Imunologické vyšetření - pro snažilky část 1 | Moje těhotenství.cz

Imunologické vyšetření - pro snažilky část 1

Obrázek uživatele Naděnka

  Tak ve „zkratce“ popíšu, jak to vše probíhalo. Pozor, i tak je to nechutně dlouhé….
  Dohromady jsme tam byli asi jen ¾ hodiny. Já dala krev, přítel sperma a šli jsme na pohovor.
  První a asi zásadní informace byla ta, že pokud bych byla já v pořádku, byla bych s tímhle nááádherným spermiogramem partnera dááávno těhotná. Takže problém bude asi u mě.
  Prvně jsem dala doktorce výsledky vyšetření z endokrinologie a papír, co mi dal doktor z Pronatalu. Křivky BT ani spermiogram doktorka nechtěla. Spermiogram si prý udělá sama a křivky prý nejsou důkazem ovulace. Nebo respektive jsou, ale to, že probíhá ovulace neznamená, že jsou v pořádku vajíčka.
  Pohovor absolvoval první přítel, rodinná anamnéza, alergie, kouření, práce s chemikáliemi, prostě stejné otázky jako všude jinde. Tam jsme nic závažného nenašli. Asi teda…
  Pak já, to už bylo veselejší. První jsme řešili to s těma vajíčkama. Doktorka se ptala, jestli jsem absolvovala folikulometrii (ne), stěr z děložního čípku (asi ne), laparoskopii (ne). Ptala se proč. Říkala jsem jí, že mě na to nikdo neposlal. Tak to se docela divila. Pak se mě zeptala, jestli už mám v pořádku prolaktin. To jsem samozřejmě taky nevěděla. Řekla jsem, že asi jo, že jsem brala v březnu Dostinex na srovnání. Bylo mi řečeno, že pokud nebude mít černé na bílém, že mám prolaktin v pořádku, tak tomu nebude věřit. Jestli někdo zjišťoval hladinu po dobrání těch prášků. Říkala jsem jí, že mi to řekla doktorka na endokrinologii. A ona na to, jak na to ta doktorka přišla, když mi na přítomnost prolaktinu nedělala jediný test..... Tak nevím. Každopádně mi řekla, že si test na prolaktin udělá sama znovu. To samé bylo s laparoskopií. Řekla mi, že doktor nemá šanci na ultrazvuku poznat, jestli jsou vaječníky průchodné. Takže laparoskopii mám každopádně podstoupit, ať má v ruce jasné výsledky, že mám vejcovody průchodné. Ze zprávy z Pronatalu zase vyčetla, že není zcela jasné, jestli nemám polycystické vaječníky a že mám smíšenou sliznici. Což znamená, že je někde vysoká dost, jinde málo (a že mi nevíme, kde se embryo uhnízdí, takže musí být bezpodmínečně vysoká všude). Takže to znamená hormonální stimulaci na růst sliznice.
  Byla naštvaná na mýho doktora (Sanus), že si se mnou nedal vůbec žádnou práci a rovnou mě nutí do umělka. Samozřejmě mi řekla, že může být problém opravdu v imunitě a v alergii na sperma, ale tahle všechna vyšetření už jsem měla mít za sebou. Řekla mi, že pokud mi je doktor nebude chtít udělat, tak ho mám prostě změnit. Ať nepočítám s tím, že si se mnou bude chtít někdo nějak extra hrát, jako to bylo dřív, že je samozřejmě pro každého doktora jednodušší mě poslat na umělé, než se se mnou zaobírat a hledat příčinu (zvlášť pokud mám doktora pracujícího v CARu). Je to prostě a jednoduše byznys. Ale mám být neoblomná a na všech vyšetřeních trvat.
  Další problém vidí v mých stále se opakujících kvasinkových zánětech. Jednoznačně přeléčit!!!! A jíst hooodně mléčných výrobků a ŽÁÁÁÁDNOU čokoládu. Proboha!!!!!!
  Taky se ptala, jestli jsme absolvovali genetické testy. Ale na ty bychom asi šli až v případě, že by se nenašel problém jinde. Každopádně uvidím, co bude v závěru zprávy od ní, pokud mi to bude doporučeno, tak na ně určitě půjdeme.
  Jinak na výsledky budeme čekat přibližně měsíc, ve zprávě prý bude všechno popsané co a jak. Tu mám dát svému gynekologovi, oni mi napíšou, kde je problém a na doktorech je, aby mi napsali prášky a udělali vyšetření. Kdybych něčemu nerozuměla, mám určitě zavolat a probereme to. Jinak budeme chodit na pravidelné kontroly. Tam asi vždycky předložím výsledky z těch jednotlivých vyšetření.
  Jinak mám celkově dobrý pocit z toho vyšetření. Všichni byli milí, doktorka byla sice trochu rozčarovaná z toho, že jsem neabsolvovala některá vyšetření, ale chápala, že s doktorama asi těžko hnu. Snad se to změní, když budu mít v ruce tu jejich zprávu… Absolutně nebrala informace typu „doktor říkal, že….“ Pokud to nebude mít černé na bílém, není to pro ni prostě směrodatné.
  Takže celkové resumé vidím asi tak, že prozatím je největším problémem nezjištěná hladina prolaktinu, nezjištěná průchodnost vejcovodů a kvasinky. Samozřejmě může být hlavní problém v té imunologii, ale to zatím nevíme.
  Tak teď budu měsíc čekat. Trochu se děsím toho běhání po doktorech a toho přesvědčování. To zase bude… Taky to vypadá, že asi opravdu půjdu na tu laparoskopii. Bojím, bojím.
  Takže holčiny dlouhodobé snažilky, rozhodně tohle vyšetření doporučuju podstoupit, ať víte, na čem jste.

  Komentáře

  Obrázek uživatele Jajanule

  Naděnka ... "nádherná" zpráva, konečně se to někam pohnula a pořádně se na tebe dr. podívají, jsem ráda za tebe.
  Té laparky se neboj, je to důležité vyšetření, které odhalí mnoho ... a třeba budeš i mile překvapena.
  Jinak já tu laparku měla absolvovat před měsícem, ale nakonec dr.který mě v Caru ošetřoval z tama odešel, prý že se neslučuje s jejich filosofií a mě po telefonu jen řekl, že je to pro mě stejně zbytečný zákrok, jen nechtěl sedět s rukama v klíně ... to mě tak rozhodilo, že jsem zavolala do jiného Caru a v lednu začneme odznova.

  Takže Nadi, tfuj tfuj tfuj a neboj se toho .... konečně se to pořádně roztočí ...
  Přeji mnoho štěstí ..

  Obrázek uživatele Naděnka

  Ahojda, no teda Jani, to docela koukám. Doktror teda musí být formát. Takoví by měli být všichni doktoři. A vysvětlil Ti, proč si myslí, že by to pro Tebe byl zbytečný zákrok? A jak jsi vlastně na tom? Už sem moc nechodím, takže nemám přehled...

  Obrázek uživatele Jajanule

  Nadi, já tady taky v podstatě nechodím ... a píšu tady po několika týdnech. Nevím, proč dr. řekl to, co řekl .... asi že stimulka byla na jedničku, děložní sliznice roste jak má ... nevím, fakt nevím .... uvidím, co mi povědí v novém Caru ... třeba tu laparku budou chtít ...
  Jenže první pokus byl v srpnu, v lednu to bude 6 měsíců, přesně tolik mi doporučovali kvůli proběhlému OHSS, takže se nemůžu dočkat, kdy se zase začne něco dít....
  Do nového Caru jdu v lednu na konzultaci, naštěstí jsem získala stručnou zprávu z bývalého, tak snad nebudou muset dělat všechny testy znovu.
  Samozřejmě že se snažíme otěhulit i přirozeně, ale stále nic ... a už mi to zase leze na mozek a trpím záchvaty úzkosti, ale je to den ode dne lepší, asi to bylo následkem celé té hormonální stimulace.
  Takže novinky budu mít až v lednu ... pak dám vědět, zase nakouknu na MT a uvidím, jak si vedeš ty.
  Jinak jsme v 38měsíci snažení ....
  J.

  Obrázek uživatele Naděnka

  Aha, tak už jsem v obraze. Opravdu se musí čekat tak dlouho? No, tak to je mazec. Čas tak strašně rychle letí a člověk jen a jen čeká. Je to prostě na palici a pak Ti někdo řekne, že na to nemáš tolik myslet a pak se to podaří.... Znáš to.
  V lednu Tě tu chci vidět zpět s nějakýma dobrýma zprávama. Nový CAR třeba přinese i nový přístup a novou naději. Člověk musí doufat, protože mu stejně nic jiného nezbývá. Hele a co zkusit oběhat doktory, když máš ještě čas? Nevím, třeba klidně i tu laparku, stejně se nemůžete snažit, takže ideální čas. Nebo i imuno, endokrinologii, genetiku? To se neztratí a budeš mít výsledky v ruce, než dojdeš do nového CARu. Promysli to...

  Obrázek uživatele Jajanule

  Imuno jsem si oběhala sama, už před IVF ... jsem ok. Genetiku nám udělali v Caru, taky v pořádku .... on je ten hlavní problém ve spermiogramu .... při OPU jsme měli jen 1mil spermií .... takže "chyba" je na straně manžela. Nedá se to uspíšit, bohužel ... po OPU se mi rozjel oHSS a před měsícem byly moje vaječníky stále moc "bublinkované" po tom rozpíchání při oPU, takže další pokus mi nebyl doporučen .... než budou ok ....
  V kostce jsme oba ok, jen ty spermie je ten důvod "neplodnosti" .... jediné, co stojí za zvážení je ta laparka, ale to se domluvím až v lednu, pokud si budou myslet, že to je nutné.

  Obrázek uživatele Naděnka

  Aha, tak spermijky stávkují. Hm, tak alespoň máte jasno kde je zakopanej pes. To bude dobrý, uvidíš. V lednu už to půjde jak po másle a za rok budeš mít mimíska v náručí. Teda budeme mít mímíska v náručí. Už to svoje zaprděný a zahřátý místo ve snažilkách musíme nechat jiným...

  Obrázek uživatele Jajanule

  Přečetla jsem si tvé druhé pokračování ... tak to je mazec ... vzala bych nohy na ramena a utíkala z toho Caru .... nejhorší na tom je, že se člověk nemá jak bránit .... to je na tom to nejsmutnější ... je dobře, že jsis tu imunologii sama zařidila a tím donutala ostatní dr. něco pro tebe udělat.
  Držím všechno co se dá, ať vše neuspěchy souvisí jen s tou alergiíí na spermie a ty tady nejpozději za 6měsíců hlásíš, že jsi v očekávání ...

  Obrázek uživatele Hanik

  ahojky tvůj článek jsem si přečetla jedním dechem...jsem snažilka 23 měsíc...mám už dcerku 5 letou a druhé prostě nejde a nejde...opakovaně se mi dělají cysty...MS mám rozházenou a prostě to nejde srovnat...v lednu máme jít s manželem do Caru tak si tvůj článek dobře zapamatuju díky WinkPápá

  Obrázek uživatele Naděnka

  Ahojda, no, tak to jsme na tom skoro stejně, já jedu 22. měsíc, ale jsem zatím bezdětná. Vím, že se mě doktorka ptala, jestli mám pravidelný cyklus (což mám) a říkala mi, že je to každopádně dobře. Ale neboj, v CARu Ti pomůžou, jen si stůj za tím, že chceš projít všema vyšetřeníma, než Tě budou cpát na IUI nebo IVF. Budu držet palce.

  Obrázek uživatele steri

  Tedy Naděnko, to je hustý román. Ale super, že víme, oč vlastně jde. Jinak prosím tě, co je to hladina prolaktinu? Každopádně je super, že se to začne hýbat a neboj, ono to klapne...

  Obrázek uživatele Naděnka

  Ahojda Sterinko, prolaktin je hormon, který je v těle normálně přítomen, ale dělá paseku když je jeho hladina u snažílek zvýšená. Normálně se totiž vylučuje při kojení a má za následek, že je těžší při kojení otěhotnět. Doktor mi dal prášky na hypofýzu, která řídí vylučování tohodle hormonu. A ta doktorka na imunologii mi řekla, že pokud budu mít nadále zvýšenou hladinu,buď neotěhotním, nebo stejně potratím…. Tak snad jsem to ze svého laického pohledu pochopila a řádně vysvětlila.

  Obrázek uživatele LillaX

  Ahoj Naděnko, chci ti poděkovat za přínosný komentář! Také za tvoje úsilí to takhle hezky a srozumitelně sepsat. Rozhodně mě to něčemu přiučilo a hlavně teda je to tvoje další obrovská zkušenost. Ten doktor musí být pěkný kokot. Bohužel pár takových, kteří se doslova ptají na diagnózu pacienta, jsem zažila Sad Doktorka ti vše hezky vysvětlila a hlavně budeš mít od ní papírovou podporu a pokud ti ten doktor neudělá ta vyšetření, rozhodně si vem k srdci její radu a změň doktora. Je to síla, že neexistuje nějaká pořádná inspekce, která by odhalovala takového neschopné, laxní lékáře. I když vím, že kontroly chodí, ale asi je to hezky z ruky do ruky Koulení očima Takže hodně zdaru, ať ti ten měsíc rychle uteče a těšíme se na další zprávičky o tobě!! :k:

  Obrázek uživatele Naděnka

  Ahojda Lillo, jojo, je to hrozný, když se spoléháš na doktory, protože tomu sama nerozumíš a pak vidíš, jak na Tebe kašlou. Zkusím to s nimi ještě jednou po dobrém a pokud mi nevyjdou vstříc, tak asi opravdu půjdu jinam. Každopádně pro všechny snažilky budu podávat i nadále vyčerpávající info. Měj se hezky .N.

  Obrázek uživatele eemily

  Ty jo Nadenko, mas muj respekt za to, ze to takhle zvladate. Ale vypada to,ze pani doktorka byla opravdu akcni a po tomhle se to proste musi hnout. Jinak moc zajimave info myslim si pro vsechny snazilky. Mne desi ty kvasinky -ja je mam taky porad a to pritom nemam zadny vytok, svedeni, nic. Kocko, myslim na tebe, at vsechna vysetreni dopadnou co nejlip (a behani po doktorech se nedes, ted uz mas v ruce jasne argumenty) a tu laparku dobre zvladnes, i kdyz nevim co obnasi. Drz se :k:

  Obrázek uživatele Naděnka

  Ahojda Emily, je pravda, že kdybych si všechno nevyběhala a nevydupala sama, tak určitě ještě dneska poslouchám kecy svýho doktora, že jsem mladá a že se mimi zadaří a mám ještě počkat. Je to teda děs. Kvasinek se doktorka docela lekla a říkala, že s nima můžu mít problém, i když zrovna nemám výtok a svědění. Takže si nechám od doktora něco napsat na vybití veškeré mikroflóry a začneme od nuly… Jdu i na stěr z děložního čípku, kdoví, jaké potvory mi ještě najdou. Od nového roku se na to vrhnu a všechno si vyběhám. Budu mít i novou dovolenou, takže to půjde zvládnout. Každopádně budu podávat info i pro ostatní. Děkuju za řádky, určitě to zvládnu a mimi bude, i když asi ne do Vánoc, jak jsem si umanula.

  Obrázek uživatele LÁjouš

  :jawdrop: to byla síla, ale zvládla jsem to :///: . Naděnko ty se ničeho neboj, alespoň příjdete na to v čem je problém a pak bude už Mimčo s dudlíkem raz dva!!!!!!

  Obrázek uživatele Naděnka

  Smile No jo, bylo to trošku dlouhé. Ale fakt jsem to dost zkrátila…. Nebojím se, konečně mám opravdu pocit, že si se mnou dal někdo práci, což je fain. Teď si jen vše oběhat a čekat, jaký bude ortel…

  Mohu být těhotná?

  Zdravím, s přítelem jsme měli nechraneny styk a druhý den potom, mě začalo bolet v podbrisku. Stalo se to asi před 3 týdny a bolí to...

  vitamíny v těhotenství

  Ahoj maminky chci se zeptat brali jste nějaké vitamíny v těhotenství? V lékárně...

  Lucka

  Ahojte holky mám prosbicku je to asi divné ale moje malinka teď 19.5 bude mít 3 měsíce a chce si strašně sedat otáčí se na bok a chce do...

  Menstruace po sterilizaci

  Zdravím ženy, tento dotaz je na ženy po sterilizaci, jsem po třech SC a následné sterilizaci, po roce menstruace se mi můj cyklus...

  Koupim azalia

  Ahoj nemate nekdo doma zbytecne par platicek ha Azalia, dekuji za nabidky. Lenka

  ...mamka mi pořídila lehátko a mě se v něm móóóc líbí...mamka říká, že začínám být pěkná lumpice :$$:

  Ahojky, posílám pár foteček a mám dotaz. Budete nebo už jste nechali svoje broučky očkovat Prevenarem? Jestli můžete uvést důvod proč jo nebo proč ne.

  :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x: :/;x:
  Pojdme si napsat,jakej kocarek,kdo z nas ma.Myslim,ze by to mohlo bejt celkem zajimavy.Ve finale bysme to mohli secist,podtrhnout a vyhlasit nejoblibenejsi kocarek mezi maminkami.

  Tak konečně jsem vybrala oblečení, ve kterém pojedeme se Sárinkou z porodnice Smile

  Hezký večer,maminky,zejména říjnovky..tak jsem se konečně po 25 dnech od narozní Maxmiliánka rozhodla vám popsat ten bolesti plný,a přesto krásný zážitek..

  Právě jsem si dělala testík a vykoukly na mě dvě // Dance 4 ! Ta první je sice slabší, ale objevila se hned po 3 minutách. Bolí mě prsa jak čert a podbříšek taky.

  Ahojda holky, jsem maličko víc zmatená. Normálně mám ms pravidelnou i poté, co jsem přestala brát prášky. Tento měsíc jsme se začali pokoušet o mimi, začalo mě bolet v podbříšku, dělalo se mi špatně od žaludku, tak jsem se zaradovala, že by hned vyšlo, ale ms přišla normálně a pravidelně a teď v sobotu skončila a včera jsem začala po 4 dnech špinit znova. Tak to nějak nechápu. Co to je?

  Ahojky tety, tak Natálka měla včera své destiměsíční jubileum. Je to frajerka, před dvěma dny se postavila u nábytku (bohužel je mamka hajdalák a ještě to nenafotila), tak čekám, že chození na sebe nenechá dlouho čekat, stejně na nás pořád natahuje ručičky a říká tap tap (ťap ťap) a když jí vodíme po chodbě za ruce, tak je štěstím bez sebe, teď už jen aby začala sama.

  Zdravím těhulky i maminky. Včera jsem se byla podívat v obchůdku s kočárky a na první pohled mě zaujal tento kočárek Delti Ekonomic, kolekce 2008. Je zlevněný na 4800 Kč, je to kombinace hluboké korby a sportovní sedačky, která lze snadno připevnit.

  Zdravím těhulky i maminky. Včera jsem se byla podívat v obchůdku s kočárky a na první pohled mě zaujal kočárek Delti Ekonomic, kolekce 2008 (polský výrobek). Je zlevněný na 4800 Kč, je to kombinace hluboké korby a sportovní sedačky, která lze snadno připevnit.