24.týden těhotenství

Anonym (neověřeno)
15.09.2019

Dobrý den mám malí dotaz asi hloupí ale chtěla bych se zeptat jsem ve 24 tt těhotenství a přijde mi že mám nějak moc dole bříško termín porodu máme až 13 ledna 220 příští rok tak bych se chtěla zeptat zda se mám obávat či ne. Při prvním jsem to vůbec neměla moc děkuji za odpověď. Lenka 

16.05.2016

AHOJ holky ještě dotaz.

jak už jsem psala k 1.6 mi končí prac. smlouva a ten den budu v 26t. Volala jsem na pracák o radu ale nevím . co jsem se dozvěděla tak že nárok na mateřskou mám to jo. Ale pořád nevim co mám dělat ten měsíc než si můžu zažádat o mateřskou (8t před termínem) . Pani mi řekla můžete přijít nebo můžete i marodit. Jenže jak jsem psala to teda nevim jestli by mi doktor neschopenku napsal.

zeptám se vás jaký jsou peníze jak na pracáku tak na neschopence . Je problem že ted by se mi ani na neschopence být nehodilo manžel nečekane dostal práci mimo domov a já bych s vycházkama nestíhala synA ve školce takže nevím co dělat.

Být na pracáku nebo nějak řešit neschopenku? Za darmo doma to být nechci a nevim jak by to bylo s placením soc. zdrav. pojištěním.

Děkuji

 

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak na pracaku dostanes podporu v nezamestnanosti ktera se ti pocita z platu a na neschopence dostanes 60% platu,pocita se prumer za posledni tri mesice. Myskim ze je celkem jedno,co zvolis ;-)

Já osobně bych šla na tu neschopenku. Nemusí ti ji napsat gyndař,může i obvoďák,ortoped,kdokoli. Mě ji taky prvně napsala obvoďačka že mě bolej záda což je v těhotenství normální jev. Vycházky si můžeš rozdělit podle potřeby takže kluka určitě vyzvednout stihneš,kontroly choděj převážně dopoledne. Co se financí týče tak to vyjde asi na stejno,jen s tím rozdílem,že když pudeš na pracák tak budeš mít víc lítáního po úřadech. Jo a ani si nejsem moc jistá,že si mužeš vybrat kdy chceš jít na MD,o tom rozhoduje gyndař bych řekla.

18.02.2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli mátě nějaká zkušenost s tím, když miminko váží v 24 tt 836 g. Všude píší, že v tomto týdnu má miminko 500 - 600 g. Byla jsem na kontrole a doktor mi řekl, že miminko dost přibírá, že už má 836 g. Bojím se, aby při porodu nebylo hodně velké.
Děkuji za odpověď. Ilona

Kliknutím vložíte smajlíky:

A nejíš nějaké těhu vitamíny, že by to třeba bylo z toho? Třeba budeš rodit o 2-3 týdny dříve a mimi bude akorát :one:

In reply to by Burďásci

Brala bych 1/2 obden (jen pro tvůj dobrý pocit)...to bude určo z toho, i známá, co je PA tvrdí, ať se těhu vit.neberou, pak se rodí velké děti :D
Já brala na doporučení mého gynekologa (je primář na porodním) vit.řady B obden a říkal, že jen do konce I.trim., abych pak neměla obříka :D
Jediné, co tedy beru, je kyselina listová 400 a Jodid- to je na štítnou žlázu a na mozek mimi a od min.týdne hořčík 250 (jsem 22.tt.)..
Jinak jím dost zdravě, celozrnné pečivo, libové maso, jogurty a dostatek ovoce i zeleniny, ořechy... to je prý nejlepší, hlavně aby nechyběl vápník (jogurty, tvrdé sýry...)
Ono už teď mimi má vše vyvinuté, jen nabírá na váze - tuky a tkáň (svaly).
Tak zkus třeba 2týd.obden, pak ob dva dny a pak vysadit a dobrat to až při kojení obden, to jsou vitamíny také dost potřeba :a:

Odběr kategorie 24.týden těhotenství

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka