Poslíčci?? Další doprovodné příznaky?? Jak to poznám?? | Moje těhotenství.cz

Poslíčci?? Další doprovodné příznaky?? Jak to poznám??

Obrázek uživatele MarkétaT

Ahoj holky, zdravím vás všecky. Mám asi trapný dotaz, ale tady se stále bavíte o nějakých "poslíčcích" a já bych si potřebovala ujasnit, co to vlastně přesně je? Vím, že to jsou stahy dělohy, nepravidelné... neznamená to ještě porod... dají se rozehnat teplou sprchou. Pokud už je to na porod, tak se to po té sprše (nebo po koupeli) ještě zhorší a zintenzivní. Zajímalo by mě, jestli se mezi poslíčky počítají i nějaké jiné příznaky? Já teda zatím na sobě nepozoruju žádné fyzické obtíže nebo tak něco, ale vzhledem k tomu, že jsem na prahu 38.týdne, tak bych od vás zkušenějších a vzdělanějších ráda věděla, co mě může v nejbližších dnech a týdnech potkat Smile Děkuju vám všem za odpovědi a přeju vám pohodový den (večer). Markéta


Obrázek uživatele Leian

Ahoj Markétko, to jsem moc ráda, že ses na to zeptala, jsem 36.tt a také už na to tak nějak čekám. Břicho mi netvrdne a za celé těhu si pamatuju jedno jediné bolestivé ztvrdnutí. I když teď se mi občas stane, že mám takový jakoby těžší podbřišek, ale to je třeba když vstanu z pohovky, záchoda nebo vystupuju z auta. Ale není to moc příjemné.
Pak mám občas takové zvláštní pocity, jakoby se mi udělalo trochu nevolno a cítím střeva, jako bych měla jít na velkou - musím říct, že něco takového jsem si zažívala při MS (pokud se pamatuju) a na začátku těhu během uhnizďování. Ale bolesti nemám a břicho mi u toho netvrdne. Tak teda nevím. :?

Obrázek uživatele MarkétaT

Ahojky Lei, tak já to mám právě tak nějak podobně jako ty. Na prahu 38.týdne necítím vůbec nic tak normálně... břicho cítím leda, když ráno vstávám z postele nebo v noci, když se probudím na záchod, tak jsou tam takové tlaky, ale když se rozejdu, tak to zase postupně zmizí. A co se střev týče, tak v posledních dnech, když mám jít na velkou stranu, tak to teda cítím fest, je to dost bolestivé. Ale jinak necítím nic. Žádné bolestivé tvrdnutí nebo tak něco.... prostě nic. Jo, semtam mírný tlak na rodidla dole, když třeba dýl i sedím nebo tak, ale to je jak mimi postupuje vždycky trochu níž a občas se tam někam natlačí, ale to jsem měla i dřív, takže.... Co teda začínám cítit, to jsou kyčle, jak se mi roztahuje pánev. Když se to ozve, tak chodím jak kačena Smile Ale ti klasičtí děložní poslíčci teda zatím nic.
Jo, a dneska jsem si ráno volala na Obilňák, že u nich chci rodit a že jsem v xxx týdnu těhu a že jsem včera byla už na poslední poradně u svého gynekologa a naprosto bez problémů mě objednali, prý "přijďte si příští úterý v 8.40 hodin, vemte si ranní moč, na centrální evidenci si vyzvedněte vaši kartu tady a přijďte na porodní sály." Věřila jsem, že neuslyším nic jako "Promiňte, ale my teď máme plno", no to by mě asi šlahlo Smile Takže to dopadlo dobře.
Tož budeme čekat na ty naše poslíčky Smile
Ahojky, M.

Obrázek uživatele Llotta

já bych to lépe nepopsala, jiné příznaky nevím. Nic jiného jsem já neměla, pouzle poslové............ Pápá

Obrázek uživatele Ei.lin

no, poslíčci se říká pokud vím jen těm stahům dělohy Wink já je měla poprvý 11 dnů před tim, než jsem nakonec rodila, a rodila jsem přesně v 39tt. a poslední čtyři dny před tim, jsem je měla i několikrát denně, dycky tak na hodinku, 3 až 5 stahů, a pak se to zas samo rozešlo, jinak mi týden před porodem dva dny odcházela hlenová zátka, a od tý doby mne pořád chvílema pobolívalo bříško jako před měsíčkama.
Tak držim palce, ať to hezky poznáš a včas dorazíš do porodnice... mne si tam nechali při prohlídce v 39tt a do večera byl Benýsek nasvětě, tak jsem nakonec žádnou cestu do porodnice, že už asi rodim nepodnikala Wink

Obrázek uživatele Ei.lin

tak co se týče tý zátky tak u mne to byl takovej hustej nažloutlej hlen... trochu jako při velký rýmě Biggrin , a v tom krvavý žilky, hlavně po ránu toho ty dva dny vyšlo hodně, to byla sobota a neděla, a pak v pátek si nás po kontrole nechali v porodnici... tak držim palce, ať to všechny hezky zvládnete Jednička

Obrázek uživatele MarkétaT

No? Tak to mě v rámci toho všeho taky zajímá Smile

Obrázek uživatele MarkétaT

Ahoj Ei.lin, děkuju moc za informaci. Už jsem zase o něco chytřejší Smile Nezbývá než to sledovat a až to přijde, budu aspoň víc vědět, na čem jsem Smile Děkuju moc a měj se pěkně. Ahoj, M.

Tehotenstvi.cz

Články o těhotenství, porodu, šestinedělí a rodině