Hamilton

03.02.2010

Ahojky holky!
Tak jsem dneska byla poprvý v porodnici na monitoru a v poradně. Čekala jsem tam asi třičtvrtě hodiny a mohla jsem dovnitř. Monitor nic moc zajímavýho - měla jsem tam dva takový menší kopce, ale byly sotva přes třicet. Pak jsem asi hodinu a půl čekala pro změnu na kontrolu. Sepsali se mnou porodopis a pak jsem si "vyskočila" na kozu. Byla tam taková docela nepříjemná doktorka, ale měla toho hodně, tak jsem jí to neměla za zlý a usmívala jsem se na ni. Zkontrolovala čípek a upozornila mě na menší bolest, že bude dělat Hamiltonův hmat. Bylo to docela dost nepříjemný, tak jí říkám, že to ani nebolí, ale supr zážitek to teda není. A ona mi říká "Vás to vážně nebolí, to je teda zajímavý..." a zabrala. Vrazila mi tam ty prsty snad aji s celou rukou a začala tam šťárat, dokud jsem jí - už skoro omdlévající bolestí - neřekla, že to už teda vážně bolí. To se usmála a řekla mi "Vidíte, já vám to říkala." No, to bylo teda něco. Myslela jsem, že se jí tam skácím, jaká to byla bolest. V kabince jsem nemohla ani zvednout nohu, abych se oblíkla zpátky do kalhot. A to mě čekal ještě ultrazvuk vleže na lehátku. Celej podbříšek mi pulzoval bolestí, že jsem se potřebovala stočit do klubíčka a chvíli si oddechnout a místo toho jsem musela ležet natažená na tom lehátku. Obrazovku otočila ode mě tak, abych na ní nic neviděla, ikdyž do té doby byla otčená směrem do místnosti. S tím ultrazvukem mi po tom břichu jezdila silou, takže jsem trpěla ještě víc, ale nic jsem jí neřekla. Pak se mě zeptala, kdy jsem přestala kouřit, že je miminko moc malý, ale kolik váží mi neřekla. To jsem se dozvěděla, až když jsem jí koukal přes rameno, co si to do toho počítače zapisuje. Malej podle ní váží prý jen asi 2785g, tak doufám, že je v pořádku. Tak teď nevím, jestli jsem ji něčím naštvala, nebo to bylo normální chování a já si to jen moc beru, ale každopádně to byl strašnej zážitek. Když jsem od tama odcházela, myslela jsem, že budu bolestí až zvracet! Ale když jsem dojela domů, bylo mi už celkem dobře a ani krvácet jsem nezačala, tak jsem možná jen moc přecitlivělá. Teď se jen modlím, aby neměla službu, až začnu rodit. Zítra mám termín a když budu furt vcelku, tak mám v sobotu přijít zase a to, že mi toho Hamiltona udělají znova! Tak doufám, že do té doby porodím, nebo že bude mít službu někdo jinej, abych to měla aspoň s čím srovnat... Mějte se.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Ahoj Toyen! Tak to se u Tvýho miminka docela trefili, prý je normální rozptyl až 500g a jak jsem tady tak četla, tak není výjimka ani rozdíl kolem kila. Gratuluju k novorozenečkovi... :a:

Jako já jen nechápu, že když je podle nich miminko tak "malé", proč Ti dělají hamiltony a nenechají Tě prostě klidně ještě pár dní přes termín, ať se to rozběhne samo...? Ale já vím houby, to je jasné, ale tohle se mi moc nelíbí, proč Ti toho hamiltona dělají, dokonce, že máš přijít i v sobotu :( Snad už si ten zážitek nebudeš muset zopakovat :k: Drž se :a:

In reply to by Andělína

Ahoj Andělíno! Ona mi nejdřív dělala toho Hamiltona a teprve pak ultrazvuk. Možná, že kdyby to bylo naopak, tak by mě nechala být. Ale koukala jsem se na netu na zážitky ostatních a hodně psali, že to tu v Brně takhle dělají, aby se pak nemuseli "otravovat" s těma, co přenášejí. Tak nevím. A v tu sobotu tam musím už jít, protože to už budu mít po termínu a to se prý musí chodit každý tři dny, nebo co. Tak jsem sama zvědavá, jestli mi to budou dělat znova.

In reply to by Marcelka01

Jé, tak třeba budeme rodit ve stejnej den i mimo termín:-D Já jsem prý byla otevřená na dva prsty, CS 7. Abych pravdu řekla, tak jsem docela doufala, že mi ten hmat udělají. Chtěla bych už mít porod za sebou a malýho mít u sebe. Tak si říkám, že porod bude určitě horší, ale tohle mi přišlo jako schválnost, tak mě to tak vytočilo. Ty bys ho chtěla? Mě se teda neptala, ale prý se někde ptají. A kdy jsi byla naposledy na kontrole?

In reply to by Marcelka01

Jé, tak to je krásná váha, teď ještě, aby se trefili... Moje doktorka by se mě taky určo zeptala, probrala by to se mnou a vysvětlila mi pořádně o co jde a né, že jsem si to musela doma najít na netu. Ale v porodce se s tím vůbec nepárali a dr šla rovnou na věc. A to jsem si tu porodnici tolik vychvalovala...

In reply to by Marcelka01

Jo, snad jo. A taky doufám, že se tam s tou doktorkou už nepotkám, nebo, že mě nebude rodit. Ale jinak tam byly moc příjemný a milý sestřičky, tak ty kdyžtak vyrovnají nepříjemnost nějaké doktorky.

In reply to by Marcelka01

Jé, tak to je krásná váha, teď ještě, aby se trefili... Moje doktorka by se mě taky určo zeptala, probrala by to se mnou a vysvětlila mi pořádn o co jde a né, že jsem si to musela doma najít na netu. Ale v porodce se s tím vůbec nepárali a dr šla rovnou na věc. A to jsem si tu porodnici tolik vychvalovala...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka