dotaz

15.04.2009

ahojky,chtěla bych se zeptat jestli sem jediná komu se to děje.Minulí týden ve čtvrtek sem dostala prášky protože mám prý málo hemoglobinu,doktor mi řikal,že potom budu mít černou stolici,ale jinak se nic nezmění jenže já poslední dva dny mám problém vůbec na záchod jít jdu třeba 3x a nic a pak většinou to klapne až v noci:)dva dny mě tvrdne břicho ale mám ho tvrdé jen na hoře a dole je měkké,občas mě zabolí záda,ale nic hrozného.Večer to ted bylo ty dva dny horší než přes den.Včera když sem vstala tak sem byla tak unavená že sem si šla zase lehnout,odpo sem seděla chvíli na sluníčku a moc dobře mi nebylo.Tak vůbec nevím jestli sem jenom přejedená ztěch velikonoc nebo je to něco jiného.Myslíte,že by to mohl být náznak porodu?Zatím sem nějak moc ani nezaregistrovala nějaké poslíčky možná před 14 dnima v noci sem musela chodit aby mě přestalo bolet břicho měla sem to dvě noci za sebou,ale já to asi vážně nepoznám:)nejradši už bych to měla za sebou:)děkuji za odpovědi a hezký den

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj,
mně Skalický tyhle prášky se železem taky předepsal, brala jsem 1 tabletku denně od 36. týdne. Je pravda, že jsem měla pak tmavou stolici a taky méně častou, ale to je běžný vedlejší účinek při užívání těchto prášku.
Jinak je určitě ber pravidelně, já jsem na to občas zapomínala. Při porodu jsem pak možná díky tomu ztratila dost krve (měla jsem asi malou srážlivost) a měla jsem pak hemoglobinu ještě méně, takže jsem tohle železo musela brát pak i po porodu.
Tak Ti přeju bezproblémový zbytek těhotenství a hlavně rychlý porod (a dobrého porodníka). Budeš rodit v Ústí nebo chceš někde jinde? Já Ti Ústí můžu jedině doporučit, byla jsem tam moc spokojená, i když mě nerodil Skalický (to by pak nemělo asi vůbec žádnou chybu) - hlavně sestřičky z novorozeneckého oddělení jsou moc hodné a můžeš je požádat kdykoliv a s čímkoliv o pomoc a ony rády pomůžou.
Pa :a:

In reply to by alenkas

Ahojky,no půjdu do Ústí jen mám strach abych nenarazila na jednu doktorku(ted si nevzpomenu jak se jmenuje)byla sem u ní na vyšetření v nemocnici 30.12.2008 poslal mě tam Skalický byl zrovna na odchodu a řikal,že je výborná,ale mě nějak nesedla.Když vyšetřuje čípek Skalický tak to ani necítím,ale od ní na to že je ženska tak mi přišlo jak když mi tam narvala celou ruku a navíc sem o ní četla,že nechává maminky radši potrhat než aby je nastřihla tak doufám,že na ní nenarazím.

In reply to by Timíšek

Ahoj,
vím o které doktorce mluvíš. Ona mě osobně sice nerodila, ale byla jednou na vizitě, ale to mě nevyšetřovala, jenom se podívala na vložku a na šití a to bylo vše. Prohlížel mě pak při velké vizitě až primář.
Jinak co se týče té bolesti při vyšetřování, tak máš pravdu, že od Skalického to není ani cítit, že vyšetřuje, zatímco jiní (a těch je většina) se s tím nepářou a docela to bolí.
Já jsem měla taky trošku při porodu smůlu, že mě rodil Dr. Vachata, o kterém se spolu s tou doktorkou nemluví zrovna nejlépe. Nemá moc soucit s maminkami - mě těsně po porodu vyšetřil takovým způsobem, že jsem až nadskočila, jak to zabolelo a on mě ještě tím svým "humorem" řekl, že musím něco vydržet, když jsem rodila. No nevím, mně to tedy vtipné nepřišlo.
Sice mě při porodu nastřihl, ale i tak jsem byla potrhaná zevnitř i zvenku, protože malý měl dost velkou hlavičku, a pak jsem si užívala skoro 50 minut šití. No radši Tě tady už nebudu strašit, to jsou bohužel věci, které se u porodu stávají i těm nejlepším porodníkům, protože nikdy se nedá dopředu odhadnout, jak bude porod probíhat.
Stejně tak když vyšetřuje primář, tak ten se s tím taky nemazlí. Tak si přej, abys aspoň jednou natrefila na Skalického i v porodnici, nebo aspoň na Ráčka, ten je prý taky v pohodě. A když nebudeš mít to štěstí, tak to nevadí, všechno se dá vydržet, hlavně když budeš mít zdravé miminko.
A pak na oddělení šestinedělí už to bylo super, fakt hodné a ochotné sestřičky, i přes frmol, co tam byl, když jsem rodila, tak se snažili najít několikrát během dne i v noci trošku času a obejít pokoje a zeptat se, jestli s něčím nepotřebujeme pomoct. A když jsem měla nějaké problémy ze začátku s technikou kojení apod., tak jsem je mohla kdykoliv zavolat telefonem a nějaká z nich za chvilku přišla na pokoj a pomohla mi.
Miminko (pokud bude vše v pořádku) budeš mít u sebe na pokoji hned po porodu, jen co ho na novorozeneckém umyjí a oblečou, tak do půlhodinky ho přiváží na pokoj. U mně to bylo až po 2 hodinách od příjezdu z porodního sálu, protože jsem ztratila dost krve a musela jsem ten první den spíš ležet a do sprchy chodit jen za doprovodu (pěkně se mi motala hlava) a tak asi chtěli, abych se ty 2 hodinky prospala. Jenže já pořád vyhlížela našeho Honzíčka, takže jem nespala vůbec a ani jsem nějak únavu necítila. To přišlo až druhý den večer, taková menší krize. Ale to si asi zažije každá maminka.
Tak se měj pěkně :a:

In reply to by alenkas

No jo o Vachatovi opravdu hezké řeči nejdou,já sem už přemýšlela i otom,že bych si Skalického zaplatila aby tam byl,ale kamarádka tam rodila v loni v lednu a rodil ji ten černoch a byla spokojená,takže si myslím že až na vachatu a na tu doktorku budou doktoři fajn.Ráček je stejně dobrý jako Skalický když mě vyšetřoval před měsícem protože měl Skalda dovču tak sem taky nic necítila tak doufám,že tam jeden znich bude:)Už se těším až to bude zamnou a já pojedu domů nemám ráda nemocnice ležela sem tam jednou v životě je to tak 12 let kvůli močovým kamenům a ten týden byl nekonečný,jenže ted si tam jedu pro něco krásnýho takže to půjde určitě líp:) :s:

In reply to by alenkas

Ahojky,no půjdu do Ústí jen mám strach abych nenarazila na jednu doktorku(ted si nevzpomenu jak se jmenuje)byla sem u ní na vyšetření v nemocnici 30.12.2008 poslal mě tam Skalický byl zrovna na odchodu a řikal,že je výborná,ale mě nějak nesedla.Když vyšetřuje čípek Skalický tak to ani necítím,ale od ní na to že je ženska tak mi přišlo jak když mi tam narvala celou ruku a navíc sem o ní četla,že nechává maminky radši potrhat než aby je nastřihla tak doufám,že na ní nenarazím.

In reply to by Timíšek

Tak to držím palečky,aby jsi měla u porodu ty nejlepší doktory! já bych jednu doktorku u porodu taky mít nechtěla,kdybych si měla vybrat. Ale já budu rodit v Jablonci a na gyndu chodím do frýdlantu,takže mě bude zřejmě rodit doktor,kterého u porodu uvidím poprvé :-D

In reply to by Danulička

tak sme přišli z poradny a je to vše v pořádku trochu bílkovin v moči,ale to je všechno.Doktor měl radost,že když se mi začal otvírat tak asi v ůnoru čípek a od té doby zůstal stejný tak jak to krásně vydržel a dělal si srandu,že jestli ted budu přenášet,že mu ještě vynadám že mě strašil s předčasným porodem:)ale řikal že jestli se porod rozběhne do příští kontroly tak,že přeje hodně štěstí tak mi dal trošku naději,že by to mohlo být dřív:)to by mě moc potěšilo:)už se na malého moc těším dneska sme mu ve městě s pejskem koupili pěknou mikinku a čepičku s žirafkou a hezký ponožtičky,ikdyž návrat domů nebyl tak hezkej jedný babě utekl pes,protože neumí držet vodítku a málem mi toho našeho malinkýho jorkšírka pokousal kdybych ho nevyzvedla na kšírkách do vzduchu tak byl zase potrhanej už ho jednou jeden pokousal a od té doby má trauma a bojí se přišli sme domů a on se běžel schovat ted už je to trošku lepší dostal piškotek a hajá vedle mě.asi mu vytrhnul trošku chlupů ze zadní nožičky protože si to oblizoval ale naštěstí mu nic není já se tak lekla,že sem se ani nezmohla něco tý babě říct.Má štěstí,že ten můj není doma ten by na ní řval přes celí náměstí:)nejlepší bylo že když si pro toho psa šla tak se courala jako kdyby se šla projít v klidu si lízala zmrzlinu a vůbec nic neřekla já sem čekala aspon omluvu a nic fakt mě pěkně nas...naposled sme za jeho ošetření dali přes 500kč ale majitelka to pěkně zaplatila,prptože na ní přišel ten můj:)snad si u toho neusnula,ale musela sem si postěžovat.Denisek je jako moje miminko:)než se narodí to opravdové je to miláček:)

Ahojky :-) a kolik těch prášku denně bereš? mě je totiž na to samé předepsala doktorka. .. a ze začátku jsem měla taky pocit jakoby sem díky nim byla pořád unavená atd. Jinak já mám pár dní před porodem a taky mi tvrdne břicho,teda hlavně u pupku a záda bolí docela dost.Taky by mě zajímalo,jestli už to značí,že něco konečně příjde,nebo je to jen planej poplach...ale myslím,že je to tím,jak se tělo připravuje :-) kdy máš termín?

In reply to by Danulička

Ahojky no beru jeden prášek denně,moje memka je bere taky už dlouho na chudokrevnost,ale žádné potíže stím neměla.No termín mám 28,ale už tak před měsícem sem se začala otevírat a pak se to zastavilo tak sem si řikala,že by mi to mohlo pomoct a třeba bych porodila dřív:),protože těch posledních pár dní je nekonečnejch:(No nejhorší je to poznat vid?:)

In reply to by Danulička

Ahojky no beru jeden prášek denně,moje memka je bere taky už dlouho na chudokrevnost,ale žádné potíže stím neměla.No termín mám 28,ale už tak před měsícem sem se začala otevírat a pak se to zastavilo tak sem si řikala,že by mi to mohlo pomoct a třeba bych porodila dřív:),protože těch posledních pár dní je nekonečnejch:(No nejhorší je to poznat vid?:)

In reply to by Timíšek

Ahojky,tak to jo.Jeden prášek by ti určitě ublížit neměl. Mě právě doktorka říkala,že mám brát 2 ty prášky denně-ale musím se přiznat,že na to hodně zapomínám. No to mi povídej,já mám zítra první termín a v sobotu hned druhej :-D ale vidím to tak,že asi v pondělí ještě půjdu navštívit doktorku.Nepomáhá mi absolutně nic a to mi dělala i ten hamiltonův hmat.Akorát mi odchází už několik dní hlenová zátka. Je to fakt nekonečné to čekání,to máš naprostou pravdu. A jestli to poznám to je taky otázka :-D

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka