Holky pozor!

13.07.2008

Tak jsem se dozvěděla od jedné maminky, že pokuď jste vy či manžel tupozraký, tak že je to dědičné a bude to mít i Vaše miminko. Někde to vyčetla, tak to řekla lékaři na 3.leté prohlídce, ten neshledal, že by malá viděla špatně, ale rodičům to nedalo a malou sami objednali k očnímu a udělali dobře...malá má brejličky, ale doktorka říkala, že pokuď se na to u dítěte příjde nejpozději do 6.let a začne se to léčit, tak se to vyléčí :h: :k: :h:

Věroušek

No tak moje tchyne je tupozraka a ma jeste nejake vady oci. Ale ani muj pritel ani jeho sestra nemaji problem s ocima. Ba naopak oba velmi dobre vidi. Kdyz byl pritel maly, tak mu dr.hned dal bryle a rekl, ze ma urcite vadu. Tchanovi se to nezdalo a bryle vyhodil a dobre udelal. Pritel s ocima nikdy nic nemel ale bylo v mode je cpat kazdemu diteti. Vysetreni ocicek deti neni tak jednoduche jako u nas a tak jsou treba nejake specialni vysetreni. Ja mam treba bryle na dalku a skoro kazdy u nas v rodine ma bryle, takze bohuzel nase mala bude mit brylicky asi taky, jestli nebude mit ocicka po tatinkovi.

Věroušek

In reply to by Martiii (neověřeno)

Jde o stav, kdy zraková ostrost oka je nižší, než odpovídá objektivně zjištěnému organickému nálezu. Buď je objektivní nález zcela normální, nebo jde o refrakční vadu, u níž však příslušnou korekcí nedosáhneme normálního vidění, anebo jsou přítomny organické změny, které však nevysvětlují stupeň snížení visu.

Tupozrakost je většinou funkcionální a vzniká obvykle na podkladě bezděčného potlačování vjemu jednoho oka v těch případech, kdy by bylo vnímání obrázků z obou očí rušivé. Je to tehdy, kdy se obraz viděného předmětu na sítnici obou očí liší velikostí, zřetelností, intenzitou nebo barevností, takže nejsou předpoklady ke splynutí v jediný vjem, anebo tehdy, zobrazují-li se dva různé předměty, jako je tomu u šilhání.
Tupozrakost se projevuje většinou už v útlém dětském věku, nejčastěji ve spojení
se šilháním, dále při nekorigované refrakční vadě, především, je-li na obou očích různého stupně. Vznik tupozrakosti může způsobit i dlouhodobý obvaz jednoho oka.
Tupozrakost lze vyléčit nebo alespoň podstatně zlepšit je-li diagnostikována včas,
tj. u dětí v předškolním věku. Snažíme se vytvořit optimální podmínky pro vidění tupozrakého oka správnou korekcí, dočasným zakrytím zdravého oka (okluzor). Možnosti výcviku tupozrakého oka po šestém roce života jsou obvykle velmi malé.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka