Jak nemyslet na otěhotnění??? 12 rad. | Moje těhotenství.cz

Jak nemyslet na otěhotnění??? 12 rad.

Obrázek uživatele Jana Kulhánková

  Jak nemyslet na otěhotnění?

  „Nemysli na to!“
  Věta nenáviděná, proklínaná, slyšená od nejbližších i známých. Věta, která je myšlena s maximální láskou i jako laxní odpověď na povzdechy snažilek.
  Mnoho měsíců jsem přemýšlela, jak to udělat. Přečetla mnoho článků, zaujala hodně názorových pozic na ně a zhodnotila je. Souhrn jsem podala do 12. bodů:

  Rada číslo 1: Dejte si časový limit. Řekněte si, že za určitou dobu to teprve začnete řešit. Např. pokud jste se snažením začali v lednu, pak si řekněte, že dříve, než za rok v únoru se nebudete zabývat, proč ještě nejste těhotná.

  Rada číslo 2: Pokud již nemáte s partnerem, manželem dítě, nebo ho nemáte s jiným mužem, zajděte si na začátku snažení ke gynekologovi, abyste slyšela od odborníka, že vše je v pořádku. Stačí běžná prohlídka, pokud máte jistotu, že ovulujete a cyklus je v rámci mezí pravidelný a nešpiníte. Když nejste zcela bez problémů, doktor by Vám měl poradit a pomoci. Gynekologická prohlídka se doporučuje asi do 3.měsíce od počátku snažení.

  Rada číslo 3: Pokud partner souhlasí, zajděte i na vyšetření pro spermiogram. Ten by Vás měl také uklidnit. A opět, pokud zjistíte problém dříve, je to podle mého lepší. Zařizuje se přes gynekologa.

  Rada číslo 4: Milujte se obden, až dva. Pak se nemusíte stresovat ovulačními dny. A plánování je opravdu přirozené.

  Rada číslo 5: Těhotenské testy si nekupujte do zásoby. Láká to, použít je. Tím se zbytečně stresujete. Mějte 1, maximálně 2. Já poprosila muže, aby je schoval tak, abych o nich nevěděla.a musela si o ně říct.

  Rada číslo 6: Nastavte si do telefonu, zapište si do diáře nebo do počítače počátek menstruace, a o 3 dny později, než by měla přijít další menstruace, si udělejte znaménko o těhotenském testu. Do té doby si cyklu zkuste nevšímat.

  Rada číslo 7: Okamžitě si zakažte dívat se na svého muže jako na inseminátora! Je to člověk s duší a city, a věřte, že postoj inseminátora, který k němu zaujmete, pocítí. Neskryjete to.

  Rada číslo 8: Pokud měříte BBT a sledujete ostatní znaky plodnosti, pak po ovulaci přestaňte. Nepište si tečky a neměřte teplotu. Zbytečně se tím stresujete.

  Rada číslo 9: Vynechte alkohol. Vajíčko zraje 3 měsíce. Takže tvrzením, že při menstruaci nebo před ovulací pitím nic nezkazíte, nevěřte. Občasná sklenka nevadí, ale opíjení do němoty dobré vážně není. Alespoň omezte kouření. Nejlépe přestaňte úplně. (Pro mě nemožné.)

  Rada číslo 10: Jakmile se zhorší duševní stav díky stresu, nebo se začnete prostě rozčilovat, uvědomte si, že touto zátěží škodíte jenom sobě. Uvolněte se, dejte si vanu, jděte se projít, jděte nakupovat, cvičit, nebo si udělejte jinou radost.

  Rada číslo 11: Hlídejte si váhu!

  Rada číslo 12: Nainstalujte si do softwaru ve své hlavě program, že tenhle závod nelze jinak, než vyhrát! Dříve, nebo později!!!

  Zatím se mějte a sejdeme se v těhotenské poradně, v porodnici nebo na dětském!

  Komentáře

  Obrázek uživatele ha.nka

  to je dobrý :s: :s: :s: podle rady číslo devět je můj limit na radu číslo jedna od minulého pátku nebo raději od soboty za tři měsíce, a do tý doby zkusím zapracovat na tom softwaru podle rady říslo dvanáct :s: Pápá

  Obrázek uživatele Mimčo

  Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :s: :qu: :qu: :qu: Pápá

  Obrázek uživatele amalka2008

  přesné a výstižné :qu: !!! Zdeni s Ami Pápá

  Obrázek uživatele Katulis

  super Jednička Jednička Jednička

  Miminko k přímé adopci

  Dobrý den,

   

  hledám milující pár, nemající bohužel to štěstí vlastních dětí, který by měl zájem o přímou adopci chlapečka...

  hnědý výtok

  čago belo, hele mám problémy. Hnědej výtok, tady píšou, že může bejt v těhotenství...

  Daruji Utrogestan

  Daruji dvě neotevřená balení Utr...

  bůlka na jizvě po nástřihu hráze

  Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

  Jak nemyslet na otěhotnění?

  „Nemysli na to!“
  Věta nenáviděná, proklínaná, slyšená od nejbližších i známých. Věta, která je myšlena s maximální láskou i jako laxní odpověď na povzdechy snažilek.
  Mnoho měsíců jsem přemýšlela, jak to udělat. Přečetla mnoho článků, zaujala hodně názorových pozic na ně a zhodnotila je. Souhrn jsem podala do 12. bodů:

  ahojky holky,ja jsme stale jeste tady,takze zejtra nastup nemocnice na vyvolani.A co vy jska jsem na tom?Me vecer vsude pichalo a ja jsme si myslela ze je to ono aono to po hodine prestalo. :8_/: Takze opet tu strasim,nervozita u me panuje na plne care.Bojim bojim se amoc. :r: Wink

  maminky, co si myslíte o diazepanu, nevím jestli to píšu dobře. někdo tvrdí, že dát hned, jak má mimčo horečku. Nikdy jsem ho dětem nedávala, ale potřebuju si ujasnit názor. čim víc reakcí, tim líp. díky

  Ahoj holčiny, když pominu, že mě ten muj nechal včera večer doma samotnoua šel si pryč s kamarádem. Ani ň mi nedal. Sad

  Maminky , náš Zdeněček (je mu 7 týdnů) má problémi s prdíkama a nejde mu kakat, dneska druhý den nekakal.Mažu mastičkou pupík po koupání a dávám mu kapičky Sab simlex 3 x denně 15 kapek, a nepomáhá nám to.Je ještě něco jiného co by mu pomohlo?Zkouším také nahřívat plenku na topení a dávám mu ji na bříško, ale taky nic.Ted usnul ale plakal dlouho do noci.Já plně kojím a dávám si pozor co jím a u

  Ahoj holky, prosím o nějaké zkušenosti s pákovou odsávačkou zn. farlin ... Na netu na ni nikde nejsou recenze a tak bych nechtěla objenávat něco nekvalitního, protože u některých odsávaček je odsávání bolestivé a netěsní lahvičky ... děkuji předem.

  Ahoj holky,jsem tady nová.Mám takový problém,mám pocit,že si pořádně nemůžu užívat své těhotenstvi,pořád je nějaky problém.Když jsem otěhotněla,měli jsme s přítelem problémy s rodiči,když to ustálo,tak jsem začla krvácet,udělal se mi hematom a měla jsem nízko placentu,takže následoval pobyt v nemocnici a poté jen ležení doma.V 16tt,jsem m

  Ahoj maminky, ráda bych se zeptala, jak je to u vás s intervaly mezi kojením. Našemu Filípkovi je dnes sedm týdnů a krmíme po 3 hodinách. V noci vydrží i 4 a půl. Když jsme dopoledne doma a nejedeme ven, tak si říká o jídlo i dříve po dvou až dvou a půl hodinách. Pokud vyrazíme na kočárku, tak vydrží i 4 hodiny spinkat. Myslíte, že je to v pohodě, nebo bychom měli mít režim více pravidelný.

  Tak holčiny dejme se trochu do přehledu :8_/:

  6eny vůbec nechapu ukazuje mi to tu ze jsem v druhym mesici pritom jsem ve čtvrtým nevíte jak se to tu pocita nebo co neb kdo to tu upravuje neb popripad jak??