zblaznim se, mam uz fobii z vaření,nevím co uz vařit aby chutnalo a bylo to zdravé

06.01.2015

Jsem psychicky na dně,nevím co uz vařit každý den,5 a 1,5 letému dítěti.Ráno vstanu a mám uz depresi co zase mám vařit.I když mám nespočet kucharek :'(někdy jasně musím vymyslet a zadaří se,jenže to všechno sníme týž den a druhý den na novo,už man pocit,ze blbnu.A řeším už každou maličkost,mlíko,lepek,ecka,všude na Vás číhají jedy a postřiky,podle všech médií a pak vartě dětem a sobě a chuťne a výživně.Jo a další problém,mladej se oskliba na polívky a zeleninu a klidně vydrží půl dne nejist.Jediné co chce,suché těstoviny,rohlík, tunak s rýži,med,povidla :-( Jenže je tu další problém a to ten,ze kluk trpí tiky a má mít dost vitamínů a nesmí pokud možno žádný ecka a cukr a jídlo co stojí v lednici dva dny.Jak ale dostat do něj potřebné vitamíny,koupila jsem přírodní,ale ty tak smrdeji,ze nejdou spolknout,ani je zakamuflovat.Zda se mi také,,ze tiky se zhoršují po mléce,jak tedy doplňovat vápník.Mám mořskou řasu ale kolik ji sníst v jídle denně,to by mi nikdo neporadil.
A do toho ještě krmit malou,často ji odbyvam konzervickama,abych vše stihla doma udělat a vím,ze to není dobře.Jenže jen co se pustím do vaření nějakého receptu,děti se mi perou a brečí a já mám zrovna tak připraveno na psychiatrii :$

Prosím máte nějaký systém na vaření u Vás doma,aby jste se z toho nezbláznili,aby jste stihly uvařit,pohrát si s dětmi,s dětmi jít ven.Máte nějaké zajete recepty a kolik třeba dáváte ovoce a kolik zeleniny přes týden a kolik sladkosti nebo třeba ovocných šťáv.Dáváte dodatečné nějaké vitamíny? Už se v tom patlam několik měsíců a ne a ne najít nějaký systém,aby se najedla 4 člena rodina a já se z toho nezhroutila a věděla,ze děti mají vše potřebné

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, taky jsme 4 členná rodina, jen malinká má 8 měsíců a starší 4,5 roku. Snažím se vařit ob den a v poslední době si předvařuji večer a druhý den buď v poledne dovařím a nebo jen ohřeji. Pokud jsme byli doma všichni i s manželem, tak jsem měla taky trochu starost z toho, co k večeři a tak. Ale nyní manžel a starší dcera doma jen snídájí a večeří, tak je to jednodušší. Snažím se nevařit z polotovarů a kupovat kvalitní jogurt. Pokud dostanu nějaké ovoce nebo zeleninu ze zahrádky, jedině to uvítám. Pak buď uvařím něco vyzkoušeného a nebo si najdu podle surovin nový recept. Buď se ujme a nebo ne. K snídani je u nás klasika, pečivo s něčím a nebo já a starší dcera občas cereálie. K obědu je to stejné jako u všech, příloha, omáčka, maso, zeleninový salát a nebo aspoň zeleninovou oblohu,atd a večeře je většinou zeleninová polévka, povětšinou krémová a pak třeba jen lívance, topinka, pomazánky. Někdy polévku vynecháme a je opět jídlo typu oběd. Starší dcera jí krémové polévky ráda , tak aspoň z části do ní dostanu nějakou zeleninu, protože čerstvé moc nedá. Svačiny se u nás konají jen o víkendu a to je většinou ovoce, přesnídávka s piškoty, jogurt a nebo pečivo s něčím. Vitamíny nedávám žádné :) . Udělej si týdenní plán vaření, podle toho nakupuj a zkus vařit na dva dny.

Ahoj, taky myslím, že to moc prožíváš a zbytečně si to dramatizuješ. Jak už tady stojí, mně se nejvíc osvědčilo si jídla předem naplánovat a podle toho nakoupit a zařídit se. Krom toho ti odpadá to, že půl hodiny před obědem stále nevíš, co uvařit.
Osobně nad jídlem docela přemýšlím, protože to, co do sebe jídlem dostaneme, je jedna z mála věcí, které můžu ovlivnit. Narozdíl třeba od jídla ve školce...
Vařím skoro denně, už chodím do práce, dřív jsem vařila i dvakrát denně. Rychlá, zdravá, výživná - a hlavně naplánovaná :D jídla.
Doma téměř nevařím maso, děti ho mají ve školce ažaž, muž si ho dá v práci a já se bez něj obejdu. Zato několikrát týdně máme luštěniny. Nejvděčnějšími jídly jsou různé směsi (čočka, fazole, cizrna, zelenina, klidně i ovoce) s rýží, bulgurem, těstovinami... Prostě co doma najdeš, to nějak splácáš, vylepšíš bylinkami a je to. Nebo placičky - cibule, česnek, vejce jako základ a pak přidáš květák nebo brokolici, bulgur, fazole, červenou čočku, můžeš sýr, zeleninu a uplácáš placičky, nahážeš na pečící papír a upečeš v troubě po obou stranách. Nebo zapečené směsi (zelenina, luštěniny / maso) s bramborami nebo těstovinami. Nebo husté polévky. Sem tam upeču chleba k němu pomazánku nebo tu polívku. Nekupuju žádné polotovary ani instantní věci, vařím jen z čerstvých (příp. mražených) produktů, ale netrávím v kuchyni hodiny a hodiny.
Sladkosti nejíme téměř vůbec, ani děti. Ovocné šťávy nepijí, pijou hlavně vodu nebo bylinkové čaje, sem tam domácí šťávu. Ovoce a zeleninu mají denně čerstvou i zpracovanou. Na druhou stranu když to někdy nevyjde a mají toho ovoce míň nebo vůbec, tak svět taky nespadne :)
Za sebe si myslím, že nejdůležitější je si najít systém, vědět, co mám doma a co z toho uvařím (nebo aspoň tak nějak plusmínus) a pak to člověka bude i bavit. ;)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka