desatero u cca ročních dětí pro srovnání, jak jsou na tom Vaši mimísci ? | Moje těhotenství.cz

desatero u cca ročních dětí pro srovnání, jak jsou na tom Vaši mimísci ?

Obrázek uživatele Monnica

Holky jen pro srovnání u Vašich ročních mimísků:
1.chození - u nás ještě nechodíme sami a to je prckovi už 1 a 1měs.jen se přidržuje nábytku a taky ho často nosím v ruce, tak nevím jestli je to tím, máte dobrou zkušenost s chodítky?

2.chození na nočníček - vím že pro někoho je ještě brzy ale my už jsme začali od 11měs. a malej ho má moc rád, dávám ho po spaní, vždy ráno se vykajdí a taky ho dávám někdy po papání, tak 4x denně, jasně že si ještě neumí říct, ale hlavně že je zvyklej, pokud dáváte, kolikrát za den?

3.papání a denní režim - snídaně v 7:30 sunar 200ml, sváča v 10:30 jogurt s ovocem, pak spinká 2 hod, oběd masozel. v 14:00, pak jdeme ven, sváča v 17:00 kousky banánu, blumy, hruška + toust chlebík, večeře 19:00 sunarka kaše 150ml, kojení na dobrou noc v 20:15 a spí jak dudek do 7 ráno Smile

4. papání se lžičkou - zatím se v tom jen šťourá, já krmím druhou a občas si do pusinky dá, ale neumí nabírat, spíš vyhazuje :))Když mu řeknu papej sám, tak se vzteká, tak musím zase honem spolupracovat..snad ho jednou začne bavit samotného Biggrin

5. pití - pijeme z Avent pítka vodu a někdy pije i z mého hrnečku ovoc. čaj pro děti, když mu dám ten pro děti plastový s dvěma oušky, tak se vždycky poleje, jak to nakloní, tak kouká jak to teče a rovnou do klína :))Moc teď nevypije, ráno ten sunar 200ml, vody tak 250ml, v kaši má 150ml a pak trochu mlíčka ode mě večer možná tak 100ml? No furt za ním běhám s vodou, ale asi je to tou zimou, že pije méně než v létě, dokáže se už i napít sám, když mu nechám pítko na koberci..

6.fyzické dovednosti - s mojí pomocí se dostane z postele na zem, dnes jsem zjistila že na posteli když ho dám na záda, tak se otočí na břicho, ale na zemi, když ho položím tak strašně brečí a neotočí se, jako by byl přikovaný.Uvědomila jsem si, že vlastně ještě nikdy na zemi na zádech neležel a proto je z toho tak nesvůj, to jsou takový drobnosti, které se průběžně ukazují a ze mě je pak překvapená maminka :)Např jak se chovají vaše děti, když se třeba překlopí na záda, třeba na bobech do sněhu, sami se otočí, nebo umějí se z lehu posadit? Muj kluk řve a pláče a já hned přiběhnu a zvedám, pořád si říkám ještě je malinkej?

7. řeč - umíme říct nejlépe a nejčastěji táta :)), skoro někdy mama někdy mamama, bába, dě jako děda, brrr když jede autem, haha pejsek, aa říká venku na auta, ee když se vykaká a to je tak všechno, doktorka se ptala jestli umí už 10 slov, no ani náhodou...

8. hry - jaké hrajete hry - my házíme míčkem, jezdí s autíčky, moc rád podlejzá pokrčená kolena, někdy čmáráme na papír, ukazujeme si obrázky a co je na obrázku, říkanky, hrajeme na piánko písničky, vzhledem k oblíbenýmu bourání kostek v komínu už je začíná pomalu i stavět a pak hned bourat a bourat :), rád dělá lva když ukážu uááá, tak hned taky uááá, jinak nejvíce času strávíme lochtáním Smile

9. koupání a čištění zoubků - musím se přiznat, že my každý den nekoupeme, někdy obden, někdy 2x týdně a v pohodě, usíná krásně, nepotřebuje to ani jako rituál, aby šel spinkat. Zoubky čístíme 2x děnně, nejdřív vyčistí maminka a pak malej sám si šmejdí v pusince, máme 4 zoubky nahoře + se klubou špičáky a 2 zoubky dole Lol

10.na dobrou noc - zatím pohádky nečtu, ale až začne malej rozumět tak začnu, večerníčky ho teprve teď začínají bavit, tak zavedu pravidélné pokoukáníčko, jinak vždy po vyčištění zoubků jdeme dát dobrou noc, pak kojení, pak přitulení a pusinka, pusinku dají i dva plyšáčci v jeho postýlce, zhasnu světlo, ještě tam jsem tak 2 min. a odcházím a spí jak dudek.
Dáváte své děti do spacích pytlů nebo už mají peřinku? A co polštářek, zkusila jsem dát ten nejtenčí a jak není zvyklej, tak ho vyhodí z postýlky a jde spát bez něj Lol

A jak jsou na tom Vaše sluníčka?

Obrázek uživatele lucca

1. chodí přes měsíc
2. nočník fuj co to je???
3. ve snídani se porýpe, obědvá se mnou masozeleninový příkrm a potom by mohla až do večera v tahu jíst (křupky, mandarinky, banány, jogurt), večer před spaním a v noci sunar
4. lžičku umí cucat a mlátit s ní do talíře
5. sunar pije z lahvičky, ostatní z pítka
6. vyleze celé schody, vyleze a sleze z gauče a postelí, sedne si na bobek, vstane z lehu
7. říká táta, haf, čiči, bů, bác a sítí(světlo)
8. hry s míčkem, vařila myšička kašičku, piánko, prohlížení obrázků a hledání všude haf a čičí
9. koupání v létě denně, teď obden, zoubky náhodně jen bez pasty, zoubky má 4 nahoře a 2 dole
10. na dobrou noc sunar a okamžitě usíná, protože už od 6 večer kňučí, že chce spát a musíme jí přemlouvat alespoň do půl 8, ležím teda vedle ní a ona mě hladí, má už větší polštářek a peřinku

Obrázek uživatele luci_l

Ahoj, naší Nikolce byl 6.11. rok. Je to takové hodně aktivní dítko, sedět chtěla už ve 4 měsících a chodit za ruce začala týden před 8 měsícem. Na začátku 10 měsíce už běhala sama, tedy lítala. Do chodítka jsme ji chviličku dávali, ale čekala jsem až bude sama sedět.

Na nočníček dáváme od 9 měsíce nenásilně a občas ji z něj nemůžeme dostat, ale nosí i plínky a i když si řekne na čůrání ččč, na kakání ještě ee neříká, ale občas přinese nočník. Kakání je většinou ve stejnou každodenní dobu, takže ji tam posadím a během chvilky tlačí. Čůrat dávám tak do 20 minut po jídle nebo pití a pak tak nějak jak si vzpomenu.Jinak umí sama i smrkat.

Papání nám vychází asi tak stejně jako vám, jen už odmítala neokořeněná jídla a tak jsem ji začala dávat to co jíme my, méně kořeněné..nám to také tak chutná, takže nemusím vařit její jídlo zvlášť. Během dne ji oloupu jablíčko, nebo dám mandarinku, víno, rajčata, papriku...má moc ráda ovoce a zeleninu. Slyšela jsem, že by se měla zelenina dětem dávat ke každému hlavnímu jídlu už od mala, aby se na ni naučily.... V noci spí jak kdy, někdy se vzbudí 2x, někdy jen jednou.

Papání lžičkou jsem spíš s ní netrénovala já, ale ráda ji drží a tak to musíme ještě trénovat s papáním. Nevěděla jsem, že se to můžou naučit tak brzy.

Pije sama...hrneček se savičkou ji položím na stůl a sama si ho bere...když je v zápalu hry a zapomíná, chodím za ní a dávám ji. Poslední dobou ji každý den vymačkám pomeranč, nebo mandarinku a naředím to vodou...to ji moc chutná.Čaje, vody a této šťávičky vypije celkem asi 500 ml. za den, někdy méně. Jinak pije i mlíčko. Po čištění zoubků a když papá, pije z normálního hrnečku.

Co se týče fyzických dovedností, jak jsem už psala, běhá sama. Tancuje, z lehu na zemi si sedne, pak na bobek bez zachycení něčeho a pak se postaví. Myslím, že je dobré je nechat občas trochu "potrápit" aby přišli sami na to jak se zachovat když jim něco nejde, nebo se na nás budou spoléhat a zleniví (můj názor). Učila jsem ji jak vstát z postele. Postel máme celkem nízko, dala jsem pod ní deku a několikrát ji ukázala jak slézt. Jednou spadla do deky a byla docela vykulená a od té doby už slézá sama. Ukázala jsem ji ať se posadí, pak si lehne a spustí nožičky...ještě ji ale raději hlídám.

Řeč - začala mluvit už v půl roce...mluví čistě a srozumitelně, občas přidá svou hatlapatilku. Říká máma, mami, táta, tati, děda, bába, teta, kytí, tady, není, bů, ahoj, klíče, zajíc, dveře, svítí, co to je, kde je, malá, hají, ham, tak, hop, bác, baf, haf, ne, ano. Dnes jsem tu měla kamarádku s manželem a byli nadšení jak krásně mluví.

Hry - lochtáme, schováváme se za záclonu a bafáme, houpeme, kopeme a posíláme míč, jezdíme na odrážedle, tancujeme, zpíváme, prohlížíme knížky a říkáme co je na obrázku (říkám ji ať ukazuje prstíčkem) a jak dělají zvířátka, dáváme do sebe krabičky (říkám barvy), trojúhelníčky na stojan, hrajeme na zvonkohru, rumbakoule a činely, stavíme komíny z tostek, ráda dává prádlo do pračky, podává mi talíře z myčky,čicháme k věcem, říkáme kde jsou oči, nos, pusa, jazyk, zuby, vlasy...., říkáme vařila myšička...umí to dělat i někomu jinému..., paci paci, jak je veliká, umí mrkat a když se nám něco povede, tleskneme si jednou rukou.

Koupání...koupeme každý den, vlásky obden. Zoubky čistíme 2x denně, nejdřív já a pak sama. Kartáček má zvlášť i v krabici s hračkama. U zubařky zoubky nechtěla ukázat, i když se nakonec podařilo v klidu. Trénovali jsme to dlouho dopředu, ale bála jsem se, že bude bulet..nemá ráda bílé pláště od té doby co byla v nemocnici. Nakonec se jí z ordinace nechtělo a dělala na dr. baf. Má 6 zubů.

Pohádky zatím také nečtu, spíš zpíváme, ale na čtení se těším. Četla jsem jí z jedné knížky, ale chytala za stránky a nedopadlo to dobře, tak máme knížky s tlustými stránkami.Televize ji nezajímá, což bych občas uvítala. V postýlce má peřinku a když jsem ji zkusila dát polštář, budila se s pláčem, i když na něj z naší postele byla zvyklá. S uspáváním teď trochu bojujeme. Uměla usínat sama, ale od té doby, co ji rostou zoubky a budila se s pláčem a měla horečky, jsme ji začali uspávat u nás v posteli a pak ji přeneseme. Je to docela náročné, neusne hned. Závidím maminkám, které to mají bez problému.

Tak ať vám drobínci pěkně rostou a jsou z nich spokojené dětičky.

Obrázek uživatele Monnica

opravdu moc šikovná holčička :)a krásný, dlouhý a výstižný text :)děkuju Vám i ostatním mamkám za příspěvek..

Obrázek uživatele luci_l

Děkuji Smile

Obrázek uživatele luci_l

Děkuji :-). Také jsem nemohla uvěřit tomu, když to po mně krásně čistě zopakovala...je to teď nové slovíčko. Říká krásně čistě i děti, to mi přijde také dost náročné. Jak jsem psala, říká i zajíc, ale někdy to odbyde a řekne jajíc, ale většinou to řekne dobře. Mějte se hezky.L.

Obrázek uživatele Monnica

tak se spinkáním přes noc neměl nikdy moc problém, od půlroku spinkal od 19 večer do 5 ráno, pak přes léto jsme zavedli pozdější režim usínání, začal spinkat od 20 až 20:30 večer, někdy se večer vzbudil, většinou až k ránu a chtěl mlíčko, když to bylo po páté, tak jsem řekla ok a nakojila a pak ještě usnul a spal do 6:30, nojo ale začalo se to pak zkracovat a už mi potvůrka nechtěl ani pak usnout a já jako člověk co se opravdu potřebuje vyspat a odpočinout, jsem řekla že to tak nenechám a vyslala jsem jednoduše tatínka Smile Šel k prckovi pohladil ho, nebo mu dal ručičku,řekl pššš, hají, spinkej a takhle to trvalo zhruba týden a najednou zlom, prcek začal spát až do 6:30 bez problémů.Občas jsem spala i v jiné místnosti, Taky jedno období když jsem ráno slyšela, že malej se vrtí, tak jsme se nemohli ani pohnout, protože prcek hned vstal, koukal přes okraj postýlky a hlasitě se dožadoval pozornosti, tak jsme prostě tak týden nereagovali a teď když občas vstane dřív a postaví se v postýlce, tak tatínek, který spí blíž k postýlce, řekne hají a pššš a prcek si ještě hezky hajne a někdy ani nespí, jen leží :)Takže teď když vstává je tak kolem 7 ráno, taťka mu dá napít vody, co je připravená vedle postýlky a jde se vstávat Smile

Obrázek uživatele luci_l

To je zlaté děťátko :-).

Obrázek uživatele luciekres

1. začla chodit sama ve 13 měsících
2. na nočník sem začla posazovat ve 13 měsících a cca za měsíc chápala co po ní požaduju /říkám ji dycky udělej lulu a ukážu na pipinku a ona ví a tlačí a někdy to jde a vyčurá se a někdy ne/
3. denní režim sme nikdy nevedli, každej den byl jinej. jinak kolem 8-9h jogurt, kolem 11-13h oběd, 14-15h ovoce, 16-17h chleba s něčím, 18-19h UM a kolem 20-23h spánek a když jde takhle pozdě spát tak dostane ještě jedno UM
4. do pusy se trefí ale sama ještě nepapá neumí pořádně to jídlo nabrat
5. pije pořád z dudlu a to 750-1000ml čaje s medem (občas nějakou tu štávičku) a k tomu 200ml nebo 400ml UM
6. umí vylézt i slézt sama z gauče, židle, postele....
7. mama, tata, baba, dede, pesek, cici, ham, nene, brmbrm, haf a její hatmatilka
8. dává tvary tam kde patří, kroužky na tyč, kelímky do sebe, honíme se po bytě, čteme si, atd atd
9. myjeme obden, koupu jen občas jinak obden ji sprchujeme a když se nemyje tak jen otřeme vlhkýma ubrouskama, a jinak zubky dycky večer ji čistím sama protože to nesnáší a sama by si je nevyčistila
10. pohádky taky nečtu nerozumí tomu stejně jen dám do postýlky s mlíkem, pohladím dám pusu a řeknu hají a jdu...víc k ní nechodím, jen jak řve tak přijdu dám dudla položím a zas jdu a tak furt dokola dokud neusne, ale většinou tam neřve jen si něco povídá a řádí a do 1-2h usne

Obrázek uživatele JaMiOn

ahoj, tak jestli se můžů vmísit. Malé teda bude 18měsíců, ale pamatuju si jak to u ní bylo v roce a jsou věci které se od roka moc nezměnili
1. v roce nechodila. Markétka začala chodit v 15měsících
2. v roce se zablokovala a na nočník odmítala chodit. začala jsem jí posazovat v 9měsících-jen tak nenásilně. To hačala hezky a i se vyčůrala. Potom se to takhle zvrtlo. Nyní už je to měsíc co si sama říká a někdy s dobrým výsledkem někdy ne.
3. denní režim: vstává v 6:00hod, snídaně Hami 150ml, svačina ovoce-banán, oběd-co uvařim, svačina-pribináček/lipánek, svačina 2 puding, večeř-polívka nebo lehčí jídlo+Hami 100ml. Buzení i 5x za noc-ne ale každou noc. Do teď jsem nepřišl na důvod Sad
4. v roce jsem jí krmila já. Sama začala papkat v 15měsících. Nyní jí krásně jak lžičkou tak i vidličkou
5. pití: pije z flašky od tesca-nekapající hrneček. V roce pila čaj nebo vodu. Nyní pije vodu s maličkym množstvím šťávy a nebo čaj. Netušim kolik vypije
6. v roce seděla, "lezla" -měla takový divný styl lezení ala opička. Seděla na zadku a odrážela se rukama a nohama. Takhle se pohybovala po celém bytě. Pérovala na kolínkách, přetáčela se bez problému za hračkama a někdy i válela sudy, chodila podél nábytku-když se vyšplhala na sedačku.
7. máma, ba, tata, pipi, au, ne, ham, na...
8. ježdění autíčkem-brzo se to naučila sama :-). kutálení míčkem, stavění lega-pokusy, hraní si se žirafkou fischer price, hraní na pianko. Říkanky: vařila myšička, meleme meleme kávu, kolo kolo mlínský-ona kolem mě lezla a já se točila dokola....
9. nekoupala jsem denně a ani nyní nekoupu. Nemáme vanu a tak malé napustim sprcháč-i když neni hluboký a zašpuntuju ho ponožkou. Malé se tam chvilku udrží pár cenťáků vody. Jí to stačilo a stačí. Od roka jsem jí koupala ve sprcháči. Někdy s bráškou někdy samotnou. Zoubky jsem jí začala čistit až v 15měsících. Začly jí růst docela pozdě a v roce měla jen 2 ....
10. malá je od narození zvyklá usínat sama. Kolem roka měla potřebu abych jí před usnutím pochovala a podrbala na zádech. Pak hned spala. PO roce začala trošku zlobit a byla schopna i 20minut plakat. Takže jsem jí chovala trošku více. Po pár týdnech jí to přešlo a zase jí stačilo kraťounce pochovat, dát pusu a už spinkala. Na spinkání má stále dudlíčka

Čekáme páté miminko

Ahojy,tento učet už má přes 3roky a ted jsem si vzpoměla na tuto stránku.Mám čtyři děti,v Listopadu 2019 jsem potratila v 7tt(již po...

Miminko k přímé adopci

Dobrý den,

 

hledám milující pár, nemající bohužel to štěstí vlastních dětí, který by měl zájem o přímou adopci chlapečka...

hnědý výtok

čago belo, hele mám problémy. Hnědej výtok, tady píšou, že může bejt v těhotenství...

Daruji Utrogestan

Daruji dvě neotevřená balení Utr...

ahoj holky, na RD jsem si zřídila živnosták( kvůli mateřské, nikdy jsem tím nevydělávala) na vedlejší činnost a platila jsem si těch 56kč nemocenské pojištění, ted bych chtěla živnosták pozastavit a chci vědět jak to udělat, kam to ohlásit? a nejdůležitější dotaz, pokud pozastavím živnosták musím platit sociální a zdravotní?

Ahojky holky po jaké dobjě od vysazení antikoncepce jste otěhotňěly?

Ahojte holky, tak mi včera paní Dr. napsala recept na homeopatika na nevolnosti. A můžu říct, že tak do té půl hodinky mi bylo opravdu o poznání lépe. Dokonce jsem si i s chutí dala večeři. Při pomyšlení na ty zázvorové lízátka proti nevolnostem se mi už dělalo špatně a moc nepomáhaly.

Pápá Zdravim Holky jak se mate?a jak prozivate tehotenstvi?Ja celekm v pohode,akorad se me zda ze roste brisko den ode dne vic a vic:)Jinak nase holcicce se dari dobre snad a na dalsi kontrolu jdu az 20.12 snad bude vse oki :8_/: A ceka nejaka z vas tedka 3 potomka jako ja?

Holky u nás tady na Moravě je docelá hustá smogová poklice.Chodíte v takovém počasí ven??Míšovi je 18 měsíců a je po očkování tak si říkám aby nebyl náchylnější k nachlazení :?

Ahojky děvčata takže balíčku jsem se nedočkala dluží mi minimálně 500,- už skoro 2 měsíce neustále se vymlouvá, že má nemocnou maminku a musí za ní jezdit na slovensko, vždycky napíše, že to pošle a určitě mě nechce podvést, ale opak je pravdou je to lhářka a podvodnice, nesnáším takové ženské co jsou schopny okrádat maminky na mateřské je mi z toho na blití!!!

Nevím ani jak mám začít Wink Když jsem se s manželem rozhodli pořídit miminko Smile .Neměla jsem moc ,kde se podělit o zkušenosti s těhotenství

Prosím písněte ještě jednou na vaši zprávu nejde odpovědět a nejde vám napsat osobní.
Děkuji Willyska

Ahojky spolubojovnice, tak ani já nepřináším dobré zprávy. Včera to byl týden co jsem byla na embryotransferu a odpoledne jsem začla špinit a večer krvácet. Myslela jsem, jak to neberu s nadhledem, ale fakt mě to sundalo. Vše vycházelo tak dobře, že jsem věřila, že budou možná i dvojčátka.