, jen bych taky řekla, že ta druhá doba porodní je o dost kratší než 3 hodiny. Ani si neumím představit, že bych 3 hodiny tlačila a že by miminko tak dlouho vydrželo v porodních cestách.
U mně trvala 1. doba porodní (pokud to beru od pravidelných kontrakcí po 4 - 5 minutách) 7 a třičtvrtě hodiny a druhou dobu porodní jsem měla na prvorodičku dost krátkou - malý byl na světě za 15 minut. Asi k tomu ale pomohly i oxytocinové injekce, které mi zesilovaly ke konci kontrakce, protože se porod trošku zpomaloval a neměla jsem je už tak časté a silné. Ale díky tomu oxytocinu to pak byl pěkný fofr, i tu placentu jsem porodila tak rychle, že ani nevím, kdy ze mě vyšla.
Pa :a:

holky, je tam dost zásadní chyba. Druhá doba porodní rozhodně netrvá 3 a více hodin. To máte většinou do hodiny odbytý. Maximálně by měla trvat 2 hodiny. Delší doba už by ohrožovala miminko. Tess

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka