Jak Matyášek na svět přišel

10.04.2011

Ahojky březnové maminky a miminka,
malý ještě spinká, tak vám tady popíšu svůj porod.
V náš den D 28.3. jsme ráno na šestou vyrazili do porodky na vyvolání poroNa příjmu se mnou sepsali papíry, já se převlékla, a jeli jsme na porodní box, tam mi natočili monitor a po sedmé hodině mě vyšetřil doktor a zavedl první tabletku, to jsem byly otevřená na špičku prstu. Potom se mnou sepsali zbytek papírů a šla jsem na pokoj na gynekologické oddělení.
V 11:30 mi znova natočili monitor a poté mě opět vyšetřil doktor a dal další tabletku. Nález pořád stejný, v půl čtvrté další monitor a stále žádná změna.
Kolem páté večer už jsem začala cítit nějaké kontrakce, tak jsem mašírovala po pokoji a prodýchávala.
V sedm večer jsem šla na další monitor a to už jsem zůstala na porodním boxu. Kontrakce byly, myslím co deset minut, daly se vydržet, ale pořád jsem se neotvírala. Tak mi píchli něco do zadečku na rozjetí porodu.
To zabralo a kontrakce byly častější a já poslušně prodýchávala.
Stále jsem se pomalu otvírala, pravidelně za mnou chodila sestřička sledovat monitor.
Kolem půlnoci mi praskla plodovka a kontrakce stále co 5 minut..
Pak mám zamlžený, splývavý děj, dostala jsem klystýr, kolem páté jsem byla otevřená na pět prstů a volali jsme taťku. Pěkně si se mnou užil, protože mi kolem šesté dali kapačku na urychlení a zabrala velice rychle, kontrakce byly co tři minuty a pěkně bolestivé. skučela jsem, chodila často do sprchy ale ani to nezabíralo. Byl mi velkou oporou a díky němu jsem bolesti snášela mnohem lépe.
Pak už jsem měla nutkání tlačit, ale hlavička byla pořád moc vysoko. dělala jsem vše proto,aby sestoupila níž,ale nevedlo se. Po sedmé hodině ke mě na box naběhla doktorka a doktor, kontrakce tak co minutu, nestíhala jsem prodýchávat.
Pak jsem zkusila tlačit,ale to mi nešlo, pak si doktorka všimla monitoru a zavelela, akutní císař,malému se přestávalo dařit. Takže mě oholili, zavedli cévku a šlo se na operační sál, cestou jsem zvládla dvě kontrakce a než mi píchli spinál, tak další tři.
A pak už si jen pamatuju čas 8:09 a Matýskův křik. Rozbrečela jsem se jak malá holka a čekala až mi malého přinesou ukázat. Přítel byl u ošetřování malého a fotil.
Pak mi malého donesli ukázat a já se spontánně rozbrečela, byl tak krásný! celý tatínek, říkaly sestřičky.
Pak mě šili a přeložili na postel a převezli na pooperační pokoj, kde jsem ležela 24 hodin a spala a relaxovala, dvakrát mi za tu dobu donesli ukázat malého a byl tam se mnou i taťka chvíli.
Porod byl dlouhý ale půjdu do něj znova! ty děti za to stojí!
Tak, omlouvám se za románek, březňátkům zdar!

ti teda opravdu dal zabrat Ivčo,užili jste si myslím všichni tři :-)
No,ale hlavně,že to všechno dobře dopadlo a už je dobře :one:
Mějte se krásně,škoda,že se nenarodil 28.3 na Soničku :-)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka