Jak kojíte v noci? | Moje těhotenství.cz

Jak kojíte v noci?

Obrázek uživatele Alena_Kira

  Ahojky tety, tak potřebujeme poradit s nočním kojením a režimem vůbec. :$}: Moje noci jsou jeden velký teror a říkám si, že to není úplně normální a asi něco dělám špatně.
  Kolem sedmé, půl osmé uložíme Vendu po koupání a kojení spinkat. Budí se nám kolem půl 11 na další kojení. Nakojím z jednoho prsu - dám odříhnout. Buď vypadá najedený, pak to neřeším nebo mu dám ještě druhý prs. Jenže pak mu odříhnutí trvá strašně dlouho, protože u toho usne. Jenže mezitím se stihne ještě pokadit, takže měníme plenu a občas ho celého musím převléknout, protože se ještě poblinká. Celé jedno noční kojení nám trvá tak hodinu, hodinu a půl. Kolem druhé ráno se to opakuje a znovu kolem páté ráno zase. Pak vstáváme na půl osmou definitivně.
  Takže já spím vždycky tak hoďku, hoďku a půl mezi jednotlivými kojeními a to je fakt šílený. Ráno jsem totálně na odpis a Venda čiloučkej.
  Teď máme ještě rýmu, tak občas i v noci musíme odsávat. A to si vemte, že v úplně stichlém domě pustíte ve 2 ráno vysavač. Sousedi nás musí milovat! Jenže když Vendu zkusím nakrmit bez odsátí nosu, tak se moc nenají, funí u toho a pak mi to stejně vyblinká nebo má za hoďku znovu hlad.
  Jak kojíte v noci vy? Poraďte mi, já se chci trochu vyspat !!!!!

  Komentáře

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  Ahojky tety,
  tak jsem dala na vaše rady a naše noční kojení jsem upravila.
  Malýho přebaluju ob jedno kojení - pokud se při krmení zrovna nepokadí. To pak holt není co řešit. V pokakané pleně nemám sílu ho nechat. Smile
  Kojím jen z jednoho prsu a hned jak přestane pít a klimbne, šoupnu ho na bok zase zpátky do postýlky. Žádné odříhávání se nekoná. Kojím pořád v sedě, vleže nám to nejde. Mám ho v zavinovačce a nejsem schopni se sladit. Nakonec jsme napruzeni oba dva. Wink
  A výsledek? Venda si občas trochu ublinkne, na to mu dávám pod bradu extra plenu. Kojíme stále po 2,5 - 3 hodinách, takže se z toho jednoho prsu nají dost. A hlavně, já nejsem v noci tak strašně vyřízená!
  Zatím jsme takhle zvládli 2 noci, tak uvidím, jak budeme pokračovat. Každopádně, DĚKUJU, DĚKUJU, DĚKUJU!

  Obrázek uživatele Martas30

  tak super, Alčo. Hlavně ať to vydrží. A napiš kdyby něco! My jsme včera večer zase bojovali bůhví jak dlouho s prdíkama. A to třeba 3 hodiny funí, jako by jí někdo honil a není k utišení.

  Obrázek uživatele 1alousek1

  Ahoj, mně malá dělala to samá cca do 6 týdnů. Pak jsem ji nepřebalovala, jen když se pokakala. Normálně ji ted nakrmím a pokud si hned neodříhne, tak ji normálně pokládám do postýlky. Cca do 2 měsíců jsem ji dávala na bok, když neodříhla, ale ted i normálně na záda a je jí necelých 5 měsíců a už se teda většinou budí až kolem 5-6 ráno a usíná tak v 21-22:30. Tak vydrž a uvidíš, hlavně nepřebaluj, mimi se tak víc probere Smile A zkus bryndák nebo plenu kolem krku a nemusíš večer převlíkat Smile

  Obrázek uživatele luciekres

  Ahojky tak já kojím v noci i přes den co dvě hodiny. Zezačátku to bylo taky podobný, moc jsem se nevyspala, protože jsem dycky malou i přebalila a tím jsme jí probudila a než zase zabrala tak to trvalo třeba i hodinu, dvě...Teď už jí nepřebaluju. Kolem 22h chodí spát, to jí přebalím a pak se co dvě hodky budí, nakojím z jednoho prsu, odříhnout nedám, protože by se vzbudila, ale položím ji na bok v postýlce, tak mám jistotu že se nezačně dusit...No a ona spí...A tak je to až do rána..U kojení dycky usne tak dám jen opatrně do psotýlky a je to...A přebaluju jí až kolem 8h ranní nebo v 10h to vstáváme už definitivně a docela musím říct že se i vyspím, ikdyž vstávám často, ale hned dycky zase usnu.

  Obrázek uživatele Kytiii

  v noci koj jen z jednoho prsu... v noci se nemusí dávat odříhnout (radila mi to dr... a četla jsem to i jinde - prostě je to tak Smile ) a přebaluj pouze v případě, že se pokaká - plenka zvládne i 12 hodin bez přebalení...
  v noci koj potmě, přebaluj jen s malou lampičkou a nemluv... uvidíš, že si rychle zvykne, že v noci se spí a nejí Smile

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  Tak ti nevím, jestli mám pocitově málo mlíka, ale nemám odvahu dát mu jen z jednoho prsu a hned ho bez odříhnutí uložit. Co kdyby měl ještě hlad? A co kdyby se mi poblinkal... Ach jo, asi jsem nepoučitelný paranoik. Fakt ti říkala doktorka, že nemáš dávat v noci odříhávat? Ale to kojíš vleže v posteli,ne? Nemanipuluješ s ním z postýlky na přebalovák a na sedačku, kde kojíš?

  Obrázek uživatele Kytiii

  buď jsem kojila v sedě na posteli a pak položila do postýlky nebo vleže u sebe v posteli a spala dál Smile
  a kojíme tak doteď Smile (18měs)

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  Ty jsi ale statečná! Tak jsem asi jenom já divná, že mě to tak zmáhá. Všichni mi připadáte děsně v pohodě - vyspalé, odpočaté, prostě pohodička. Smile

  Obrázek uživatele mamacita2

  Ahoj, my to měli úplně stejně jak píšeš a všechno se nám usadilo samo. No nevím jestli až tak samo, muela jsem začít přikrmovat a dávám hustší mlíčko aby byl plný a to mi teď (3měsíce) usne kolem 21.hodiny a spí do 6-7. hodin do rána... Začátky jsou hrozný, já to řešila tak že jsem ho přebalovala před kojenim, pak jsem ho nakrmila a též dávala z obou prsou a když se podělal tak jsem ho v tom zní to blbě ale nechala a přebalila ho až s dalším kojením, protože se mi vždy probudil - kojení ho pracně uspalo a pak bych ho budila...Používám Pampers nebo Huggies a zadnici mu nemažu mastičkou a nikdy opruzený nebyl.

  Obrázek uživatele Martas30

  jo a když brečí a nevíme co s ní, tak pomůže úlevová poloha, to je jak když otočíš vypínačem, prostě hned ztichne. A nebo jí dáme do velkého měkkého poštáře, kde zapadne a jak to má okolo sebe, tak se jí to moc líbí. To mi doporučila taky ta doktorka, že mají pocit bezpečí. Tak něco vyzkoušej, třeba to pomůže.

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  Tím myslíš toho tygříka? Že má hlavičku u tebe u lokte a leží na ruce? Tak tu Venda vůbec nemá rád. Koulení očima Jediné, co ho teď baví je, že ho máme přes rameno a on se může rozhlížet. Sice podle mě ještě vůbec nic nevidí, ale stejně to má nejraději. Wink
  Jak to jinak zvládáš? Pomáhá ti někdo?

  Obrázek uživatele Martas30

  jo a s tím pomáháním - mamka tu nebyla na týden, jestli myslíš tohle, jen se tu otočila na podpadku a jinak mi pomáhá manžel večer a byl s náma první týden doma. Naštěstí se mu to přebalování tak nepříčí. A včera mi už přišel nabídnout pomoc, že jí nějak zkusí upat, ale to už začínala klimbat.

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  Mě z toho picne. Teď jsem ti napsala dlouho odpověď a pak to všechno spadlo. Ach jo. Sad
  Ale v podstatě jsem psala, že mě mužský trochu zlobí. V pondělí měl práci v Liberci, tak spal u svojí mamky a my byli doma sami. Říkala jsem mu, ať se hezky dospí, že s námi toho moc nenaspí. Včera večer přijel, že je unavenej, že usnul až kolem 4 a že vstával už v 7. Tak jsem ho posílala po zprávách spát. A to mi řekl, že se mu nechce, že bude koukat na telku. Tak mě naprdl, že jsem mu řekla, že pokud má sílu čumákovat do noci na telku, tak může taky v noci vstávat k malýmu. Já ho pouze nakojím, ale on k němu bude vstávat. Koukal jak puk, ale vstával ze tří kojení 2x. To prostřední se ani neprobral z komatu. Smile Dneska ráno měl pěkně rudý oči, tak jsme byli jak dvojčata. Smile :-)Ty v noci vstáváš taky sama?

  Obrázek uživatele Martas30

  jo jo, tuhle polohu jsem myslela. A tak každé mimčo chce něco jiného. No zrovna včera večer to bylo s malou slušný peklo. Asi od sedmi do půlnoci neustále křičela, ale fakt hystericky a to mě se už tak šíleně chtělo spát, až se mi zvedal žaludek. Pak už byla tak strašně vyčerpaná, že naštěstí usnula a já v posteli omdlela. Tak i takový večer máme za sebou. Je to stále jak na houpačce. Každý večer trnu, jaká bude noc. A je to jenom kvůli tomu břichu. Tak za týden jí bude měsíc, tak jí budu dávat ty probiot. kapky. A jak to má tvůj malinkej s bříškem? Nás to trápí hodně.

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  Ahojky Marťo, tak to jsi měla štěstí, že jsi omdlela až v posteli. A jen doufám, že nemyslíš doslova. To by byl mazec.
  My jsme s prdíkama bojovali asi od 10 dne. A to strašně. Obrečela jsem to skoro po každém kojení. A jednou jsem se fakt hystericky zhroutila, že mě mužský musel "křísit". Malej se kroutil, neskutečně brečel a nic nepomáhalo. Nosili jsme ho s mužským skoro pořád a zkoušeli co zabere. Protože byl zrona víkend, tak jsem nemohla volat doktorce. Tak jsem volala kamarádce, co děla na novorozenecký JIPce a konzultovala to s ní a s doktorem ve službě. Po dohodě jsme začali brát 3x denně 10 kapek po kojení Sab Simplex, po každém kojení asi po 5-10 minutách nahřívali bříško. Cvičili s nožičkami a trpěli. Po pár dnech se to trochu srovnalo a teď je to tak týden v pohodě. Já se prolejvám každý den 3x denně čtvrt litrem fenyklového čaje. Ještě pro jistotu.
  A tahle kombinace nám zabrala. Ty probiotický kapky jsou prý dobrý, ale nám nakonec zabralo tohle, tak do nich nepůjdu.

  Obrázek uživatele Martas30

  Ahoj Alčo! Já to měla stejný jako ty. Pomohla mi až doktorka, které jsem to takhle popsala a ona mě pěkně sprdla, že do 10ti minut musí být dítko najezené. Pak už jenom žužlá bradavku. Taky jsem kojila asi hodinu a bolely mě bradavky, takže jsem už ani nepoznala, jestli saje. Místo toho, když se po kojení rozčiluje jí dám opatrně dudlíka a tak se mi ududlá ke spánku. Dávám zásadně jen z jednoho prsu, neb to přední jim ve střevech kvasí a to by už ta moje holka asi bouchla. A když usne po kojení, tak nečekám na odříhnutí, protože to jí tím akorát rozdovádím a rozčílím. Večer ji teda necháváme trochu vyřvat a schválně k ní nejdeme. Přebaluj rozhodně před kojením. V noci přebaluju ob jedno kojení. Večer si s ní hrajem, cvičíme nohama, aby se mi v noci nebudila s brekem kvůli břichu. (což bylo ze začátku šílený a i teď se to povede). Když se mi vyspí přes den aspoň ty 2-3 h, tak není tak večer i v noci protivná.
  A na sousedy se vykašli, mimčo je na prvním místě.

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  Marťo, ty to máš ale zmáklý. A to jste mladší! Smile No nic, holt někdo to má v krvi a někdo s tím bojuje. Já bojuju. A ještě mi řekni, máš ji v zavinovačce nebo už v pytli na spaní? A pokud v zavinovačce, tak ji na kojení rozbaluješ? Kojíš v ložnici v posteli nebo chodíš někam jinam?
  A kdy začnete chodit na vycházky? Vezmu auto a zajedem se na vás podívat. Smile

  Obrázek uživatele Miru1ska

  tak nase mala do mesice spala skoro celou noc,nebo se vzbudila max. dvakrat a to bylo zas uspavani,protoze jsme chodili kojit vedle do obyvaku..pak jsem zacala kojit malou v lehu,jen ji vyndam z postylky polozim k nam,nakoji a zas dam do postylky,mam jen takove male svetylko,abych na ni videla.....neboj po sestinedeli nebo pozdejc se to zlepsi,nebude kakat v noci, bude vic sat a bude napapkany za chvilku...
  http://kacirecek.rajce.idnes.cz/

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  :r: to kojení v lehu se budu muset naučit. Taky chodím kojit do obýváku a to je šílený. Jsem pak vždycky totálně probraná.

  Obrázek uživatele Miru1ska

  my jsme to neumely asi mesic, mala zacala pribyvat az kdyz jsem zacala kojit nejak tak v sede, v lehu nam to neslo,nechteli nas ani pustit z porodnice...Myslim ze i pro drobce to bude lepsi,nebudes ho tak pronaset...my jsme ji jeste museli po nocnem kojo,ale od kdy kojime v lehu tak spinka hned jak si odrihne a ulozim do postylky
  ...drzim palecky
  http://kacirecek.rajce.idnes.cz/

  Obrázek uživatele Danzy

  ahojky to co pises je naprosto normalni, takto sme to meli do trech mesicu, ted uz je to lepsi , protoze prestal kakat v noci tak tolik neprebaluju a jak pisou holky prebalovat pred papanim, to jsem prestala delat, protoze se stejne behem papu pokakal znova, no a delala jsem to tak ze jsem ho prebalila v pulce papani , to se jeste nepoblinkal , ale uz byl dokakany...a vyrizena a unavena jsem byla taky, vlastne furt jsem... ale nic spatne nedelas... tak to proste je
  jeste mala poznamecka.... cim lip spi miminko pres den, tim lip spi v noci....

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  fakt myslíš, že čím líp spí přes den, tím líp spí v noci? Já myslela, že je to naopak. Že pokud tomu přes den moc nedá, tak je pak v noci unavený a hezky spinká... No, my spíme přes den hoďku dopoledne, tři hoďky po obědě a to je všechno. K večeru už neusene, i když mi připadá, že je kolem páté, šesté úplně vyřízenej. A jediné, co z něj doma máme je řev. :^O^:

  Obrázek uživatele Danzy

  ano, neni to z me hlavy, je to studie, dokazana, pisou tam dokonce ze nam to muze prijit nelogicke ale je to tak... pokud dite pres den spatne spinka, je nevrle a unavene a stava se z nej chronicky nevyspate a blbe spi i v noci, pokud pres den dobre spinka, neni protivne a nevrle a dobre se mu spi i v noci....taky tam pisou ze to ze pres den nespi , neznamena ze to nepotrebuje ......mam to i vyzkousene, muj maly je taky nespavec, ale delam to ted tak ze ho vezmu dvakrat denne ven , to jedine usne, on si pekne odpocine ...odpoledne to udelam tak abysme prisli dom cca pred patou a to akorat v 7 vykoupem nakrmime a jde spinkat... pokud se mi pres den zadari aby se vyspinkal, noc je mnohem lepsi.... je nam 3,5 mesice ....a deti do 4 mesicu by meli po dvou hodinach bdeni zase spinkat, maximalne po trech... pokud se to pretahuje , stavaji se z nich chronicky nevyspali nervacci, kteri porad breci....vim ze je to tezke, muj by taky nejradej nespal celej den, ale snaha za to stoji

  Obrázek uživatele Alena_Kira

  Asi na tom něco bude. Já mám problém s ním přežít zhruba od té páte do 7 večer. Chodíme ven odpoledne na hoďku, hoďku a půl (zatím, byl malinkej a je nastydlej) a jinak jsme doma. Takže z venku se vrátíme kolem druhé odpoledne, on tak do tří, půl čtvrté spinká. Pak se nají a vydrž hoďku. Pak začne kňourat a my nevíme, co mu je. Plena čistá, hodinu po jídle, prostě žádný zjevný problém. Tak zkusíme dokojit a to začne blinkat. Takže jídlem to není. Do sedmi už mi neusene a skoro pořád kňourá. Pomůže jen, když se nosí. A to je peklo. Už si říkám, že jsem ho na to navykli a že si to prostě jen vynucuje....

  Obrázek uživatele Danzy

  chapu, tak to zmente a chodte na tu prochazku trochu pozdeji, abyste se vratili tak v 5 a bude to mnohem lepsi, az zacne byt protivny tak sup koupat a pak popapat a spinkat

  Stránky

  Otehotneni

  Dobrý den. Mám 10dni po ovulaci, mám výtok nezapachaji, nažloutlý. Je nějaká pravděpodobnost otehotneni? Test jsem si dělala v pátek...

  Marika

  Dobrý den jsem v 8.měsíci těhotenství .Čekám holčičku ale nemohu si jí nechat ....

  Mohu být těhotná?

  Zdravím, s přítelem jsme měli nechraneny styk a druhý den potom, mě začalo bolet v podbrisku. Stalo se to asi před 3 týdny a bolí to...

  vitamíny v těhotenství

  Ahoj maminky chci se zeptat brali jste nějaké vitamíny v těhotenství? V lékárně...

  Lucka

  Ahojte holky mám prosbicku je to asi divné ale moje malinka teď 19.5 bude mít 3 měsíce a chce si strašně sedat otáčí se na bok a chce do...

  Ahojky, tak my se musíme taky pochlubit. Už týden daváme příkrmy a moc nám chutnaj, takže na oběd zeleninku a na večeři kašičku, tu malý přímo zbožňuje a dneska mi jí spapal z cele dávky 200ml žrout jeden :s: :a\|: Jinak jsme nemocní a paní dr. nám předepsala v pátek antibiotika. Má zánět průdušek. Chytil to borok od nás. JJ chřipka je prevít a nevybírá si.

  Ahoj tety, tak je nam dnes 5 dni a konecne posilam nejake fotecky (1. den po porodu). Porod popisi pozdeji. Mejte se krasne. M+R

  ahoj chci se zeptat,,Mám Holčičku 11měsíců a nevím co bych jí mohla už vařit...Stále jí dělám kuřecí maso a zeleninu+občas brambory.Ale myslím že by to chtělo už zpestřit ten jídelníček..Takže když mi napíšete co vaříte nebo jste vařily vy,budu ráda.Děkuji

  Ahoj holky. Tak máme za sebou první oslavu. I když narozky máme až 7.12. tak jsme slavili už tento víkend s tchánovci a příští víkend s mojí rodinou.
  Ten dort je od tchýně, který si mermomocí prosadila Smile Ode mě dostane příští sobotu berušku (objednaný u cukrářky)

  Jsem 2. trimenstr, 4. měsíc, 14. týden, 13+0.
  Nějak zatím nepociťuji chuť. Spíš jsem jí ztratila.

  Holky no já se vám musím pochlubit, malá má dneska 5 měsíců toto letííííí a hádejte co...už 14 dní se mi krásně otáčí na bříško a včera mi poprvé popolezla. Teda fakt je, že jen o dva přístrky a dozadu, ale mám z toho předčasné vánoce :qu: :\x: .

  tak mi dneska v 0:50hod přišla sms "tak jsem uz na svete,narodila jsem se v 0:05hod s mírama 3,470g a 51cm a pekne uz na ten svet kricim Smile "

  Ahojky holčiny Wink potřebovala bch poradit. Protože po porodu a po zkončení kojení jsem začal brát HA mi začala příšerná migréna která trvala od otevření očí až do nočních hodin a přecházelo to i ve zvracení - tak 2X do týdne.

  Ahojky holky..mám dotázek,jak vám spí 3měsíční miminka,mě první dítko spalo celou noc ale princeznička se ještě stále budí na jídlo...přes den krmím cca po 3-4h a to samé i v noci,někdy zcela vyjímečně má z večera pauzu 5h ale to je opravdu vyjímka.Zkusila jsem koupit UM na lepší zasycení ale nějak nevidim rozdil mezi ním a klasickym UM.Už nevím co udělat aby mi spinkala déle,jsem unavená,u krm

  HOLKY!!! Tak dnes jsem nic podsviťovat nemusela a... buď si ten nahoře se mnou šeredně hraje, nebo jsem vážně těhotná... Vidíte ji? A byla tam snad za minutu Smile